شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - raminqwe - 2013-12-09 10:45 PM

(2013-12-09 09:01 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-12-08 01:18 AM)raminqwe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-12-07 10:05 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
افت گلوله به بالستیک ربط داره که اونم به سرعت دهانه و وزن مرمی خیلی بیشتر مرتبط هست تا با شکل گلوله و بدترین گلوله 270 از بهترین گلوله برنو افت کمتر و بالستیک بهتری داره

این نمیتونه بدلیل قدیمی و معیوب بودن خان برنو های ایران باشه و همچنین وزن گلوله؟ اگه وزن گلوله های برنو 130 بود افت خیلی کمی داشت. گلوله های برنو ضریب بایستیک بالایی دارند

دوستان برنو دار و 270 دار گروپ این دوتا از نظر چپ یا راست زدن چند سانت فاصله دارند؟
یعنی مثلا اگر روی فشنگ خفیف مرمی 130 گرین بندازیم و باروتش رو بیشتر کنیم مثل 270 میزنه؟؟؟
کالیبر های مختلف واسه خودشون حساب و کتاب داره و هر کالیبری واسه یه رنج وزن مرمی ساخته شده واسه همینه که چندین نوع کالیبر مختلف وجود داره وگرنه یک نوع کالیبر میساختن که همه کار بکنه
مثلا همین برنو با بدترین فشنگها هم خوب میزنه ولی 270 باید حتما حتما فشنگ درست و حسابی باشه چون سرعت مرمی زیاده یادمون نره اونی که برنو رو اختراع کرده داشت دنیا رو میگرفت پس دلایل خوبی واسه کاربرد این کالیبر داشته

منظورم اینه که این ۲۷۰ همچین آش دهن سوزی نیست.اگه یه مقایسه ای تو سایت گان دیتا داشته باشید متوجه خواهید شد که تو ۳۰۰متر اختلاف خیلی کمی باهم دارند و تو ۵۰۰متر هم اختلاف نهایت به ۲۰ سانت میرسه.در صورتی که۸مم ضریب بالستیک بالایی داره و افت انرژی کمی داره. کسی هم معمولا تو این فاصله شکار نمیزنه.هر کالیبری هم باشه یه افتی داره شکارچی باید افت تیر درنظر بگیره. چه بسا که برخی دوستان با فشنگ۲۷۰ ایرانی ۱۰۰تا رو هم بزور میزنند و میرند سمت فشنگ خارجی. خوب اگه بخواهیم فشنگ خارجی مصرف کنیم میریم خارجی ۸مم میخریم دیگه برا فواصل نزدیک هم از همین ایرانی ۸مم استفاده میکنیم

بله اگه تنوع فشنگ داشتیم و قیمت ها اینقدر بالا نبود و به یه تقنگ خوب دسترسی داشتیم نه این نخجیر3 اونوقت دیگه وقت تلف نمی کردیم میرفتیم سمت 270 حالا که این شرایط نیست همون برنو برامون خوبه تو 200 متر هم با فشنگ ایرانی خوب میزنه

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2013-12-09 11:28 PM

با سلام :
داداشم مثل اینکه چشم اقا کیوان رو دور دیدی ها داری میگی 270 اش دهن سوزی نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!! ما اینجا از برنو بد بگیم یه 8 میلی از طرف اقا رضا جعفری میاد طرفمون ، تو تاپیک 270 ازش بد بگیم ، با علاقه ای که اقا کیوان به این تفنگ پیدا کرده ، یه مرمی 6.8 از طرف اقا کیوان میاد طرفمون !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
ولی گذشته از شوخی 270 کالیبر فوق العاده ای هست که در ایران بخاطر شرایط خراب حاکم بر بازار سلاح و مهمات ،در زیر سایه برنو قرار گرفته . شما همون گان دیتا رو با دقت بیشتری مطالعه کن ببین با چه سر گلوله ای ، چه باروتی ، از همه مهمتر با چه وزنی داره این مقایسه انجام میگیره .نکنه فکر کنی خودم 270 دارم ، دارم جانبداری میکنم .من خیلی راجع بهش تحقیق کردم و هنرش رو به چشم دیدم .حیف که اینجا محدودیت زیاده من خودم به 338 لاپوا مگنوم خیلی علاقه دارم که دیدن این کالیبر و سلاح هاش در ایران به عمر ما ها قد نمیده . یا حق

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2013-12-10 12:25 AM

کامران جان داداش ما که نمک پروردتیم جدا تجربیات شما واسه من که خیلی خیلی مفید بوده مخلصیم.
در مورد برنو و 270 هم دقیقا همینی که شما هم فرمودید هست من خودم موقع خرید بد جور تو کش و قوس انتخاب بین این 2 تا بودم از طرفی خودم علاقه زیادی به برنو داشتم از طرفی هم هر جور مقایسه میکردم از هر لحاظ 270 سر تر بود حتی با یکی از اسلحه فروشها هم که صحبت میکردم میگفت یه روزی بود فشنگ برنو فراوان بود اون زمان خوب به دلیل فراوانی فشنگ برنو و نبودن فشنگ به درد بخور 270 معمولا برنو انتخاب میکردند اما حالا شرایط تقریبا مساوی شده هر دو تاش کمیاب شده توی این شیش و بش انتخاب علیرضای عزیز aghajoon خیلی کمکم کرد علیرضا هم از اون دسته دوستانی هست که هر چیز رو کامل به صورت علمی بررسی میکنه اونم نظرش رو 270 بود به خاطر همین مسائل بالستیک و دورزن تر بودن .
البته اینم بگم اگر توی ایران شانس دومی برای خرید گلوله زن دیگر وجود داشت بدون تردید یه برنو میخریدم اما اینجا ایران هست و باید اسلحه ای خرید که کار 5 تا تفنگ رو همزمان انجام بده چون دومی در کار نیست.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-12-10 01:25 PM

سلام تاحالا نتونستم برنو بلند زیر۷/۵ پیدا کنم @

RE: معرفي اسلحه برنو - azimia - 2013-12-10 08:34 PM

با سلام
ای بابا یه عکس بندازید این تفنگاتونو ما هم ببینیم صفا کنیم با این که تکراریه یه بار دیگه میدازم جکارکنم دیگه[تصویر: 13850340781.jpg]

برنو کوتاه 1317 با این که 75 سال از عمرش میگذره ولی انگار تازه از کارخونه دراومده

RE: معرفي اسلحه برنو - davar - 2013-12-10 11:54 PM

در مورد سهميه فشنگ برنو
امسال من ٢٠ تا گرفتم از اين مهام سر گردا. ١٢٥ هزار تومن. دونه اي ٦٢٠٠.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-12-11 05:55 AM

سلام داورجان کدوم استان؟
سلام فشنگ سهمیه چند نوع داریم؟

RE: معرفي اسلحه برنو - arnold - 2013-12-11 09:47 AM

(2013-12-10 11:54 PM)davar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در مورد سهميه فشنگ برنو
امسال من ٢٠ تا گرفتم از اين مهام سر گردا. ١٢٥ هزار تومن. دونه اي ٦٢٠٠.

سلام دوست عزیز داری یه نمونه عکسش بذاری؟ اینجا از این فشنگ ها نیست آیا قصد برکت فشنگ داری؟ یه چند تایی نیاز داشتم ...Khansariha (256)

RE: معرفي اسلحه برنو - davar - 2013-12-11 07:34 PM

إيني كه گفتم مال استان اصفهانه. تا اونجايي كه ميدونم تعداد ثابته يني ١٠ تا بدون دفترچه محيط زيست و ٢٠ تا با دفترچه!
ولي تفاوت تو نوع فشنگه. مثلن دوستاي عشاير كه سالي ١٠٠ يا ٥٠ تا سهميه دارن همش فشنگ جنگيه نوك تيزه كه قيمتش امسال دونه اي ٢ هزار تومن بوده. ولي إيني كه من گرفتم فشنگ شكاريه و بجاي ٧/٩٢ كاليبرش ٨. تصور بنده اينه كه نوع فشنگ سهميه اي استان به استان فرق ميكنه.

RE: معرفي اسلحه برنو - arnold - 2013-12-12 09:25 AM

سلام شنیدم افت فشنگ های شکاری نسبت به جنگی خیلی زیاده؟؟ حقیقت داره آیا >>>/؟؟Khansariha (256)