شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-05-06 08:13 AM

اگه گلن گدن رو باز كنيد با نگاه كردن به نوك سوزن متوجه سالم و فابريك بودن اون مي شيد،نوك سوزن بايد گردي لازم رو داشته باشه و لب پر نشده باشه
وقتي كه گلن گدن رو از سلاح بيرون مياريد ميتونيد يه پوكه خالي رو با دست توي ناخن فشنگ كش جا بديد و سپس پكه رو سعي كنيد از قسمت جلو مستقيم بكشيد اگه ناخن كوتاه يا تيز نشده باشه پوكه رو محكم نگه مي داره
تو سلاح هاي نيمه خودكار ناخن فشنگ كش به صورت لولايي به گلن گدن وصله و اگه شما فشنگ رو داخل خزانه لوله بذاريد و پشت سرش گلن گدن رو رها كنيد سلاح به راحتي مسلح مي شه و گلن گدن سر جاي خودش قفل مي شه ولي تو برنو اين طور نيست اگه دقت كنيد ناخن فشنگ كش لولايي وصل نشده و حتما بايد فشنگ رو از خشاب برداره و به تدريج كه فشنگ رو به جلو هل مي ده به خاطر شكل نيم دايره اي ناخن، شيار پوكه رو كاملا در بر مي گيره
حال بعضي ها اشتباه مي كنن و اول فشنگ رو ميندازن توي لوله و مي خوان گلن گدن رو به زور پشتش ببندند(اداي حرفه ايي ها رو در بيارن)و اين كار باعث آسيب ديدن ناخن و تيز شدن اون مي شه
در مورد لول بايد عرض كنم كه خان ها بايد كاملا برجسته ديده بشن و عمق شيار اون 0.1 ميلي متره داخل لول موريانه خوردگي نباشه(موريانه فولاد رو نمي خوره بلكه بقاياي باروت و رطوبت باعث خوردگي مي شه)
بعضي اوقات باروت خيس ناقص عمل كرده و مرمي داخل لول گير مي كنه و افراد با سنبه هاي غير استاندارد و لبه تيز مي خوان مرمي رو دربيارن كه خان رو خط و خش مي ندازن

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-05-06 10:34 AM

سلام به همگی علی اللخصوص اغا رضای گل که با دلسوزی وحوصله به سوال عزیزان پاسخ میده اغا رضا اگه امکانش هست نحوه ی باز وبست کامل برنو بخصوص تفکیک قطعات داخلی سیستم گلنگدن رومصور شرح بدید ممنون میشم با کمال تشکر / یاحق/Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-05-06 10:43 AM

من در مقابل خريد دوربين و تجهيزات ديجيتالي خيلي مقاومت مي كنم ولي مثل اينكه شما منو مي خواهيد آخر هفته بندازيد تو خرج خخخخخخخ

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2013-05-06 12:29 PM

(2013-05-06 08:13 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه گلن گدن رو باز كنيد با نگاه كردن به نوك سوزن متوجه سالم و فابريك بودن اون مي شيد،نوك سوزن بايد گردي لازم رو داشته باشه و لب پر نشده باشه
وقتي كه گلن گدن رو از سلاح بيرون مياريد ميتونيد يه پوكه خالي رو با دست توي ناخن فشنگ كش جا بديد و سپس پكه رو سعي كنيد از قسمت جلو مستقيم بكشيد اگه ناخن كوتاه يا تيز نشده باشه پوكه رو محكم نگه مي داره
تو سلاح هاي نيمه خودكار ناخن فشنگ كش به صورت لولايي به گلن گدن وصله و اگه شما فشنگ رو داخل خزانه لوله بذاريد و پشت سرش گلن گدن رو رها كنيد سلاح به راحتي مسلح مي شه و گلن گدن سر جاي خودش قفل مي شه ولي تو برنو اين طور نيست اگه دقت كنيد ناخن فشنگ كش لولايي وصل نشده و حتما بايد فشنگ رو از خشاب برداره و به تدريج كه فشنگ رو به جلو هل مي ده به خاطر شكل نيم دايره اي ناخن، شيار پوكه رو كاملا در بر مي گيره
حال بعضي ها اشتباه مي كنن و اول فشنگ رو ميندازن توي لوله و مي خوان گلن گدن رو به زور پشتش ببندند(اداي حرفه ايي ها رو در بيارن)و اين كار باعث آسيب ديدن ناخن و تيز شدن اون مي شه
در مورد لول بايد عرض كنم كه خان ها بايد كاملا برجسته ديده بشن و عمق شيار اون 0.1 ميلي متره داخل لول موريانه خوردگي نباشه(موريانه فولاد رو نمي خوره بلكه بقاياي باروت و رطوبت باعث خوردگي مي شه)
بعضي اوقات باروت خيس ناقص عمل كرده و مرمي داخل لول گير مي كنه و افراد با سنبه هاي غير استاندارد و لبه تيز مي خوان مرمي رو دربيارن كه خان رو خط و خش مي ندازن
سلام مجدد خدمت اقا رضا در مورد خانها مطالبی رو که فرمودید چک کردم مال سلاح بنده از وضوح و عمق خوبی برخورداره و براحتی حتی شمرده میشن اثری از خوردگی و خش هم ندیدم.در مورد گلنگدن هم نتونستم بازش کنم بقول دوستمون باید زحمت بکشی مصور اموزش بدیKhansariha (8)راستی اقا رضا برگه ضامن انتهای گلنگدن من یکمی بازی میکنه وقتی تکونش میدی مال همه همینطوره یا مال من:khansariha (290)؟
در مورد ناخن فشنگ کش هم من نتونشتم فشنگ رو کامل توش چا بدم تا نصفه بیشنر نرفت ولی یا عین حال وقتی مستقیم به سمت جلو میکشیدم فشنگو نگه میداشت این یعنی بنظر شما خوبه؟
با تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - josniper - 2013-05-09 08:53 PM

ورود خودم را به جرگه برنو دارها تبریک میگمKhansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)
یک برنو بلند که لوله خیلی تمیزی داره.خریدم 3800
بیشتر جاهاش حرف ت هک شده منظور چیه؟
سوزنش هم المانیه
راستس میخام قنداق را عوض کنم پیشنهاد دوستان چیه با چه قیمتی+پایه و دوربین

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-05-10 06:41 PM

سلام به همگی وتبریک به اقایjosniperعزیز عضویتتان را تبریک میگم اکه امکانش هست از قسمتهای مختلف سلاح عکس بزارید راستی ازکجا میدونید سوزنش المانیه ممنون یاحقKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: معرفي اسلحه برنو - arsenlopen - 2013-05-11 11:03 AM

اینم عکس برنوی بنده دیروز افتتاحش کردم 10 تا فشنگ باهاش انداختم تو فواصل 200 متر 170 و 150 متر .به نظرم خیلی عالی زد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - mahammaham - 2013-05-11 02:03 PM

ماشالله قد و بالا! مباركتون باشه، خيلي تر و تميزه:)

RE: معرفي اسلحه برنو - arsenlopen - 2013-05-11 07:03 PM

سلام بر برنو دوستا. دوربین خوب و مناسب تو بازار برای برنو چی هست .

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2013-05-12 12:47 PM

با سلام
دوست عزیز تبریک میگم. انشاالله به خوبی وخوشی استفاده کنید. قدر برنو رو بدونین.
معمولا برای قنداق از چوب گردو استفاده میشه.
من پایه دوربین لیوپلد بستم با دوربین زاوارووسکی{چند سال قبل} الان دیگه قیمت دوربین سر به فلک میزنه. دوربینهایی مثل زایس, زاوارووسکی. میوپتا. لیوپلد.بوشنل و.... از دوربینهای موجودن. من خودم زاواروسکی و زایس رو ترجیح میدم. شما اول باید معلوم کنی چقدر میخوای هزینه کنی.و باید دقت کنی که دوربین چیزی نیست که هر لحظه عوضش کنی پس باید همه جوانبو بسنجی. یه بار هزینه میکنی یه عمر برات میمونه.