شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - saiyadih - 2013-06-11 01:55 PM

(2013-06-10 01:22 PM)josniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یک مشکل پیدا کردم
برنوی بلندی را خریدم از واسطه ها. که صاحب جواز از ایران مهاجرت کرده جواز برنوهم مخصوص عشایر سپاه هست واز طرفی برای انتقال جواز صاحب جوازباید حضور داشته باشه
چه کنم Khansariha (367)

با سلام
کاش این دوستمون میفرمودن منظورش از واسطه ها چی هست؟ نقل و انتقال اسلحه از هر نوعش که باشه بدون حضور مالک امکان پذیر نیست. وکالتنامه و از اینجور چیزام قبول نیست. تنها چیزی که ممکنه اغماض بشه مدت زمانیه که باید از تاریخ صدور جواز گذشته باشه اونم فقط در سپاه. بوده کسی که برا فروش اسلحش به مغازه اومده وقتی رفتیم مدیریت ارتش فرمودن 3 روز مونده تا 3 سالت تموم بشه. تشریف ببرین 3 روز دیگه بیاین. ولی سپاه اینجوری نیست. اگه مسئولش موافقت کنه 6 ماه بعد صدور جوازم میشه فروختش.

RE: معرفي اسلحه برنو - josniper - 2013-06-11 09:33 PM

با تشکر از saiyadih asman وکوهنورد
جریان اینه من یک برنو خریدم از دلال.ونه صاحب اصلی جواز.این اسلحه دودست چرخیده یعنی صاحب جواز ان را به خریدار اول فروخته.خریدار اول به خریدار دوم فروخته.وحالا خریدار دوم به من فروخته.
مشکلات هم اینه
ه
1-صاحب اصلی جواز به علت وامهای متعدد وقرضهای زیاد بصورت غیرقانونی به استرالیا پناهنده شده
2-جواز هم از نوع مخصوص عشایر هست که سال90 صادر شده ویکسال ونیم از اعتبارش میگذره
پرسجوکردم گفتند باید وکالتنامه زنده بفرسته برای من تا بتونند کاری بکنند
سوالات

ایا میشه به دلیل پناهنده شدن صاحب جواز ومشکلاتش.جواز وی را باطل ویا به نام من بزنند.واصولا راهدرروی قانونی وجود داره؟
متن این وکالتنامه باید چی باشه

اما خود تفنگ

باقیمت3800خریدم وواقعا تمیزه
هم لولش هک خزانه اش خلاصه خیلی نازه فقط قنداقش تعریف نداره

راستی من خودم میتونم قنداقی که در ذهنم هست درست کنم؟جنس چوب باید از چی باشه

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2013-06-11 10:15 PM

دوست خوبم تا نری اسلحه مهمات یا سپاه به جواب قطعی نمیرسی اقای صیادی ظاهرا اسلحه فروش مجاز هستن و از قوانین ارتش خبر دارند (همین جا هم ورودشون رو خوشامد میگم ) ولی سپاه قوانینش با ارتش فرق داره .کار اشتباه دیگران دلیلی برای تصرف اموالشان نمیشود دولت که نمیداند شما برای ان پول پرداخت کرده اید بهترین راه ان اگر شدنی باشد وکالت است که طرف اگر در جهنم هم باشد میتواند وکالتنامه بفرستد استرالیا که بیخ گوشمان است !!!!!!

RE: معرفي اسلحه برنو - saiyadih - 2013-06-11 10:24 PM

با سلام
برادر عزیز و بزرگوار من, عارضم خدمت شما که موقع تشکیل پرونده در مدیریت اسلحه مهمات برای هر نفر شکارچی یه ضامن در نظر گرفته میشه که در سال 90 میرفتن کلانتری و تعهد میداد آقای ضامن. اگه مدیریت متوجه بشه که صاحب سلاح فرار کرده از اون ضامن میخواد که صاحب سلاح رو بیاره به مدیریت. چون نمیتونه همونجا یه پدری از این ضامن خان درمیاره و خودشم عدم صلاحیت میزنن. بعد نامه میدن به کلانتری که جریان از این قراره. برین این سلاح با این مشخصاتو برامون از خونه طرف بیارین. چون سلاح هم خونه پیدا نمیشه این سلاح رو به عنوان مفقودی یا مسروقه اعلام میکنن. که هر موقع این سلاح پاش به مدیریت باز بشه پای حضرت عالی هم گیره. جدا از همه اینا شما باید خوب بدونین که نقل و انتقال سلاح بدون اجازه مدیریت جرم محسوب میشه. دوباره شما فرض کن که به قول شما این دلال خان اگه با این سلاح یه قتلی یا جرمی مرتکب شده باشه میخواین چیکار کنین؟
خلاصه که بد دردسری برا خودت جور کردی. یه فکری به حال خودت بکن
ممنون جناب کوهنورد. کوچیک شما هستم

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2013-06-11 10:45 PM

(2013-06-11 09:33 PM)josniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از saiyadih asman وکوهنورد
جریان اینه من یک برنو خریدم از دلال.ونه صاحب اصلی جواز.این اسلحه دودست چرخیده یعنی صاحب جواز ان را به خریدار اول فروخته.خریدار اول به خریدار دوم فروخته.وحالا خریدار دوم به من فروخته.
مشکلات هم اینه
ه
1-صاحب اصلی جواز به علت وامهای متعدد وقرضهای زیاد بصورت غیرقانونی به استرالیا پناهنده شده
2-جواز هم از نوع مخصوص عشایر هست که سال90 صادر شده ویکسال ونیم از اعتبارش میگذره
پرسجوکردم گفتند باید وکالتنامه زنده بفرسته برای من تا بتونند کاری بکنند
سوالات

ایا میشه به دلیل پناهنده شدن صاحب جواز ومشکلاتش.جواز وی را باطل ویا به نام من بزنند.واصولا راهدرروی قانونی وجود داره؟
متن این وکالتنامه باید چی باشه

اما خود تفنگ

باقیمت3800خریدم وواقعا تمیزه
هم لولش هک خزانه اش خلاصه خیلی نازه فقط قنداقش تعریف نداره

راستی من خودم میتونم قنداقی که در ذهنم هست درست کنم؟جنس چوب باید از چی باشه

اقا هر جور میتونی وکالت رو بگیر بیاد امروز10 تومن بود فردا؟؟؟

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-06-12 08:00 AM

سلام به همگی دوست خوبم جناب جواسنایپر اسلحه مثل ماشین لباسشویی یا سماور نیست که شما میگید اولی داه به دومی اونم داده به من تازشم قوری وسماورم باشه اگه هزار بار خرید وفروشم شده باشه مالک اصلی به محض اثبات مالکیتش تو دادگاه فورا خریدارو به عنوان دزد ومال خر میبرن اب خنک اسلحه که جای خود دارد /پرونده ای وشماره سریالی/ شما از یه منظر دیگه به این قضیه نگاه کن شما شوخی شوخی مال دزدی خریداری کردیدخرید یه اسلحه از کسی غیر از صاحبش چه اسمی میشه روش گذاشت راستی شما از کجا میدونید که این برنو رو از صاحبش ندزدیدن اونم چی اسلحه که هزار جور کار خلاف ازش سر میزنه به قول دوستمون هر کی که تو زندگیش ورشکسته بشه یا مقروض دولت باشه ملت که نمیتونن اموالشو بین خودشون خرید وفروش کنن مگر اینکه دولت اموالشو بذاره مزایده که اون وقت حکایت قانونی میشه تازه شما باید از قیمت ارزون سلاح متوجه میشدید که کاسه نیم کاسه ای هست شما دوراه دارید که ازاین تله مرگ بار نجات پیدا کنی 1 برو اسلحه ومهمات بگو برای انتقال وکالت ثبتی قبول میکنید یانه اگه اوکی دادن طرفو اون طرف دنیا پیداکن ولی نمیدونم چه جوری وازش وکالت بگیر 2 اگه گفتن وکالتی نمیشه باید خودش باشه اسلحه رو از هرکی خریدی پسش بده وپولتو پس بگیر/ بنده خدا 3800 پول بی زبونو دادی واسه خرید یه برنو بی پدر ومادرخوب 3800 دیگه روش بذار و یه برنو اصل ونصب دار بخر وقال قضیه رو بکن مواظب باش طمع ادمو کور میکنه موفق باشید یاحق Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - josniper - 2013-06-12 11:36 AM

با تشکر از همه دوستان
امروز صبح دوتا کار انجام دادم
اول تفنگ را پس دادم وپولم را گرفتم
دوم رفتم اسلحه ومهمات سپاه
مساله را براشون شرح دادم.و اینجور توضیح دادم که این اسلحه پیش خانواده صاحب جواز هست ومن میخام بخرم.وطرف هم اونور اب.گفتند تا بعد انتخابات کاری نمیتونیم بکنیم صبرکن بعد انتخابات از سازمان کسب تکلیف کنیم

یک مساله که باعث طمع من شده اینه که ان دلال از جریان خروج صاحب جواز از کشور بیخبره و فکر میکنه صاحب جواز در روستا هست. واز طرفی صاحب جواز فامیل خودم از اب درومده .خلاصه من میتونم صاحب جواز را پیدا کنم وبهش بگم که وکالتنامه با این مزمون برام بفرست ولی شخص دلال در خواب تشریف دارند.
لذا تابعد انتخابات صبر میکنم ودوباره میرم سراغش. البته قراره شنبه با سردار صحبت کنم.شاید این اختیارات را داشت وتونست به واسطه خانواده شهید بودنم کاری بکنه
وحقیقتش تفنگ هم واقعا عالی هست ونمیتونم ازش بگذرم

راستی با این شرایط 3تومان بخرم خوبه؟ چون دلال خودش دوتومان خریده

RE: معرفي اسلحه برنو - younes - 2013-06-12 11:53 AM

سلام چه شد كسي از دوستان خبري از اين برنوهاي جواز موقت سال 90 نگرفت كه چرا ديگه تمديدشان نميكننKhansariha (256)

RE: معرفي اسلحه برنو - saramon - 2013-06-12 04:27 PM

(2013-06-12 11:36 AM)josniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از همه دوستان
امروز صبح دوتا کار انجام دادم
اول تفنگ را پس دادم وپولم را گرفتم
دوم رفتم اسلحه ومهمات سپاه
مساله را براشون شرح دادم.و اینجور توضیح دادم که این اسلحه پیش خانواده صاحب جواز هست ومن میخام بخرم.وطرف هم اونور اب.گفتند تا بعد انتخابات کاری نمیتونیم بکنیم صبرکن بعد انتخابات از سازمان کسب تکلیف کنیم

یک مساله که باعث طمع من شده اینه که ان دلال از جریان خروج صاحب جواز از کشور بیخبره و فکر میکنه صاحب جواز در روستا هست. واز طرفی صاحب جواز فامیل خودم از اب درومده .خلاصه من میتونم صاحب جواز را پیدا کنم وبهش بگم که وکالتنامه با این مزمون برام بفرست ولی شخص دلال در خواب تشریف دارند.
لذا تابعد انتخابات صبر میکنم ودوباره میرم سراغش. البته قراره شنبه با سردار صحبت کنم.شاید این اختیارات را داشت وتونست به واسطه خانواده شهید بودنم کاری بکنه
وحقیقتش تفنگ هم واقعا عالی هست ونمیتونم ازش بگذرم

راستی با این شرایط 3تومان بخرم خوبه؟ چون دلال خودش دوتومان خریده

آقا به نظر من بیخیال شو قضیه خیلی داره پلیسی میشه خخخخخخ (شوخی)
الان که پولتو گرفتی 3800 , دو تومن بذار روش با خیال راحت برو از مغازه یه بلند بخر
نه استرس داری نه گرفتاری وکالت .......... به قول یه بابایی دوشواری هم نداره خخخخخخ
هرچی باشه باز سلاحه شوخی نداره من که بخوام بخرم فقط حس کنم یه جای قضیه مشکوکه کلا قیدشو میزنم
سلاح مورد نظر شما که دیگه کمیتش میلنگه

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2013-06-12 11:32 PM

با سلام به همگی دوستان .
امروز خدمت چند تا از دوستان بودیم که بحث گلوله زنی بالا گرفت و رفت تو سلاحهای جنگی و سلاحهای جنگ خلیج و ..... سر از سرپر های زمان صفویه دراورد !!!!!!!!!!!!یه چیزی رو دوستان اصرار داشتن و البته اینجا هم دیده بودم که بعضی از عزیزان در همین تاپیک در صفحات قبل عنوان کرده بودند حیفم امد این مطلب را با دوستان در میان نگذارم .
اسلحه (ام-1) برخلاف انتظار خیلی ها اسلحه بسیار کاملی است و ای کاش میتوانستیم انرا در اختیار داشته باشیم ..........
این اسلحه توسط ژنرال پاتون بسیار ستوده شده ولقب بزرگترین تفنگ جنگی قرن را گرفته است سیستم نشانه روی ان بسیار کامل و قابلیت تنظیم در سمت را نیز دارا میباشد واولین تفنگ نیمه اتوماتیک جنگ دوم جهانی میباشد( در مقابل ماوزر98 و موسین ناگانت مدعیان اصلی ، حالا از تفنگهای ایتالیایی و فرانسوی و ژاپنی بگذریم). حالا چرا دوستان تصور میکنند این اسلحه فقط توسط شانه کاملا پر 8 تایی قابل ذخیره گذاری است نمیدانم .در حالی که این میتواند یک نقص غیر قابل بخشش باشد ،البته اگر ما این تفنگ را در دست داشتیم صد البته با مزایا و محدودیتهای ان اشنا میشدیم خیلی خلاصه باید عرض کنم برای ذخیره گذاری با تنها یک فشنگ کافیست گلنگدن را عقب کشیده فشنگ را داخل لول گذاشته گلنرا به جلو راند(بعلت تفاوت فشنگ کش در این تفنگ با برنو تفنگ هم هیچ اسیبی نمیبیند )برای ذخیره گذاری با کمتر از 8 فشنگ ابتدا باید گلنگدن را به عقب کشیده شانه فلزی را در خزانه گذاشته سپس فشنگ ها را یکی ،یکی در داخل تفنگ و در شانه طوریکه صفحه خوراک دهنده روی اولین فشنگ فشار وارد اورد قرار دهیم .باز و بست این اسلحه بطور کامل بسیار سخت بوده و معمولا برای نظافت فقط قنداق را از اسلحه جدا میکنند نکته بسیار اساسی در دمونتاژ اسلحه اینست که خیلی ها فکر میکنند میله گاز بر اثر استفاده کج شده ولی این کجی مختصر عمدی در کارخانه ایجاد شده !!! اگر انرا صاف کنید اسلحه دیگر نیمه اتومات شلیک نخواهد کرد .دوست عزیزی که ایندو اسلحه (برنو-ام1) را با هم مقایسه کرده اند بهتر است به دوستان عشایر خود این نکته را گوشزد کنندبنده در اسلحه مهمات شاهد بودم عزیزی که در طرح عفو 5 تیر برتا اورده بود و زمان تحویلش رسیده بود چوک رزوه بالا را دراورده وبرعکس میبست و میگفت دوستانم اینکار را کرده اندبردش بیشتر شده !!!!!!!!خودتان حدس بزنید حال مرا !!