شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2013-04-10 11:45 PM

(2013-04-10 11:13 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقاي مورتاليتي به سايت تيراندازان خوش اومديد ، خوبي هم از خودتونه
خواهشا در قسمت معرفي اعضا خودتونو معرفي كنيد، سن و سلاح و محل سكونت و هرچي كه خودتون صلاح ديديد
برد نهايي برنو:
برنو سلاحي است با طول لول 48و60و74 و انواع فشنگ ها از شركت هاي مختلف
در خصوص برد عوامل ديگري مانند فشار و دماي هوا،زاويه شليك نسبت به افق شكل و وزن مرمي و .... دخالت دارند
ولي در كل سلاح هايي با فشنگ به ابعاد برنو(ژ3،پنچ تير روس و ام 1) بردنهايي در حد 4 ال 6 كيلومتر دارند و طبق قوانين فيزيك بيشترين برد در حالت شليك با زاويه 45 درجه اتفاق مي افتد.
تا سنوات پيش سهميه گلوله زن و خفيف به ميزان 30 تير در سال بود كه سال پيش سهميه ندادند
ولي سال هاي قبل قيمت هر فشنگ 1030 تومان و يك سري فشنگ خارجي آقاي گل مشكي وارد كرد هر عدد 2600 تومان

راستش اینقدر برخورد بچه های این سایت محبت امیزه که ادم دلش میخواد مرتب پست بده و سوال بپرسهKhansariha (219)
در مورد معرفی هم رو چشم حتما انجام میدم حالا چند سوال دیگه وسایل مدل بلند یافت میشه؟تعمیرش از لحاظ فنی ساده اس یا ادم خبره میخواد؟معمولا پس از چند شلیک نیاز به تمیز کاری وسرویس دارد؟امکان ارتقا مخزن فشنگ به بیش از 5 گلوله هست یا خیر و از همه مهمتر چرا با اینکه مدل بلند قویتر و دقیقتر و هچنین بدون افت زیاد در فواصل بالاست اصلا محبوب نیست؟ فقط بخاطر طول سلاح؟ بنظرم بی انصافیه در حق ای اسلحه محشرKhansariha (290)
اقا شرمنده سوال زیاد پرسیدم

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-04-11 08:59 AM

سلاح برنو يا همان MAUSER 98 پايه طراحي بسياري از سلاح هاي گلوله زني اروپا و آمريكاست گلن گدن سه زبانه آن با كيفيت بسيار بالاي آن،سادگي سيستم و دقت بالاي آن (منظورم صرفا كاليبر 8 م م نيست) آن را محبوب شكارچيان دنيا نموده است كه امروزه اين سيستم گلن گدن و ماشه را بيشتر به نام zc550 مي شناسند، در ايران هم به دليل اينكه ساليان سال سلاح سازماني ارتش بوده است و اكثر قديمي ها خدمت مقدس سربازي را با آن انجام داده اند و با آن آشنا بوده و خاطرات سربازي را با آن رقم زده اند مورد علاقه قرار گرفته است ، به لحاظ كيفيت دررديف هاي بالا قرار مي گيرد ولي تاپ و محشر نيست(من خودم كوتاه سري 28 دارم)
دركشوري مثل كانادا و اكثرظرفيت خشاب تفنگ گلوله زن نبايد بيش از 5 تير باشد و تفنگ نبايد اتوماتيك باشد(رگبار) و حتي سلاح هاي نسخه شخصي همانند AK 47 (كالاش نيكف) اگر هم به ظاهر خشاب 30 تيري داشته باشد ، ازداخل خشابش كور شده و ظرفيت آن به 5 تير محدود مي گردد، در ايران هم تغييرات اساسي در سيستم سلاح مانند ظرفيت،سيستم ماشه و طول بايد با مجوز اسلحه مهمات انجام پذيرد.
اصولا پس از هر جلسه تير اندازي در اولين فرصت سلاح بايد نظافت گردد به خصوص بقاياي باروت و دوده مانده در لوله بايد تميز شود زيرا كه مواد تشكيل دهنده باروت مي توانند با رطوبت محيط تشكيل مواد خورنده بدهند و به لوله سلاح آسيب برسانند(اين امر در ساچمه زني ها مشهود تر و الزامي تر است)، از آنجايي كه گلن گدن برنو هنگام شليك ثابت بوده و سلاح با گاز باروت مسلح نمي شود، بنابراين قسمت اعظم گاز باروت وارد لوله شده و از سر آن خارج مي شود پس مانند سلاح هاي خودكار و نيمه خودكار نياز به سرويس نظافت ندارد
قطعات تمام برنوهاي جنگي،شكاري ،كوتاه وبلندو وسط مانند هم هستند و تفاوت در شكاف درجه و مگسك و قنداق و طول لول و اخيرا در ضامن هست
سلاح خوب فقط به قدرت و دقت نيست كه داراي لول بلند باشد بحث وزن،راحتي حمل و نقل به خصوص در نواحي جنگلي ،سليقه افراد در خصوص زيبايي،قدرت مانور و... از عوامل موثر در طراحي سلاح مي باشند

RE: معرفي اسلحه برنو - josniper - 2013-04-11 01:08 PM

اقا من دیروز چهار شنبه یک برنو بلند 1309 مخصوص عشایر با قیمت 3700 گیرم اومد ولی به دلیل کیفیت پایین خانها وانتقال ندادن جواز از خریدش منصرف شدم
البته برای تست وبازبینی بردم پیش کاربلدش
ولی امروز یک ضد یهود المانی پیدا کردم با قیمت 3500 البته بی جواز هست.فردا شاید برم ببینم نظر بزرگان چیه؟
یک سوال: مرمی 7.62 همون مرمی کلاشه؟

یک نکته:ان کسی که اسلحه را برای تست بردم پیشش گفت در استان ما(ایلام) تعداد زیادی برنو را ضبط کرد در شهرهای دیگرهم همینجور. حالا قراره یا پس بدن یا واگذار کنند دوستان کسی چیزی نشنیده؟.
اخه اگه راست باشه قیمت حداقل یک تومان پایین میاد

RE: معرفي اسلحه برنو - dieselpower - 2013-04-11 02:01 PM

چیزی به کسی پس نمیدن
الان برنو تمییز وسط با جواز 8 تومنه حالا بشه 7 تومن چه اتفاق خاصی میافته ؟

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2013-04-12 09:56 PM

دوستان امروز رفتم اسلحه فروشی شهرمون بهم گفت سهمیه فشنگهای سلاحهای ساچمه زن از 200 تا امسال میشه 50 تا و برا گلوله زن از 30 تا میشه 10 تا اگه درست باشه که خیلی بده اخه تازه یه برنو بلند گرفتمKhansariha (226)
راستی کالیبر استاندارد و متداول برنو 7.92 هست؟

RE: معرفي اسلحه برنو - salam - 2013-04-12 11:01 PM

خیلی جالبه چند وقته هر کسی از راه میرسه از قول منابع مختلف غیر معتبر بازار شایعه در مورد تعداد فشنگ سهمیه ای رو داغ و داغتر میکنه و باعث افزایش بیخود قیمت میشه . عجب!!!!!!!!!!!!!!!Khansariha (367)

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-04-12 11:32 PM

(2013-04-12 09:56 PM)mortality نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان امروز رفتم اسلحه فروشی شهرمون بهم گفت سهمیه فشنگهای سلاحهای ساچمه زن از 200 تا امسال میشه 50 تا و برا گلوله زن از 30 تا میشه 10 تا اگه درست باشه که خیلی بده اخه تازه یه برنو بلند گرفتمKhansariha (226)
راستی کالیبر استاندارد و متداول برنو 7.92 هست؟

مبارك باشه، ماشه اش بچكه
عكس و قيمت يادتون نره

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2013-04-13 12:31 PM

(2013-04-12 11:01 PM)salam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی جالبه چند وقته هر کسی از راه میرسه از قول منابع مختلف غیر معتبر بازار شایعه در مورد تعداد فشنگ سهمیه ای رو داغ و داغتر میکنه و باعث افزایش بیخود قیمت میشه . عجب!!!!!!!!!!!!!!!Khansariha (367)

دوست گلم منبع غیر رسمی نبوده و یکی از معروفترین نماینده های فروش سلاح در استان خوزستانه و همه تو استان میشناسنش همین امروزم پیش ایشون بودم گفت اگر دفترچه محیط زیست داشته باشی برا ساچمه زن 100 تا و برا گلوله زن 20 تا فشنگ واگر دفترچه نداشته باشی 50 تا برا ساچمه زن و 10 تا برا گلوله زن شما حالا خودت برو سوال کن متوجه میشی
بنظر من شما میتونستی یخورده دلنشین تر انتقاد کنی
موفق باشی
در مورد عکس هم دوربین جالب ندارم در اولین فرصت براتون عکسشو میزارم ودر مورد قیمت 6.5 برام تموم شد مدل بلند سال 1309 اون ارم شیر و خورشیدشم سرجاشه ظاهرشم خیلی تمیزه ولی فک کنم مدل جنگی باشه چون دسته گلنگدنش صافه و فروشنده میگفت خودش شخصا از مزایده ارتش خریده و سالها تو انبار ارتش بوده انشالله عکسشو میزارم ببینید

RE: معرفي اسلحه برنو - nami - 2013-04-15 12:09 PM

سلام به همگی دوستان برنو دوست
من دنبال خرید ی برنو کوتاه خوب هستم تا حالا چندتا دیدم.
ی کوتاه 1309 اسلحه سازی ایران بدون جواز که از لحاظ فلزی تقریبا خوب بود اما قنداق نه،به قنداق روغن سیاه زده بودن که سیاه شده بود،کمی هم خانش رفته بود اما دقیق میزد و آخرش با هزار تا چونه زدن دوستم 3100 خریدش.
برنو باند 1317 اسلحه سازی ایران هم بود که زیاد تمیز نبود قیمتش 2700 میگفت.
اما ی برنو وسط با مارک ZBROJOVKA (یا به اصطلاح زبر برنو یا همون ضدیهود)بود بدون جواز تقریبا تمیز هم بود لوله و خان ردیف بودن و قندان هم بدون ترک و رنگ شدگی فقط به گفته صاحبش سوزنش گاهی اوقات بازی در میارد بعد شکیک زیاد ، که باید درست بشه و قیمت رو هم آخرش 3000 تومن میگفت. نظر دوستان چیه؟؟؟
لطفا راهنایی کنید
باتشکرKhansariha (8)
کسی از دوستان برنو کوتاه تمیز سراغ داره؟

RE: معرفي اسلحه برنو - arsenlopen - 2013-04-15 04:58 PM

سلام دوستان .من هم قصد خرید یک برنو بلند دارم .با جواز شو اصفهان پیدا کردم میگه 8 تومن .اسلحه رو دیدم از نظر ظاهری خوب بود گلن و خان لولشم حرف نداشت .به نظرتون میرزه به این قیمت ؟ درسته که میگن فعلا جوازاشونو نمیدن ؟