شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2013-11-05 03:27 PM

با سلام :
دوست اسمانی من ، اون بالا بالا ها چه خبر ؟ ما اینجا رو زمین دود گرفته داریم به فنا میریم !!!!
خدایی فکر نمیکنم اون موقع که این برنو تولید شده 17 تا تک تومنی خرج برداشته باشه !!!! میگی نه ؟ یه عکس دارم از منو یک رستوران درجه یک ، لیوناد شیشه ای سه عباسی !!! چلو کباب 3شاهی و...............................
ولی قیمتش همین حدود 7 تومنه دیگه .من خودم برنو بلند رو میپسندم ولی خیلی ها نه برای همین هم یکم ارزونتره وشما بهتره بیشتر از نظر سلامتی چکش کنی تا مثلا رنگ و رو رفتگی قنداق .بابا خودت که واردی دیگه فقط ببین جاییش جوشکاری یا سوهانکاری نشده باشه جای ضربه روش نباشه گلنگدنش رو خیلی ریز تکون بده ببین تو جاش لقی داره یا نه زائده های گلنش رو خوب نگاه کن ببین ساییدگی داره یا نه شماره سریالش با بدنه ( که در درجه دوم اهمیته ) ببین چیزی ازش کم و زیاده مثلا سمبه اش سرجاشه ؟ (که خیلی بعید میدونم باشه ) و.................
از همه مهمترش خرید به شرط تیر هست که اونم خودش داستانه ........... ولی عجله نکن چند بار برو بیا خوب زیرو بالاش رو ببین دفعه اول هیجان نمیزاره درست ببینی اومدی خونه میبینی خیلی چیزاش یادت رفته !!!!!
بعدش هم داداش گلم اون برنو 2 یکی از بهترین مدلهای خفیفه و طالب هم زیاد داره باید هم گرون باشه ولی خوب خفیفه دیگه انتظار داشتی سوراخ لولش اندازه چی باشه ؟؟خخخخخخخخخخخخخخ

RE: معرفي اسلحه برنو - raminqwe - 2013-11-06 02:29 AM

کسی با مرمی 150 گرینی برنو شلیک کرده؟ افت مرمی تو فواصل دور چقدر بوده؟؟

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2013-11-07 04:19 PM

با سلام به همه دوستان.امیدوارم همگی خوب باشید.
لطف کنید در مورد وزن مرمی فشنگهای( 7.92 )تولید داخل ومیزان افت در فاصله های بالای 250 . تا 500 متر بدون در نظر گرفتن مدل برنو (کوتاه.متوسط.بلند) ولی در شرایط عادی و در سربالایی وسراشیبی (با در نظر گرفتن زاویه یا شیب در حد متوسط و بطور میانگین) و بهترین تیر اندازی در این شرایط توضیحاتی بدین . اگر در مورد فشنگ mm هم توضیحاتی در این رابطه بدین ممنون میشم.

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2013-11-07 06:23 PM

داداش باید وزن مرمی و سرعت دهانه رو توی نرم افزار بگذاری تا جواب درست و حسابی بده تفنگتون هر چی هم که باشه باید سرعت دهانه رو کرنو کنید فشنگهای خارجی معمولا توی کاتالوگ سرعت نزدیک به واقعی رو در دهانه و در فواصل معین(هر صد متر)مینویسه ولی فکر نکنم ایرانی ها اینجوری باشه تازه دوستان نوشتند که بارتشون هم فرق میکنه دیگه هیچی!!!!!!
شما اگه خودت روی 100 متر صفر کنی و هر 100 متر میزان افت رو با زدن گلوله روی سیبل به دست بیاری فکر کنم بهترین کار باشه 5-6 تا فشنگ هم بیشتر خرج نداره که تازه میشه قیمت یدونه فشنگ 270
البته دوستانی هستند که این فرایند رو انجام دادند اما خوب تفنگ و فشنگون فرق میکرده و نمیتونه واسه شما هم همونطور باشه ولی حدودا یه چیزهایی دستتون میاد که فکر نکنم به کار بیاد

RE: معرفي اسلحه برنو - Amiraliv - 2013-11-07 06:47 PM

(2013-11-07 04:19 PM)turanlar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لطف کنید در مورد وزن مرمی فشنگهای( 7.92 )تولید داخل ومیزان افت در فاصله های بالای 250 . تا 500 متر بدون در نظر گرفتن مدل برنو (کوتاه.متوسط.بلند) ولی در شرایط عادی و در سربالایی وسراشیبی (با در نظر گرفتن زاویه یا شیب در حد متوسط و بطور میانگین) و بهترین تیر اندازی در این شرایط توضیحاتی بدین . اگر در مورد فشنگ mm هم توضیحاتی در این رابطه بدین ممنون میشم.

داداش من فشنگام ٧.٩٢ بود ، هيچكدوم از فشنگا مرمي و باروتش يك اندازه نيود ... حتي ٢ تا فشنگ مثل هم مرمي و باروت نداشت ...
مطمئنم اگه بخواي همينجوري گروپ بگيري و تست كني فشنگارو به هيچ نتيجه اي نميرسي ...
بعضي از مرمي ها اندازشون ١ سانتي متر بلند تر از مرمي هاي ديگه بود و شايد ٢ برابر وزن مرمي هاي كوچيك ترو داشت ، وزن باروت بعضي ها ١/٦ گرم و بعضي ها هم ٣ گرم بود ...
اگه مي خواي نتيجه بگيري به نظر من فشنگاتو ببر پيش كسي كه تخصص داره توي اين زمينه تا باروت و مرمي هاتو اصلاح كنه تا بتوني شليك موفق داشته باشي

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2013-11-07 09:38 PM

(2013-11-07 06:47 PM)Amiraliv نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-11-07 04:19 PM)turanlar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

داداش من فشنگام ٧.٩٢ بود ، هيچكدوم از فشنگا مرمي و باروتش يك اندازه نيود ... حتي ٢ تا فشنگ مثل هم مرمي و باروت نداشت ...
مطمئنم اگه بخواي همينجوري گروپ بگيري و تست كني فشنگارو به هيچ نتيجه اي نميرسي ...
بعضي از مرمي ها اندازشون ١ سانتي متر بلند تر از مرمي هاي ديگه بود و شايد ٢ برابر وزن مرمي هاي كوچيك ترو داشت ، وزن باروت بعضي ها ١/٦ گرم و بعضي ها هم ٣ گرم بود ...
اگه مي خواي نتيجه بگيري به نظر من فشنگاتو ببر پيش كسي كه تخصص داره توي اين زمينه تا باروت و مرمي هاتو اصلاح كنه تا بتوني شليك موفق داشته باشي

ممنون. درست میفرمایید. خودم به این موضوع برخوردم. کاملا حق با شماست. ولی منظورم به طور متوسط ومیانگین بود. یعنی در شرایطی که سلامت و خان تفنگ و نرمی ماشه .وزن مرمی وباروت .سرعت باد. شیب زمین وتسلط تیر انداز وبقیه عوامل رو در شرایط مطلوب فرض کنیم.

RE: معرفي اسلحه برنو - رضا قلعه قافی - 2013-11-07 10:26 PM

دوست عزیز من چند وقت قبل با همین فشنگهای عشایری 7.92شلیک داشتم .اسلجه تو166متر خیلی عالی میزد وتو240متر بین 10تا15سانت افت داشت .فشنگها مدل 03بود واسلحه ساخت چک به همون ماشه جنگی ودوربین لئوپولد.Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-11-08 10:07 AM

سلام به همگی دیروزرفتم برنوبلندو ببینم هنوز نیاورده بودنش اما یه دونه وسط داشت ویه دونه کوتاه وسطو میگفت 13تومن کوتاهو 10تومن قنداق هردوش غیر فابریک بود اما از نظر ظاهر سالم هردورو به شرط تیر میداد دوتاش 1317یه دونه فشنگو از سر لول تست کردم تو لول وسط فشنگ تا نزدیکیهای پوکه فرو میرفت اما لول کوتاه خیلی تنگتر بود ونصف اون قسمت از مرمی که دیده میشه تولول میرفت ودر مورد برنو بلند میگفت شنبه بیا ببین 7تومن قیمتشه اگه سوال یامطلبی هست باگوش جان میشنوم ومیبینم/ممنونم یاحقKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - raminqwe - 2013-11-09 05:58 PM

سلام دوستان
با توجه به اینکه قیمت برنو بلند از متوسط پایین تره بنظر شما بهتر نیست یه برنو بلند بخریم بعد ببریم جنگ افزار لول جدید بندازیم روش؟ آیا لول های جنگ افزار بخوبی لول های برنو جواب میدن؟مثل نخجیر خان نازک هستند؟لوله هایی که میبندند جدید هستند یا لول های انباری برنو هستند؟لوله جدید تو مچ شدن با بقیه قسمت ها مشکلی داره؟
ببخشید که سوالاتم زیاد شد.

RE: معرفي اسلحه برنو - رضا قلعه قافی - 2013-11-09 07:07 PM

(2013-11-09 05:58 PM)raminqwe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
با توجه به اینکه قیمت برنو بلند از متوسط پایین تره بنظر شما بهتر نیست یه برنو بلند بخریم بعد ببریم جنگ افزار لول جدید بندازیم روش؟ آیا لول های جنگ افزار بخوبی لول های برنو جواب میدن؟مثل نخجیر خان نازک هستند؟لوله هایی که میبندند جدید هستند یا لول های انباری برنو هستند؟لوله جدید تو مچ شدن با بقیه قسمت ها مشکلی داره؟
ببخشید که سوالاتم زیاد شد.
دوست عزیز تعویض لوله نزدیک به 2میلیون هزینه داره بعلاوه هزینه زاج کاری.من چند تا 57*8 تعویض لوله شده رو امتحان کردم خیلی عالی میزد .باهمین فشنگهای عشایری واقعا خوب میزد.نوع خان کشی خان نازک هست.لوله کامل تراش خورده هسا واز مدل جنگی قشنگترهKhansariha (8)