شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - kuroshh - 2019-01-05 09:26 PM

سلام. ممنون از راهنمای ات. فقط از روی کنجکاوی دوست دارم بدونم و به نظر خودم بالای 80 هست اما بحث اینجاست که اصلا شباهت نظری مبنی بر اینکه اصلا میزان درصد خان چگونه مشخص می شود وجود ندارد و اکثر دوستان به این مساله اسلحه فقط از روی تیر اندازی امتحان پس میده اتفاق نظر دارند در صورتی که من معتقدم از میزان شیارها ها میشه تشخیص داد که این مساله شده کنجکاوی !

RE: معرفي اسلحه برنو - sajadm - 2019-01-05 10:28 PM

فک میکردم فقط 1317 خان پهنه

RE: معرفي اسلحه برنو - kuroshh - 2019-01-06 02:27 AM

سلام. بله مدل های 1317 خان های پهن تر و به عبارتی گوشتی تر دارند و متفاوت هستند. اما مدل های 1309 طبق نظر برخی کارشناسان از کیفیت و قدرت بهتری نسبتا برخوردار هستند اگرچه از 30 هزار قبضه برنو با کد vz24 که از چک اسلواکی به ایران امد خیلی ها به خارج فروخته شدند و خیلی ها نیز اهن پاره شدند و تعداد خیلی محدودی از این اسلحه سلامت کامل برخوردار هست زیرا 90 سال هست وارد کشور شده و ببینید چه کیفیتی داشته که هنوز سرپا هست. بنده خودم سلاح را از طریق یکی از دوستانم از انبار ارتش خریداری کردم بطور واسطه ای که 50 سال در انبار بود و وقتی ماه پیش بردم نزد تعمیر کار برای زاج کاری و رنگ قنداغ از میزان سلامت اسلحه متعجب بود و تایید کرد نه داخل خان پولیش شده و نه تابحال زاج کاری و .... به همین جهت دوست دارم میزان درصد خان تفنگ را بدانم و برام معما شده.خخخ
اینم عکس های سلاح بعد از زاج کاری و رنگ قنداغ . طبق گفته تعمیر کار مجاز این تفنگ بعد از 88 سال عمر زاج کاری و رنگ قنداغ شده.
[تصویر: 20181231_142132.jpg]
[تصویر: 20181231_142059.jpg]
[تصویر: 20181231_142055.jpg]
[تصویر: 20181231_142606.jpg]
[تصویر: 20181231_142622.jpg]
(2019-01-06 02:27 AM)kuroshh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. بله مدل های 1317 خان های پهن تر و به عبارتی گوشتی تر دارند و متفاوت هستند. اما مدل های 1309 طبق نظر برخی کارشناسان از کیفیت و قدرت بهتری نسبتا برخوردار هستند اگرچه از 30 هزار قبضه برنو با کد vz24 که از چک اسلواکی به ایران امد خیلی ها به خارج فروخته شدند و خیلی ها نیز اهن پاره شدند و تعداد خیلی محدودی از این اسلحه سلامت کامل برخوردار هست زیرا 90 سال هست وارد کشور شده و ببینید چه کیفیتی داشته که هنوز سرپا هست. بنده خودم سلاح را از طریق یکی از دوستانم از انبار ارتش خریداری کردم بطور واسطه ای که 50 سال در انبار بود خریداری کردم( عکس های روز اول خریداری که هنوز زاج کاری و رنگ قنداغ نشده بود در صفحه قبل موجود هست) و سریعا بردم نزد تعمیر کار مجاز برای زاج کاری و رنگ قنداغ که ایشان از میزان سلامت خان اسلحه متعجب بود و تایید کرد تابحال داخل خان پولیش نشده و نه تابحال زاج کاری و .... به همین جهت دوست دارم میزان درصد خان تفنگ را بدانم و برام معما شده.خخخ
اینم عکس های سلاح بعد از زاج کاری و رنگ قنداغ . طبق گفته تعمیر کار مجاز این تفنگ بعد از 88 سال عمر زاج کاری و رنگ قنداغ شده.

سلام. بله مدل های 1317 خان های پهن تر و به عبارتی گوشتی تر دارند و متفاوت هستند. اما مدل های 1309 طبق نظر برخی کارشناسان از کیفیت و قدرت بهتری نسبتا برخوردار هستند اگرچه از 30 هزار قبضه برنو با کد vz24 که از چک اسلواکی به ایران امد خیلی ها به خارج فروخته شدند و خیلی ها نیز اهن پاره شدند و تعداد خیلی محدودی از این اسلحه سلامت کامل برخوردار هست زیرا 90 سال هست وارد کشور شده و ببینید چه کیفیتی داشته که هنوز سرپا هست. بنده خودم سلاح را از طریق یکی از دوستانم از انبار ارتش خریداری کردم بطور واسطه ای که 50 سال در انبار بود خریداری کردم( عکس های روز اول خریداری که هنوز زاج کاری و رنگ قنداغ نشده بود در صفحه قبل موجود هست) و سریعا بردم نزد تعمیر کار مجاز برای زاج کاری و رنگ قنداغ که ایشان از میزان سلامت خان اسلحه متعجب بود و تایید کرد تابحال داخل خان پولیش نشده و نه تابحال زاج کاری و .... به همین جهت دوست دارم میزان درصد خان تفنگ را بدانم و برام معما شده.خخخ
عکس های قبل از زاج کاری صفحه قبل موجود هست.

[/quote] عکس های قبل از زاج کاری صفحه قبل موجود هست.

خخخخخخ

RE: معرفي اسلحه برنو - kuroshh - 2019-01-06 09:30 PM

(2019-01-05 07:39 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باتفاسیری که شما فرمودید سلاح شما دقیق زن هست
بحث بعدی اینکه شما اصرار دارید بدونید خان چند در صد هست
لازم به دستگاهی داره که فکر نکنم در ایران وجود داشته باشه
دستگاهی که درصد خان رو مشخص میکنه
واگر مقدور بود براتون دوتا عکس با فشنگایی که فرمودید بزارید نوک لول تخمین درصد خان دستت بیاد
اما چه اصراریه برو باهاش حال کن همین
لول اسلحه با سه تا شلیک داغ نمیشه
اگر پشت سرهم شلیک کنی تازه شاید شروع بشه به گرم شدن
همیشه برای گرفتن ی گروپ تنگ حداقل بین هر شلیک 5دقیقه به لول استراحت بده
خیر خان سلاح من هم 100درصد نیست اما میشه گفت حالا حالا ها کار میکنه

سلام. دوست گرامی hokmabadi عکس فشنگ هارا برایتان میزارم.فشنگ سمت چپ برای صنایع شهید شیرودی و فشنگ سمت راست عشایری می باشد که به طوری که گفتید تست کردم و نتیجه تست را عکس را برایتان میزارم تا شما یا سایر دوستان نظر خود را در مورد میزان درصد خان سلاح و سلامت جهت راهنمایی به من بگویید. تشکر
[تصویر: 20190106_211052.jpg]
فشنگ سمت چپ صنایع شهید شیرودی و فشنگ سمت راست عشایری می باشد.
[تصویر: 20190106_211352.jpg]
ااین عکس با فشنگ عشایری است که جهت تست در سر لوله قرار گرفته.
[تصویر: 20190106_211458.jpg]
ااین عکس با فشنگ صنایع شهید شیرودی است که جهت تست در سر لوله قرار گرفته.

RE: معرفي اسلحه برنو - kuroshh - 2019-01-06 10:35 PM

(2019-01-05 07:39 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واگر مقدور بود براتون دوتا عکس با فشنگایی که فرمودید بزارید نوک لول تخمین درصد خان دستت بیاد

اینم عکس با خط کش که دقیقا مشخص می کند مرمی چند میل ان خارج از لوله قرار دارد.
[تصویر: 20190106_221119.jpg]
فشنگ صنایع شهید شیرودی 7 میل
[تصویر: 20190106_221802.jpg]
فسنگ عشایری 6 میل
فقط من هنوز متوجه نشدم با این تست چگوه حدودی میشه میزان خان را حدس زد ؟؟ !!

لازم به ذکر هست که طول مرمی فشنگ عشایری 21/5 سانت که بعد از داخل لوله قراردادن مرمی 6 سانت از مرمی خارج از لوله قرار دارد.
و اما طول مرمی فشنگ صنایع شهید شیرودی 23/5 سانت که بعد از قراردادن مرمی به داخل لوله 7 سانت از مرمی خارج از لوله قراردارد.

RE: معرفي اسلحه برنو - haamidreza - 2019-01-07 11:40 AM

سلام دوست عزیز
مرمی ها بسته به وزنشون و گرینی که دارند و همینطوز سکنت اجایو ویا تانژانت اوجایو بودن طولشون فرق میکنه
مرمی های تانژانت اوجایو کوتاهتر از سکنت اجایو ها هستند
و خود مرمی ها هم با هم اختلاف زیاد دارند
شما با یک مرمی خودت امتحان کن و همون مرمی ت رو مقیاس قرار بده
یعنی بذار تو تفنگ خودت بعد با همون مرمی با یک تفنگ صفر مقایسه کن

یه زحمتی هم بکش یه گروپ مهمونمون کن ببینیم این همه از این اسلحه تعریف کردی چیکاره هست تفنگت
لطفا تو دویست متر باشه
شایدم گذاشتی من ندیدم ؟؟Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - kuroshh - 2019-01-07 11:59 AM

سلام.چشم .در اولین فرصت یک گروپ میگیرم.
فقط الان از این عکس های بالا چیزی مشخص نشد ؟؟

RE: معرفي اسلحه برنو - haamidreza - 2019-01-07 02:13 PM

(2019-01-07 11:59 AM)kuroshh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این تکنیکی که دوستان فرمودند برای تست تقریبی خان اسلحه ست
بعضی از تعمیرکارا سر لول رو تنگ میکنن یا از فشنگ گرین بالا استفاده میکنن که بگن خان اسلحه سالمه
در کل این یک روش ساده است
ولی نکته ای رو که باید بگم اینه که ممکنه لول از داخل و وسط لول مورچه خور بشه یا زنگ بزنه و ساییش پیدا کنه که باید با یه دستگاهی شبیه اندوسکوپی چک بشه
ولی چیزی که عکس ها نشون میدن حدودا خان سلاحتون بین هفتاد تا نود درصده

منتظر گروپ اسلحه تون هستیم

RE: معرفي اسلحه برنو - kuroshh - 2019-01-07 03:37 PM

(2019-01-07 02:13 PM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-01-07 11:59 AM)kuroshh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این تکنیکی که دوستان فرمودند برای تست تقریبی خان اسلحه ست
بعضی از تعمیرکارا سر لول رو تنگ میکنن یا از فشنگ گرین بالا استفاده میکنن که بگن خان اسلحه سالمه
در کل این یک روش ساده است
ولی نکته ای رو که باید بگم اینه که ممکنه لول از داخل و وسط لول مورچه خور بشه یا زنگ بزنه و ساییش پیدا کنه که باید با یه دستگاهی شبیه اندوسکوپی چک بشه
ولی چیزی که عکس ها نشون میدن حدودا خان سلاحتون بین هفتاد تا نود درصده

منتظر گروپ اسلحه تون هستیم
سلام.ممنون از راهنمایی شما. دقیقا یکسری تقلب ها در کار هست اما چون به تعمیر کار نشان دادم ایشان هم تایید کرد که اسلحه خام هست و هیچگونه کار اعم از زاج کاری و پولیش داخل لوله و ... انجام نشده و از این باب خیالم باید راحت باشه. هنگام تیر اندازی عملکرد عالی داشت و بزودی 200 متر گروپ میگیرم مزارم داخل سایت. دفعه قبل در 30 متری و 150 متری تست کردم. 30 متری 3 تا پشت هم زدم داخل خال که اسلحه لوله اش یخ بود . 150 متری 2 شلیک کردن که تیر اول با تیر دوم چند سانت فاصله داشت.

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2019-03-31 12:02 AM

با سلام خدمت دوستان عزیزم... Khansariha (8)Khansariha (8)
سال نو را خدمتتون تبریک عرض می کنم... Khansariha (8)Khansariha (8)
.
.
بنده در پست های قبلی گروپ زیاد گذاشتم. این دفعه خواستم گذاشتن فشنگ سر لوله تفنگ را تست کنم.

این عکس از فشنگ عشایری سهمیه سال 97
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم عکس از قرار دادن آن در سر لوله تفنگ
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.