شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-12-02 12:59 AM

(2013-12-01 11:18 PM)alirahimi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
اینکه فرمودید فشنگ 308 به راحتی توی خزانه 270 جا میره فکر نمیکنم اینطور باشه چون اولآ قطر مرمی 308 بیشتر از 270 هست که یکم جا رفتن توی خزانه رو مشکل میکنه حالا اگر مرمی یکم عقبتر بشینه یعنی نوک مرمی به شکل استاندارد قرار نگیره بازم قطر بیشتر مرمی لول رو نابود میکنه و خطر ناکه دومآ اون 13 میل باعث نمیشه که سوزن به چاشنی ضربه نزنه مگه سوزن چقدر ضربه میزنه .؟

منظورم از اون 13 ميل رو با يه مثال مشخص مي كنم:
فشنگ ام 1 يك ميل از 270 كوتاه تره ولي مرمي اون يك ميل قطور تره بنابراين نميشه فشنگ ام 1 رو داخل خزانه 270 كرد ولي اگه فشنگ به حد كافي كوتاه باشه تا مرمي وارد لول نشه اين كار امكان پذير ميشه هز چند كه مرمي از كاليبر لول بيشتر باشه

RE: معرفي اسلحه برنو - alirahimi - 2013-12-03 10:43 PM

با سلام
شما درست فرمودید که به دلیل شکل گلن چاشنی عمل خواهد کرد منتها توی توضیحی که داده بودم گفتم اگر فشنگ کامل در خزانه قرار بگیره به این معنی که نوک مرمی وارد لول شده باشه اگر ته پوکه چسبیده به گلن باشه کسی نمیدونه نوک مرمی به سمت مرکز لول هست یا خیر آخه 13 میل فاصله زیادیه اما در کل هیشه باید برای هر سلاح از کالیبر و فشنگهای استاندارد استفاده کرد و مطرح کردن اینگونه مسائل ممکنه باعث کنجکاوی بعضی از دوستان بشه و خدای نکرده اتفاقهای بد اونوقته که آدم از مطرح کردن اینگونه مسائل پشیمون

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-12-03 11:43 PM

اگر چند صفحه قبل رو خونده باشيد در اين خصوص شرح مفصل فصل داده شده
اتفاقا طرح چنين مسايلي باعث آگاهي ديگران شده و جلوگيري از خطر مي كند
يك مثال: كاليبر پنج تير روس 7.62 است و كاليبر ژ3 هم 7.62 است ولي قطر مرمي روسي 0.312 اينچ است و كاليبر ژ3 0.308 اينچ است و اين يعني: فاصله برجستگي خان به برجستگي خان مقابل 7.62 ميلي متر است(كمترين قطر داخل لول) (در هر دو سلاح) ولي عمق شيار هاي روسي بيشتر است و فاصله شيار به شيار 0.312 اينچ يا 7.925 ميلي متر است ولي در سلاح 308 اين مقدار 7.823 ميلي متر است و اين يعني يك دهم ميلي متر اختلاف
نتيجه اخلاقي: مرمي 7.62 روسي را نمي توان در سلاح 7.62 غربي به كار برد

RE: معرفي اسلحه برنو - alirahimi - 2013-12-04 12:02 AM

دوست عزیز شما درست می فرمائید استفاده از نظرات دوستان که اطلاعات کامل دارن و اینطور کامل توضیح میدن خیلی خوبه و هدف شخص من از حضور توی این انجمن هم همین بوده و هست اما به نظر من هر حرفی نباید زده بشه این چیزی که گفته شد اختلافش خیلی زیاده با مثال شما قرار دادن فشنگ یک سلاح در سلاحی که هیچ شباهتی به هم ندارن ( 13 میل توی طول فشنگ ؟)

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-12-04 08:22 AM

جناب رحيمي
من نمي دانم مبناي فرمايش شما چيست:" هر حرفي نبايد زده بشه"
اينكه دادن آگاهي و هشدار به كاربران از به كار بردن خود سرانه مهمات منع شوند نبايد باشه؟
يا اينكه برخي در زمينه پر كردن فشنگ نظريات جديد و صد البته خطرناك را با وثوق كامل اعلام مي كنند؟
اينكه بعضي ها اقدام هاي خطرناك مانند استفاده از باروت سياه در سلاح هاي مدرن را مي كنند آن هم با كيل و وزن ابداعي خودشان!؟
شما ابتدا مقدار بيشتري در همين تاپيك جستجو و مطالعه بفرماييد و ملاحظه خواهيد كرد كه خاطرات كاربران در مورد خوشان و اطرافيانشان شامل چه موارد خطرناكي بوده است
در سايت هاي خارجي هم خواهيد ديد
البته توقعي نيست كه هر كسي به طور مادرزادي مسلط به همه امور باشد ولي خوب چه مي شود كرد هنوز هستند افرادي كه به سلاح و مهمات در اختيار خود آشنايي ندارند
من خودم به چشم ديده ام كه شخصي آمده بود مغازه اسلحه فروشي و پنج تير ترك با خود آورده بود و براي آن فشنگ مي خواست و تاكيد داشت كه حتما براي اين سلاح باشد. و بنده خدا فكر مي كرد كه مهمات كمر شكن ها با پنج تير متفاوت است
هستند كساني كه در گلوله زني هاي گلن گدني وقتي كه خزانه لول پر است مي خواهند پشت چاشني زنده سوزن بخوابانند
هستند كساني كه براي كمر شكن هاي دو ماشه و يا تك لول نخجير و چخماقي و .... مي خواهند اسناب كپ بخرند و نمي دانند كه چگونه مي شد سوزن را خواباند
هستند كساني كه فشنگ دست پر با ساچمه استيل بلبرينگ را با پنج تير بلژيك شليك كرده و لوله مدور سلاح را به منشور 12 گوش تبديل كرده اند و.....

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-12-06 08:21 PM

سلام به همگی دیروز یه برنو دیگه دیدم بلند مدل 1309 قورخانه شاهنشاهی خان وگلن سالم 7500قیمت مقطوع به شرط تیر/بازم جنگ افزار شکاف درجه شو برداشته بودن جاش یه زایده ثابت قد یه حبه قند گذاشتن ضد حالی شد اساسی سلاح بی شکاف درجه مگه میشه به نظر من از ابهت سلاح کم میشه سوالم اینه که من که نمیخوام وبودجه شو ندارم دوربین براش بخرم با این زایده ومگسک میشه تیراندازی قابل قبولی داشت از 1متر تا500متر لطفا نظر بدید بفرمایید تاچند متر افت تیر نداریم واگه بخرمش شکاف درجه گیر میاد یا نه که بعدا ببندم و روش بستن شکاف درجه چه جوریه امکانش هست یانه /موفق باشید یا حق/Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2013-12-06 09:07 PM

داداش سنتر که شده 400 تومن نسبت به 7.5 پولی نیست ولی اگر نمیخواهید دوربین روش بندازید کلا با شکاف درجه عالی هم نمیشه بالای 100 تا 150 متر کار خاصی کرد چون چشم اونقدر رو راحت نمیبینه چه برسه به نشونه گیری دیگه اینکه فکر نمیکنم روی برنو بالای 250 تا نهایت 300 متر بشه حساب کرد افت گلوله خیلی زیاد میشه

RE: معرفي اسلحه برنو - arnold - 2013-12-06 09:49 PM

دوستان سلام برد مفید تیراندازی با برنو بلند؟ متوسط؟ و کوتاه ؟ چند متره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (226)

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2013-12-07 02:18 AM

(2013-12-06 08:21 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی دیروز یه برنو دیگه دیدم بلند مدل 1309 قورخانه شاهنشاهی خان وگلن سالم 7500قیمت مقطوع به شرط تیر/بازم جنگ افزار شکاف درجه شو برداشته بودن جاش یه زایده ثابت قد یه حبه قند گذاشتن ضد حالی شد اساسی سلاح بی شکاف درجه مگه میشه به نظر من از ابهت سلاح کم میشه سوالم اینه که من که نمیخوام وبودجه شو ندارم دوربین براش بخرم با این زایده ومگسک میشه تیراندازی قابل قبولی داشت از 1متر تا500متر لطفا نظر بدید بفرمایید تاچند متر افت تیر نداریم واگه بخرمش شکاف درجه گیر میاد یا نه که بعدا ببندم و روش بستن شکاف درجه چه جوریه امکانش هست یانه /موفق باشید یا حق/Khansariha (8)
با سلام :
اسمان جان شما از سلامت سلاح مطمئن شو با همان مگسک و حبه قندی !!!!!!که میگی تیر بنداز اگر خوب بود بخر بعدش ببر بده یه تفنگ ساز برات درجه استاندارد برنو روش سوار کنه الان چون خیلی ها طالب درجه نیستند و از روی سلاح باز میکنند میتوان فابریکش را پیدا کرد و موفق باشید

(2013-12-06 09:49 PM)arnold نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام برد مفید تیراندازی با برنو بلند؟ متوسط؟ و کوتاه ؟ چند متره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (226)
دوست عزیز سوال سختی پرسیدی !!!!!!!! باید میپرسیدی در ایران برد مفید ............................؟؟
بدلیل یافت نشدن مهمات مرغوب این عدد کاملا متغییر است از 100 برای فشنگهای نامرغوب تا 350_400 برای مرغوب . این چیزی بود که بنده دیدم تا دوستانی که مرتبا از سلاحشان استفاده میکنند چه نظری داشته باشند ، کلا برنو زیاد دور زن نیست ( اقا رضا شاکی نشه !!!!) البته بیشتر از 200_250 متر هم تیر انداختن هم در شکار ، زیاد کار درستی نیست .موفق باشید

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2013-12-07 11:27 AM

کامران جان حالا که صحبت شد چجوری میشه این شکاف درجه و اینا رو در اورد حتما باید تعمیر کار باشه لحیم هست روی لول یا جوش؟