شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2016-01-05 07:40 AM

ایراد از ناخن فشنگ کش نیست اگه ناخن مشکل داشت باید زمانی که گلوله های 1-4 رو از خشاب بیرون می اورد ومیگذاشت داخل خزانه هم گلن گیر میکرد برای مطمن شدن از این قضیه شما میتونید ناخن رو از گلن جدا کنید وبا گلن بدون ناخن نیز عمل 4 گانه گلن ( چرخش 90 درجه خلاف عقربه ساعت+ عقب کشدن+ جلو بردن +چرحش90درجه موافق عقربه ساعت ) تا ببینید ایا بازم گلن گیر میکنه یاخیر در این گونه مواقع باید به هر قسمتی از اقسام تشکیل دهنده گلن که مشکوک میشیم اونو موقتا حذف کنیم تا مشخص شود که مقصر هست یاخیر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - nimrooz - 2016-01-05 10:16 AM

سلام،با اجازه از محضر اساتید محترم ...من با فرمایش جناب آسمان موافق هستم ،اگه ایراد از ناخن فشنگ کش بود 5 فشنگ رو درگیر میکرد ،طبق فرمایش دوستمون فقط فشنگ آخر ...

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2016-01-05 02:35 PM

باسلام خدمت دوستان

متاسفانه اکثربرنوهای موجود گلن فابریک خودشون که بااسلحه ست شده وتست شده روشون نیست واکثرا این دست مشکلات رودارند.

اینجوری که بزرگترها نقل میکنند قبلا زمانی که اسلحه هارو درطرحهای مختلف به هردلیلی جمع میکردن خوداسلحه هارونمیبردن وفقط

گلن اسلحه هاروجمع میکردن.طبیعتا درموقع تحویل هیچ کس گلن خودش بدستش نمیرسید.

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-01-05 02:57 PM

با سلام شما دوست عزیز مشکلت از زبانه نیست از فنر خشاب هست وقتی گلنی از یک تا چهار فشنگ درست کار میکنه وگلن بسته میشه دلیلی نداره پنجمی بسته نشه،فنر خشابتون تا تحت فشار جمع هست تا یک حدی درست عمل میکنه برای فشنگ پنجم اون حالت فنریت و جهش خودش رو نداره فشنگ پنجم رو صاف و مستقیم هدایت نمیکنه به طرف دسته گلن؛؛ اونم بد هدایتش میکنه تو خزانه بسته نمیشه؛ فرمودین اگر با یک فشنگ هم کار کنم بازم بسته نمیشه در واقع شما وقتی فشنگ تکی میزارین نقش همون فشنگ پنجم رو داره.در مورد زبانه خشاب در برنوهای خبر نقش این زبانه این هست که بعد از اتمام فشنگ گلن قفل میکنه جلو نمیره تا سرباز در کوران جنگ متوجه بشه خشاب اسلحه اش خالیه و خالی شلیک نکنه،دیگه نقشی در فشنگ گذاری گلن و خشاب نداره.

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2016-01-05 11:06 PM

با سلام :
آقا من یه چند روز نبودم (البته بیشتر از چند روز !!!) هر چی تفنگ بود تعمیر کردید ، هیچی برای من نگذاشتید !!!خخخخخخخخ
عزیز جان برای اینکه سردرگم نشوید بهترین کار اینه که مرحله به مرحله عیب یابی بشه . الان بین دوستان اختلاف نظر هست ، من میگم اگر امکان داره خشاب رو باز کنید (کلا ) بعد دستی فشنگ گذاری کنید ببینید باز هم مشکل هست یا خیر .
اینطوری خیلی ساده معلوم میشه دنبال عیب کدوم قطعه باید بود (سیستم تغذیه یا زبانه های گلنگدن )
از شرح مشکل توسط شما و راهنمایی دوستان بنظر میرسه مشکل از دو ناحیه باشه که با هم این اشکال رو بوجود آورده اند اگر چه تا از نزدیک بررسی نشه نمیشه حکم قطعی داد ولی این احتمال وجود داره گلنگدن فعلی تفنگ شما هم خلاصی بیش از معمول داشته باشه (در کورس حرکتی رو به جلو ) و این میتونه با ساییدگی ها و یا اشکالات جزیی دیگه ترکیب بشه و مشکل فعلی رو بسازه .
موفق باشید

RE: معرفي اسلحه برنو - alenentezar - 2016-01-06 08:26 PM

با سلام و تشکر از همه دوستان محترم که در این زمینه قبول زحمت نموده اند . دیشب بنده موارد اعلامی دوستان را چک کردم . دیدم آخرین فشنگ کمی بالاتر از ناخن فشنگ کش قرار میگیرد و هنگامی که گلن فشنگ را به سمت لوله هدایت میکند ناخن فشنگ کش در پشت فشنگ قرار میگیرد و نه در شیار فشنگ و همین موضع باعث بسته نشدن گلن میگردد. از این موضوع عکس با حجم کم هم تهیه کرده ام اما نمیدانم چگونه باید در سایت قرار دهم
با تشکر

ارسال عکس
دقت کردم دیدم فشنگ در بالا تر از ناخن قرار میگیرد و زمانی که گلن فشنگ را در مسیر بحرکت در میاورد بجای آن که ناخن به شیار فشنگ گیر کنه در پشت فشنگ قرار میگیره انگار کفه خشاب فشنگ تنها را از حالت عادی بیشتر بسمت بالا نگه میدارد

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-01-06 09:00 PM

دوست عزیز مشکل از فنر خشاب هست کارکردش عادی نیست و چون فنر درست کار نمیکنه صفحه خوراک فشنگ رو با ناخنک پوکه کش جفت و جور نمیکنه.

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2016-01-06 09:15 PM

از اونجایی که میفرمایید فقط در گلوله اخر ویا تک گلوله استفاده کردن گیر داره
یعنی زمانی که فنر خشاب دیگه زورش به اخر رسیده این کارو میکنه چون زمانی که پنج تیر در خشاب هست فنر دراخرین حد از فشرده شدن و وفشار دادن به طرف بالارو داره تحمل وتجربه میکنه ولی هرچه از تعداد گلوله ها کم میشه به همون اندازه از فشار روی فنرونیزعکس العملا فشار فنر به گلوله ها به طرف بالا کم میشه اولین حدسم اینه که فنر کم زور شده ونمیتونه گلوله اخری رو با فشار ومحکم هل بده بالا طوری که ناخن گازش بزنه وبگیردش
راه چاره چیست؟ من کوچک تر از اونی هستم که راه کار بدم ولی میدم خخخخخخخخخخ
یا تعویض با یه فنر سالم ویا فنر خشاب رو دربیارید ویه مقدار بکشیدش که درازتر بشه البته نه جوری که از وسط نصفش کنی و به بنده ناسزا بگی خخخخخخخخخخخ
حدس دومم اینه که ناخن ساییده وکوتاه شده ویا لب پر شده لطفا از روبه روی گلن جوری که ناخن معلوم باشه عکس بگیرید تا از سلامت ناخن مطمن شد
میتونید فنر رو اینگونه که علامت زدم با دست بفشارید ویه کم حالت بدید تا به قد و قدرتش افزوده بشه

ابنجوری هم میشه به قد وقدرتش افزود

RE: معرفي اسلحه برنو - alenentezar - 2016-01-06 10:19 PM

با تشکر از دوستان و اساتید مخصوصا جناب اقایان اسمان و حقیقی.
من چند تا عکس دقیق از نحوه رفتار صفحه خشاب و ناخن گلن تهیه کرده ام که وضعیت فشنگ را در مقابل ناخن نشان میدهد اما نمیدانم چگونه عکس ها را باید اپلود کنم

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2016-01-06 10:25 PM

انجام وظیفه کردم دراپلود سنتر انجمن عضو شوید ویا موقتا از اینجا وارد بشید

اگه براتون مقدوره از نحوه کار سلاحتون فیلم بذارید خیلی خیلی خوب میشه