شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - hosseinm - 2013-04-16 07:50 PM

(2013-04-16 01:14 PM)mortality نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان و اساتید گرامی میدونم اینجا جاش نیست ولی چون این سلاح همخانواده برنو و تقریبا همسن اون هست سوالمو با عرض پوزش اینجا مطرح میکنم:
اسلحه m1 در مقایسه با برنو بطور کلی چگونه سلاحیست؟
ایا این اسلحه با جواز موجوده؟قیمت ان در صورت وجود چنده؟
کالیبر این سلاح و فشنگ ان چیست؟
بیشتر در کدام مناطق موجوده؟
از لحاظ قدرت در مقایسه با برنو بلند چگونه است؟
با تشکر

سلام
باجواز ام 1 موجود هست در ایران ولی جواز عشایری هستن . ( مخصوص عشایر )
سال گذشته به تعدادی از عشایر کوچ رو اینجا جهت حفاظت تعدای دادن اونم آک ها . میگم آک . وقتی میبینیش لذت میبره آدم .

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-04-16 08:31 PM

حسين جان منم اصل و نسبم ميرسه به ايلات بختياري(مادر بزرگ پدرم) و در اصل عشايرم
از اون ام يك هاي آك منم مي خوامKhansariha (219)Khansariha (219)

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2013-04-16 09:21 PM

(2013-04-16 07:50 PM)hosseinm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-04-16 01:14 PM)mortality نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان و اساتید گرامی میدونم اینجا جاش نیست ولی چون این سلاح همخانواده برنو و تقریبا همسن اون هست سوالمو با عرض پوزش اینجا مطرح میکنم:
اسلحه m1 در مقایسه با برنو بطور کلی چگونه سلاحیست؟
ایا این اسلحه با جواز موجوده؟قیمت ان در صورت وجود چنده؟
کالیبر این سلاح و فشنگ ان چیست؟
بیشتر در کدام مناطق موجوده؟
از لحاظ قدرت در مقایسه با برنو بلند چگونه است؟
با تشکر

سلام
باجواز ام 1 موجود هست در ایران ولی جواز عشایری هستن . ( مخصوص عشایر )
سال گذشته به تعدادی از عشایر کوچ رو اینجا جهت حفاظت تعدای دادن اونم آک ها . میگم آک . وقتی میبینیش لذت میبره آدم .

ممنون ولی من میخواستم ببینم ای اسلحه در مقایسه با برنو چطوره؟
با تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - farshidgh - 2013-04-16 10:35 PM

چند روز پیش با دوستان بهمراه یک قبضه ام یک و یه قبضه برنو وسط 1317 رفتیم کوه . فرصتی شد که هر دو تا اسلحه رو کنار هم مقایسه کردیم و البته مجبور به حمل تفنگها تا بالای کوه و تیر اندازی اون بالا شدیم .
بطور کلی میتونم بگم از نظر طول دوتا اسلحه تقریبا با هم برابر بودند ولی وزن بیشتر ام یک تو یه راهپیمایی طولانی اثرش رو میزاره . از نظر ارگونومیک بنظرم ام یک سرتر اومد ضمن اینکه سایت نشانه روی عقبی بهتری نسبت به برنو داشت .
از نظر دقت به نظر من ام یک بهتر اومد که شاید بدلیل ارگونومیک بودن بهتر و سایت نشانه روی بهتر باشه بطوری که بعد از دو تا سه شلیک اهدافی رو در فاصله 300 الی 500 متر با دقت قابل قبول می زدیم .
بزرگ ترین نقطه ضعف ام یک سیستم فشنگ گذاریش هست که صرفا بدرد کاربرد نظامی میخوره به این شکل که بدرد این میخوره که تو سنگر بشینی و پشت سر هم بسته های فشنگ هشت تایی رو جا بزنی و شلیک کنی . از این نظر برنو برتر هست و هروقت که بخوای میتونی فشنگ گذاری کنی .
با توجه به مقایسه کالیبر دو تا اسلحه ام یک افت تیر کمتری در مسافت بیشتر داره . البته باتوجه به نیم اتوماتیک بودن ام یک پیچیدگی بیشتری داره و احتمال گیر کردن داره که برای ما هم با وجود تیراندازی کمتر از 50 گلوله پیش اومد .
باز کردن ام یک بسیار راحت هست به این شکل که حفاظ ماشه رو میدی پایین و به همین راحتی قنداق و سیستم چکاننده و بقیه تفنگ از هم جدا میشن .
سیستم گلنگدن برنو کارامد و ساده هست و بنظرم بهترین گپ گلنگدن رو داره .
در کل انتخاب تفنگ به سلیقه شخص بستگی داره ولی بنده ساده و کارامد بودن برنو رو ترجیح میدم فقط اگه قنداق و سایت نشانه روی بهتری داشت دیگه کامل میشد . البته شنیدم که بعضی ها قنداقش رو عوض میکنن و قنداق شکاری یا قنداق قناصه میزارن روش .

RE: معرفي اسلحه برنو - gkabiri - 2013-04-17 06:49 AM

(2013-04-15 06:48 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برنو وسط خیلی تر تمیز 7.5 تا 8 هست جوازشم امادست .ادرس هم زادهوش.
برنو بلند در بهترین حالت و جواز اماده 6 بیشتر نمیارزه

سلام دوست عزيز
اگر برنو وسط تميز سراغ داريد بنده خريدارم

RE: معرفي اسلحه برنو - HirkanFighter - 2013-04-18 12:47 PM

تبریک میگم بهتون چقدر این اصلحه تمیز و نو هستش، اصلا ازش استفاده شده؟Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - seasonhunt - 2013-04-18 01:38 PM

با هاش چی شکار کردین؟

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-04-22 06:57 PM

سلام به همگی دوستان امروز یه سر رفتم اسلحه ومهمات یه بنده خدایی رو دیدم بایه برنو اکبند پرسیدم از کجا خریدی گفت اهدایی به بازنشسته سپاه بوده خریدم 6200 با 50 تا گلوله سلاحو دست گرفتم نمونه متوسط 1317 بود ارم شیر خورشید هم دست نخورده خودنمایی میکرد بدون هیچ خش خراشی واقعه حز کردم فقط شماره سریال قنداق با شماره اسلحه یکی نبود واز رنگو روش مشخص بود که قنداقشو عوض کردن بعد فرختن سیستم گلنگدنش هم عوض کرده بودن ولی چیز بدی نبود ناخنک ودیگر متعلقات ظاهری گلنگدن بی عیب به نظر میومد شایدم گلنگدن به نظر من کار کرده می اومد راستی شاید یه روزی یه دونه از اینا به پستمون خوردنظرتون چیه در این باره چون لول سلاح مشکی تیره بود زاج ماتی داشت اما سیستم گلنش براق وبی زاج مثل اینکه بگی با عرق دست که اسیدیه سرو کار داشته اما یه چیز این شیر خفته منو مجذوب خودش کرده بله خانهای پهن وشیکی داشت خوش به حال خریدار انشاالله که هرکی برنو نداره خدا یه برنو خوب نصیبش کنه انشالله یاحقKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-04-22 07:40 PM

گلن گدن برنو بدون زاج و تقريبا براقه (اگه فابريك باشه)
قسمتهاي اصلي:لول،ناخن،سوزن و كپ هست

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2013-04-23 12:39 AM

سلام دوستان من گلنگدن برنوم مشکی و براقه یعنی فابریک نیستKhansariha (290)
دوم اینکه شماره گلنگدن با شماره سلاح و قنداق یکی نیست این یعنی مشکل داره /Khansariha (367)؟