شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2012-12-22 12:35 AM

با تشکر فراوان از شما جناب پارسایی عزیز . فقط حیف نبود لول اسلحه رو کوتاه کردی ؟ البته یه مقدار هم سلیقه ای است مثلا من کلا تفنگ لول بلند رو میپسندم احساس خوبی بهم میده .یک چیز دیگه :تا به حال به سر گلوله درست کردن هم فکر کردی ؟ من یه فکر هایی کردم ولی حتما باید ازمایش بشه چون سرعت بالای مرمی چه در لوله چه در خارج از ان براحتی میتونه متریال ضعیف رو از هم بپاشه البته بادگیری پوکه های کونیک و گردن دار برنو که خودش داستانیه !! اوردن وسایلش هم که اگر غیر ممکن نباشه کار حضرت فیله .کلا حسابی در تحریم همه جانبه بسر میبریم !

RE: معرفي اسلحه برنو - javadybaba - 2012-12-22 12:58 PM

سلام چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنمائیم کنید
مرمی عشایری آشغاله برای زدن هدف تا 300متر چه مرمی بخرم
مقدار باروتی که برای اون مرمی باید استفاده کنم چند گرینه البته ازنوع همون باروت عشایری
دوربینم رتیکل داره چطور بفهمم هر کدوم خطها برای چند متره.

RE: معرفي اسلحه برنو - keavsh - 2012-12-22 02:48 PM

سلام منم مرمی فشنگ ام ام رو با فشنگ سهمیه ای عوض کردم حتی باروت رو با فشنگ روسی عوض کردم ولی یه مشکل دارم و اون محکم کردن مرمی هر کاری میکنم لق میزنه ونیز هنوز کروپ نگرفتم حالا آیا کسی اطلاعی داره نحوه محکم کردن مرمی یا میشه باروت فشنگی دیگه رو جایگزین نمود

RE: معرفي اسلحه برنو - rembo - 2012-12-22 08:44 PM

با سلام
دوست عزیز برای محکم کردن مرمی در پوکه باید از دایز مخصوص استفاده کنید که در لوازم پر کردن فشنگ هست

RE: معرفي اسلحه برنو - keavsh - 2012-12-23 08:35 AM

سلام این دایز مخصوص رو از کجا میشه گیر آورد

RE: معرفي اسلحه برنو - parsaee - 2012-12-23 01:52 PM

در مورد تهیه مرمی وقتی نباشه درست میکنیم من یکی از دوستهام 270داره خودشم مرمی درست میکنه با استفاده از لوله برنجیی و یه قالب بدم نمیزنه ولی به کارخونه ای نمیرسه در مورد سر جمع کن من یه دوه ایداعی درست کردم فرصت کنم حتما عکسشو میزارم راحته

RE: معرفي اسلحه برنو - keavsh - 2012-12-23 02:07 PM

اگه عکس بذارید ممنونیم

RE: معرفي اسلحه برنو - parsaee - 2012-12-23 02:10 PM

در مورد وزن باروت با مرمی 174گرین 41 گرین باروت عشایری عالیه تقربا اندازه کارخونست در مورد دوربینی که تصیح افت گلوله داره یا به علاوش از نوع میل داته اونو تو 100متر صفر میکنن وقتی مثلا فاصله 300 اونو اونو رو 3 میزارن دوربینی که میل داته به ازائ هر 100متر یه نقطه پایینتر رو با هدف تنظیم میکنیم این نقطه های روی دوربین یه چیر عمومی که تقریبا متوسط افت کالیبرهای معمول محاسبه شده ولی بهضی دوربینها انحصارا برای یه کالیبر خاص ساخته میشه که من خودم از این نوع رو برای کالیبر 64*7 دیدم البته منظورم دوربین قناصه نیست اینکه صحبتش رو میکنم از نوع تجاری بود دوستمونم اقای کوهنورد گفته بودن چطور دلت اومد برنو بلند رو متوسط کردی در جوابشون میگم اگه بلندی تفنگ مزایاش بیشتر از معایبش بود حتما همه تفنگهای جدیدم تولشون بیشتر بود تازه اصل موضوع جابجا کردنش که مکافاته تو هیچ ماشینی ام به راحتی جا نمیشه وقتی ام رو دوشته از چند کیلومتی تابلو رو اسمون گدارم حتما باید تو دستت باشه چون رو دوشت خیلی زودتر از خودت شکار رو میبینه Khansariha (256)

RE: معرفي اسلحه برنو - MJAFARZADEH - 2012-12-23 10:08 PM

سلام. یک برنو گیر اوردم تمیز با جواز میگه 5800 می ارزه من نمیخام بیشتر از 3000 تومان هزینه کنم ایا با این بودجه میتونم یه برنو تمیز بگیرم

RE: معرفي اسلحه برنو - THUNDER - 2012-12-23 10:23 PM

آقای جعفر زاده اگر تمیز و سالم باشه قیمت خوبی گفته.
با 3 تومن بعیده اسلحه سالمی گیرتون بیاد. به قیمت 3 تومن یا اسلحه مشکل داره یا فروشنده آتیش زده به مالش. :-)