شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-12-06 11:49 PM

عرض شود که یه روکش سفید رنگه....... اصلا شبیه سرب و مس نیست...... این عکسو دوست خوبمون آسمان گذاشته که همیشه دمش گرمه......Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - MAZ - 2015-12-06 11:55 PM

(2015-12-06 11:47 PM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متاسفانه من نمیتونم ببینم تصویر رو

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

عکسی که جناب احمدی گذاشتند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-12-06 11:57 PM

خیلی از مرمیهای شکاری ار وی اس من دیدم روکش سفید رنگ یا جیوه ای دارن معروفه به سیلور یا نقره ای اما هر چی هست فلز نرمی باید باشه.

دیدم الان این فشنگ دست پره فکر کنم.اما مرمی ار وی اس شکاری عین همین داره ،فلز نرمی هم هست.

البته این تصویری که اسمان عزیز گذاشتن شایدم ضد زره باشه اما مغز مرمی نه روکش،الان دوست عزیزم اقا محراب اومد کمکم و همفکری کردیم با توجه به تجارب ایشون و برخوردن به مرمی از جنس نیکل احتمالا بر این میره لقب سیلور به مرمیهای میدن که نیکل هستن و به جای سرب استفاده میشن جرم و وزن کمتری هم داره.

معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-12-07 02:17 AM

[تصویر: 1223abdb6fed1a2abb5dd5a9fe4bcb5b.jpg]

اینم یه عکس از روکش سربی و در کنارش نیکل از مرمی فشنگ کلت کالیبر 32

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-12-07 08:25 AM

دوستان الان اگه مدیران عزیز بیان وببینن که درتاپیک برنو داریم حرف از فشنگ میزنیم احتمالا گوشمو پیچ بدنا
دم تیم مدیریت همیشه گرم باد

Left to Right (Scale 1:1)
7.9mm Kurz Ball with Steel Core (Pist. Patr. 43mE) (Germany)

7.9mm Kurz Ball with Steel Core (Pist. Patr. 43mE) (Germany)

7.9mm Mauser Ball (Patr. sS) (Germany)

7.9mm Mauser Ball (Patr. sS) (Germany)

7.9mm Mauser Ball with Steel Core (Patr. SmE) (Germany)

7.9mm Mauser Ball with Steel Core (Patr. SmE) (Germany)

7.9mm Mauser Armor-Piercing (Patr. SmK) (Germany)

7.9mm Mauser Armor-Piercing (Patr. SmK) (Germany)

7.9mm Mauser Armor-Piercing (Patr. SmK trop.) (Germany)

7.9mm Mauser Armor-Piercing Tumgsten Core(Patr. SmKH) (Germany)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از چپ به راست دومی که براش نوشتن هسته فولادی حالا روکشش از چیه نمیدونم باید بیشتر تحقیق بشه واخرین فشنگ هم که نوشته هسته از تنگستن وروکششم نمیدونم باید یه فلز نرم باشه که به خان اسیب نزنه ویا اگر اگر کامل فولاد باشن بایدلول و خان رو جوری بسازن که تحمل داشته باشه
Left to Right (Scale 1:1)
7.92mm Besa Ball Mark Iz (UK)

7.92mm Besa Ball Mark IIz (UK)

7.92mm Besa Ball Mark 2z (UK)

7.92mm Besa Ball Mark 2z (UK)

7.92mm Besa Tracer G Mark Iz (UK)

7.92mm Besa Tracer G Mark Iz (UK)

7.92mm Besa Tracer G Mark IIz (UK)

7.92mm Besa Tracer G Mark IIz (UK)

7.92mm Besa Tracer G Mark 2z (UK)

7.92mm Besa Tracer G Mark 3z (UK)

اینجا برای مرمی سفیدا نوشته tracer رسام

RE: معرفي اسلحه برنو - mortezazadeh - 2015-12-07 02:41 PM

دوستان سلام .انچه من در سلاحهای گلوله زنی وفشنگ اونها وسیر تکامل ائنها از ابتدا تا به امروز متوجه شدم این هست که برای دست یابی به سرعت ودقت درفواصل بالا مهندسین بالستیک طوا پوکه ها رو کوتاه تر در عوض قطر اون رو بیشتر (قطر پوکه) وگلویی با شیب بیشتری از بدنه کارتریج متمایز میشه حالا این مسئله رو در ام1 که 270 رو از روی اون ساختن میشه به عینه دید منتهی در این مورد قطر اصلی کارتریج کمتر هست اما در کالیبرهای امروزی تر سیر این نوع طراحی با اعتماد به نفس بالاتری جسورانه تر انجام میشه. این فقط استنباط خودم بود چون کالیبر های جدید پوکه هایی بشدت متفاوت (قطور وکوتاه) نسبت به مثلا 8*57 یا ام 1 یا 270( که جدید تر از سایرین هست ) دارند
ببخشید طول پوکه نه طوا

RE: معرفي اسلحه برنو - sajadm - 2015-12-07 03:26 PM

بالستیک مرمی فک نکنم به طول پوکه ربطی داشته باشه اگه توی بازار یه گشتی بزنی چندین نوع مرمی میبینی که هر کدوم مال یه شرکته و قمتهای مختلفی داره که به عنوان مثال مرمی 7.62 رو توی بازار ایران میتونی از چن شرکت متفاوت پیدا کنی که بسته به نوع وکیفیت مواد و مهندسی ساخت وطراحی بالستیک قیمتهاشون فرق میکنه و اون مرمی رو متونی هم در پوکه 308 و هم 06-30 ستفاده کنی اون تفاوت قیمت یه دلیلش بخاطر مهندسی بالستیک خوبه
یکی از مزایای کوتاه کردن طول پوکه اینکه دسته گلن کورس کمتری برای خروج پوکه شلیک شده و دوباره مسلح شدن اسلحه طی میکنه

RE: معرفي اسلحه برنو - nimrooz - 2015-12-07 08:20 PM

بالستک اسلحه با طول پوکه وزن مرمی قطر مرمی تعداد خان و گام خان و... ارتباط داره و این صرفا طول پوکه نیست که رو بالستیگ اثر گذاره ،چرا که کالیبری مثل 223 افت کم و ... داره ولی پوکه اون کوچیکه

RE: معرفي اسلحه برنو - sajadm - 2015-12-07 08:25 PM

به پوکه ربطی نداره
منظورم اینکه به طول یا عرض پوکه ربط نداره و این نیس که بگیم با طول کمتر و عرض بیشتر پوکه افت مرمی کم میشه
(2015-12-07 08:20 PM)nimrooz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بالستک اسلحه با طول پوکه وزن مرمی قطر مرمی تعداد خان و گام خان و... ارتباط داره و این صرفا طول پوکه نیست که رو بالستیگ اثر گذاره ،چرا که کالیبری مثل 223 افت کم و ... داره ولی پوکه اون کوچیکه

بحث سر مرمی هست و نه کالیبر مثلا چرا دوتا مرمی هم کالیبر با یک وزن یکسان ولی از کمپانیهای مختلف رفتار بالستیکی متفاوت دارن

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-12-07 10:25 PM