شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2016-05-23 12:46 AM

(2016-05-22 03:02 PM)mjp نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت همه ی اساتید
دوستان من یک نمونه فشنگ نوک تیر ساخت ارتش خریدم ولی اونا رو که داخل اسلحه میزارم گلن خیلی سخت بسته میشه ولی فشنگ معمولی عشایری رو راحت میخوره خواستم ببینم ایراد از فشنگاست یا از تفنگ ؟؟؟؟ کالیبر فشنگ 57 *7/92
لطفا راهنمایی کنید
باتشکر
با سلام :
دوست عزیز به انجمن خودتون خوش آمدید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اگر میشه بفرمایید اسلحه شما کاملا فابریکه یا دستکاری -اصلاح شده ؟
با تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2016-05-23 07:23 AM

سلام صبح همگی بخیر
دراپلود سنتر انجمن عضو بشید وعکسارو انجا اپلود بفرمایید والبته ریسایز شده
همانطور که قبلا هم عرض کردم احتمال اینکه طول این گلوله استاندارد نباشه هست ویا فری بور سلاح کم وتنگ باشه
تعریف فری بور : به فضای موجودوازاد بین ابتدای کالیبر شدن(قطور شدن) مرمی تا ابتدای خان که حکم سکوی پرتاب رو برای مرمی دارد رو فری بور میگویند
میتونید این فشنگارو در یک برنو دیگه امتحان کنید ونتیجه شو بیان بفرمایید
دوست عزیز اگر موقع بستن گلن اذیت میکنه راحت ترین پیشنهاد من اینه که ازاین نوع فشنگ استفاده نکنید وفشنگارو با فشنگ عشایری معاوضه بفرمایید
Khansariha (8)دم اهالی انجمن همیشه گرم بادKhansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اساتید لطفا نظر بدندKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-05-23 07:36 AM

به نظر منم همانطور که فرمودین اسان ترین و بهترین راه همینه که این فشنگها رو با عشایری معاوضه کنند ،من تا حالا این فشنگها رو از نزدیک ندیدم اما توی عکس مرمی ها غیر معمول کشیده و بلند هستند هارمونی با پوکه ندارند.

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - Colt - 2016-05-23 01:56 PM

(2016-05-22 04:27 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ام جی پی عزیز ضمن خوشامدگویی سلاح شما برنو هست یا نخجیر 3 کالیبر 8 ؟؟ عکسی از فشنگ مورد نظر رو درکنار فشنگ عشایری بذارید ممنون میشم
شاید فری بوراین سلاح تنگ باشه ویا گلوله مذکور استاندارد نباشه

توی ارشیو خودم این عکسو یافتم
احتمالا منظور شما این گلوله اولیه ازسمت راست
دومی عشایریه
سوم وچهارم مهام با کیفیت مرمی متفاوت
اگر براتون مقدور بود شماهم از گلوله مورد نظر درکنار عشایری یه عکس بذارید
ممنونم

Khansariha (8)دم اهالی انجمن همیشه گرم بادKhansariha (8)

سلام
احتمالا اين فشنگ ٢٠٠ گرين باشه.با يكي از كاركنان مهمات سازي صحبت ميكردم ميگفت يك مدت ٢٠٠ گرين در خط توليد بوده اما كارشناس مهمات سازي ايراد گرفته همه رو كردن ١٧٠ گرين كردن. از كيفيت بد فشنگ ها براش گفتم ميگفت كه وقتي كه در مهمات سازي تست ميكنن اگر گروپ ١٨ سانت بده در ١٠٠ متر كارشناس تاييدش ميكنه
باروت ها هم ساخت داخل هستش يعني اينجوري كه اين بنده خدا ميگفت همون كارخانه اي كه آلمانها قبل انقلاب براي باروت در ايران ساختن هنوز هم مشغول ساخت باروت هستش. ديگه راست و دروغش با خداست.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2016-05-23 09:25 PM

امروز دوتا از فشنگای مذکور رو پیدا کردم
بنده هم درسلاحم امتحان میکنم تا ببینم که موقع خوابیدن گلن چی میگه وبعد یکیشونو باز میکنم ووزن میکنم ونتیجه رو اعلام میکنم
فعلا فقط طولشون رو با عشایری مقایسه کردم و اتدازه گرفتم
زنده باشید

اولی وسومی فشنگ مذکوره وفشنگ دومی عشایریست

همانگونه که درعکس مشخصه نحوه کریمپ چاشنی هم متفاوته گرچه ربطی به موضوع نداره صرفا جهت اطلاع عرض کردم

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2016-05-24 01:12 AM

وزن مرمی فشنگ مذکور
وزن باروت

طول مرمی
طول مرمیدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طول مرمی عشایری

فاصله شیار مرمی تا ته مرمی درفشنگ مذکور حدود 2 میل کمتر از فشنگ عشایریه و همین دلایل باعث شده که فشنگ مذکور بلند تر جلوه کنه

قطر مرمی فشنگ مذکور 0.02 میل قطور تر از مرمی فشنگ عشایریه

RE: معرفي اسلحه برنو - mjp - 2016-05-25 10:44 AM

با عرض سلام خدمت همه ی اساتید
جناب آسمان بنده دیروز طبق فرمایش شما همان فشنگ هارا به 3 برنوی دیگر امتحان کردم و دقیقا همان اتفاق برای آنها نیز تکرار شد
به احتمال زیاد فشنگ ها استاندارد نیستند
با تشکر از زحمات شماKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2016-05-25 01:39 PM

سلام
باقشنک عشایری که کوتاهترند عوضشون کنید

RE: معرفي اسلحه برنو - ARHUNT - 2016-05-27 08:39 PM

با سلام

این فشنگهای بلند را بنده طی سهمیه سال 93 گرفتم پس از خواندن پستهای فوق حساس شدم که در تفنگ خودم ( نخجیر 3 ساخت سال 92) امتحان کنم جریان از این قرار است که موقع جا رفتن فشنگ در جان لوله یک گیری داره و به سختی و با فشار زیاد و یا ضربه جا میره ولی برای خوابیدن گلنگدن مشکلی ایجاد نمیکنه و گلن معمولی ( مانند فشنگهای عشایری) میخوابه . حالا سوال از اساتید : دلیل سخت جا رفتن فشنگ چیست ؟ آیا در صورت تکرر این موضوع احتمال آسیب به گلنگدن و یا جان لوله وجود دترد ؟

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2016-05-27 09:06 PM

دلیل سخت جا رفتن گلوله ناشی از ساختار وساختمان غیر استاندارد این گلوله است چه در طول وچه در قطر مرمی وقطر پوکه وشاید شیار پوکه که ناخن گلن دراون جا میگیره( خوشبختانه تعداد این نوع گلوله دربازار خیلی کمه واکثریت فشنگ موجود برای عزیزان کالیبر 8 فشنگ عشایری ومقداری هم فشنگ مهام سافت پوینتی ست ) همانگونه که دیدیم قطر مرمی عشایری 8/2 اما قطر مرمی این نوع گلوله 8/22 ودر طول کلی گلوله هم 2 میل اختلاف وجود دارد ( فردا ابعاد پوکه این نوع گلوله رو با پوکه عشایری مقایسه میکنم ) ونتیجه شو تقدیم میکنم (منم درسال 93 این فشنگو سهمیه گرفتم )
واما فشنگی که استاندارد نباشه نباید استفاده کرد تا خدای ناکرده نه اسیبی برای کاربر ونه برای سلاح پیش اید
اساتید عزیز اگر ایرادی میبینید متذکر بشید ممنونم
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد