شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-11-25 03:38 PM

(2013-11-25 02:39 PM)raminqwe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-11-25 02:23 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
دوست عزیز اگر به صفحات قبلی این تاپیک مراجعه کنید اقا رضا (کاربر چولپه ) دقیقا در این مورد توضیح دادند . با اینکه اسلحه کالایی است که خرید نوی ان بهتر است من برنو های قدیمی را ترجیح میدهم (البته در صورت سلامت بودن )
1- خان پهن بودن
2-در سه مدل و اندازه بسته به نیاز و سلیقه افراد موجود است ولی نخجیر فقط یک اندازه است .
3-دارا بودن دستگاه نشانه روی مدرج که در صورت سلامتی زیر 100 متر واقعا کارمد است ، خصوصا در مورد گراز
4- شما از ابتدا هر طور که دوست دارید انرا تغییر شکل میدهید
5- فکر کنم اینها فعلا کافی باشد مزایا و معایب بیشتر هم هست

با تشکر از دوست خوبم جناب کوهنورد عزیز

من کل این تاپیک رو خوندم ولی سوال من از این جهت بود که من میخوام یه تفنگ گلوله زنی متوسط(۶۰سانت) بخرم حالا بین برنو و نخجیر ۸م م موندم.
از یه طرف میگم یه برنو بلند بخرم که ارزون تر دربیاد بعد بدم جنگ افزار سازی لولشو عوض کنن و یه قنداق جدید روش بزارم
یا یه برنو متوسط بگیرم و بدم پله لول تراش بدن و قنداق عوض کنم.
یا اینکه نخجیر۸ م م بخرم
حالا باتوجه به سوالاتی که قبلا پرسیدم و این راه حل ها شما کدوم راه رو به من پیشنهاد میکنید که هم ارزون تر دربیاد و هم اینکه دقت هدف زنی خوبی داشته باشه؟

سلام دوست گرامی همون جور که جناب کوهنورد فرمودن برنو خیلی بهتره جرا ///چون تکنولوریش مال ایران نیست ودر ضمن به فکر ارزونتر تباش به فکر این باش که سلاحی که میخرید وتا 3سال حق فروش ندارید دقت وکیفیت لازمو داشته باشه به نظر این حقیر واساتیدی که بنده دراین انجمن ازشون کسب فیض میکنم برنو متوسط بگیر وخیال خودتون رو راحت کنید واگر میخایید کمتر هزینه بشه برنو بلند بخرید وبدون اینکه لولشو بدی عوض کنن استفاده کنید جون تضمینی در مورد دقت وکیفیتش وجود نداره موفق باشید /یاحقKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2013-11-25 04:39 PM

منم با نظر دوستان کاملا موافقم صد البته اگهبرنو تمیز بخرید از نخجیر 8mm بهتره
در ضمن اگه بلند بخرید و لولشو عوض کنید اصلا از خرید برنو وسط ارزونتر در نمیاد و در نهایت هم شما همون نخجیر 8mm خریدید چون همون لول رو واستون میندازن

RE: معرفي اسلحه برنو - raminqwe - 2013-11-26 01:12 AM

با تشکر از اساتید عزیز؛ نظر خودمم رو برنوی ولی از اونجایی که یکی از دوستان تو این تاپیک از لوله تعویض شده تعریف میکرد دودل شدم
و اینکه لوله برنو متوسط از چند سانتی پله میشه؟ با تراش دادن شکل خوبی میگیره؟ و تراش دادن ضرری برای لوله از لحاظ انحراف نداره؟

RE: معرفي اسلحه برنو - Amiraliv - 2013-11-26 01:24 AM

عزيز چه اصراري دارين كه شكل لوله رو عوض كنين ؟
شما يك برنو با خان سالم داشته باشين انقدر ارزش داره كه بشه از شكل لوله و غيره فاكتور بگيرين

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-11-26 09:58 AM

سلام به همگی رامین جان چه اصراری دارید که لول تفنگو از حالت فابریکی خارج کنید وبدیش دست یه تراشکار که فاتحه لول رو بخونه وقتی شما میخوای لول رو از حالت پله خارج کنید باید از قسمتهای ضخیم تر واضافی بردارید تا لول یک نواخت ویه دست بشه در حالی که شما با این کار لول رو باریک وصد البته ضعیف کردیدلول دراین حالت خیلی زودتر حالت خمش بهش دست خواهد داد ولول سلاح شما حین شلیک ارتعاش ولرزش پیدا میکنه تا زمانی که عمل شلیک انجام شده ومرمی از لول خارج بشه که نتیجه اش میشه به خطا رفتن گلوله مطمن باشید که سازنده برنو دونسته که جرا لول رو پله کانی درست کرده به این دلیل که گفتم وهزاران دلیل دیگه که شاید به ذهن من خطور نکنه /یه مطلب دیگه اینکه ضخامت لول وشکلش رابطه مستقیم با طول لول داره بازم به خاطر لرزش وارتعاش لول بنده توصیه میکنم که شما این فرمول وسازه مهندسی رو دستکاری نکنید /شما این کار رو زمانی باید انجام بدید که حداقل 50 قبضه برنو داشته باشید که یکیشونو بکنید موش ازمایشگاهی وهر ازمون وخطایی رو رووش انچام بدبد نه با فقط یه برنو اونم با هزار بدبختی تحقیق ودنگ وفنگ اداری بدست اومده/ از همه اساتید کمال تشکر رو دارم/یاحقKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - KAMRANNN - 2013-11-26 12:05 PM

(2013-11-26 01:12 AM)raminqwe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از اساتید عزیز؛ نظر خودمم رو برنوی ولی از اونجایی که یکی از دوستان تو این تاپیک از لوله تعویض شده تعریف میکرد دودل شدم
و اینکه لوله برنو متوسط از چند سانتی پله میشه؟ با تراش دادن شکل خوبی میگیره؟ و تراش دادن ضرری برای لوله از لحاظ انحراف نداره؟

سلام دوست عزیز
در مورد تراش دادن لول بنده یک بار تجربه کردم, یه برنو متوسط توسط تراشکار ماهر که به صورت بسیار جزی از سطح لول گرفت و هیچ مشکلی به جز نخواندن لول با قنداق و از بین بردن زاج اصلی اسلحه که هر دو ایراد قابل بازسازی میباشند نشد, از لحاظ دقت هیچ گونه عیب یا ایرادی به وجود نیومد, البته این تجربه شخصی بنده میباشد

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2013-11-27 12:44 AM

با سلام :
دوست عزیز اقا رامین ، تا اینجا که من پیشنهادات بچه ها رو دیدم واقعا پیشنهادات خوبی بود .شما یک نکته رو در نظر داشته باش تفنگ گلوله زنی اکثرا به شرط تیر ،خریداری میشود ولی در مورد تفنگ نو که ارگانهای دولتی اجازه اینکار ها رو نمیدن . دقت در تفنگ گلوله اولین پارامتر است شما در نظر بگیرید یک دوربین متوسط روی تفنگ بادی وقتی تنظیم نمیشود چقدر ادم را عصبی میکند در حالی که خرج تیراندازی ان تقریبا صفر است !!!حالا شما در نظر بگیر نخجیر نو ،یا برنو بلند لول تعویضی (که هزینه بیشتر +زمان صرف شده بیشتر +کارهای اداری بیشتر + اعصاب خردی بیشتر +..........)با لوله صاف و یکنواخت در دست شماست .دوربین که جنس خوب کمتر پیدا میشود و قیمتش هم بالاست روی ان نصب کرده اید با هزار مشقت فشنگ تهیه کرده اید حالا یکی چپ میزند یکی بالا هر کسی هم یک تئوری میدهد !!!!!!!! ادم از زندگی سیر میشود چه برسد به تفنگ . با این همه محدودیت و اشکال تراشی بهتر است تفنگی را انتخاب کنید که عذابتان ندهد .در مورد قنداق هم طرحهای بسیار گوناگون و زیبایی وجود دارد که حتی پله بودن لول را هم کاور میکند . موفق باشید

RE: معرفي اسلحه برنو - raminqwe - 2013-11-27 02:02 AM

باتشکر از دوستانی که با حوصله به سوالاتم پاسخ دادند.مثل اینکه باید همون متوسط بگیرم و بیخیال تراش بشم

RE: معرفي اسلحه برنو - Amiraliv - 2013-11-27 02:44 AM

دوستان خواستم يك نكته رو عرض كنم ، تفنگ من لولش عوض شدست ، خان بسيار خوبي داره و تير بسيار خوبي ميزنه ...
لوله هاي ساخت الانو نميدونم ولي تفنگ من كه ماشالله لوله بسيار خوبي داره و هركس ديد بسيار حال كرد

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-11-27 10:47 PM

سلام بعد شلیک چجوربدونم مرمی رفته که باشلیک بعدی فاجعه بارنیاد