شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - titan - 2013-08-10 08:09 PM

دوست عزیز قصد جسارت ندارم ولی من این هارو میدونم میخواستم بدونم تا چه فاصله ای با فشنگ ایرانی و مگسک میشه گراز رو زد کاری به این که کجاش بخوره یا قدرتش چه قدره تو اون فاصله ندارمم.Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - esijoon - 2013-08-10 08:48 PM

دوست عزیز جناب warrior
منظور دوستمون اینه که عشقش به برنو به دلیل اینه که به ارتش آلمان علاقه داره....

آخه عشق عشایر سه چیزه.....خدا..مادر..برنو...البته این یه اصطلاحه....

یه ایل نشین تفنگ برنو رو با هیچی عوض نمیکنه...حتی اگه بهش Barret M107 بدی با برنو عوض نمیکنه

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2013-08-10 11:21 PM

من یکی رو سراغ دارم 1 ماه پیش یدونه گراز رو با مگسک توی 400 متری زده بود با برنو وسط اگر دست من بدی 100 متر هم نمیتونم با مگسک بزنم و حتما دوربین میخوام این بابا 25ساله برنو داره خلاصه اگه بدونین چجوری باهاش تیر بندازی بیشتر هم میشه و اگر ندونین خوب معلوم نیست

RE: معرفي اسلحه برنو - tinger - 2013-08-11 01:37 AM

اکثرشکارچی ها اندازه و متر دستشون نیست,100مترو میگن500متر.

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2013-08-11 02:20 AM

اتفاقا من این صحبت شما رو کامل قبول دارم و خودم هم بارها با دوستان سر این تخمین زدن بحث کردیم ولی خوب منظور این بود که وارد بودن به اسلحه خیلی خیلی توی این وضعیت که شما دوربین نداری و با شکاف درجه نشونه میگیرین مهمه وگرنه مرمی برنو توی 1000 متر هم قدرت کشتن گراز رو داره حالا شما توی این رنج هر فاصله ای بتونی گراز رو بدون دوربین ببینی و مرمی رو هم بهش بزنی میمیره.

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2013-08-11 07:16 PM

(2013-08-11 01:37 AM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من با حرف این دوستمون موافقم .هرچند آدم مسلط و با تجربه باشه نهایتا 100 تا 150 متر بتونه بدون دوربین حتی یه گراز درشت بزنه {که تازه اونم خیلیه } دیگه بالای 300. 400 من ندیدم نه شنیدم.

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2013-08-12 01:49 AM

با سلام :
من هم با دوستان موافقم و متاسفانه دوستان شکارچی در مسافت اغراق میکنند البته زیاد هم مقصر نیستندچون در این زمینه اموزشی ندیده اند ولی تخمین مسافت با چشم نیز راه های علمی دارد تا خطا را به حد اقل رساند .من خودم هم عاشق تیراندازی با مگسک تفنگ هستم و همیشه میگویم بعد از نصب دوربین درجه و مگسک را برندارید شاید یک روز دوربین از کار افتاد و شما ناچار باشید بدون ان تیراندازی کنید .چیزی را که اقا کیوان گفتند را من هم تائید میکنم و کسانی را در گذشته دیدم که اتفاقا همه عمرشکارشان را با مگسک زده بودند خوب هم تیر میانداختند یکی از شکارچیان اذری را دیده بودم با برنو کوتاه مرغابی را روی هوا میزد (البته تمرینات ایشان با فشنگ سهمیه ای سالی 10 تا نبوده !!) تمرین و عادت به یک اسلحه از این بیشتر ها را هم ممکن میکند ولی یک مسئله را نباید از نظر دور داشت با مگسک و شکاف درجه 400-500 متر را نمیشود دقیق زد چون اصولا خود مگسک روی هدف را میپوشاند و شما چیزی را نمیبینید !!!!مسئله بعدی انحراف لوله در هنگام نصب بر روی سلاح است که مانند هر وسیله ای دقت ساخت مهم است برای همین هم هست که قلق گیری بوجود امده .اگر لوله با بدنه زاویه ای در حد یک درجه پیدا کند در 500 متری چقدر خطا میزند ؟؟ ولی گاها تفنگ هایی هم پیدا میشوند که خود بخود همه چیزشان با هم در بالا ترین حد مچ شده که اسم این را فقط اتفاق میتوان گذاشت و شانس مثلا در زمان سربازی یکبار با یک ژ-3 تیراندازی کردم که بعد از 3 تیر قلق فهمیدم دقیق است ولی بعد از اتمام تیر اندازی که در فاصله 100 متری بحالت دراز کش انجام میشد فکم قفل شد 13 گلوله در یک خال سیاه به اندازه یک کلاه اهنی !!!!!!!!!!!! انروز معنی تفنگ دقیق را فهمیدم قطعا اگر با ان تفنگ کسی به شکار یا هدفزنی بپردازد بدون دوربین هم شاهکار خواهد زد . افسوس که در این ملک امکاناتمان خیلی کم است و تشنگی مان برای دانستن و تجربه ، زیاد .

RE: معرفي اسلحه برنو - josniper - 2013-08-13 11:14 AM

با تشکر همه دوستان
اینهم اون برنوی که خریدم وهنوز جواز موقتش نیومده وتحویل هم نگرفتم
البته پایینی منظورمه. مدل 1317 هست
با قیمت 7200
قیمتش خوبه؟؟
کسی اطلاعات فنی از دوربینش نداره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چند وقت پیش همین مدل ولی بدون دوربین می فروختند 7
گلوله ام ام چیه ؟
یک شخص مبتدی مث من میتونه درخانه قنداق برای برنو بسازه؟

RE: معرفي اسلحه برنو - Argan - 2013-08-13 12:15 PM

(2013-08-11 07:16 PM)turanlar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-11 01:37 AM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من با حرف این دوستمون موافقم .هرچند آدم مسلط و با تجربه باشه نهایتا 100 تا 150 متر بتونه بدون دوربین حتی یه گراز درشت بزنه {که تازه اونم خیلیه } دیگه بالای 300. 400 من ندیدم نه شنیدم.

من خودم در فاصله 500-400متری نتونستم بزکوهی تشخیص بدم مگر با دوربین
اگر هم دیده بشه اندازه یک دهم چوب کبریت
چه برسه به اینکه بشه با تیر زد

RE: معرفي اسلحه برنو - AREF . H . V - 2013-08-13 11:58 PM

با سلام به دوست عزیز titan اگه توجه کرده بودید جوابتون رو میگرفتید 200 یا 300 متر . Khansariha (6)
سلام دوست گرامی esijoon شاید به خاطر اینه که تو غم و شادی باهاشون بوده تکیه گاهشون بوده . زندگی و مرگشون رو رقم میزده . ما که جاشون نیستیم اینطور فکر میکنیم و درک نمیکنیم . در ضمن میدونید اگر همین عشایر و برنو هاشون نبودن تو جنگ چه خساراتی به کشور وارد میشد ؟ عشق به خدا یادشو برامون زنده میکنه .. عشق به مادر نجاتمون میده چون (بهشت زیر پای مادره ) عشق به برنو یاد اور تمام تلخی ها و شیرینی ها و مرگ و زندگییه و برنو همییییشه اوله ... . چرا ؟ (مطالب بالا شما رو به جوابتون میرسونه .) ببخشید اگه زبون درازی کردم . Khansariha (256)
سلام دوست گرامی esijoon شاید به خاطر اینه که تو غم و شادی باهاشون بوده تکیه گاهشون بوده . زندگی و مرگشون رو رقم میزده . ما که جاشون نیستیم اینطور فکر میکنیم و درک نمیکنیم . در ضمن میدونید اگر همین عشایر و برنو هاشون نبودن تو جنگ چه خساراتی به کشور وارد میشد ؟ عشق به خدا یادشو برامون زنده میکنه .. عشق به مادر نجاتمون میده چون (بهشت زیر پای مادره ) عشق به برنو یاد اور تمام تلخی ها و شیرینی ها و مرگ و زندگییه و برنو همییییشه اوله ... . چرا ؟ (مطالب بالا شما رو به جوابتون میرسونه .) ببخشید اگه زبون درازی کردم . Khansariha (256)