شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - moshmosh - 2016-05-01 09:10 AM

(2016-05-01 08:06 AM)Colt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-04-30 11:48 PM)moshmosh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-04-27 03:54 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-04-27 09:22 AM)moshsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شرمنده من کاربرد
Go gauge و Nogo gauge
رو دقیق متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم
آیا میشه دوربینی به اسلحه برنو متصل کرد که اون آرم شیر و خورشیدش مخدوش نشه؟ چنینی چیزی هست؟
دوست عزیز ضمن خوشامد گویی این دو قالب یا ( gauge )
جهت تست هد اسپیس( فضای مابین ابتدای لول تا سطح پیشانی جنگی گلن ) وهدکلیرنس ( فضای مابین ته پوکه تا سطح پیشانی جنگی گلن )برنو استفاده میشه که باید یک فضای استاندارد باشه
عکسها وفیلمی میذارم جهت تشریح بیشتر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به این کلیپ توجه بفرمایید ها

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این یک نمونه پایه دوربین که نیاز نیست کپ رو سوراخ کنید

سپاس بابت راهنماییتون، این مدل در ایران پیدا میشه؟ اسم این مدل چی هست؟

دوست عزيز سلام
شما اگر اسلحه را بخاطر آرم شير و خورشيد خريدي يا از اون آرم لذت ميبريد دست به تركيب اسلحه نزن و لذت خودت رو از بين نبر. چرا ؟ چون بر فرض كه اين پايه دوربين را پيدا كردي كه اگر هم پيدا كني در ايران قيمتش خيلي بالا خواهد بود با اينكه كارايي نخواهد داشت. چرا كارايي نداره ؟؟ براي اينكه هر چقدر محور مركزي دوربين از محور مركزي لوله فاصله داشته باشه دقت پايين تر و تنظيم كردن مشكل تر و بالانس اسلحه بدتر خواهد بود. پس اگر با وضعيت الان اسلحه خودتون حال ميكنيد بيخيال اين همه دردسر و هزينه و دست آخر هم بي نتيجه بودن كار بشيد.

ممنون حرف شما منطقیه، دوست ندارم شکل کاریزماتیک برنو رو خراب کنم، تا حالا فابریک فابریک نگرش داشتم.

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-05-01 09:12 AM

جناب کلت جسارت نباشه دوست عزیز اما اگر ایشون پایه های ال شبیه اون چیزی که روی موسین ناگانت نصب میکنند پیدا کنند که تقریبا شبیه همین تصویری هست که جناب اسمان گذاشتند و نصب کنند کارشون راه میوفته ارتفاع پایه ها هم از محور لول به قدری نمیشه که ازار دهنده باشه.مثلا اگر قراره محور دوربین با پایه های معمولی 4.5ال5سانت از محور لول بالاتر باشه در این حالت نهایت 5.5الی 6سانت میشه با کمی اغماض به این یک سانت میشه باهاش کار کرد .

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - berno - 2016-05-01 09:14 AM

با سلام..یه سوال از اساتید داشتم..من برنو بلند دارم و دوربین رویال روش بستم و از 25 متر تا 360متر باهاش با زوم 11 تیر انداختم و تمام تیراندازی ها قابل قبول بود ولی بعضی از دوستانم میگن زوم رو کم کنی بهتره و خطاش کمتر میشه ایا این حرف درسته..البته فشنگها ریلود شده بود با سر گلوله 176گرینی و یک تیر هم خطا نرفت فواصل هم 25..143...192...288...366 متر با رنج فایندر تعداد تیرها ده عدد شلیک شد..با تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-05-01 09:21 AM

دوست عزیز زوم با فاصله باید تناسب داشته باشه ،مثلا در بیست و پنج متر واقعا چه نیازی هست شما با زوم 11کار کنید ،از 25متر تا 360متر زوم شش یا هفت کافی هست ،حالا با این تفاسیر اگر شما با این زوم راحت هستید و راضی ،نیازی به بازی با زوم نیست .

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - berno - 2016-05-01 05:39 PM

با سلام و تشکر از جواب جنابعالی...بیشتر تیر اندازی انروز ما بالای 200 متر بود و به ممون خاطر زوم رو بالا گرفتم و برای حصول اطمینان از دقت در 25متری هم با همون زوم تیر انداختم چون دستکاری زوم برای هر فاصله ای امکان به هم خوردن دقت در دوربینهای معمولی که عموما چینی هستند را دارد وگرنه به قول شما 25تا 200 اصلا نیاز به زوم بالا نیست..

RE: معرفي اسلحه برنو - moshmosh - 2016-05-01 08:45 PM

عکس اسلحه برنوی من، اون سمت چپی اصطلاحا به اون می گن برنو ولی اون انگلیس هست ازش بازم عکس می زارم، تازه خریدم به قیمت 6میلیون به اسم خانمم
[تصویر: 5vs1_img_1204.jpg]
[تصویر: gbf_img_12023.jpg]

[تصویر: g10z_img_1210.jpg]

[تصویر: mpu6_img_1211.jpg]

[تصویر: l19_img_1206.jpg]
سیستم هدف گیریش جالبه، قنداقش رو می دم کاملا عوض کنن، سبکتر بشه، فکر می کنم حدود 2 تومن خرجش کنم یه کوتاه قوق العاده خواهد شد، خانش هم صد در صد سالمه

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-05-01 10:32 PM

این برنو انگلیسی اسمش نیست،این سلاح کالیبر 303بریتیش هست ،که در سه مدل تولید شده ،لی انفیلید،پترن،و یه اسم دیگه که الان خاطرم نیست ،این البته فکر کنم مدل پترنش باشه البته با لول کوتاه که در این مدل گلن بیشتر به برنو شبیه است تا خود لی انفیلد،گلن این سلاح بر عکس برنو عمل میکنه ،برنو در باز شدن گلن سوزن مسلح میشه اما این سلاح در بستن سوزن رو مسلح میکنه ،گلن این سلاح به مراتب از برنو سریع تر نرم تر و روان تر عمل میکنه.

حسین حقیقی

این سلاح معمولا دارای 5خان هست ،بالستیک بمراتب بهتری از برنو داره ،و سرعت مرمی دم دهانه هم بیشتر هست.

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - RAK - 2016-05-01 10:43 PM

با سلام
این اسلحه ای که شما تصویرشو گذاشتید ساخت کارخانه رمینگتون هست به سفارش انگلستان در کالیبر 303 بریتیش
ترکیبی از قفل و بست گلن برنو و سیستم ضامن و مسلح شدن 303 انگلیسی یا همون 10 تیر
مارک رمینگتون (RE)روی تمامی قطعات زده و نمونه بارز اون دقیقا روی کپ همون جایی که شیر خورشید برنو خودمون زده
ابوی بنده چند سالیه این اسلحه رو داره و در وقت مناسب توضیحات مکفی در رابطه با این اسلحه خدمت دوستان ارائه میشه
تعداد خان این اسلحه در کالیبر 303 پنج خان و گردش بر عکس داره و مهمات اون هم متفاوت منظورم سر گلوله که علاوه بر رعایت غلاف تمام برای سر گلوله چیکار کردند که تخریب وحشتناکی بعد اثابت داشته باشه
این اسلحه در کالیبر 303 و 06-30 وجود داره یا من دیدم شاید کالیبر های دیگه هم باشه
البته هستند کسانی که تعویض لول انجام و کالیبر پنج تیر روسی میبندند
نوع کوتا هشو من تا حالا ندیدم که العان تو عکس دیدم شاید هم کوتاه کرده باشند
در کل اگر سالم باشه اسلحه معرکه و دقیقه
دوستان خراسانی از این سلاح زیاد دارند
دو سیستم نشانه روی داره
یکی برای اهداف زمینی و ثابت که همه دارند
یکی دیگه در کنار اسلحه که برای زدن هواپیما استفاده میشد چطور هنوز من هواپیمایی رو باهاش ننداختم

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-05-01 10:53 PM

از اونجایی که فشنگ این سلاح لبه دار هست و گلنش میتونه پوکه های ریم رو استفاده کنه ،یک قبضه از این سلاح رو دیدم که در چمبر لول اصلاحاتی اعمال کرده بودن و باهاش فشنگ 7.62روسی میزدن،، علی رغم اینکه اندک تفاوتی در قطر مرمی بین این دو کالیبر وجود داره اما با نهایت دقت با لول فابریک خودش فشنگ موسین ناگانت رو میزد،جالب اینه که بهش جواز هم داده بودن.

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - karbakhsh - 2016-05-01 11:49 PM

پس با این شرایط و گفتمان اگر با این قیمت بشه سالم این تفنگ پیدا کرد از برنو سر داره و میشه به برنو ترجیح دادش.