شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - severus snape - 2012-12-23 10:32 PM

اینقدر برنو ها قدیمی و فرتوت هستند که کم سالم و به درد بخور پیدا میشه موزر 98 خودمون بعد از این همه سال هنوزم دقیق و سالم کار میکنه ولی برنو دیدم با اینکه قیافش سالم بود توی تست گروپ دیدیم توی 30 متری مرمیش از بغل میخورد به سیبل!!! نمیدونم چی به سر لولش آورده بودن توی خرید برنو های با این قدمت باید خیلی دقت کرد سرتون کلاه نره

RE: معرفي اسلحه برنو - alirahimi - 2012-12-24 02:53 AM

سلام آقای جعفر زاده Khansariha (48)
شما برنوی بلند می خواید یا وسط و یا کوتاه ؟ اسلحه برنو مثل ماشین مدل پایینه تا از نزدیک نبینی و حتی تیر اندازی نکنی نمیشه قیمت گذاشت مثلآ شما باید آزمایش تنگی لوله رو از پایین و بالای لول انجام بدید خان تفنگ رو ببینید شکل دهانه لول که دچار دفرمگی نشده باشد سوزن فنر گلنگدن و فرسایش قطعات و . . . کلی نکته دیگه پس نمیشه بدون دیدن نظر داد شما رو فقط میشه اینجور راهنمایی کرد که به 3 تومن فقط میتونید برنو بلند بگیرید که اونم باید حتمآ یک کارشناس سلاح رو براتون بررسی کنه Khansariha (8)
موفق و پیروز باشید

RE: معرفي اسلحه برنو - rabinhod - 2012-12-24 05:15 AM

با سلام خدمت دوستان عزیزم
تجربیاتی در خرید سلاح برنو دارم که هر چند ناچیز هست ولی در اختیارتون میزارم...
اگر قصد خرید یک سلاح رو دارید چند نکته رو باید توجه کنید... اول اینکه یا سلاحی که روش کار شده باید تهیه کنید و یا اینکه سلاح فابریک، که من یه مقدار توضیحات خدمتتون ارائه میکنم...
سلاح برنو متوسط باید دارای لول و گلن و گپ سالم و فابریکی باشد... که قیمت این سلاح (فابریک کامل و قنداق جنگی) به شرط سالم بودن و شلیک روی دست سه تیر در فاصله 30 متر که گروپی در حد 4 سانت حدودا داشته باشد به قیمت حدود 5 تا 6 میلیون می ارزد، که مسلما خرج هایی دارد که خدمتتون عرض میکنم:
1- ساخت یک قنداق تجاری خوب به قیمت 1 میلیون یا تبدیل قنداق جنگی خود سلاح به تجاری که حدود 400 انجام میدن
2- خم کردن گلن حدود 150 هزار تومان
3- خرید پایه دوربین و نصب حدود 400 هزار تومان
4- زاج در صورت نیاز حدود 300 هزار تومان...
5- خزانه اسلحه رو مانند 270. یعنی دیگر برای تخلیه فشنگ لازم به گلن زدن نباشه و راحت از پایین خزانه تخلیه صورت بگیرد، که فکر میکنم حدود 300 خرج داشته باشه...
6- یک دوربین نسبتا خوب حدود 2 میلیون مثل مئوپتا
7- یک پایه هریس حدود 400 هزار تومان
8- یک بند و جای بند خوب حدود 150 هزار تومان
9- یک جلد نسبتا خوب حدود 150 تومان
البته یکی دو مورد رو میتونین سلیقه ای حذف کنید که خیلی فرقی نمیکنه, چون تمامی موارد ضروری هستند... که جمعش حدود 5 میلیون که با پول خود تفنگ حدود 10 میلیونی آب میخوره... ولی خوب تفنگ بسیار خوب و اون چیزی میشه که آدم دلش میخواد...

مورد بعدی اینکه که تفنگی رو پیدا کنید که یک سری کارها و وسائل روش باشه یعنی دوربین نسبتا خوبی داشته باشه, و قنداقش تجاری شده باشه، یا بهتر عوض شده باشه... که این رو اگه سالمش رو پیدا کنید میشه حدود 8 تومن خرید که فکر میکنم به صرفه تر باشه...

یک مسئله دیگه هم اینکه که اگه اسلحه متوسط پیدا کردید به قیمت 3 میلیون تومن که مشکلش فقط لولش بود و مشکل خاص دیگه ای نداشت به نظر من خوبه خریداری کنید، چون جنگ افزار لوله اش رو براتون با حدود 700 هزار تومان تعویض و نو میکنه (قیمت حدود 1سال پیش) که فکر می کنم به صرفه باشه... و بعد کارهای دیگه اگر خاستین روش انجام میدین...

در پایان ذکر میکنم که سالم بودن تفنگ فقط با شلیک و تیر اندازی مشخص میشه، و حتما اسلحه رو به شرط تیر خریداری کنید...

با تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - severus snape - 2012-12-24 10:34 AM

تجربه ی جالب در خصوص دوربین برای برنو که با آزمایش به دست آوردیم اینه که نیازی نیست 2 ملیون بدیم دوربین، یه سنتر پوینت 400 تومنی روش خوب جواب میده فقط پایه کشویی خود برنو (موزر 98) باید تقویت بشه،چون به صورت فابریک برای گرفتن دوربین های قدیمی دهنه 2 و 35 سبک ساخته شده اگه پایه بدین تراشکار یکی با کمربند ضخیم تر بسازه به خوبی روش جواب میده،Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - aghajoon - 2012-12-24 12:31 PM

(2012-12-24 10:34 AM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تجربه ی جالب در خصوص دوربین برای برنو که با آزمایش به دست آوردیم اینه که نیازی نیست 2 ملیون بدیم دوربین، یه سنتر پوینت 400 تومنی روش خوب جواب میده فقط پایه کشویی خود برنو (موزر 98) باید تقویت بشه،چون به صورت فابریک برای گرفتن دوربین های قدیمی دهنه 2 و 35 سبک ساخته شده اگه پایه بدین تراشکار یکی با کمربند ضخیم تر بسازه به خوبی روش جواب میده،Khansariha (8)

شاهین جان ، منظورتون از جواب دادن چیه ؟ دوربینهای مخصوص تفنگ بادی در فاصله های زیاد شفافیت مناسبی ندارند .
شما که خودت دستی بر آتش داری به نظرت شفافیت و کیفیت یه دوربین زاواروسکی یا اشمیت اند بندر یا لایکا یا زایس 2 ملیون تومنی با یه دوربین سنتر یکسان ؟
اگه اینطور بود که دیگه هیچکس 2 یا 3 ملیون برای خرید یه دوربین ساده و با زوم ثابت مثل 8*50 زاواروسکی خرج نمیکرد ، به قول شما با 400 تومن یه دوربین 4*16 سنتر میگرفت تازه میلدات و چراغ و فوکس هم داره و سنگینترین لگدها را هم تحمل میکنه.
البته اگه کسی قصدش زدن هدف نهایتا تا 100 یا 150 متر باشه همون سنتر هم کارش را راه میندازه ولی کافی یکبار کیفیت تصویر سنتر را با یک مارک معروف از 300 متری مقایسه کنید.
راستی یه نکته دیگه هم که برای دوربین در تفنگ شکاری خیلی مهم وزن دوربین ، یه دووربین سنتر 4*16 با یه پایه تقویت شده و ضخیم شده بالای 800 گرم میشه و این واسه کسی که میخاد ساعتها و شاید روزها این دوربین و تفنگ را با خودش توی کوه و بیابون حمل کنه یعنی یه فاجعه.
ولی مثلا وزن یه دوربین 3-9*36 زاواروسکی فقط 340 گرم دیگه احتیاجی به ضخیم و سنگین کردن پایه هم نداره.

RE: معرفي اسلحه برنو - severus snape - 2012-12-24 01:23 PM

حرف شما درسته اینو میدونم که شفافیت یه سواروسکی 3 ملیونی اصلا قابل مقایسه با یه دوربین مثل سنتر که برای پی سی پی و بادی تا رنج فوقش 150 متری استفاده بشه یکی نیست اما کار راه اندازه و به جز مشکل شفافیت مشکل دیگه ای نداره، به خوبی روش جواب میده و تنظیمش هم به هم نمیخوره، پس قابل پیاده کردن روی این تفنگ ها هم هست، تازه اینقدرام فرق بین شفافیتشون نیست خودمون توی خونمون 6 تا گلوله زنی داشتیم که از این 6 تا روی دوتاشون سواروسکی بود روی یکی زایس روی یکی دوربین الیکان یکی سرش بی کلاه بود خخ
و یه دوربین سنتر پوینت همین زوم 16 های معمولی هم که قبلا از مسیح گرفتم هم به جز اون یک یدیگه که روی 54 بود آزاد داشتیم که روی موزر، 270، و ریمینگتون 700 بستیمش روی همش عالی جواب میداد و اصلا مشکل خراب شدن و تنظیم باهاش نداشتیم، روی سی صفر شش تست نکردیم ولی روی همون هم احتمالا بدون مشکل جواب میده، پس کاملا قابل استفاده روی گلوله زنی ها هست و از نظر اقتصادی معقوله و کار راه انداز، از نظر قیافه هم از اونا سره Khansariha (214)
حیف الان پیشم نیست عکس پایه تقویت شده بزارم اینقدرام وزنش زیاد نیست خیلی ساده خودم طراحیش کردم دادم تراشکار بسازه و آلمنیومی بود به کشو خود موزر وصل میشد، با همین سنترپوینت که بسته بودیم روی ریمینگتون شیشه نوشابه توی 250 متری راحت میزدیم، و حتی بابام توی 500 هم میتونست توی همون حدود اندازه بزنه،

RE: معرفي اسلحه برنو - javadybaba - 2012-12-25 12:24 AM

سلام کسی راجع به ساختن دایز اطلاعاتی داره ممنون میشم

RE: معرفي اسلحه برنو - keavsh - 2012-12-25 09:40 AM

با تشکر از دوستانی که تو مباحث تفنگ برنو شرکت میکنند جای گروپ گیری تصویری برنو خالیه اگه دوستان بتونند تو فواصل بالای 300 متر گروپ بگیرند عالیه

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2012-12-25 11:31 AM

(2012-12-24 10:34 AM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام.اگر امکان دارد توضیح بدید منظور از پایه کشویی خود برنو چیه ،منظورتون استفاده از محل ستون درجه است یامحلی که روی کپ برای نصب دوربین ایجاد میکنند ؟ فابریکش که جای نصب دوربین نداره مخصوصا قسمت عقب که یه برامدگی داره که نصب پایه رو سخت تر میکنه . با تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - severus snape - 2012-12-25 11:58 AM

مال ما یه موزر 98 آلمانی بود که جای نصب دوربین کشویی داشت،یا حد اقل از زمانی که من دنیا اومدم و یاد میدم داشته، نمونشو توی فیلم دشمن پشت دربازه ها میتون یببینیKhansariha (8)
الان پرسیدم بابام گفت خودشون پایه لئوپلدی روش پیچ کردن