شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-04-23 08:08 AM

سلام به همگی دوست خوبم رضا جان گلنگدنی که من دیدم خم شده بود جنگی نبود اینجوری فابریکه یا نه وهیچ شماره ای روش نبود مگه رو سیستم گلنگدن هم شماره سلاح زده میشه مثل قنداق /کپ ولول وناخن سالم بودن اما از سوزن اطلاعی ندارم چون دیده نمیشدKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-04-23 02:47 PM

دوستان عزيز بنده در حد اطلاعات خودم عرض كردم و ادعايي نسبت به صحت 100% آنها ندارم
اگر برنو تجاري بوده و به شكل بازرگاني وارد شده باشد اصولا شمار گلن گدن و سلاح يكي است
در سلاح هايي با قنداق فابريك اسپرت (احتمالا سال ساخت جديد دارند) دستگيره گلن گدن به صورت فابريك خميده است و شايد هم زاج سياه فابريك داشته باشد
البته برخي ماوزر و برنو هاي خارجي كه نجاري ناميده مي شوند و به جاي كاليبر 7.92 در كارت آنها 8 ميلي متر درج شده است (ساخت چك،آلمان،يوگوسلاوي و حتي چين) ظاهر سلاح جنگي است (قنداق،شكاف درجه،مگسك و دستگيره گلن گدن)كه در اين ها هم اكثرا شماره گلن و بدنه يكي است
گلن گدن هاي برنو هاي مزايده اي و نظامي شماره همسان ندارند چرا كه در اسلحه خانه ارتش توسط سرباز و سلاح داران (در زمان قديم) جابجا مي شده اند و اين برنو ها تا جايي كه من ديده ام گلن بدون زاج داشته و دستگيره آنها خم نخورده است(برخي افراد جهت بستن دوربين اين كار را انجام مي دهند)

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2013-04-23 04:00 PM

با عرض ارادت خدمت همه کاربران محترم مخصوصا کاربر عزیز rezajf Khansariha (8)عرض کنم خدمت شما که چیزی منو یکمقدار گیج کرده اینه که سلاحی که من خریدم بگفته فروشنده مزایده ارتش بوده و عملا نوو و کار نکرده بوده است و مدعی بود که خودش شخصا از میان تعدادی برنو انتخاب کرده دسته گلنگدن صافه ولی زاج تیره براق داره ولی من اکثرا دیدم گلن برنوها بدون زاجه ازش سوال کردم گفت مال اینه که این سلاح کار نکرده است وبرور زمان مال تو هم سفید براق میشه و اونایی هم که تو دیدی بمرور زمان زاجشون رفته و براق شده بنظر شما راست گفته یا اینکه بهم انداخته؟اصلا برنوی جنگی با گلنگدن فابریک زاج خورده تولید شده یا موجود هست؟ یا کسی برنو ایرانی با گلن تیره دیده تا حالا؟
با تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2013-04-23 11:16 PM

باسلام
من هم گلن مشکی تو برنو ندیدم. یعنی اونایی که دیدم وحتی مال خودم( 1309)براق بودن که خم هم نداشتن و به قول دوستمون واسه بستن دوربین خمش کردیم. البته یکی از دوستان میگفت بیشتر این گلنها مال 1328 هستن که رو تفنگا گذاشتن درست وغلط با خودش .گلن مشکی خوبیش اینه که تو کوه وکمر اگه آفتاب بهش بوخوره کمتر برق میزنه و زیادتابلو نمیشه.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-04-24 11:50 AM

mortalityجان سلام برنوهایی که دوستان دارن سالها کار کرده و بر اثر عرق دست که اسیدیه زاجش رفته اما شما بامشاهده دقیق ناخن وسوزن ودیگر اجزا سیستم گلنگدن باید متوجه نو بودنش بشی باز هم میگم مهم سالم بودن تفگ هست نه دست دوم بودنش یاحق Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - masih.hunter - 2013-04-24 12:16 PM

دوستان تمامی برنو ها که من دیدم گلنگدن فابریکشون براق بوده و زاج نداشتن ولی خیلیها رو هم دیدم که خودشون زاج کاری کردن یا مدل اسپرت چینی زاج دار تهیه کردن یکی سری هم من روی نخجیر 3 سال 76 دیدم که زاج داشتن .

RE: معرفي اسلحه برنو - كولي - 2013-04-24 12:52 PM

سلام
مثل اینکه بحث برنو وگلنگدن اون خیلی داغه منم میدونم تمامی گلگدنهای برنو از استیل براق ساخته شده و در ضمن زیر توپی سر گلنگدن برنوهای ساخت ایران عکس تاج شاه حک شده که معمولا چون خیلی ریزه کسی دقت نمیکنه .

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2013-04-24 02:54 PM

(2013-04-24 11:50 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
mortalityجان سلام برنوهایی که دوستان دارن سالها کار کرده و بر اثر عرق دست که اسیدیه زاجش رفته اما شما بامشاهده دقیق ناخن وسوزن ودیگر اجزا سیستم گلنگدن باید متوجه نو بودنش بشی باز هم میگم مهم سالم بودن تفگ هست نه دست دوم بودنش یاحق Khansariha (8)

سلام به روی ماهت راستش سوال من اینه که ایا برنویی با گلن سیاه یا زاج خورده تولید شده یا نه؟

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2013-04-24 04:04 PM

(2013-04-24 12:52 PM)كولي نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
مثل اینکه بحث برنو وگلنگدن اون خیلی داغه منم میدونم تمامی گلگدنهای برنو از استیل براق ساخته شده و در ضمن زیر توپی سر گلنگدن برنوهای ساخت ایران عکس تاج شاه حک شده که معمولا چون خیلی ریزه کسی دقت نمیکنه .

احسنت به شما دقیقا زیر توپی دسته گلنگدن یه تاج خیلی کوچیک با یه علامت ستاره چهار پر هست من بعد خوندن پست شما Khansariha (8) متوجه اون شدم این یعنی گلنگدن سلاح من اصل PERSIAN هست؟Khansariha (219)

RE: معرفي اسلحه برنو - كولي - 2013-04-24 06:01 PM

سلام
اطمینان کامل داشته باش که اصل هست.