شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-12-30 11:42 PM

من تجربه استفاده ازاین جور فشنگارو دارم خیلی بهتره که اصلا از این گونه مهمات استفاده نشه
لگد وصدای زیادتری داشتند واز دقت لازمی برخوردارنبودند و گاها چاشنیشون با تاخیر وتعلل عمل میکرد که بسیار بسیار خطرناکه
ما که پول میدیم بهتره که فشنگای تازه بخریم ویا حداقل مهماتی بخریم که ظاهرشون خوب باشه تا به خودمون وسلاح اسیب نرسه وعاری از زنگ زدگی وسولفاته واکسیده شدن باشند و شرایط نگه داری بدی رو سپری نکرده باشن

RE: معرفي اسلحه برنو - nimrooz - 2015-12-31 02:03 AM

یه سوال ... چرا همه فشنگای عشایری چه تو تفنگ من چه همه دوستان دوده میگیره ؟

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2015-12-31 02:30 AM

اگه فقط عشایری این طور باشه دوعلت محتمله:
1- طول پوکه قدری کوتاهه و آببندی نمی کنه
2- نوع و جنس باروت « یعنی اگه طول پوکه با فشنگهای خارجی برابر باشه پس نشت گاز در هردو هست ولی باروت ایران دوده می کنه

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-12-31 07:56 AM

برگشت دوده میتونه علل دیگه ای هم داشته باشه از جمله اگر درهرفشنگی چه خارجی وچه داخلی این برگشت باشه میتونه ناشی از گشاد شدن خزانه باشه به این صورت که پوکه نتونه با باد کردن فضای مابین خود وخزانه رو اببندی کنه واز نشت گاز ودوده جلوگیری کنه عامل دوم استاندارد نبودن ( باز بودن )هد اسپیس ( هد کلیرنس ) هم میتونه این مشکل رو به وجود بیاره به نحوی که وقتی گلن گلوله رو میبره جلو وداخل خزانه قرار میده اگه مشکل دوری هد اسپیس داشته باشیم پس گل نمیتونه گلوله رو تا اخر جا بزنه
عامل دیگه ای که میتونه باعث برگشت دوده بشه اشکال در گلن به این صورت که پیشانی جنگی گود افتاده باشه و یا اونو ساییده باشن که دراین حالت هم گلولهدر خزانه عقب تر از حد خودش قرار میگیره عامل دیگه که به نظرم میرسه لاغر شدن وساییده شدن 3 تا خار وتکیه گاه گلن هست که اگر این 3 تا تکیه گاه به هر دلیلی کوچکتر شده باشن بازم این مورد مشکل سازه عامل دیگه گشادی جا خاری تعبیه شده در کپ میباشد که اگر این جا ها گشاد شده باشن وگلن بیشتر از حد استاندارد عقب وجلو داشته باشه بازم مشکل ساز خواهد بود
توپی گلن ومجکوعه سوزن وفنر وناخن رو از گلن جدا کنیم ( گلن لخت بشه ) وحالا گلن لخت رو جا بزنیم در این حالت میزان عقب وجلو کردن گلن در کپ باید درحد خیلی خیلی کم وبه سختی احساس شود اگر این مورد مشکل نداشت باید رفت سراغ تست هد اسپیس با یه لایه کاغذ به این گونه که یه لا یه کاغذ رو میچسپونیم ته یه پوکه وپوکه رو میذاریم توی خزانه وگلن رو میفرستیم جلو ودسته گلو میخوابونیم دراین حالت نباید دسته گلن بخوابه ویا اگر خوابید بافشار خیلی زیاد که باعث له شدن ومچاله شدن کاغذ میشه صورت بگیره
واگر فقط با فشنگای داخلی برگشت دوده وگاز رو شاهد باشیم امکانش هست که جنس پوکه ها سخت تر از حد استاندارد بوده وانفجار نتونه دیواره پوکه رو به حدی گشاد کنه که اببندی صورت بگیره
کثیف بودن خزانه هم میتونه عامل نشت گاز ودوده به عقب بشه
پرحرفی کردم ببخشید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به ویدیو زبر توجه بفرمایید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-12-31 02:37 PM

(2015-12-30 07:41 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان
ممکنه عدد 02 مربوط به سال 92 و عدد 03 مربوط به سال 93 و عدد 04 مربوط به سال 94 باشه....... کسی از دوستان اطلاعی راجع به این قضیه نداره؟.......

من با مروری برصفحات گذشته این دوتا عکسو که دوست خوبم بیتلس جان گذاشتن ودستشون درنکنه عدد 14 درته پوکه منظور همون 2014 است وعدد 2 در ته پوکه با قید 2 LOT رو کارتن معنیهای زیادی داره ازجمله قسمت محدوده قطعه

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-12-31 08:03 PM

سلام
با سپاس از دوست خوبمون آسمان که مطلب خوب و کاملی را ارائه نمودند..............Khansariha (8)
عرض شود که حدود یک ماه پیش، بنده تعدادی فشنگ نو را که خریده بودم همه را درون یه کیف برزنتی ریختم به طوری که فشنگها همه در تماس با هم بودند،..... حالا که بعد از یک ماه بشون سر زدم دیدم که فشنگها در محلی که با هم در تماس بودند تغییر رنگ دادند...........
می خواستم بدانم که نظر دوستان در این باره چیه؟...... این تغییر رنگ ممکنه در شلیک و سلامت فشنگ اثر بذاره؟....... پس برای نگهداری آنها باید چه کار کرد؟......... ممنونم

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-12-31 08:53 PM

اگر مرمی گلوله ها اسیب دیده باشه در دقتشون موثره
لطفا عکس بذارید

RE: معرفي اسلحه برنو - vakil - 2015-12-31 09:19 PM

دوست عزیز سایت قوچ جعبه هایی برای نگهداری مهمات گلوله زنی دارند که بسیار مناسب هست
البته قصد تبلیغ نیست اما من فقط اونجا دیدم
مرمی ها نباید بهم برخورد کنند و کاملا باید بدون آسیب و ضربه خارجی نگهداری شوند تا در دقتشون اثر منفی نداشته باشد
با سپاس Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-12-31 10:22 PM

سلام، ممنونم دوستان از راهنماییتان.................Khansariha (8)
اینم عکس......... در عکسهای زیر (که قبلا از کیفیت نامطلوبشان عذرخواهی می کنم) تغییر رنگ مرمی و پوکه مشهود است که این تغییر رنگ مربوط به محل برخورد فشنگها با یکدیگر بوده است..........

RE: معرفي اسلحه برنو - alimaleki - 2015-12-31 10:46 PM

سلام دوستان عزیزKhansariha (8)Khansariha (8)دوست عزیز اقایbettles نگران نباشید به نظر من چیز خاصی نیست Khansariha (8)یا فشنگهادر جای شرجی ومرطوب قرار داشته اند !!ویا کسی بادست عرق کرده انها را لمس کرده چون عرق هم میتواند باعث تغییر رنگ برج پوکه ومس مرمی شود Khansariha (8)من قبلا که چابهار زندگی میکردم چون شرجی بالا بود فشنگ اینجوری زیاد دیدم که در تیراندازی هم هیچ مشکلی نداشتند Khansariha (8) البته شرمنده این نظر من شاگرد کمترینKhansariha (290) در جمع اساتید بزرگ .....استKhansariha (8)Khansariha (8) باتشکر