شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - chiphsun - 2014-04-20 10:22 PM

سلام . دوستان من شنیدم که میشه برنو بلند را کوتاه و یا متوسط کرد درسته میشه اینکارو انجام داد و چطوری و مسئله بعد اینه که چطور میشه متوجه شد که ایا تفنگ و یا لوله به طور اصلی کوتاه و یا متوسطه منظورم اینه که کوتاهش نکرده باشند

RE: معرفي اسلحه برنو - samani - 2014-04-21 08:56 AM

(2014-04-20 10:22 PM)chiphsun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . دوستان من شنیدم که میشه برنو بلند را کوتاه و یا متوسط کرد درسته میشه اینکارو انجام داد و چطوری و مسئله بعد اینه که چطور میشه متوجه شد که ایا تفنگ و یا لوله به طور اصلی کوتاه و یا متوسطه منظورم اینه که کوتاهش نکرده باشند

سلام
عزیز تا جایی من اطلاع دارم چنین چیزی غیر ممکن هستش به دو دلیل خیلی مهم اول اینکه برا تمدید بایست اسلحه رو ببرید و فکرنمیکنم تایید بشه
دلیل دوم که خیلی مهمتر هستش برا کوتاه کردن اسلحه اگه قرار باشه از لول کوتاه بشه که فاجعه اس همینطور که دوستان میدونند سر لول یخورده تنگتر هستش و یک نشونه لول و خان سالم وارد نشدن مرمی از سر لول هست بنده بعضی برنوها رو دیدم که خان درشت هستند سر لول تقریبا مربع هست
این رو هم بگم البته خیلی دقیق اطلاع ندارم اما سر لول یه مقدار خیلی جزیی به سمت بالا باید باشه البته اینو یبار جایی خوندم و دقیقا مطمین نیستم اما بخاطر همین هست که گلوله اول سر میکشه و تو 200 متر صفر میشه و بعد شروع به افت میکنه
بهرحال کوتاه کردن اسلحه از لول رو کلا منتفی بدونید اما من دیدم برنو رو براش قنداق میتراشن و دوربین رو هم یخورده جلوتر میبرن یمقدار تفنگ کوتاه تر میشه با قنداق جمع و جور
اما میشه یه قندان تاشو ساخت واسش البته در اصل باید دو تا قنداق داشته باشید که برا تمدید جواز همون معمولی رو بزارید
همینطور که دوستان میدونن تفنگ برنو با این فشنگهایی که فاجعه اس من باز کردم این فشنگهای ایرانی رو مرمی هر کدوم یه وزنی داره باروت از 38 گرین شروع شده تا 42 گرین متغیر تو هر کدوم یه وزنی با یه تغییر کوچیک تو قنداق تا بیای تفنگ رو تنظیم کنی کلافه میشی راستش نظر من اینه اگه تفنگتون دقیق هست اصلا دستش نکنید
و اگه دقیق نیست باز هم فعلا تغییری تو تفنگ ندید و فشنگ خوب گیر بیارید میدونم مرمی خارجی هست که بعضی دوستان میفروشن میتونید یه تعداد بخرید و با لوازم فشنگها رو باز کنید باروت رو 45 تا 47 گرین بریزید و مرمی خارجی با کیفیت بزارید و تفنگ رو تست کنید اگه تفنگ دست نخورده باشه و خان سالمی داشته باشه مشکلی نخواهد داشت
یه نکته ظریف دیگه هم بگم شاید دوستان برنو دار ندونن زیر لول فاصله بین لول و قنداق نباید پر باشه و اندازه یه ورق کاغذ بایست فضای خالی داشته باشه بخاطر ارتعاشی که لول موقع شلیک داره اگه بنا به هر دلیلی این فاصله نباشه یا پستی و بلندی داشته باشه ارتعال لول و برخورد اون با بعضی نقاط قنداق باعث خطای تیر میشه
ببخشید زیادی حرف زدم اگه احیانا تو نوشته هام اشتباه یا مشکلی بود از مدیران عزیز میخوام ویرایش کنند اخه من گزینه ویرایش ندیدم تو انجمن
موفق باشید
برا اینکه بفهمید لول تفنگ کوتاه شده یا نه اول از همه از شخص مطمین باید خرید کنید و دوم اینکه سر لول باید تنگ باشه و خان اسلحه سالم باشه
امیدوارم دوستان دیگه هم بتونن در این مورد بیشتر راهنمایی کنن
من الان بجز این موارد چیزی به ذهنم نمیرسه

RE: معرفي اسلحه برنو - frank - 2014-04-21 09:22 AM

با سلام
دوست عزیز تا اونجا که من میدونم سر لوله تو تفنگهای گلوله زنی فاقد چوک هست و تنگ نمیشه و این قضیه مربوط به تفنگهای بادی میشه اگر بنده اشتباه میکنم لطفا استادان و صاحبنظران اطلاع رسانی کنند
ممنونKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - mmdsniper - 2014-04-21 10:18 AM

سلام
samani جان من دیدم که طول لوله رو کوتاه کردن البته به شرطی که تفنگ رو بدون جواز بگیری و بعد بخوای به نام خودت جواز دار کنی. یک چیز دیگه هم اینکه معدود کسانی که اینکار رو میکنن حرفه ایی هستن و ممکنه با اینکار تفنگ دیگه دقیق نزنه(اگه از اول دقیق بوده).
در کل فکر کنم غیر قانونیه.
یا حقKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - RAK - 2014-04-21 06:36 PM

با سلام.
این سوال که میشه برنو رو کوتاه کرد یا نه(کاری با درست و یا نادرست بودن هم از لحاظ فنی و یا قانونی نداریم ) بله میشه
اسلحه های نظامی در گذشته مثل برنو و یا مثلا 5 تیر روسی و... در سه سایز ساخته میشدند حالا چرا همه را یک سایز نمی ساختند مثلا همه رو بلند یا چرا همه را کوتاه نمی ساختند
در گذشته یک فوج نظامی و قوشون از پیاده نظام - سواره نظام و توپخانه تشکیل میشده که بنا به نوع کاربری انها اسلحه های متناسب با ان هنگ ساخته می شد که اسلحه های بلند را پیاده نظام و متوسط را سواره و کوتاه را واحد توپخانه به خدمت میگرفت کما که در بعضی از جاها هنوز برنو کوتاه را با نام برنو پشت توپی میشناسند.
در اسلحه های مثل برنو و یا مثلا پنج تیر روسی مهمات مصرفی برای هر سه سایز با هم فرقی نداره چون کپ و گلن اونها با هم یکیه و شما یک کوپ برنو رو میتونی به لول بلند و یا وسط و یا کوتاه متصل کنی مثل پنجتیر روسی ...ولی در بعضی از اسلحه ها مثل ام 1 و یا ورندل (کالیبر 11 )مهمات مصرفی در نوع کوتاه با مهمات مصرفی دو نوع بلند با هم متفاوته
در بعضی از موارد اسلحه لولش تعویض میشه مثلا روی برنو بلند لول کوتاه میبندند و روی قنداق کوتاه سوار میکنند و یا در حالت بعدی لول اسلحه دچار مشکل میشه به عنوان مثال قسمت انتهای لوله از لحاظ خان و یا کلا متورم میشه(باد میکنه) در این مورد بعضی از تعمیر کارها لوله اسلحه را در یک طول خاص کات میکنند که همان طول لول در متوسط و یا کوتاه هستش و لوله را با تراش ...تراش میدن تا قطر و پله ان همانند لول متوسط و یا کوتاه بشه و اقدام به نصب مگسک و زاج کاری و اصلاح قنداق میکنند
حالا چطور متوجه بشیم که ایا این اسلحه اصالت داره یا نه در اسلحه ای مثل برنو شماره سریال اسلحه در قسمت قنداق و گلن و کپ و در مواردی روی لوله حک شده که در اسلحه با اصالت تمامی این شماره ها با هم برابره و از طرفی روی کپ برنو ایران نوشته تفنگ بلند نمونه فلان که مشخص کننده اینه که این کپ برنو بلنده و یا نوشته کارابین که مشخص کننده اینه کپ اسلحه کوتاه در بعضی از قنداقها هم نوشته شده که پیاده که نشان دهنده اینه که قنداق برای بلنده و برای کوتاه به گمانم حرف (ت)توپخانه هست.از طرف دیگه حفاظ ماشه برنو بلند در قسمت جلو سوراخ داره که جای جابندیه که کوتاه نداره در مورد لول فابریک و دستکاری شده در لولهای فابریک و دستنخورده در قسمت انتهای لوله جای که مگسک قرار داره یک درز ریز وجود داره که نشانه دو تکه بودن لوله هست مگسک برنو به صورت یکپارچه ب به یک لوله 4 -5 سانتی متصله و لوله اصلی در انتها باریک میشه که این لوله با مگسک به صورت مادگی به لوله اصلی که باریکه متصل میشه و به صورت یک تکه در میاد که به سختی مشخص میشه .
در مورد تنگ شدن لوله در گلوله زن تمامی تفنگهای گلوله زن داری قطر یکسان در طول لوله هستند و به محض درگیری مرمی با خان لوله دارای قطر برابر هست در بعضی از اسلحه ها ممکنه دور خان افزایشی باشه و گام خان در ابتدای لوله کمتر از انتهای لوله باشه
و اینکه مرمی را از بالا داخل لول میکنند منظور اینه که لوله کلا گشاد نکرده باشه و اون هم دلایل خودشو داره.
در مورد بالا بودن سر لوله وانحراف ان به بالا... لوله کاملا صاف و بدون انحرافه و این به نظر میاد و دلیل سر کردن و بعد افت ناشی از اختلاف خط سیر گلوله و راستای دید شیار و مگسک و یا دوربینه
در مورد تاشو کردن قنداق چون از حالت شکاری و تجاری خارج میشه منع قانونی داره
در مورد ازاد بدن لوله حق با شماست در اسلحه های دور زن و سبک لوله هرچه ازادتر باشه دقت بیشتری داره ولی در مورد برنو به دلیل نوع طراحی و بستهای قنداق و لول و فاصله تیر اندازی صادق نیست

RE: معرفي اسلحه برنو - hoseinrtt - 2014-04-24 08:18 PM

سلام دوستان من در مورد سلاح شکاری گلوله زنی کالیبر 8.57 اطلاعاتی میخواستم
عکس/قیمت
در حال خریدشیم Khansariha (226)Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - Amiraliv - 2014-04-25 01:21 AM

در مورد عكس كه صفحات اول همين تاپيك عكس به وفور هست ...
در مورد قيمت هم از برنو بلند تا برنو كوتاه بين ٨ تا ١٤ ميليون نهايتا قيمت مي خوره

RE: معرفي اسلحه برنو - hoseinrtt - 2014-04-25 04:41 AM

(2014-04-25 01:21 AM)Amiraliv نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در مورد عكس كه صفحات اول همين تاپيك عكس به وفور هست ...
در مورد قيمت هم از برنو بلند تا برنو كوتاه بين ٨ تا ١٤ ميليون نهايتا قيمت مي خوره

دستت درد نکنه یه بنده خدایی قراره سهمیه برامون بگیره بریم بگیریم...

RE: معرفي اسلحه برنو - joo - 2014-05-19 09:36 PM

سلام دوستان من در حال خرید یک قبضه سلاح برنو سایز کوتاه به قیمت 13 هستم سلاح تقریباً تمیز هست میخواستم از دوستان بپرسم که برنو کوتاه تا چند متر میتونه متمرکزی مرمی خود رو نسبت به هدف حفظ کنه البته این هم میدونم که برنو بلند از دوتای دیگه بهتر میزنه و برنو وسط هم برای کوه مناسبتره ولی عشق من برنو کوتاه هست به نظر دوستان اگه برنوکوتاه تمیزی باشه و یه دوربین مناسب + دوپایه هم روش نصب باشه تا چند متر میتونه دقیق خال بزنه؟؟؟Khansariha (226)

RE: معرفي اسلحه برنو - flower - 2014-05-19 10:16 PM

دوست عزیز من شنیدم هیچ دوربینی روی کوتاه جواب نمیده
حالا راست یا دروغشو نمیدونم
بهتره در این مورد از اساتید بنام تلفنی یا حضوری مشاوره بگیرید
یا علی