شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-12-16 07:37 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - sajadm - 2015-12-16 08:02 PM

درست موتجه شدم کاری کرد که ماشه رو بانیرو کمتری بچکونه یا نه؟اگه اینطوره که خطرناک نیس؟

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-12-16 09:07 PM

با سلام ؛این کار در حد معقولش خطرناک نیست و حتی کمک میکنه ماشه به مراتب بهتر عمل کنه و کاربردش شبیه ماشه شکاری بشه،اما توصیه میکنم به یکباره سمباده یا سوهان را در حدی نزنین که خیلی فلز خورده بشه کم کم اینکارو انجام بدین و هربار ماشه رو نصب کنید امتحان کنید تا به مقدار فشار وارده جهت عمل کرد مطمئن ماشه برسین که هم خطرناک نباشه هم کارتون راه بیوفته؛؛در ضمن ماشه های که خلاصی دارن یعنی بعد از یک مقدار فشار قشنگ لق میزنن بصورتی که دیگه به جلو و عقب بازی میکنن هم با این عمل درست میشه من چندین بار اینچنین ماشه های رو درست کردم الانم دوتا ماشه دارم که روی یکی همین عمل انجام دادم و واقعا نرم و حساس میچکونه ،البته بازم توصیه میکنم افرادی اینکارو انجام بدن که مدت زیادی هست با اسلحه سروکار دارن و افراد تازه کار بدن یه ادم وارد اینکارو انجام بده ؛تا خدای نکرده ماشه خود بخود عمل نکنه در اثر زیاد سمباده خوردن.

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-12-16 10:48 PM

دم اهالی انجمن همیشه گرم باد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2015-12-17 01:17 AM

با سلام :
ضمن تایید فرمایش خسین عزیز ، باید اضافه کنم روان سازی ماشه ، دارای حد معینی است . مثلا در مورد ماشه های ساده شکاری شدیدا توصیه میشه حساسیت رو کمتر از 3 پوند (ببخشید باز هم شک کردم مقدار عددی 1.5 است یا 3 ) پایین نیارند که باعث شلیک اتفاقی میشه پس بهتره اول با پیدا کردن مقدار کشش ایمن در جداول مربوطه و تست های مکرر در حین انجام کار ماشه بیش از حد لزوم نرم نشود . برای آزمایش هم استفاده از مقداری ساچمه وزن شده درون کیسه پلاستیک و مقداری نخ برای دوستان که دسترسی کامل به همه این متریال را دارند !!!!خخخخخخ باید کار آسانی باشد .
با تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - رضا قلعه قافی - 2015-12-17 11:20 AM

من با این کار کاملا مخالفم ، وزن ماشه براساس طول اهرمهایی که تولید کننده درنظر میگیرد،مشخص میشود،فنرهای موجوددرماشه هم درواقع نحوه اتصال یا میزان کشش اتصال اهرمها رو کم وزیاد میکند ،اینکه با سمباده یا سوهان محل اتصال اهرمها تراش داده بشند ممکن اتفاقات غیرقابل برگشتی ایجاد کند،بخصوص دراسلحه هایی که به کوه وبیابان برده میشوند واحتمال افتادن اسلحه وجود دارد،اگرسلاح با انتهای قنداق بازمین برخوردکند احتمال شلیک ،خیلی بالا است.
یکی از روشهایی که در ماشه بعضی برندهای معتبرتفنگ بادی انجام میشود ،استفاده از گریسهای مخصوص هست که گران قیمت هست

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-12-17 11:43 AM

سلام دوست عزیز؛اگر این کار درست انجام بشه نه تنها خطری نداره ؛بلکه دقت تیراندازی رو برای ماشه های جنگی بالا میبره،اصولا ماشه های جنگی کشش ماشه زیادی رو میطلبن که مناسب حال اسلحه شکاری نیست،در ضمن یک شکارچی حرفه ای که این اعمال رو روی اسلحه خودش انجام میده هیچوقت با اسلحه مسلح توی کوه و کمر پرسه نمیزنه و درست در دقیقه نود،هنگام ماهرخ رفتن دسته گلنو به حرکت در میاره ؛البته دیدم کسانی رو که به محض ورود به کوه و کمر پنج فشنگ رو توی خزانه میزارن،یک فشنگ روهم جان لول سپس ضامن میکنن؛کسی نیست به اینا بگه شما وقتی با پنج فشنگ هنری به خرج ندادی شیشمین فشنگ هم راه به جایی نمیبره؛در ضمن دوست عزیز ازمایش کردیم با کوبوندن شدید و مکررته قنداق بزمین این ماشه اصلاح شده عمل نمیکنه.

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - رضا قلعه قافی - 2015-12-17 01:14 PM

جناب حقیقی اگر فرد درزمینه اسلحه حرفه ای شده باشد که ایمن ترین روش ،یعنی تعویض ماشه جنگی با ماشه شکاری رو انجام میدهد که علاوه برایمن بودن ،عملی مجرمانه نیست ،دستکاری در الات متحرک سلاح وکپ ولوله ازطرف قانونگذار جرم انگاری شده است ودر موارد لزوم صرفا از طریق مراکز مجاز تعمیرسلاح انجام میشود .(اگرفردی در دنیای خصوصی خودش دست به اقدامی میزند عواقبش با شخص خودش است)
کارهای فنی نیازمند دقت واستعداد خاص است وهرکس این توانایی راندارد ،شمااگردراین زمینه استعداد لازم رو دارید وبا کاری اشتباه به نتیجه موقتی رسیدید ،دلیلی بران نیست تا در انجمن عمومی بیان کنید .بساافرادی که این استعداد راندارند دست به این کارزده ودچارمشکل شوند

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-12-17 01:30 PM

دوست عزیز من این مطلب رو بیان نکردم دوست دیگری فیلمی گذاشتن بنده هم توضیح دادم اگر میخواستم ابراز فضل کنم از ابتدای ورودم به انجمن اینچنین پیشنهاداتی رو میدادم؛درضمن گفتم کار خطرناکی هست و توصیه میکنم اگر میخواهید انجام بدین به اهل فنش بسپارین، خیلیا هستن دوست ندارن قطعات فابریک اسلحه شونو با قطعات تجاری تعویض کنن و دست به تعویض قطعات نمیزنن اما میشه اصلاحاتی روش اعمال بشه؛ اون شخصی هم که این فیلم رو تهیه کرده قطعا میدونسته داره چیکار میکنه، بنده هم دوست عزیز اینجا نیومدم که مردم رو دچار درد سر کنم و اگر از کاری یقیین صدرصد نداشتم همین توضیح کوچک رو هم در موردش نمیدادم،بنده هم عادت ندارم هیچ کاری رو شانسی انجام بدم،وبرای اسودگی خیال شما به دیگر دوستان هم توصیه میکنم اصلا این کارو انجام ندن.

حسین حقیقی

RE: معرفي اسلحه برنو - alenentezar - 2015-12-17 02:54 PM

با سلام خدمت اساتید عزیز
ایا فشنگ اسلحه G3 قابلیت استفاده در برنو را دارد ؟