شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - farshidgh - 2013-06-13 07:06 AM

از نظر تفنگ جنگي بحث فرق ميكند و ام 1 يك سر و گردن بالاتر از برنو هست . ولي در مورد استفاده شكاري مواردي مهم جلوه ميكند كه شايد در تفنگ جنگي اينقدر اهميت نداشته باشد از جمله سادگي استفاده . مثالي كه زدين ميتونه يكي از دلايلش باشه . تفنگ شكاري در دست افراد مختلفي قرار ميگيره كه شايد بعضيهاشون مسائل ساده براشون خيلي پيچيده به نظر بياد بنابر اين تفنگ ساده و كارامد بيشتر بكارشون مياد .
يكي از معايب ام 1 وزن زياد اون هست . ماه قبل كه با دوستان رفتيم كوه دوستان بي معرفت از علاقه زياد من به ام 1 سوء استفاده كرده و وظيفه حمل ام 1 به بالاي كوه رو به بنده محول كردن !!! خلاصه تا به بالاي كوه رسيدم نظر من نسبت به ام 1 تغيير كرد !!!!! آخه قبلا يك بار با برنوي كوتاه و يه بار با برنوي وسط همون راه رو رفته بودم .
در مورد جاگذاري يك گلوله در ام 1 امكان پذير است اما نه به راحتي برنو . چون در حال جاگذاري اگه گلنگدن در اثر آزاد شدن قفل نگهدارنده آن آزاد گردد يعني همان اتفاقي كه براي من افتاد احتمالش هست كه ناخن شست دست چپ شما هم مثل بنده سياه شده و بيافتد همانطور كه براي بنده اتفاق افتاد !!!
در كل خوشدستي و دقت ام 1 ستودنيست و سادگي برنو .

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2013-06-20 01:14 AM

دوست عزیز اقا فرشید به شما حسادت میکنم ، از اخرین باری که با ام 1 تجربه تیراندازی داشتم بسیار میگذرد و از فرمایشات شما فهمیدم چپ دست هستید ( اگر اشتباه نکرده باشم ) امیدوارم هیچ وقت این اتفاق برای انگشتانتان نیفتد . حرف شما درست است اصولا در طراحی یک کالا راحتی استفاده توسط کاربر در نظر گرفته میشود و اینکه کاربر در چه سطحی با کالا اشنایی خواهد داشت یکی از دلایل فراگیری کلاشنیکف در گروهای شبه نظامی و بدون امکانات همین اموزش ساده و سریع کاربران است طوری که حتی کودکان 10-12 ساله در افریقا کار با ان را یادگرفته و در گروه های شبه نظامی به خدمت گماشته میشوند ولی اصولا سلاح های امریکایی بنظر من بسیار از سلاح های همزمان خود جلوترند مثلا شما همین کلاشنیکف را در نظر بگیرید اگر انرا تکان دهید صدای تلق و تولوق قطعات بلند میشود (سلاح با تلورانس باز ساخته شده البته دلیل هم دارد ) ولی ام4 حتی پس از نصب سرنیزه هم هیچ صدایی ندارد انقدر دقیق ساخته میشود و قطعات جذب و جفت اند که کمتر کشوری میتواند انرا تولید کند ولی کلاش را در ده کوره های پاکستان هم میسازند .
در مورد برنو هم میتوانم بگویم ای کاش گلوله های بهتری در ایران موجود بود . موفق باشید

RE: معرفي اسلحه برنو - keavsh - 2013-06-29 12:55 PM

سلام به همه دوستان گرامی من یه بار از یکی از دوستان از اینجا یا توی یه سایت دیگه بود مطمئن نیستم ولی نوشته بود وقتی گلوله توی لوله تفنگ گیر کنه میشه با یه پوکه پر از باروت داخل لوله فشنگ گذاری کرد که پس از شلیگ باروت باعث خروج گلوله میشه ولی من چند بار امتحان کردم متاسفانه پوکه که گلوله روش نیست اصلا داخل محفظه خودش نمیره چون فشنکش که با ش در گیر میشه در اصل فشار گلنگدن پوکه که جلو میره چون نوکش تیز نیست جلو نمیره وگیر میکنه لذا گفتم بینم اساتید محترم تجربه ای در این مورد دارن لطف کنید راهنمای کنید

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-06-29 04:12 PM

گلن گدن رو در بياريد ناخن فشنگ كش رو با شيار ته پوكه در گير كنيد به طوري كه گلن گدن كاملا فشنگ رو گرفته باشه تا چاشني بياد جلوي سوزن سپس گلن گدن به همراه فشنگ رو با احتياط داخل سلاح جابزنيد و سپس بنگ
فراموش نشه اگه مرمي سر پوكه نباشه انفجار چنداني صورن نمي گيره و فقط يه احتراق ناقص كه باروت رو نسوخته داخل لول مي پاشه و به نظر من فشنگ بايد مثل فشنگ هاي گازي(مشقي) سر ستاره اي باشه

RE: معرفي اسلحه برنو - keavsh - 2013-07-02 03:12 PM

با تشکر از راهنمایی دوست گرامی ولی وقتی فشنگ درلوله گیر کرده باشه دیگر نمیشه پوکه همراه با مرمی بزاری و بد هم بنگ بقول شما میشه ترکیدن لوله هدف خارج نمودن مرمی که در اثر باروت فاصد شده تا وسط لوله رفته وگیر نموده که اگه با سیخ دراریش به خان لوله آسیب میزنی

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-07-02 03:33 PM

دوست عزيز يه بار ديگه خط آخر رو ملاحظه بفرماييد

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2013-07-13 11:16 PM

سلام مجدد به همه دوستان چند روز پیش رفتم فروشگاه اسلحه شهرمون سراغ سهمیه فشنگ برنو رو گرفتم گفت اصلا امسال ندادند اگر اینطور باشه 2 سال متوالی سلاحهای گلوله زن سهمیه نگرفتند دوستان مطلع خواهشا نظر بدند که چرا وقتی ارتش یا دولت سلاحی رو به قیمت خون امواتش به مردم میفروشه فکر تهیه و توزیع مهماتش رو برای خریداران سلاحش نمیکنه کجای دنیا اینطوریه اخه جالب اینجاس که فروشنده با حالتی طلبکارانه بهمن گفت شما سلاح خواستی دوات هم گفت بیا دیگه مهمات وظیفه دولت نیست ما توکشور سلاحهای چند ده میلیونی داریم که یکدونه فشنگشون گیر نمیاد ولی خرید و فروش میشه و خریدار خودش باید به فکر تهیه فشنگ باشه خلاصه اون اینطوری جواب منو داد و منم حسابی حالم گرفته شد البته یکی دیگه از دوستان بنده که خودشون نظامی هستند به من گفت که چون سلاحهایی مانند برنو و کلا گلوله زنها قابلیت از پای در اوردن انسان از فواصلدور را دارند(حملات تروریستی)دولت تمایل زیادی به توزیع فشنگش بین مردم رو نداره خلاصه دوستان اگاه اگه نظری در این مورد دارن به ما هم بگن شاید این سوال من جواب داده شد که چرا ساچمه زن سال به سال مرنب سهمیش رو میگیره ولی گلوله زن....
ببخشید زیاد پر حرفی کردم
با تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - baracuda - 2013-07-14 09:06 AM

سلام دوستان پسر عموی بنده 4ماه پیش یه برنو بلند از اسلحه فروشی خرید همون روز واسش دوربین و پایه خرید و گلنگدن رو هم اصلاح کرد چون از قنداقش خوشش نمیومد قنداق داد براش ساختن خلاصه این چندوقت دنبال کاراش بود تا اینکه در مصاحبه ای که اسلحه مهمات انجام میده قبول نشد و رد صلاحیت شد حالا چی میشه باید بره پول تفنگو از اسلحه فروش بگیره یا راه حلی واسه مشکلش هست

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-07-14 09:41 AM

اگه اسلحه فروش قبول كنه كه مشكل پسر عمو حله و اگر نه بايد ايشون سلاح رو به فروش برسونه و اگه ديد كه ازش ارزون مي خرن بهتره به اسم يكي از بستگان نزديك كه صلاحيت دار هم هست بزنه

RE: معرفي اسلحه برنو - baracuda - 2013-07-14 03:01 PM

باکارهایی که گفتم تا حالا واسش 9.5 تومن آب خورده متأسفانه پدرش هم کارنامه درخشانی نزد اسلحه مهمات داره اگه جور بشه امکان داره خودم بخرمش در کل دلم واسش میسوزه خیلی واسش زحمت کشید