شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-05-02 12:01 AM

نکته همینجاست ،که علی رغم مزیتی که داره ،فشنگش به هیچ عنوان گیر نمیاد در ایران ،پاکستان یه مقدار هنوز مهماتش پیدا میشه اما شاید بیشترش عمل نکنه.البته جدیدا دیدم سیلیر بولت مهماتش رو زده .

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2016-05-02 12:02 AM

با سلام :
دوست عزیز ، آقا موشموش ، تفنگتون مبارک باشه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با تشکر از نظر دوستان که گفتنی ها رو گفتند ، جسارتا بنده هم حس میکنم لوله این سلاح کوتاه شده . انشالله گروپ جمع و جور و خوبی بده

RE: معرفي اسلحه برنو - vakil - 2016-05-02 07:53 AM

دوستان و سروران عزیز عرض ادب Khansariha (8)
جناب موش موش سلاحتون مبارک باشه و به خوبی و خوشی ازش استفاده کنید
یک سوال از حضور اساتید داشتم :
بنده مدتی پیش در فروشگاه دوستم که اسلحه فروش مجاز هستند اسلحه ای دیدم به اسم طیاره شکن
البته اسم و رسمش رو گفت اما بنده به خاطرم نموند اما بسیار شبیه سلاح دوستمون موشموش خان بود (ببخشید اسم اصلی جنابعالی رو نمیدونم Khansariha (8) )
یک سیستم هدف گیری عمودی و بلند داشت که مدرج بود و میگفت زمان جنگ جهانی اول باهاش هواپیما های ملخی رو مینداختند !
اگر دوستان راهنمایی بفرمایند که مدل و نام و بیوگرافی این سلاح چی هست ممنون میشم . البته همره با عکس یا فیلمی از جناب احمدی عزیز همراه باشه که چه بهتر Khansariha (219)
با سپاس Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - moshsh - 2016-05-02 08:34 AM

(2016-05-01 11:49 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس با این شرایط و گفتمان اگر با این قیمت بشه سالم این تفنگ پیدا کرد از برنو سر داره و میشه به برنو ترجیح دادش.

من تو مغازه دوستم دیدم وقتی قیمت رو گفت فوری ورداشتم، با این پیش زمینه که بدم قنداقش رو کلا عوض کنن چون بنظرم خیلی سنگین تر از برنوی کوتاه معمولی هست، کلا اسلحه جالبیه، البته این روبخاطر این که یه برنو داشتم نتونستم به اسم خودم بگیرم، امیدوارم موقع استفاده دردسر نشه، البته نه برای شکار، برای هدف زنی و اینجور چیزا، یه بارم از این بالون آروزها هوا می کنم باهاش بزنمش به جای هواپیما، در مقایسه با قیمت برنو کوتاه ، این خیلی اروزنتره و ظاهرن به گفته دوستان دقیقتر و بهتر هم هست

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-05-02 08:35 AM

جناب وکیل اون سلاح همین سلاح بوده منتها با لول بلند ،در هر منطقه ای به یک نام محلی مشهوره ،اسم اصلیش 303برتیش هست .که دو نمونه لی انفیلد و پترنش رو من خودم از نزدیک دیدم و با هاش کار کردم ،این تصویری که دوستمون گذاشتن به نام بین المللی پترن مشهوره ، نام محلیش در منطقه ای طیاره اندازه در محل ما گرکی بهش میگن ،بیشتر بین اعراب و پاکستانیها و هندیها کاربردش رواج داره و تا حدودی بلوچستان خودمون ،اگر دقت کرده باشین در فیلمهای هندی زیاد این سلاح رو میبینید و سلاح سازمانی اونها هست ،در فیلم مشهور شعله امیتا بچان با این سلاح هنرنمایی میکنه و طناب دست دوستش رو میزنه خخخخخخ،در جنگ جهانی دوم در این مدل سلاح با عمود کردن سیستم نشانه روی ،،طیاره میزدن کاری که در سلاح برنو خودمون با بر عکس کردن و عمود کردن سیستم نشانه روی انجام میدادن و طیاره میزدن .

حسین حقیقی

دوست عزیز ارزانی قیمتش بخاطر عدم وجود مهماتش هست ،مهماتش بسیار بسیار سخت تهیه میشه ،در مرزهای شرقی مهماتش یافت میشه اما از بیست فشنگی که شما میخرین شاید ده تاش عمل نکنه اما قیمت مهماتش چندان گران نیست چیزی حول و حوش فشنگ عشایری برنو هست به شرطی که گیر بیاد.

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - moshsh - 2016-05-02 09:07 AM

(2016-05-02 08:35 AM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب وکیل اون سلاح همین سلاح بوده منتها با لول بلند ،در هر منطقه ای به یک نام محلی مشهوره ،اسم اصلیش 303برتیش هست .که دو نمونه لی انفیلد و پترنش رو من خودم از نزدیک دیدم و با هاش کار کردم ،این تصویری که دوستمون گذاشتن به نام بین المللی پترن مشهوره ، نام محلیش در منطقه ای طیاره اندازه در محل ما گرکی بهش میگن ،بیشتر بین اعراب و پاکستانیها و هندیها کاربردش رواج داره و تا حدودی بلوچستان خودمون ،اگر دقت کرده باشین در فیلمهای هندی زیاد این سلاح رو میبینید و سلاح سازمانی اونها هست ،در فیلم مشهور شعله امیتا بچان با این سلاح هنرنمایی میکنه و طناب دست دوستش رو میزنه خخخخخخ،در جنگ جهانی دوم در این مدل سلاح با عمود کردن سیستم نشانه روی ،،طیاره میزدن کاری که در سلاح برنو خودمون با بر عکس کردن و عمود کردن سیستم نشانه روی انجام میدادن و طیاره میزدن .

حسین حقیقی

دوست عزیز ارزانی قیمتش بخاطر عدم وجود مهماتش هست ،مهماتش بسیار بسیار سخت تهیه میشه ،در مرزهای شرقی مهماتش یافت میشه اما از بیست فشنگی که شما میخرین شاید ده تاش عمل نکنه اما قیمت مهماتش چندان گران نیست چیزی حول و حوش فشنگ عشایری برنو هست به شرطی که گیر بیاد.

حسین حقیقی

گلولش رو به تعداد 60 تا خریدم، کافیه، مگه چند تا قراره باهاش شلیک کنیم، با همین برنو هم وقت نمی کنه ادم بره برای شلیک

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-05-02 09:13 AM

دوست عزیز شمارو نمیدونم شصت فشنگ برای من یکماه مصرف داره،کلا سلاح با فشنگش معنی پیدا میکنه و گرنه این سلاح شما چیزی از برنو کم که نیست سر تر هم هست علتی که ارزون تر خریدین هم بازار مهماتش هست ،تازه از این شصت تا فشنگی که گرفتین حتما چند تاییش عمل نمیکنه. فکر کنم فرمودین شش یا هفت تومن خریدین که بازم گرونه ،قیمت واقعی این سلاح چهار میلیونه چند تا از دوستان دارن از پاکستان برای خودشون فشنگ تهیه میکنند منتها فشنگها یک مدل و یک دست و یک تاریخ ساخت گیر نمیاد معمولا .

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - vakil - 2016-05-02 11:56 AM

جناب حقیقی سپاس از پاسختون
بنده هم تعجب کردم چون اون سلاحی که من دیدم بلند بود و قنداق تا نوک مگسک ادامه داشت و مگسک جالبی هم داشت
و دقیقا یادم نیست که خشاب میخورد یا مثل موزین ناگانت فقط جای خشاب داشت و از بالا لود میشد
فقط سوال دیگه اینکه این سلاح همون 10 تیر انگلیسی مربوط به جنگ جهانی اول هست یا خیر
سپاس Khansariha (8)

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-05-02 12:08 PM

بله این همون سلاح ده تیره ،قنداقم حق با شماست ،این سلاح تمام قنداقه ،یعنی زیر لول بچه قنداق داره،خشابم مثل موسین ناگانت هست اما پت و پهن ترو سیستم عملکرد خشابشم اگه فراموش نکرده باشم قابل برداشت و جاگذاری هست،من با کامران خان موافقم این سلاح لولش کوتاه شده .

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2016-05-02 01:29 PM

(2016-05-02 07:53 AM)vakil نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان و سروران عزیز عرض ادب Khansariha (8)

اگر دوستان راهنمایی بفرمایند که مدل و نام و بیوگرافی این سلاح چی هست ممنون میشم . البته همره با عکس یا فیلمی از جناب احمدی عزیز همراه باشه که چه بهتر Khansariha (219)
با سپاس Khansariha (8)

درتاپیک لی انفیلد انجام وظیفه شد