شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - haamidreza - 2019-12-04 09:39 AM

سلام دوست عزیز
تو تاپیک قبلی توضیح دادم که چطور تشخیص بدید علت سفت بسته شدن طول فشنگه یا نه
ولی راجب دقت باید بگم رفتار همه ی سلاح ها مثل هم نیست و باید تست بشن
بعضی اسلحه ها با خان بوس کردن مرمی بهترین گروپ رو میدن و بعضیا با دو سه میل فاصله ی پرش برای مرمی
در هر صورت اول شما باید مرمی و فشنگ سازگار با تفنگتون رو پیدا کنید و پس از یکدست کردن میزان باروت با دو مدل خان بوس و دو سه میل فاصله پرش تست کنید ببینید کدوم بهتر جواب میده و گروپش بهتره
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - abbasf - 2019-12-04 10:10 AM

ممنون اقای حمید رضا

RE: معرفي اسلحه برنو - Yasersadeghi - 2020-05-10 05:37 PM

سلام خدمت اساتید بنده دوسالی هست ک اسلخه نخجیر در کالیبر برنو خریدم (خشک و اک)
حدود ۲۰ شلیک با فشنگهای ایرانی انجام دادم چنتا تیر اخر رو در فاصله ۲۵۰ متر
باحدود ۱۰ سانت اختلاف گنار هم میزنه نظر دوستان چییه ایا نباید تر جای تیر
بزنه ویا به گفته بعضی ها برنو مثلثی تیر میزنه؟؟؟
نظر شما چییه
ممنون میشم راهنمایی کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - haamidreza - 2020-05-11 08:54 AM

(2020-05-10 05:37 PM)Yasersadeghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نظر شما چییه
ممنون میشم راهنمایی کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز

تفنگ خوب تفنگیه که گروپش با فشنگ خوب زیر یک موا باشه
یعنی تو صد متر دو نیم سانت
تو دویست و پنجاه متری حدود شیش و نیم سانت
با توجه به ایرانی بودن فشنگ تون تو دویست و پنجاه متری خوب زده
اگه فشنگ خوب استفاده کنید گروپ بهتری هم میده

فقط یه نکته که بدون دوربین تو این فاصله تیر انداختید ؟؟

RE: معرفي اسلحه برنو - Yasersadeghi - 2020-05-11 09:00 AM

(2020-05-11 08:54 AM)haamidreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-05-10 05:37 PM)Yasersadeghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نظر شما چییه
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز

تفنگ خوب تفنگیه که گروپش با فشنگ خوب زیر یک موا باشه
یعنی تو صد متر دو نیم سانت
تو دویست و پنجاه متری حدود شیش و نیم سانت
با توجه به ایرانی بودن فشنگ تون تو دویست و پنجاه متری خوب زده
اگه فشنگ خوب استفاده کنید گروپ بهتری هم میده

فقط یه نکته که بدون دوربین تو این فاصله تیر انداختید ؟؟
مرسی نه دوربین مئوپتا ۶×۴۲داره با پایه دوربین کوزاپ یک تیکه پیکاتینی

RE: معرفي اسلحه برنو - haamidreza - 2020-05-11 11:11 AM

(2019-12-03 10:08 PM)abbasf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز به سوال
برنو من وقتی بعد از گذاشتن فشنگ گلنو وقتی میخوام ببندم یه کم با فشار بسته میشه یعنی باید به ضربه کوچیک به دسته بزنم تا بسته بشه بنظر شما این مسله تو دقت تفنگ تاثیر داره

سوالتون واضح نیست
تیر رو تو خشاب جا میزنید و گلن تیر رو از تو خشاب بر میداره که سفت بسته میشه یا اینکه تو مسیر گلن میذارید و گلن رو به جلو فشار میدید و میبندید ؟؟
یکم راجع به فری بور و هد اسپیس جستجو کن متوجه میشی

RE: معرفي اسلحه برنو - hazhirbaban - 2020-05-16 08:35 AM

سلام دوستان
دیروز پیش یکی از دوستان رفتم داشت یه برنو کوتاه داشت مشغول بود تمیزش میکرد
گلنگدن و سوزن و بقیه ی متعلقاتش رو باز کرده بود
اجازه گرفتم و چند تا عکس ازش انداختم
لینکهاش رو براتون میزارم شما هم ببینید خالی از لطف نیست
اسلحه ای سالم و تمیز و کم کار و خوش دست بود
مال سال 1328 بود و جوازدار
واقعا آدم از کیفیت بالای این اسلحه بعد از گذشت چندین سال کیف و تعجب میکنه.!

---------------------------------------------

متاسفانه هر کاری کردم عکس ها آپلود نشدن
تو اولین فرصت عکس هاش رو براتون میزارم

RE: معرفي اسلحه برنو - hazhirbaban - 2020-05-16 12:44 PM

دوستان مشکل آپلود رو از طریق یه سرور دیگه حل کردم

RE: معرفي اسلحه برنو - Yasersadeghi - 2020-11-29 06:40 PM

سلام دوستان یه چیز جالب اقا ما چند روزی پیش جاتون خالی گریزی زدیم رفتیم چنتا تیر انداختیم
خب لوله اسلحه تمیز بود اولی هارو پرتو پلا میزد یعنی تو 300 متر با فشنگ سهمیه در حد 1 متر پایین
بالا میزد بعد از 4 -5 تیر خال میزد یعنی بشقاب تراپ رو کلا ریزریز میکرد خب طبق معمول امدم خونه به تمیز 2کردن
خب من هیچ وقت برس برنجی استفاده نکردم خلاصه بابرس پلاستیک تمیزش کردم اقا خدا به سرتون نیاره اسلحه دوستها
میفهمن بر ما چی گذشت تو لوله رو نگاه کردم انگار خورده شده بود مارو میگی انگار دنیا رو سرمون خراب شده
هی نگاه کن از این زاویه از اون طرف انگار تو لول گود برداری کردی اخه اصلحه رو من خشک گرفتم روی هم 100 تیر نزدم
دردسرتون ندم خدا به دلم داد با برس برنجی امتحان کنم وقتی برس برنجی کشیدم دنیا دوده امد بیرون و لوله هم دیگه خورده نبود .
حالا دوستان لطف کنن با توجه به تجربیاتشون راهنمایی کنن قانونا چطور باید لوله رو تمیز کرد یا اصلا چند تیری باید تمیز بشه و یا ...
اسلحه بنده 8.57 نخجیر

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2021-03-19 01:00 AM

سلام
به عقیده این حقیر باید بعد از هربار استفاده لول تمییز بشه با برس برنجی و برس پارچه ای