شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2021-03-27 10:26 AM

(2021-03-27 01:45 AM)samer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان
عزیزان خود ما خالق مقوله سعد و نحسیم و این برنو که نحس نمیشه خودش که دخل و تصرفی در کشتار نداشته شما هم که میفرمایید ردش کن بره یعنی چی ؟یعنی این نحوست رو آگاهانه بنداز به گردن دیگری و دوست عزیز شما هم دفاع ضعیفی از سلاح و عقیده خود میکنی که می فرمایید من خودم آنرا آتش میزنم گیریم که با این تفنگ جنایت کردن اکنون در اگر در اختیار صاحبی صالح باشد نحوستش به سعادت مبدل میشود با شکار امروزی مخالفم ولی دوست عزیز از اصالت تفنگ خود لذت ببر واگر نحسی باشد اندیشه نحس خود ماست که به انگشت نحسمان فرمان چکاندن میدهد وگرنه ماشه تکه فلزی سرد و خاموشست نه لمس این تفنگ تبرک است ونه نجاستی دارد که بخواهیم دستمان را آب بکشیم کاش ذهنمان را از این خزعبلات می شستیم .
سلام دوست عزیزم
بسیار عالی و زیبا فرمودید.... خیلی لذت بردم... مانا باشید به مهر Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - Korkori - 2021-03-28 02:42 PM

(2021-03-27 01:45 AM)samer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان
عزیزان خود ما خالق مقوله سعد و نحسیم و این برنو که نحس نمیشه خودش که دخل و تصرفی در کشتار نداشته شما هم که میفرمایید ردش کن بره یعنی چی ؟یعنی این نحوست رو آگاهانه بنداز به گردن دیگری و دوست عزیز شما هم دفاع ضعیفی از سلاح و عقیده خود میکنی که می فرمایید من خودم آنرا آتش میزنم گیریم که با این تفنگ جنایت کردن اکنون در اگر در اختیار صاحبی صالح باشد نحوستش به سعادت مبدل میشود با شکار امروزی مخالفم ولی دوست عزیز از اصالت تفنگ خود لذت ببر واگر نحسی باشد اندیشه نحس خود ماست که به انگشت نحسمان فرمان چکاندن میدهد وگرنه ماشه تکه فلزی سرد و خاموشست نه لمس این تفنگ تبرک است ونه نجاستی دارد که بخواهیم دستمان را آب بکشیم کاش ذهنمان را از این خزعبلات می شستیم .

تا حدی موافقم. اما نشان دادن آرم صلیب شکسته در سایتهای رسمی در اکثر کشورهای دنیا جرم محسوب میشه و هم سایت مروبطه بسته میشه و هم با فرد نشان دهنده برخورد سنگین میشه

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2021-03-28 05:36 PM

(2021-03-28 02:42 PM)Korkori نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان

تا حدی موافقم. اما نشان دادن آرم صلیب شکسته در سایتهای رسمی در اکثر کشورهای دنیا جرم محسوب میشه و هم سایت مروبطه بسته میشه و هم با فرد نشان دهنده برخورد سنگین میشه

عزیزم شما نگران نباش... در ایران از این خبرها نیست... ضمنا ما که تبلیغ نکردیم. فقط جهت اطلاع دوستان عکس گذاشتیم. اگر هم دست اندرکاران سایت صلاح دیدند، مانند دفعه قبل، پاکش خواهند کرد.... بنابراین لطفا نگران نباشید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2021-04-21 11:05 AM

با سلام خدمت دوستان عزیز Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
عرض شود بر روی کپ تفنگ های کارابین ماوزر98، قبل از شروع جنگ جهانی دوم، کدهایی دیده می شود که هر کدام معرف کارخانه اسلحه سازی خاصی بوده اند. دلیل کدگذاری این بود که بدلیل شکست آلمان در جنگ جهانی اول و انعقاد پیمان ورسای، ارتش آلمان اجازه تولید مقدار زیاد اسلحه و داشتن کارخانه های متعدد اسلحه سازی را نداشت. اما بر خلاف این تعهدنامه، بعد از به قدرت رسیدن نازی ها در آلمان و به خاطر دکترین جنگ طلبانه ای که داشتند، آنها به طور مخفیانه این تعهدنامه را زیرپاگذاشته و اقدام به تولید اسلحه در کارخانه های متعدد اسلحه سازی خود که در سراسر خاک آلمان به طور مخفیانه ساخته بودند، نمودند. به همین دلیل روی کپ اسلحه تولید شده در هر کارخانه، کد محرمانه مربوط به آن کارخانه، حک می شد تا ارتش بتواند اسلحه تولید شده در هر کارخانه را تمیز دهد.
در اسلحه اینجانب کد حک شده S/42 می باشد که کد محرمانه کارخانه اسلحه سازی "ابرن ‎دورف" واقع در شهر Oberndorf am Neckar آلمان می باشد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2021-04-27 10:38 AM

با سلام خدمت دوستان عزیز Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
عرض شود بین تفنگ ماوزر 98 کا (Mauser 98k) یا (Karabiner 98k) ساخت آلمان و برنو (پرشین ماوزر) ساخت چک (سفارش ارتش ایران) اندکی تفاوت وجود دارد. هر چند شباهت این دو تفنگ به اندازه ای است که ممکن است در نگاه اول متوجه تفاوت بین آنها نشویم. اما با اندکی دقت می توان به تفاوت اندک بین آنها پی برد.
این تفاوت ها عبارتند از:
1- تفاوت در مگسک
2- تفاوت در شکاف درجه
3- تفاوت در کپ
4- تفاوت در دکمه روی قنداق
5- تفاوت در نگهدارنده بند تفنگ
6- تفاوت در اندازه مقر نصب سرنیزه

همچنین سرنیزه برنو نیز بلندتر از سرنیزه کارابین آلمان می باشد.

RE: معرفي اسلحه برنو - aminmm - 2021-06-01 09:25 PM

سلام. اینم از عزیز دل من

RE: معرفي اسلحه برنو - amn - 2021-11-28 07:27 PM

[size=large]سلام.
دوست عزیز اسلحه تون چه دلبری میکنه. مبارکتون باشهKhansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)

RE: معرفي اسلحه برنو - amn - 2021-11-29 07:46 PM

سلام دوستان عزیز و کاردرست.Khansariha (8)
اینجا یک ریویو از برنو آماده کردم.
تمام تلاشم رو کردم صوتی نداده باشم اگه هم بود به بزرگی خودتون ببخشید.

کدام نوع برنو بهترین است

▪️اسلحه گلوله زن برنو ایران .

▪️اسلحه گلوله زن برنو المان .

▪️اسلحه گلوله زن برنو چک .

جالب است بدانید برنو نام شهری در چک اسلواکی است که اسلحه های برنو در آن تولید شد.
در سال ۱۳۰۹ شمسی ایران امتیاز ساخت برنو را از چک گرفت و در سال ۱۳۱۳ تولید این سلاح در ایران آغاز شد.

تولید برنو المان از سال ۱۸۹۸ و برنو چک از سال ۱۹۲۴ میلادی و برنو ایران از سال ۱۳۱۳ شمسی آغاز شد.

برنو یا همان موزر کا ۹۸ ها از کالیبر ۷.۹۲ × ۵۷ و استفاده می کنند.
تصویر قشنگ برنو

بورد نهایی اسلحه برنو بیش از ۴.۵ کیلومتر است و بورد موثر این سلاح ۱.۵ کیلومتر است.
اما شما حتی اگر دوربین هم داشته باشید تا بیشتر از ۷۰۰ متر نمی توانید هدف زنی کنید.
گپ و گلنگدن برنو بهترین در جهان است و تا کنون طرحی بهتر از آن ارائه نشده است از اینرو در بسیاری از سلاح های گلوله زن از طرح گپ و گلنگدن برنو استفاده میشود.
تصویر گپ و گلنگدن برنو

تصویر گلنگدن برنو

برنو ها ۴.۲ کیلومتر وزن دارند ، سرعت دهانه فشنگ آنها ۷۶۰ متر بر ثانیه است.
دارای یک ضامن سه وضعیتی نیز هستند که شامل ۳ حالت زیر است.
▪️حالت اول فقط قفل شدن ماشه.
▪️حالت دوم قفل شدن ماشه و گلنگدن.
▪️حالت سوم حالت آتش.

تصویر ضامن برنو

برنو به خاطر دوام عالی ؛ کیفیت ساخت بسیار بالا و دقت بالا دارای محبوبیت زیادی است.
گروپ اسلحه برنو

تفاوت برنو های المان ؛ چک و ایران در
▪️تفاوت در مگسک
▪️تفاوت در شکاف درجه
▪️تفاوت در گپ
▪️تفاوت در دکمه روی قنداق
▪️تفاوت در نگهدارنده بند تفنگ
▪️تفاوت در اندازه مقر نصب سرنیزه
▪️تفاوت در انتهای قنداق
است.

▪️تصویر برنو ایران

▪️تصویر برنو المان

▪️تصویر برنو چک

جالب است بدانید بهترین نوع برنو نوع ایرانی ان است. که محبوبیت بسیار بالایی در کشور های خارجی دارد.
و در این خصوص ما میتوانیم به تولیدات داخل افتخار کنیم.

پایان.
صالح حاج علیزاده

از شما بابت خواندن این متن بلند سپاسگزارم.
فعلا خداحافظ. موفق باشید.

RE: معرفي اسلحه برنو - amn - 2022-01-11 03:36 PM

سلام دوستان.
اقا محمد به من گفتن که عکس‌های سرنیزه برنو شون رو براشون اپلود کنم.
به کفته خودشون بین ۷۰ تا ۸۰ سال قدمت داره.
و خیلی زیباست.

موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: معرفي اسلحه برنو - Mohammadsardar - 2022-01-11 04:57 PM

در مورد سر نیزه هم باید به بزرگواران بگم که از جد من به پدر بزرگم و از مدر بزرگم به پدرم و از پدرم هم قراره به من برسه و به گفته پدرم که از پدر بزرگم شنیده این سر نیزه رو جدم از زمان جنگ جهانی دوم داشته و تا سه چهار سال پیش که دیگه من نگذاشتم باهاش گوسفند ها رو شق میزدن ( تیکه تیکه میکردن که دوستان اگه دیده باشن چطور با قدرت ضربه زده میشه به جنس این سر نیزه ایمان می آورند ) حالا حساب کنید از اون زمان تا الان چند تا گوسفند میشه و وقتی اولین بار اون سوراخ که واسه اتصال به سلاح در پشت سر نیزه است رو تمیز کردم شاید ۵ سانت کثیفی و خاک و چربی ازش استخراج کردمKhansariha (214)
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)ولی خوشحالم الان اینو دارم و واسه انتخاب گلوله زن در آینده زیاد سر در گم نیستم چون فقط باید برنو پرشین بلند باشه قیمتشو کسی میدونه هم سر نیزه هم برنو بلند Khansariha (8)