شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - mhrSB - 2011-12-31 04:19 PM

متشکر
اما شنیدم افراد زیر 18 سال میتونن اسلحه بخرن .
چه جوری ؟
یعنی میشه ادم اسلحه بخره بعد از این که سربازیش تمام شد بره دنبال کاراش؟
یه سوال برنو را برای جواز دار کردنش بدیم بهمون همون اسلحه خدمونو میدن ؟اخه من شنیدم جایگزینی میشه نخجیر 3 جاش خرید.
باتشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - masih.hunter - 2011-12-31 05:57 PM

فقط میتونم بگم این اسلحه بهترین کوپ گلنگدن رو داره و بس . Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - Hunter - 2011-12-31 06:24 PM

(2011-12-31 04:19 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متشکر
اما شنیدم افراد زیر 18 سال میتونن اسلحه بخرن .
چه جوری ؟
یعنی میشه ادم اسلحه بخره بعد از این که سربازیش تمام شد بره دنبال کاراش؟
یه سوال برنو را برای جواز دار کردنش بدیم بهمون همون اسلحه خدمونو میدن ؟اخه من شنیدم جایگزینی میشه نخجیر 3 جاش خرید.
باتشکر

دوست عزیز شما باید 18 سالت تمام شده باشه تا اسلحه رو بتونی به نامت کنی،

اگه دانشجویی با اشتغال به تحصیل،
اگه سربازی با نامه از یگان؛
اگه اموزش پرورشی هستی نامه از اداره،
اگه نظامی هستی نامه از سازمان،
اگه هنوز اعزام نشدی با داشتن کارت سبز،
بازم بگم..........

خلاصه شرطش 18 ساله تمامهKhansariha (8)
دوست عزیز اگر برنوی شما سالم باشه و از لحاظ فنی مشکلی نداشته باشه همونو جواز میکنن والا برنوی شما رو تحویل میگیرن وبجاش یه حواله میدن بری نخجیر 3 بخری 1.3 ملیون تومانKhansariha (8)

موفق باشید

RE: معرفي اسلحه برنو - mhrSB - 2012-01-01 01:28 PM

متشکرم
اخه من شنیدم بودم که قراره افراد زیر 18 سال هم بتونن اسلحه براشون بنام بخره!
باتشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - Hunter - 2012-01-01 02:22 PM

(2012-01-01 01:28 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متشکرم
اخه من شنیدم بودم که قراره افراد زیر 18 سال هم بتونن اسلحه براشون بنام بخره!
باتشکر

دوست عزیز زیر 18 سالKhansariha (214)توی قوانین ایران سن قانونی 18 سال تمام است،شما 18 سالت بشه به زور میتونی رای بدی چه برسه به داشتن اسلحهKhansariha (214)

یا علی

RE: معرفي اسلحه برنو - raffi - 2012-01-08 10:08 PM

با سلام
دوستن عزیز اگر امکان دارد مقایسه ای با موشن ناگاد یا پنج تیر روسی با برنو داشته باشید چون بنده در خرید بین این دو مشکل دارم
از طرفی قدرت تخریب موشن ناگاد رو تعریف می کنند و از طرفی میگن مشکل گلن دارد کلا شما بین این دو کدام رو ترجیح می دهید البته بنده برای شکار گراز می خواهم
ممنون

RE: معرفي اسلحه برنو - mhrSB - 2012-01-10 05:49 PM

(2011-05-27 01:11 PM)Diana52 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دوستان یک سری مطالب خوب به همراه عکسهای عالی از این سلاح محبوب یعنی مازر 98 که ساخت برنو از اون اقتباس شده پیدا کردم که براتون با ذکر منبع قرار میدم.

ماوزر98

گول ظاهر كهنه و فرسوده اين سلاح را نخوريد. اگر روزي به يك قبضه MUSER 98K قديمي و از رده خارج برخورديد ، هيچ نگران نباشيد. تنها چيزي كه به آن نياز خواهيد داشت چند تكه سنباده نرم ، يك تكه پارچه آغشته به گازوييل و يك عدد روغندان است تا اين پيرمرد را از خواب بيدار كرده و دوباره وارد ميدان كنيد! MUSER 98K به شما خواهد فهماند كه معناي يك سلاح دقيق و قدرتمند چيست. سلاح MUSER 98K ، يكي از شاهكارهاي توليد شده توسط كارخانه MUSER است. شاهكاري كه هيچگاه سربازان آلماني را در ميادين جنگ تنها نگذاشت. شاهكاري كه هنوز توان رقابت با بهترين سلاح هاي دنيا را دارد.

[تصویر: i5rn24wqgdw1q5v3i6yf.jpg]

در جنگ جهاني اول ، عمده سربازان امپراطوري آلمان به سلاح MUSER 98 مسلح بودند. طول و وزن زياد MUSER 98 باعث شد تا مهندسان كارخانه MUSER در سال 1934 ، لوله اين سلاح را كمي كوتاه تر كنند. قابل ذكر است كه بجز كوتاه كردن لوله ، هيچ تغيير يا بهينه سازي ديگري بر روي اين سلاح اعمال نشد.

[تصویر: u3v44m86qy8y7veshc6m.jpg]

مدل كوتاه شده MUSER 98 ، با نام MUSER 98K عرضه و به عنوان اسلحه سازماني تك تير اندازان ارتش آلمان نازي پذيرفته شد. حرف K مخفف كلمه Kurz و به معناي كوتاه شده مي باشد. آيا مي دانيد عدد 98 ، بيانگر چيست؟ مدل اوليه اين سلاح ، در سال 1898 طراحي و ساخته شد.

[تصویر: 182pyz5uijfe610z3e94.jpg]

یعني حدود 112 سال پيش! جالب اينكه مكانيزم گلنگدن اين سلاح ، از يك تكه فولاد مرغوب ساخته شده و تمامي شيارهاي موجود در آن ، به روش ماشينكاري به وجود آمده است. اين شيوه توليد اگرچه كمي زمانبر و پرهزينه است ، ولي دوام ، كيفيت و دقت سلاح را تضمين مي كند.

[تصویر: ki25yg3fd2lq4360mzfl.jpg]

سربازان تك تيرانداز ارتش آلمان نازي در طول جنگ ، هيچ سلاحي را به MUSER 98K ترجيح نمي دادند. مدل هاي تك تيراندازي اين سلاح ، به دوربين هاي ZF41 2/5X يا ZF42 5X مجهز بودند.

[تصویر: lpwbo8gic0kqemsmjmq.jpg]

تك تيراندازان آلماني با اين سلاح قادر بودند سربازان دشمن را در فاصله 1500 متري ناكار كنند. (ركوردي كه هنوز بسياري از سلاح هاي تك تيراندازي مدرن ، به آن دست نيافته اند.) اين سلاح ، با شانه فشنگ هاي 5 تيري تغذيه مي شود. گلوله هاي پرقدرت 92/7 × 57 اين سلاح ، قدرت مرگباري به آن بخشيده اند كه مي توانند حيواناتي مانند گراز 250 كيلويي را از پاي درآورد. جالب است بدانيد مي توان اين سلاح را به صورت تك گلوله تغذيه كرد.

[تصویر: yz80h63mp4v48l2rto.jpg]

مثلآ در سلاح M1 امريكايي كه از شانه فشنگ هاي 8 تيري استفاده مي كند ، تا تمامي 8 گلوله شليك نشود نمي توان سلاح را مجددآ تغذيه كرد. ولي در سلاح MUSER 98K ، پس از شليك مثلآ 3 گلوله و درحالي كه هنوز 2 گلوله شليك نشده است ، مي توانيد 3 گلوله جديد را به صورت تكي در سلاح قرار دهيد. يكي از دلايل قدرت زياد اين سلاح ، گلنگدن دستي آن است. در سلاح هاي اتوماتيك و نيمه اتوماتيك هميشه مقداري از انرژي گاز باروت ، صرف فعال كردن مكانيزم گلنگدن سلاح مي شود. ولي در سلاح هاي گلنگدن دستي ، 100 درصد انرژي گاز باروت صرف راندن گلوله مي شود. با اضافه كردن يك شعله پوش مخصوص به اين سلاح ، قادر به شليك انواع نارنجك هاي ضدنفر و ضدزره خواهيد بود.

[تصویر: uo1so4xjt418f4l80k9w.jpg]

منبع :http://shekar.parsfa.com

کسی از دوستان میدونه دوربینی که روی اسلحه نصب شده چنده و از کجا میشه خرید.
باتشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - mhrSB - 2012-01-15 05:53 PM

کسی برنو (ترجیهن لول بلند)که بشه براش مجوز گرفت سراغ نداره؟
باتشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - abbasi - 2012-01-15 09:42 PM

(2012-01-10 05:49 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-05-27 01:11 PM)Diana52 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دوستان یک سری مطالب خوب به همراه عکسهای عالی از این سلاح محبوب یعنی مازر 98 که ساخت برنو از اون اقتباس شده پیدا کردم که براتون با ذکر منبع قرار میدم.
.
.
.
.
.
منبع :http://shekar.parsfa.com

کسی از دوستان میدونه دوربینی که روی اسلحه نصب شده چنده و از کجا میشه خرید.
باتشکر

دوست عزیز دوربین های زیادی البته با دهنه 32 یا نهایت 40 (اگه اشتباه نکنم) میشه روش بست منتها اول باید مشکل پایه دوربین رو حل کنی که کار یه اسلحه ساز حرفه ای هست ..

RE: معرفي اسلحه برنو - mhrSB - 2012-01-15 10:30 PM

میدونم منظور من همین دوربین قدیمیه که روش نصبه؟
باتشکر