شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2017-03-07 11:31 PM

دقت 270 بالاتره
هردو کالیبررو میشه ریلود کرد وهزینه خرید لوازم ریلود ومحصولش که میشه فشنگ دستپخت خودتون یکیه وشما برای ست ریلود حدود 3 تومن در نظر بگیرید
هزینه تمام شده فشنگ دستپخت رو حدود 20 تومن حساب کن برای هردو

RE: معرفي اسلحه برنو - saintman - 2017-03-08 07:55 AM

(2017-03-07 07:44 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من خودم به 270 بیشتر از برنو علاقه دارم من این اسلحه رو برای شکار گراز می خواهم خب این اسلحه برد موثرش چقدره و یه 270خوب و تمیز وبا دقت بالا با چه ویژگی هایی میشه پیدا کرد

سلام دوست عزیز
این که شما انگیزه استفاده رو مشخص کردید (شکار گراز) خیلی از مشکلات و حل میکنه
یعنی رنج شکار شما زیر 200 متره (به نظر من برا گراز راحت میشه به 50 متریش نزدیک شد و دوستان اکثرا با 4پاره گراز میزنن)
من خودم 270 و دوست دارم ولی چون زیر دویست متر تیر میندازم برنو رو انتخاب کردم چون تو این فاصله این دو کالیبر هیچ فرقی با هم ندارن و حتی برنو به دلیل کالیبر بزرگتر بودن بهتر هم هست و فشنگ ایرانیش کیفیت بهتری نسبت به فشنگ ایرانی 270 داره (اگه شکارگاه من کوه بود و برا شکار کل و بز میرفتم و فاصله تیراندازیم بالای 300 متر بود حتما 270 میخریدم و فشنگ خارجی استفاده میکردم چون افت کمتری داره)
برای شکار زیر 200 متر فشنگ ایرانی کفایت میکنه و نیازی به ماشه شکاری هم ندارید
به قول یکی از دوستان فشنگ مهام سر گرد برا شکار گراز عالیه تا حالا نشده باهش گراز بزنم و حیوون بتونه یک متر جا به حا بشه
این یعنی یه برنو جنگی برا کار شما زیاد هم هست
فقط میمونه عشق
اینکه شما چقدر میخواید هزینه کنید به خودتون بستگی داره
برا من یه برنو با ضامن شکاری و ماشه شکاری و قنداق شکاری و دوربین 16میلیون تموم شد (دوربین دو چشمی و رنج فایندر و بقیه وسایل و حساب کنی 20 میلیون و رد میکنه)
شما میتونی با 7الی8 میلیون یه برنو بلند
8الی 10 میلیون برنو وسط یا نخجیر 3 کالیبر 270
10 الی 12 میلیون برنو کوتاه
بخرید و برا شکار زیر 200 متر هیچ فرقی با هم ندارن چه با فشنگ ایرانی دونه ای 10 تومن چه با فشنگ خارجی 40 تومن (نیازی به ریلود نیست)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2017-03-08 09:52 PM

حرف حساب جواب نداره Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - jalaltavagho - 2017-03-16 09:22 AM

سلام دوست عزیز اگه از فشنگ خوب برای برنو استفاده بشه دقت بسیار خوبی داره این اسلحه وپر قدرت هست ولی باهمین فشنگهای عشایری دونه ای8 تومن هم به راحتی میشه تا 250 متر یه خاله 15×15سانت زد بدون دردسر

فرستاده شده از LG-D802ِ من با Tapatalk

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2017-07-05 12:46 PM

باسلام خدمت دوستان
دوستان عزیز اینجا چرا اینقدر سوت وکوره؟؟
بنده یک سالی هست افتخار حضور درجمع دوستان رونداشتم.دیروز به لطف زحمت آقای احمدی (asmsn)وظاهراتلاش کامران خان(کوهنورد )عزیز رمز ورود
رو برام گرفتند مجددا افتخار حضور نصیبم شد.الان نگاه میکنم آخرین ارسال مربوط به سال گذشته است یه زمانی همین تایپیک روزی بیش از دوسه ارسال داشت.نه این تایپیک تمام تایپی های مربوط به گلوله زنی بجز یک مورد همه همینطورند.حیف شد واقعا.یه وقتی بچه های گروه خیلی بهم نزدیک شده بودیم روز نبود که ازهم بیخبر باشیم.انشالله دوباره دور هم جمع بشیم.[size=small]

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2017-07-05 09:46 PM

سلام سادا جان
خیر مقدم عرض میکنم خدمتتون ان شاالله هرجا هستید پیروز وموفق باشید
من کاری نکردم
باید از استاد کامران واستاد اسماعیل تشکر کرد که مشکل رو برطرف کردند
متاسفانه تلگرام وگروههای مختلفش باعث شد که بچه های انجمن متفرق بشن و انجمن اون شلوغی سابق رو ازدست بده (امیدوارم موقت باشه )
اما بنده بی تعارف یه مطلبی رو عرض کنم : اعتراف میکنم که درمورد تفنگ وفشنگ وشکار ومطالب زیربطش هرانچه میدانم مدیون راهنماییهای بی منت دوستان و اساتید این انجمن بوده وهست ودست یکایک عزیزان وتیم مدیریت رو میبوسم وخدارو شاکرم که این انجمن سبب خیری شد که دوستان عزیزی پیدا کنم
این انجمن برای بنده حکم مرجع روداره
این انجمن برای بنده حکم خونه روداره
ان شاالله که انجمن مثل قبل بخصوص در فصل شکار دوباره پا بگیره Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
یاحق

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2017-07-05 10:50 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سیبل زنی در 2377 یاردی

RE: معرفي اسلحه برنو - siavashpayam - 2017-07-12 08:28 AM

این تفنگ شایتک50 است،رکورد دقیق ترین تفنگ تک تیرانداز دنیا مال همین تفنگ است،در اقغانستان سه شلیک پیاپی به سه عضو طالبان در فاصله 2010 متری(اگر اشتباه نکنم) داشته،کاش روزی برسه ما هم بتونیم از این تفنگها داشته باشیم و از هدف زنی باهاش لذت ببریم

RE: معرفي اسلحه برنو - saintman - 2017-07-16 09:09 AM

همیشه فکر میکردم وزن تفنگم (سنگین ترین مدل نخجیر 3 کالیبر 8.57چون لول 18 میل گذاشتم روش) خیلی بیشتر از استاندارده
هر کسی دستش میگرفت میگفت چقدر سنگینه
تا زمانی که وزنش کردم 4.448 کیلوگرم با حساب دوربین و پایه دوربین که حدودا 500تا 550 گرم میشه وزن 3.900 تا 3.950 میشه
طبق مقایسه با تفگ های اشتایر و هایم یکی از دوستان در سایت همسایه وزنش در حد استاندارد جهانیه در حالی که همیشه دوستان از وزن نخجیر 3 ایراد میگرفتن
دوستانی که نخجیر 3 یا برنو دارن ( بلند ومتوسط و کوتاه با قنداق جنگی یا شکاری) وزنش و بذارن تا یه مقایسه ای بین وزن تفنگ های جنگ افزار سازی و برنو رضا خانی بکنیم
[تصویر: 20170712-200829.jpg]
[تصویر: 20170711-202254.jpg]

RE: معرفي اسلحه برنو - siavashpayam - 2017-07-16 12:08 PM

دیگه انتظار چه وزنی دارند؟وزن 4 کیلو و خورده برای یک تفنگ گلوله زن با دوربین بنظرم اصلا زیاد نیست،البته میشه با ساخت قنداق با چوبهای دیگه کمی سبک ترش کرد اما به همون میزان احتمال کم شدن مقاومت چوب در برابر شرایط جوی و محیطی هست،مگر اینکه با کامپوزیت بسازن که در اون صورت خیلی سبک میشه اما چون بالانس تفنگ براساس چوب طراحی شده بنظرم بهم میریزه