شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - vakil - 2016-05-02 02:03 PM

سپاس فراوان از جناب حقیقی و احمدی عزیز Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2016-05-02 08:48 PM

با سلام :
وکیل جان راستش رو بخواهید من هم به همین اسم شنیده بودم . چندین سال پیش نمونه لوله بلند همین سلاح رو با قنداق تجاری و پر از کنده کاری دیدم و فروشنده ضمن افسانه سرایی های پر آب و تاب و اینکه این تفنگ تا بحال دو بار سافاری رفته و در آفریقا چه ها که نکرده و...... میگفت اینها تفنگ هواپیما زن هستند شکار که دیگه بچه بازیه !!!! 7 کیلومتر برد داره و ...... من هم فقط گوش میدادم و در دلم میخندیدم . چیزی که همون زمان خیلی جلب توجه ام رو کرد فرم دستگیره گلنگدن ش بود که بعد ها با مطالعه و جستجو و...... بیشتر باهاش آشنا شدم . از همه عزیزان که لطف میکنند و تجربیاتشون را با بقیه به اشتراک میگذارند تشکر میکنم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - karbakhsh - 2016-05-02 11:13 PM

(2016-05-02 12:08 PM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله این همون سلاح ده تیره ،قنداقم حق با شماست ،این سلاح تمام قنداقه ،یعنی زیر لول بچه قنداق داره،خشابم مثل موسین ناگانت هست اما پت و پهن ترو سیستم عملکرد خشابشم اگه فراموش نکرده باشم قابل برداشت و جاگذاری هست،من با کامران خان موافقم این سلاح لولش کوتاه شده .

حسین حقیقی

سلام.یعنی لول سلاح بریده شده یا عوض شده؟؟! اگه سلاح گلوله زن لولش کوتاه بشه کارایی خودش داره و میشه رو برد و مهمتر دقتش حساب کرد؟ من چند جا دیگه هم شنیدم که در مورد کوتاه شدن لول تفنگ گلوله زنی صحبت بود. لول کمر شکن ؛چمبر و چوک و و و داره لول گلوله زنی هم همینطور باید باشه. البته ببخشید شاید جای سوالم اینجا نبود ولی راهنمایی اساتید محبتی در حق بنده حقیره. Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2016-05-02 11:46 PM

با سلام :
با عرض پوزش که وارد بحث میشم . لول بلند گام خانش با لول کوتاه فرق داره وقتی بریده میشه دیگه نمیتونه اون پایداری لازم رو به گلوله بده . شما داخل لول برنو کوتاه رو نگاه کن شاید گلوله توش 6-7 دور بزنه تو 40 سانت ولی تو برنو بلند اون 6-7 دور را توی 76 سانت میزنه (البته اعداد رو برای مثال گفتم و درست نیست ) وقتی لول بلند رو میبریم گلوله بجای 6-7 دور 4 دور میزنه و ......
نتیجه پایین اومدن دقت هست Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
موفق باشید

RE: معرفي اسلحه برنو - moshsh - 2016-05-03 12:31 PM

دوستان سرنیزه برنو رو از کجا میشه پیدا کرد؟ اطلاعاتی دارید؟قیمتش چند میشه؟

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-05-03 12:33 PM

جناب کار بخش بدون شک بریدن و کوتاه کردن لول باعث کاهش دقت و برد خواهد شد ،لول گلوله زنی بر خلاف ساچمه زنی چوک نداره اما نکته ای که هست جایی که خانها در تاج لول قرار دارن باید با زاویه مناسب تمام بشن و دهانه هم فرم داشته باشه که هنگام کوتاه کردن لول این دو مزیت از بین میره،کامران خان گام لول اونطوری که من فهمیدم در سلاحها به عنوان مثال برنو، در هر سه مدل کوتاه ،متوسط،بلند یکی هست، یعنی هر 24سانتی متر یک دور بعبارتی لولی با طول شصت سانت دو دور و نیم خان گردش داره.اگر اشتباه گفتم تصحیح بفرمایید.

حسین حقیقی

اگرلول با طول چهل سانت که شما میفرمایید رو چهل و هشت سانت فرض کنیم دو دور کامل میزنه حالا چهل سانت میشه یک دور کامل و دو سوم دور از یک دور کامل خخخخخخ چی گفتم چی شد !
و جالبتر اینکه گام خان برنو از 270بیشتره ،برنو هر 24cmیکدور اما 270هر 25.5cmیکدورمیزنه. این مطلب رو من نمیفهمیدم و گمان میکردم گام 270یک دور در ده سانته و برنو یک دور دردوازده سانت که یکی از دوستان به من صحیحش رو فرمودن.

RE: معرفي اسلحه برنو - moshmosh - 2016-05-05 01:35 PM

آقا کسی اطلاعاتی راجع به سرنیزه برنو داره؟ فکر می کنید به چه قیمتی خریدش معقول باشه؟

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2016-05-10 07:06 AM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دم اهالی انجمن همیشه گرم باد

RE: معرفي اسلحه برنو - siko - 2016-05-12 01:07 PM

Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
واقعا تفنگ محشریه با وجود اینکه تا قبل از ww1 ساخته شد هنوزم رقیب نداره

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2016-05-13 11:12 PM

تقدیم به اهالی خوب وبا صفای انجمن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.