شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - bycal - 2013-04-08 01:29 PM

(2013-04-08 11:41 AM)josniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اخرش کسی نگفت ان گلوله ها چرا اینچوریند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با توجه به جنس و حالت فشنگ به نظر من نوعی فشنگی است نه برای کشتن بلکه برای بیهوشی حیوان

RE: معرفي اسلحه برنو - tirdad - 2013-04-08 02:07 PM

(2013-04-08 11:41 AM)josniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام و اجازه از اساتید بزرگوار
دوست عزیز نه اون تفنگ ماوزر 98k هست و نه اونا فشنگ واقعی هستن. اینا یه سری تولیدات مشابه سازی برای بازی (war game) هستن که به نمونهء اصلی شباهت زیادی دارن و در واقع سلاح های گازی هستن. مثلا همین اسلحه در واقع با هر بار خشاب گذاری 5 ساچمهء BB رو با سرعت 330fps به شکل نیمه اتوماتیک شلیک میکنه. حالا اونایی که اینو اسباب بازی میدونن دیگه به منچ و مارپله چی میگن خدا میدونه.

ارادتمند.

RE: معرفي اسلحه برنو - ALIANA-54-T06 - 2013-04-08 02:21 PM

همانطور که دوستمون گفتند اینها شبیه سازی شده هستند و رنگ سفیدی دارند

در اصل این گلوله ها از نوع مرمیهای مخروطی (خالی) هستند که در ناتو بنام مدل M82 BLANK معروف هستند. Khansariha (8)
[تصویر: 13654172791.jpg]

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-04-08 04:06 PM

دوستان عزيز با عرض پوزش سلاح بولپاپ پست بالاتر مربوط به سيستم گلن گدن بلازر بود كه فقط داراي دو حركت رفت و برگشت است و گلن گدن سلاح زير شبيه برنو داراي 4 حركت است:
[تصویر: 08_1313654248421.jpg]

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2013-04-08 04:40 PM

سلام به همگی فشنگهای فوق الذکر 1 یا مشقی برای ایجاد صدا وپرتاب نارنجک 2 یا برای بیحس کردن جانوران 3یا برای انفجار/ داخل گلوله سرب نیست بلکه مواد منفجره است/یا حق/Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-04-08 10:46 PM

با عرض جسارت خدمت همه بزرگواران
اگر دقت كنيد در لينك ارائه شده در خصوص فشنگ هاي مورد بحث كلمه airsoft را مشاهده مي كنيد يعني تفنگ هاي بادي كه ساچمه هاي پلاستيكي پرتاب مي كنند و البته مهمات يكبار مصرفي شبيه فشنگ هاي سلاح خان دار تو ليد شده اند كه داخل خود گاز فشرده دارند و شبيه ساز سلاح واقعي با قدرت خيلي پايين مي باشند كه به اين نكته استاد عزيز تيرداد توجه نموده بودند
البته فرمايش استاد آليانا هم صحيح است ولي نه در خصوص اين عكس و بيشتر فشنگ هاي آموزشي يا در بدنه خود سوراخي دارند و يا داراي سه عدد فرو رفتگي طولي در پوكه مي باشند
به لينك زير توجه فرماييد : سرعت ساچمه پلاستيكي 8 ميلي متري 285 فوت بر ثانيه اعلام شده است (مدل واقعي در حد 10 برابر بيشتر است) و نوع گاز راhfc 134a اعلام كرده است

[تصویر: 08_1313654491671.jpg]

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2013-04-10 03:58 PM

سلام به همه دوستان من قصد خرید یه قبضه برنو بلند ایران ساخت 1309 رو دارم به قیمت 6.5 ظاهر سلاح بینهایت تمیزه و انگار نوی نو هستش من دجار تردید شدم چون تو همین تاپیک خوندم که یکی از دوستان گفته بود که برنوهایی که بسیار تمیزند ممکنه تعمیر و بازسازی شده باشند ومن از ایمساله میترسم که این سلاح هم اینجوری باشه با فروشنده مطرح کردم مساله رو بهم گفت این اسلحه تو انبار ارتش بوده وبه صورت مزایده فروخته شده ودر واقع اسلحه نو هستش حالا شما بنظرتون حرفی که زده درسته؟راستی تو عکسهایی که من از برنو دیدم دسته گلنگدن بزرگ با یه سر کروی بزرگ و به رنگ استیل براق هستش ولی تو این سلاح کوچکتر وبه رنگ مشکیه نظرتون در این باره چیه لطفا هر چه سریعتر راهنمایی کنید

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-04-10 05:47 PM

ضمن خوشامد به شما دوست عزيز بايد عرض كنم كه شرط عضويت در اين سايت اينه كه ابتدا معلومات خودتونو به ما ياد بديد بعدا سوال كنيدKhansariha (20)
اگر به تاريخچه سلاح هاي سازماني ايران توجه كنيد مي بيند كه تفنگ برنو تقريبا تا دهه 30 در خدمت بوده است و در اواخر دهه 30 تفنگ M1 جايگزين برنو شد و سپس G3 و ....
برنوهاي 1309 سري اول هستند پس احتمال اينكه وارد خدمت شده باشند و درانبار نمانده باشند زياد است بعد از آن سري 1314 و در آخر 1328
به خوبي ميتوان ديد كه سري هاي 1328 كه احتمالا تا اواسط دهه 30 توليد شده باشند جديد تر از بقيه هستند و احتمال اينكه فرصت خدمت نيافته باشند زياد است فشنگ هاي برنو تاج نشان هم تاريخ دهه 30 دارند و بنده تاريخ دهه 40 در آنها نديده ام
گلن گدن هاي برنو بدون زاج بوده و استيل نه چندان براق مي باشند اگر شماره سريال گلن گدن با كپ يكي باشد كه خيلي عاليست با معاينه داخل لول ، دندانه هاي شكاف درجه، ناخن فشنگ كش و باز كردن گلن گدن و ديدن نوك سوزن و پايه آتش(قسمتي از ماشه كه با گلن گدن درگير مي شود) تقريبا مي توان به سلامت سلاح پي برد

RE: معرفي اسلحه برنو - mortality - 2013-04-10 10:33 PM

اقا عجب بچه های گلی داره این سایت هنوز نیومده ما رو حسابی شرمنده کردن Khansariha (8)با تشکر از کاربر عزیز rezajf راستش من خودم تازه کارم و مبتدیKhansariha (172)ولی رو چشم هر چی داشته باشم در طبق اخلاص میزارم انشالله فردا میرم بگیرمش حالا 2 تا سوال
سهمیه فشنگ برنو در سال چند عدد و قیمت دولتی فشنگ هر عدد چند است؟
ایا این مساله صحت داره که برد نهایی برنو بلند 6000 متره!!!

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2013-04-10 11:13 PM

آقاي مورتاليتي به سايت تيراندازان خوش اومديد ، خوبي هم از خودتونه
خواهشا در قسمت معرفي اعضا خودتونو معرفي كنيد، سن و سلاح و محل سكونت و هرچي كه خودتون صلاح ديديد
برد نهايي برنو:
برنو سلاحي است با طول لول 48و60و74 و انواع فشنگ ها از شركت هاي مختلف
در خصوص برد عوامل ديگري مانند فشار و دماي هوا،زاويه شليك نسبت به افق شكل و وزن مرمي و .... دخالت دارند
ولي در كل سلاح هايي با فشنگ به ابعاد برنو(ژ3،پنچ تير روس و ام 1) بردنهايي در حد 4 ال 6 كيلومتر دارند و طبق قوانين فيزيك بيشترين برد در حالت شليك با زاويه 45 درجه اتفاق مي افتد.
تا سنوات پيش سهميه گلوله زن و خفيف به ميزان 30 تير در سال بود كه سال پيش سهميه ندادند
ولي سال هاي قبل قيمت هر فشنگ 1030 تومان و يك سري فشنگ خارجي آقاي گل مشكي وارد كرد هر عدد 2600 تومان