شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - mohammadfaragi - 2017-03-05 09:32 PM

باسلام
دوستان می خوام یه اسلحه گلوله زن بخرم فقط موندم 270 بخرم یا برنو واگه برنو کدوم نوعش لطفاً راهنمایی کنید ویه اسلحه گلوله زن خوب چه ویژگی های داره ودوستانی که اسلحه 270 دارن بگن چطور اسلحه ای هست وعمرش چطوره واز چه لحاظ هایی برنو خوبه یا 270خوبه وقیمت فشنگ هاشون درچه حدیه وقیمت آزاد این اسلحه ها در چه حدی هست خیلی ممنون

RE: معرفي اسلحه برنو - mohammadfaragi - 2017-03-06 01:52 PM

دوستان کسی نمی خواد راهنمایی کنه

RE: معرفي اسلحه برنو - mirlohi - 2017-03-06 02:35 PM

داداش یه 270 بخر.الان تو بورس تره و هر چی باشه آکه.برنو دیگه عمرشو کرده

تفنگای امثال برنو چون عاشق میخواد و مشتری خاص داره زمانی هم که بردیش تعمیر گاه حسابی گوشتو می برن
کلا کالیبر 270 برای شکارای ایران بهترهKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - mohammadfaragi - 2017-03-06 04:28 PM

قدرت 270 زیاده یا برنو من تاپیک 270رو خوندم وچیزی جز معایبش ندیدم وقتی صفحه اول تاپیک وپست اول رو خوندم دلم از این اسلحه سرد شد وبه اسلحه برنو وسط گرم شد

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2017-03-07 12:40 AM

با سلام:
دوست عزیز بنده از شما انتظار ندارم با خواندن صفحه اول یک تاپیک 242 صفحه ای کلا از یک اسلحه دلسرد شوید !!!!Khansariha (226)
همونطور که نمیشه گفت آیا ماشین شاسی بلند بهتره یا مسابقه ای ، یه ماشین کوچیک دو در شهری بهتره یا ون 10 نفره ، همین طور هم نمیشه گفت کدوم تفنگ بهتره . شما باید ببینید نیازتون چیه شاید اصولا با یک خفیف هم کارتون راه بیوفته برخلاف نظر این دوستمون برنو چیزی نیست که قدیمی بشه ، مشخصات و قابلیتهای خودشو داره ، هم فابریک آکبندش پیدا میشه هم فرسوده اش .... 270 هم همینطور . بنظرم شما اول راجع به هردو خوب مطالعه کنید چون تفنگ گلوله زن و کارکردن با اون نیاز به مطالعه منظم و شناخت تمام زوایای اون رو داره معمولا هم استفاده از اون بسیار گرون درمیاد فشنگهای ایرانی در هردو کالیبر قیمت نزدیک بهم دارند ولی هیچکدام هم بدرد نمیخورند فشنگهای خارجی هم در هردو کالیبر 270 و 8 تقریبا 40 هزار آب میخوره ( هر دونه اش ) پس شما اگر عزم خرید دارید با دم و دستگاه ریلود فشنگ و دوربین و اصلاح قنداق و رنج فایندر و ..... تقریبا 20 میلیون باید هزینه کنید وگرنه باید با فشنگ ایرانی قوطی حلبی بگذارید تو 100 متری و بزنید ... اینکار رو با خفیف هم میشه کرد پس بنظر بنده اول مطالعه کافی در باره انچه نیاز دارید سپس مشاوره و در انتها خرید .........
موفق باشید
در ضمن اگر میشه بفرمایید معایب 270 چیه که چیزی جز اون ندیدید ....... ممنونم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - mohammadfaragi - 2017-03-07 06:58 AM

ضامنش با دوربین درگیره و نوشته بود دقت خوبی نداره قنداق خوبی نداره و...

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2017-03-07 03:03 PM

با سلام :
الان متوجه منظورتون شدم . ببنید بدلیل استفاده از کپ و گلنگدن ماوزر در 270 ایران شما چه روی 270 و چه روی برنو ، وقتی دوربین بستید دیگه نمیتونید از ضامن فابریک استفاده کنید . برای همین بعضی ها ضامن را تجاری میکنند ( که حرکنی افقی دارد ) بعضی اقدام به بریدن قسمتی از برگه ضامن مینمایند و برخی نیز کلا استفاده از ضامن را فراموش کرده و اصطلاحا سوزن میخوابانند .
از نظر دقت که باید بگم اگر سلاح سالم باشد دقتی باور نکردنی دارد البته از حق نگذریم خیلی ها هم لوله را خراب میکنند -دستکاری میکنند - فشنگهای غیر استاندارد بکار میبرند بعد از اینکه لوله دقتش را از دست داد میگویند جنس ایرانی خوب نیست !!! ولی از نظر جنس لوله و خانکشی خیالتان کاملا تخت ............
ضمن اینکه اگر دقت سلاح پایین امد میتوانید با پرداخت مبلغی یک لول نو روی سلاح نصب کنید .
در مورد قنداق هم خیلی ها با قنداق خودش خیلی خوب کنار میایند بعضی ها قنداق سفارشی نصب میکنند و بعضی قنداق های فایبر بکار میبرند . خلاصه مطلب باید دید شما از سلاح چه میخواهید Khansariha (8)Khansariha (8)
در پایان اینرا اضافه کنم گلوله زنی برخلاف ساچمه زنی بسیار پر خرج بوده و هر روز یک هزینه جدید به شما تحمیل میکند پس باید عاشق بود و جور این عاشقی رو کشید ....!!!!!

RE: معرفي اسلحه برنو - mohammadfaragi - 2017-03-07 07:44 PM

من خودم به 270 بیشتر از برنو علاقه دارم من این اسلحه رو برای شکار گراز می خواهم خب این اسلحه برد موثرش چقدره و یه 270خوب و تمیز وبا دقت بالا با چه ویژگی هایی میشه پیدا کرد

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2017-03-07 10:39 PM

(2017-03-06 02:35 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش یه 270 بخر.الان تو بورس تره و هر چی باشه آکه.برنو دیگه عمرشو کرده

تفنگای امثال برنو چون عاشق میخواد و مشتری خاص داره زمانی هم که بردیش تعمیر گاه حسابی گوشتو می برن
کلا کالیبر 270 برای شکارای ایران بهترهKhansariha (8)

اقای میرلوحی
چی
برنو عمر خودشو کرده ؟؟
از برنو مثل 270 نمیشه انتظار لانگ رنج داشت همین
برنو نو هم گیر میاد که تا اخر عمر مارو از رفتن به پیش تعمیر کارا معاف میکنه
برنویی که الان هم بعد از 100 سال کپ وگلنش از رده خارج نشده ویکی از گلنهای محکم ومطمن جهان رو داره
برنویی که اکثر شکارای ایران رو تو گور فرستاده
270 ایران تفنگ خوبیه اما اگر کسی بخواد دفت بهتری ازش بگیره باید اصلاحاتی چون 1نصب ماشه حساس 2 دستکاری ویا تعویض قنداق 3نصب دوربین براش انجام بده
اما منم پیشنهادم 270 ست برای شما
اما نه مثل جناب میرلوحی که برنو رو عمر خودشو کرده تلقی کنم
هرگز
کیفیت فشنگ داخلی برنو کمی بهتر از 270 ست
اما برای دقت ورضایت هرچه بیشتر از 270 باید بری سراغ ریلود فشنگ 270 چون فشنگ اماده خارجیش گرونتر درمیاد
(2017-03-07 06:58 AM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ضامنش با دوربین درگیره و نوشته بود دقت خوبی نداره قنداق خوبی نداره و...

'گرفتن ماشه تا اخر وبعدش خواباندن گلن زمانی موثره که درخزانه فشنگ نباشه
مشکل ضامن دوجور دیگه قابل حله یکی اینکه ماشه حساس که میخری خودش ضامن داره وهمچنین ضامن جدید ایرانی میشه خرید ونصب کرد روی گلن که از چپ با 45 درجه برخاستن عمل ضامن رو انجام میده طبق شکل زیر
ومورد بعدی عدم دقت یک سلاح به 1001 عامل ربط داره ونمیشه تعمیم داد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - mohammadfaragi - 2017-03-07 11:18 PM

دقت برنو چطوره نسبت به 270 وآیا میشه فشنگ برنو رو هم ریلود کرد هزینه لوازمش چقدره هزینه تمام لوازم از قبیل باروت،چاشنی،ساچمه ولوازم ریلود