شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - royall - 2014-03-09 09:05 PM

(2014-03-09 08:25 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ببخشید بولپاپ یعنی چی؟ممنون میشم شرح بدید/یاحق

دوست عزیز بهتر بود این سوال رو در تاتپیک مناسب مطرح میکردید Khansariha (8)
بولپاپ کردن نوعی تیون هستش که میان و قنداق تفنگ رو با توجه به جثه ی تیرانداز طراحی و تولید میکنند طوری که طول سلاح کمتر میشه و برای شلیک های سر دست و یا استفاده از داخل ماشین بسیار مناسب میشه(طول تفنگ به قدری کاهش می یابه که تقریبا سر لوله در دستان شماست و اقا مسیح عزیز هم یکبار با رکس به دست خودشون تیر زده بودنKhansariha (367))

RE: معرفي اسلحه برنو - morteza - 2014-03-09 10:58 PM

در بولپاپ ماشه جلوتر از گلنگدن ؛ خشاب و جان لوله قرار میگیرد , ولی در معمولی ماشه بعد از اینها بسمت قنداق قرار دارد .
در یک سلاح با لوله و سییتم چکاننده یکسان قد کلی تفنگ بولپاپ حداقل 10 سانت کوتاه تر هست.

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2014-03-09 11:14 PM

(2014-03-09 09:05 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-03-09 08:25 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بولپاپ کردن نوعی تیون هستش که میان و قنداق تفنگ رو با توجه به جثه ی تیرانداز طراحی و تولید میکنند طوری که طول سلاح کمتر میشه و برای شلیک های سر دست و یا استفاده از داخل ماشین بسیار مناسب میشه(طول تفنگ به قدری کاهش می یابه که تقریبا سر لوله در دستان شماست و اقا مسیح عزیز هم یکبار با رکس به دست خودشون تیر زده بودنKhansariha (367))
با سلام :
با عرض پوزش از شما دوست عزیز ، ولی تعریف بولپاپ اینه که در طراحی سنتی سلاح ، بطور معمول خشاب در جلوی ماشه قرار داشته و ماشه نیز نسبت به قبضه و کلا انتهای تفنگ نزدیکتر است .در طراحی مدرن بدلیل استفاده بهتر از فضاهای موجود و خصوصا بلندتر کردن طول لوله خشاب را به پشت سیستم ماشه و قبضه را نیز در میان اسلحه و درمرکز ثقل سلاح قرار میدهند.تفنگ معروف اشتایر و اس-آ 80 از بارز ترین نمونه های این طراحی هستند .با این شیوه میتوان حداقل 15تا 20 درصد به طول لوله افزود خیلی از سلاحهای معروف دنیا اقدام به تولید نمونه بولپاپ برای تفنگهای استاندارد ارتش نموده اند ولی بزرگترین ایراد اینگونه تفنگها در ارتش ، اجرا نشدن مشقهای پای قبضه توسط این تفنگهای کوتاه است .بنده هنوز ندیدم تفنگی مانند برنو را بولپاپ کرده باشند فقط یک مدل از تفتگ شکاری (ببخشید اسم ان یادم رفته !!!!!)با حرکت رفت و برگشتی گلنگدن ،بدون چرخش ، بولپاپ شده بسیار هم زیبا شده . موفق باشید

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
آقا این الزایمر زود هنگام رو برما ببخشید !!!! اسم ان تفنگ بلازر بود فکر کنم

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2014-03-10 01:04 AM

در تصاوير ذيل نمونه اي از سلاح هاي بولپاپ را ملاحظه خواهيد كرد كه كاربري غير نظامي دارند ولي چرا سلاح هاي شكاري بولپاپ توليد نمي شوند شايد به دلايل زير باشد:
1-منع قانوني
2-پايين آمدن ايمني چرا كه در كاربري غير نظامي احتمال استفاده از فشنگ غيراستاندارد و تركيدن كپ وجود دارد و در سلاح بولپاپ اين يعني فاجعه
3- ارگونومي پايين و احتمالا دقت پايين تيراندازي
[تصویر: 09_14139440145220231.jpg]

[تصویر: 09_14139440145224142.jpg]

[تصویر: 09_14139440145230853.jpg]

[تصویر: 09_14139440155063791.jpg]

[تصویر: 09_14139440155070062.jpg]

[تصویر: 09_14139440155076653.jpg]

[تصویر: 09_14139440165538051.jpg]

[تصویر: 09_1413944016554552.jpg]

[تصویر: 09_14139440165547883.jpg]

RE: معرفي اسلحه برنو - Zoli - 2014-03-10 08:48 PM

سلام
دوستان يكي بنده خدايي يه برنو وسط ١٣٠٩داره اسلحه بيرون بوده بارون خورده و قنداق پوسته كرده لول و كپ هم يه مقدار زنگ خوردگي روش هست،خان اسلحه در حد عاليه و كاركردش هم زياد نبوده،اسلحه رو ٣٤٠٠گفته،
با اين احوال ايا ٢٨٠٠بخرم خوبه؟به اين قيمت ميتونم بخرمش،
درضمن من واسم پيش نيومده لول يا قنداق برنو بخرم يا دنبالش باشم اخه برنو خودم رو نو خريدم و خرجي نداشت،ممنون ميشم راهنمايي كنيد،

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2014-03-10 09:04 PM

داداش قنداق خوب رو با 1 تومن به بالا میتونی جور کنی همه جا هم گیر میاد اصلا هر جور بخوای میدی درست میکنن
با این اوصاف 1 تومن هم بقیه چیز هاش خرج داره
قیمت هم 2800 عالیه اگر هم خودت نخواستی 2800 بخر من 3 ازتون میخرمش.

RE: معرفي اسلحه برنو - Zoli - 2014-03-10 09:18 PM

(2014-03-10 09:04 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش قنداق خوب رو با 1 تومن به بالا میتونی جور کنی همه جا هم گیر میاد اصلا هر جور بخوای میدی درست میکنن

داداش اون زنگ خوردگي ها رو بايد چه كنيم؟زاج با تعويض؟قيمت لول چنده؟
بعد بريم واسه بازديد اون ارم شيرو..... رو سنگ نميزنن؟

RE: معرفي اسلحه برنو - royall - 2014-03-10 09:19 PM

(2014-03-09 11:14 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-03-09 09:05 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام :
با عرض پوزش از شما دوست عزیز ، ولی تعریف بولپاپ اینه که در طراحی سنتی سلاح ، بطور معمول خشاب در جلوی ماشه قرار داشته و ماشه نیز نسبت به قبضه و کلا انتهای تفنگ نزدیکتر است .در طراحی مدرن بدلیل استفاده بهتر از فضاهای موجود و خصوصا بلندتر کردن طول لوله خشاب را به پشت سیستم ماشه و قبضه را نیز در میان اسلحه و درمرکز ثقل سلاح قرار میدهند.تفنگ معروف اشتایر و اس-آ 80 از بارز ترین نمونه های این طراحی هستند .با این شیوه میتوان حداقل 15تا 20 درصد به طول لوله افزود خیلی از سلاحهای معروف دنیا اقدام به تولید نمونه بولپاپ برای تفنگهای استاندارد ارتش نموده اند ولی بزرگترین ایراد اینگونه تفنگها در ارتش ، اجرا نشدن مشقهای پای قبضه توسط این تفنگهای کوتاه است .بنده هنوز ندیدم تفنگی مانند برنو را بولپاپ کرده باشند فقط یک مدل از تفتگ شکاری (ببخشید اسم ان یادم رفته !!!!!)با حرکت رفت و برگشتی گلنگدن ،بدون چرخش ، بولپاپ شده بسیار هم زیبا شده . موفق باشید

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
آقا این الزایمر زود هنگام رو برما ببخشید !!!! اسم ان تفنگ بلازر بود فکر کنم

ممنون از توضیحات کاملتون.
خب بنده هم اطلاعات محدودی در این زمینه دارم ولی این دوستمون پرسیدین بولپاپ یعنی چی منم گفتم یه توضیحی بدم که ایشون هم راحت مطلب رو درک کنند.(همون مفهومی که خودم از بولپاپ داشتم رو نقل کردم)
بازم ممنون که بنده و این دوستمون رو راهمنایی کردید

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2014-03-10 11:12 PM

(2014-03-10 09:18 PM)Zoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-03-10 09:04 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

داداش اون زنگ خوردگي ها رو بايد چه كنيم؟زاج با تعويض؟قيمت لول چنده؟
بعد بريم واسه بازديد اون ارم شيرو..... رو سنگ نميزنن؟
داداش شما گفتی خان در حد عالی اگه تعویض لول بخواد که قضیه فرق میکنه دیگه این قیمت شیرین نیست
زنگ زدگی رو تمیز میکنن و بعد زاج گرم روش میزنن از روز اولش هم بهتر میشه
معمولا 2 تا ارم هست بعضی ها رو یکیش رو سنگ میزنن و یکیش میمونه و بعضی ها رو هم هر 2 تا رو سنگ میزنن و من همه جوره دیدم ولی به نظر من سالم بودن لول وبعد کپ و گلن از همه مهمتره زنگ زدگی اگه عمقی نباشه مهم نیست

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2014-03-10 11:21 PM

با سلام :
دوست عزیز کاربر رویال ، بنده هم تشکر میکنم از اخلاق خوب و بزرگ منشی تون . بنده دقیقا عکسی که اقا رضا جعفری گذاشتن رو دیده بودم ( اخرین عکس )
اقا نوید این برنو که میفرمایید همه جوره میارزه . حتی اگر خودتون یا اطرافیان نیاز ندارن ، به دوستان دیگر پیشنهاد کنید تا بتونن با قیمت خوب به عشقشون برسن (حتما زحمت شما هم در نظر گرفته میشه .من خودم عشق 270 ام وگرنه الان تو راه خونه شما بودم !!!!! ) . بعضی جاها اون آرم رو سنگ میزنن بعضی جا ها نه .مثلا تهران زیاد رو این چیزا گیر ندارن ( الان فوری بخشنامه میشه !!!!!!!خخخخخخخخخخخخخخخخخ) ولی با این آرم طالب بیشتر میشه چون یجورایی اصالت و هویت سلاح دست نخورده میمونه . اگر هم شد فدای سرت معمولا اونجا پایه دوربین بسته میشه بنظرم اگر میشه از زنگ زدگی هاش عکس بذار دقیق تر بشه نظر داد چکار باید کرد .قنداق هم شاید قابل بازیابی باشه اگر هم نبود هم جنگی فابریکش هست هم تجاریش ولی لول گرونه و تا نیاز نباشه تعویض نمیشه .
موفق باشید