شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2014-01-01 01:53 AM

(2013-12-31 04:14 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی دوستان یه برنو بلند 1317 خریدم به قیمت7 تومن چند تایی تیر انداختم خیلی خوب میزد سلاح سالمی به نظر میاد شکاف درجه ومگسکش فابریکه از همه اساتید گرامی کمال تشکر رو دارم که بنده رو در این زمینه راهنمایی کردن انشا الله سلاح به دستم برسه عکس میزارم/یاحق/Khansariha (8)
با سلام :
مبارکه مبارک !!!!!Khansariha (17)
باور کنید من الان واقعا اینجوری شده ام Khansariha (72)
خیلی خوشحال شدم بالاخره به اون چه که میخواستید رسیدید .انشالله به خوشی و سلامتی و بیخطر استفاده کنید . اقلا قبل از اینکه تو اسلحه فروشی تنها و بیکس !!!! رها کنیدش چند تا عکس مینداختید .ایا دسته گلنگدنش خم خورده ؟ ارم بالای لوله (تاج و شیر خورشید ) سالمه یا سنگ خورده ؟ باز هم مبارک باشه

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2014-01-01 11:01 AM

‏‎ ‎سلام ارم سالمه ودست نخورده ودسته گلن هم خم نشده یه ارم تاجی هم سردسته گلن هست‎ ‎‏/یاحق/

RE: معرفي اسلحه برنو - baracuda - 2014-01-01 11:10 AM

مباركت باشه جناب احمدى عزيز انشاء ا.. شكاراى خوبى باهاش بزنى درباره اون موضوع هم پيگير هستم براتون ميپرسم

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2014-01-04 10:21 PM

با سلام به همه دوستان
نظرتون در مورد فشنگهای سرگرد چیه در مقایسه با فشنگهای نوک تیز؟ کدوم بهتره؟ شنیدم این فشنگهای سر گرد تو کالیبر 7.92یه مقدار باعث آسیب دیدگی خان میشه؟ درسته یا نه؟

RE: معرفي اسلحه برنو - shekarmi - 2014-01-04 10:46 PM

(2014-01-04 10:21 PM)turanlar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه دوستان
نظرتون در مورد فشنگهای سرگرد چیه در مقایسه با فشنگهای نوک تیز؟ کدوم بهتره؟ شنیدم این فشنگهای سر گرد تو کالیبر 7.92یه مقدار باعث آسیب دیدگی خان میشه؟ درسته یا نه؟

سلام موقع شلیک آن قسمت از مرمی که داخل پوکه است(قطر اصلی) با لوله در تماس است نوک تیز یا گرد تاثیری در خان ندارد چون برخوردی ندارن

RE: معرفي اسلحه برنو - shovan - 2014-01-05 12:59 AM

تیر اندازها معمولا با توجه به نوع هدف و به فاصله ای که تیراندازی می کنن نوع مرمی رو انتخاب می کنن ، معمولا نوک تیز افت کمتری داره و اگه موضوع شکار باشه در برنو زیر 300 متر نوک گرد شوک بیشتری به حیون می رسونه و در داخل بدن تخریب بیشتری داره در بالای این فاصله معمولا تیراندازی با نوک تیز راحتره
در مورد اون سوال هم اگه جنس روکش مرمی هردو مثل هم باشه فرقی بین این دو نیستش

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2014-01-05 01:24 AM

(2014-01-04 10:21 PM)turanlar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه دوستان

جناب تورانلار، در تكميل فرمايش دوستمان شكارمي آنچه كه باعث سوال شما شده است براي من هم مشخص نشده است! تفاوت كاليبر 57×8 و 57×7.92
آنچه كه در ظاهر امر بر مي آيد كاليبر تجاري 8 بايد 0.08 ميلي متر از كاليبر جنگي 7.92 قطورتر و به همان نسبت هم مرمي آن (همان فشنگ هاي نوك گرد)قطور تر باشد و به اين ترتيب شليك فشنگ تجاري با سلاحي كه در جواز آن 7.92 درج شده است باعث تخريب خان شود و اما دو چيز:
1- من فشنگ هاي تجاري و جنگي را با كوليس 0.05 اندازه گرفتم و تفاوتي نديدم و البته كوليس زدن برنو جنگي با برنو تجاري اشتباه است و اين در صورتي درست است كه هر دو سلاح كاملا نو باشند(عواملي مانند فرسايش خان باعث استنتاج نادرست نگردد.) و همچنين كوليس زدن براي هر دو يكسان باشد يعني آج به آج مقابل در خان و يا شيار به شيار مقابل باشد.
2-تا جايي كه من شنيده ام همان 7.92 بعد از جنگ دوم 8 ميلي متري ناميده شد و اكثر برنو هاي ايران جنگي هستند و حتي ماوزر هاي جنگي دنيا توليد قديم هستند و مهمات موجود در بازار دنيا 8 ميلي متري ناميده مي شوند و شما كدام شركت معتبر مهمات سازي را ديده ايد كه هر دو كاليبر 7.92 و 8 توليد كند؟ آيا همه مصرف كنندگان سلاح ماوزر يا برنو از سلاح هاي تجاري و جديد استفاده مي كنند؟
آنچه باعث شده است كه در ايران از دو عدد 7.92 و 8 در سلاح و مهمات استفاده شود وجه تمايزي بين سلاح هايي كه از بدو ورود تجاري بوده و آنهايي كه مزايده اي ارتش بوده ، باشد همچنين به نظر من خط توليد مهمات نوك تيز با درج عدد 7.92 بوده و براي فشنگ هاي نوك گرد عدد 8 را در نظر گرفته اند.

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2014-01-05 03:11 AM

ممنون از تمامی دوستانی که راهنمایی کردند و تشکر ویژه از جناب rezajf بابت جواب کاملی که دادن.

RE: معرفي اسلحه برنو - peisaz - 2014-01-05 09:10 AM

با سلام
اسلحه ماوزر قبل از سال 1898 دارای کالیبری کوچکتر از 0.322 بود. (البته روی اعداد اصرار ندارم چون مدت زیادی از مطالعه در این مورد میگذرد) و پس از سال 1898 که این تفنگ تکمیل شد و نام JS بر آن نهاده شد تا به امروز تغییری نکرده است. 8x57 JS که در ایران هم بسیار طرفدار دارد تنها یک نوع کالیبر است و اسامی مختلف در مورد آن باعث تنگ و گشادی لول آنها نمیشود!!!!
شکاری یا جنگی بودن هم تاثیری بر این مساله ندارد
نکته:
در آمریکا فشنگ های 8x57 ساخت امریکا بسیار ضعیف پر میشوند. دلیل آن هم بسیار ساده است. در امریکا احتمال وجود مدلهای قبل از 1898 وجود دارد و شرکت ها به دلیل احتمال ترکیدن لول این سلاحهای قدیمی این فشنگ ها را در حداقل قدرت پر میکنند. به همین دلیل اکثر امریکاییها از قدرت و قابلیتهای این کالیبر کم اطلاع هستند.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2014-01-05 01:09 PM

سلام ته پوکه شکاری ۸*۵۷نوشته یا7/92*‏‎57کدوم؟؟