شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-01-02 10:02 PM

اون هندونه که چیزی ازش باقی نمونده بود خخخخخ اگه تشی رو هم اینطوری کنه چرخ گوشت نمیخوای املی جان

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2016-01-02 10:04 PM

خخخخخخخخخخ...... بعید می دونم تشی رو اونطوری کنه........... به احتمال زیاد از یک سمتش وارد و از سمت دیگه خارج میشه.............Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2016-01-02 10:17 PM

املی جان زیاد دنبال گرین پایین تر نباش باهمین عشایری ها دخلشونو بیار خخخخخ فقط اگه براتون مقدور بود هم وزن هارو دسته بندی کن ورفتارشونو بدون که چجوری مگسک وشکافدرجه رو بگیری کجا میخوره ( قبل از شکار یه گروپ وتست انجام بدید تا شکارتون موفق باشه ) یک نمونه از وزن مرمی فشنگ عشایری
فاصله زیر 100 متر = هلو بیا تو گلو خخخخخخخخخخ
بیتلس جان حرفه ای شدنت مبارکه شیرینیش کو
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

173.25گرین= 15.4*11.25

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2016-01-02 11:38 PM

سلام
ممنونم آسمان جان.............Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
شیرینی هم در خدمتم............ علی الحساب یه گروپ از فاصله 200 متری به زودی میگریم و نتیجشو اعلام می کنم خخخخخخ.........Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - jonoobi - 2016-01-03 01:17 AM

(2016-01-02 09:31 PM)talebeamoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام حسین عزیز و جناب احمدی بزرگوار
سپاس از راهنمایی تون

راستش تا بحال به چنین شکارهایی با برنو نزدم

چون فاصله کم هست گفتم شاید گوشت رو خیلی خراب کنه

فشنگ عشایری هم یه تعداد تهیه کردم
به نظرتون فشنگ برنوی زیر 100 گرین هم میشه پیدا کرد؟

آملی جان فاصله هرچی کمتر باشه تخریب هم کمتره چون به قول شکارچیا تیز بر میکنه
یعنی به دلیل سرعت بالا مرمی تیزو سریع رد میشه و کمترین اثرو از خودش به جا میزاره
دوستان شکارچی حتما تجربه دارن ، بجز موارد اندک شکار در فاصله های کم فقط لکه خون هست که جای گلوله رو مشخص میکنه در حالی که فاصله اگه دور باشه مرمی موقع خروج حفره ایجاد میکنه و اگه در مسیرشبه استخان برخورد کرده باشه که دیگه واویلا
(2016-01-02 09:31 PM)talebeamoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سپاس از راهنمایی تون

آملی جان فاصله هرچی کمتر باشه تخریب گلوله کمتره چون به قول شکارچیا تیز بر میکنه
یعنی به دلیل سرعت بالا مرمی تیزو سریع رد میشه و کمترین اثرو از خودش به جا میزاره
دوستان شکارچی حتما تجربه دارن ، بجز موارد اندک شکار در فاصله های کم فقط لکه خون هست که جای گلوله رو مشخص میکنه در حالی که فاصله اگه دور باشه مرمی موقع خروج حفره ایجاد میکنه و اگه در مسیرشبه استخان برخورد کرده باشه که دیگه واویلا
سپاس از راهنمایی تون

سپاس از راهنمایی تون

(2016-01-02 11:38 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
شیرینی هم در خدمتم............ علی الحساب یه گروپ از فاصله 200 متری به زودی میگریم و نتیجشو اعلام می کنم خخخخخخ.........Khansariha (8)

بتلس جان اگه تفنگتون بدون دوربینه به اعتقاد من گروپ زیر 150 متر بگیرین
چون در 200 متر گرپ گرفتن بدون دوربین معنی نداره و دید خیلی کمی در این فاصله خاهید داشت
خطای انسانی در این فاصله بسیار زیاده در نتیجه گروپ بدست ومده هیچ تزمینی برای دقت یا بیدقتی تفنگ شما نخواهد بود
ولی اگر گروپ در زیر 150 یا 100 متر گرفته شود و مثلا نتیجه بد باشد خیلی متمن تر میتوان گفت عیب از اسلحه و قطعات آن است در حالی که در 200 متر اگرم بد باشو بطور قطع نمیتوان گفت عیب از تفنگ است و مردد میشوید چون احتمال خطای انسانی بسیار زیاد است
و اگر چنین شود یعنی فشنگهای را الکی سوزاندین و هیچ حسابی بدست نماید

تا اساتید نظرشون چی باشهKhansariha (8)
(2016-01-02 11:38 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

بتلس جان اگه تفنگتون بدون دوربینه به اعتقاد من گروپ زیر 150 متر بگیرین
چون در 200 متر گرپ گرفتن بدون دوربین معنی نداره و دید خیلی کمی در این فاصله خاهید داشت
خطای انسانی در این فاصله بسیار زیاده در نتیجه گروپ بدست ومده هیچ تزمینی برای دقت یا بیدقتی تفنگ شما نخواهد بود
ولی اگر گروپ در زیر 150 یا 100 متر گرفته شود و مثلا نتیجه بد باشد خیلی متمن تر میتوان گفت عیب از اسلحه و قطعات آن است در حالی که در 200 متر اگرم بد باشو بطور قطع نمیتوان گفت عیب از تفنگ است و مردد میشوید چون احتمال خطای انسانی بسیار زیاد است
و اگر چنین شود یعنی فشنگهای را الکی سوزاندین و هیچ حسابی بدست نماید

تا اساتید نظرشون چی باشهKhansariha (8)

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2016-01-03 01:54 AM

دوستان چون حرف از تخریب مرمی برنو پیش اومد خدمتتون عرض کنم با فشنگ عشایری و ام ام و اف ان و سیلیر و چاپ تاچ شاهنشاهی که فول متال جاکت هستند بنده تجربه شکار رو داشتم که تخریب بسیار کمی دارند در اکثر مواقع سوراخی به اندازه خود مرمی در نقطه خروج از بدن ایجاد میکنن اما اگر به استخوان برخورد کنه حفره ای به قطر سه چهار سانت هم مشاهده میشه البته با سوفت پوینت سیلیر و ار وی اس در کالیبرهشت هم شکار رو تجربه کردم اونم بدون برخورد به استخوان دو برابر قطر مرمی تخریب ایجاد میکنه اما اگر به استخوان بخوره تا پنج شیش سانت هم توانایی تخریب داره بارها با عشایری یا ام ام فول متال جاکت هد شات کردم که با وجود برخورد به جمجمه سخت بیش از دو سه سانت تخریب نداشته.

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - nimrooz - 2016-01-03 08:55 AM

من شکارچی نیستم ولی خوب زیاد دیدم که مثلا طرف شکارچیه ولی تیر رو زده وسط شکم یا پا یا دست شکار ،معلومه که این شکار زجر کش میشه یا فرار میکنه و شکارچی دستش بهش نمیرسه ...با هر فشنگی و از هر فاصله ای kill zone شکار هدف قرار بگیره ... بدون دردسر و ...بهترین نتیجه حاصل میشه ...

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2016-01-03 03:17 PM

باسلام خدمت دوستان

کسی که تفنگ روبعنوان شکار دست بگیره باکسی که شکارچی باشه خیلی تفاوت دارند.نه ازلحاظ دقت تیراندازی بلکه مرام شکارچی واقعی جوردیگه است.

بنده شکارچی میشناسم قسم میخوره که توعمرم هنوز شکار(پستاندار)ماده نزدم.خودش میگه این ماده خداقل سالی 2راس دیگه شکاربرای من بدنیا میاره

یعنی یه جورایی داره برای من زحمت میکشه.حالا اینومقایسه کن باکسی بهترین تیراندازه ولی کوچکترین رحمی تووجودش نیست.

))
)

RE: معرفي اسلحه برنو - alenentezar - 2016-01-03 05:06 PM

با سلام خدمت دوستان
بنده یک برنو کوتاه 1328 دارم . زمانی یک فشنگ را گلوله گذاری میکنم و میخواهم اسلحه را مسلح کنم گلن بسته نمیشود . و یا حتی زمانی که 5 فشنگ را گلوله گذاری میکنم در اخرین گلوله که میخواهم اسلحه را مسلح کنم گلن بسته نمیشود در حالی که گلوله اول تا چهارم گلن بصورت کامل عمل نموده و اسلحه مسلح میشود . میخواستم علت آن را بدانم لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر

معرفي اسلحه برنو - googoolmagooly - 2016-01-03 06:56 PM

(2016-01-03 05:06 PM)alenentezar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
بنده یک برنو کوتاه 1328 دارم . زمانی یک فشنگ را گلوله گذاری میکنم و میخواهم اسلحه را مسلح کنم گلن بسته نمیشود . و یا حتی زمانی که 5 فشنگ را گلوله گذاری میکنم در اخرین گلوله که میخواهم اسلحه را مسلح کنم گلن بسته نمیشود در حالی که گلوله اول تا چهارم گلن بصورت کامل عمل نموده و اسلحه مسلح میشود . میخواستم علت آن را بدانم لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر

دوست عزيز
فكر كنم زبونه خشاب شما از نوع جنگيه كه در صورت خالى بودن خشاب مانع از جارفتن گلن ميشه. ميتونين در اين مورد، با انگشت زبونه رو بدين پايين تا گلن بسته بشه، ميتونين بدين تعميركار تا واستون لبه زبونه رو ٤٥ درجه بتراشه و بشه مدل شكارى .

Sent from my iPhone using Tapatalk