شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - saintman - 2015-11-30 04:54 PM

(2015-11-30 02:44 PM)jonoobi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-11-30 09:07 AM)saintman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تفنگم تو جنگ افزار سازیه حدود 2 تومن کلا خرج تعویض لول میشه
اگه لول 18 میل انتخاب کنی بین 300 تا 400 گرون تر میشه
کالیبر هم بین 270 و 8 میتونی هر کدوم و که خواستی انتخاب کنی( به شرطی که کارشناس تو برگت بنویسه)
تو برگه من نوشته بود تعویض با لول کالیبر 270 یا 8 که من 8 انتخاب کردم

دوست عزیز منظور از لول 18 میل چیه؟

بعد دقت لولی که میبندنو چجوری تضمین میکنن؟؟؟؟؟؟
اگه تفنگو آوردن بازم دقتش خوب نبود تکلیف چیه؟؟؟
لول به صورت استاندارد 16 میل قطر داره
18 میل ها تفنگ های سفارشی برای سرداران سپاه هستش

لول جدید گارانتی داره اگه مشکل داره میتونید بفرستید برای رفع عیب
تفنگ و شهریور تحویل گرفتم لول جدید مشکل داشت دوبار بردم رفع عیب ولی درست نشد
دوباره دادم تعویض لول این سری قراره 18 میل بندازن روش

RE: معرفي اسلحه برنو - winterzxz - 2015-11-30 05:57 PM

(2015-11-30 09:07 AM)saintman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کالیبر هم بین 270 و 8 میتونی هر کدوم و که خواستی انتخاب کنی( به شرطی که کارشناس تو برگت بنویسه)
یعنی دوست عزیز اگه یه برنو بلند بهشون بدیم برای تعویض لول .برامون ۲۷۰ روش میبندن؟یا فقط رو سلاحهای نخجیر۳ امکان تعویض کالیبر وجود داره؟

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-11-30 07:08 PM

((((((لول به صورت استاندارد 16 میل قطر داره
18 میل ها تفنگ های سفارشی برای سرداران سپاه هستش

لول جدید گارانتی داره اگه مشکل داره میتونید بفرستید برای رفع عیب
تفنگ و شهریور تحویل گرفتم لول جدید مشکل داشت دوبار بردم رفع عیب ولی درست نشد
دوباره دادم تعویض لول این سری قراره 18 میل بندازن روش ))))
میشه بفرمایید مشکش چی بود ممنون میشم
(2015-11-30 05:57 PM)winterzxz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یعنی دوست عزیز اگه یه برنو بلند بهشون بدیم برای تعویض لول .برامون ۲۷۰ روش میبندن؟یا فقط رو سلاحهای نخجیر۳ امکان تعویض کالیبر وجود داره؟

دوست گرامی کپ نخجیر3 هرکالیبری که باشه فرقی نداره کپ برنو هست ولولها به صورت پیچ به کپ پیچ میشوند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - saintman - 2015-11-30 10:11 PM

(2015-11-30 05:57 PM)winterzxz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز تفنگ من برنو بلند بود
ولی برای تغییر کالیبر به 270 باید پارتی داشته باشی من چون دو دل بودم برام هر دو تا کالیبر و نوشت تا تصمیم بگیرم
منم 8 انتخاب کردم 270 به درد من نمیخورد

RE: معرفي اسلحه برنو - winterzxz - 2015-11-30 10:17 PM

دوستان به ۳۰۸ چطور اونم میشه جایگزین کرد چون صنایع اسلحه و مهمات لول ۳۰۸ هم تولید میکنه

فرستاده شده از Tab2A7-10Fِ من با Tapatalk

RE: معرفي اسلحه برنو - nimrooz - 2015-11-30 10:52 PM

308 سفارشیه دادا ،کم بیرون میدن ،بیشتر برا نظامیاب رده بالاس
308 ،25 تا 30 قیمت میخوره اگه آزاد پیدا شه ...اونم به خاطر فشنگ ارزون ژ3 هستش که میشه برا 308 استفاده کرد

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-11-30 11:29 PM

هرگز هرگز کالیبر 308 به خوبی 270 نیست/270 یه کالیبر باریک بلند پرواز وتیز پروازه سریع ودرنتیجه با افت کم ودقت بالا برای ایران وشرایط موجوده فقط به شرط تهیه ودسترسی به مهمات مرغوب کالیبر 270 بهترین گزینه است شک نکنید کالیبر 308 از 57*8 بهتره اما نه از 270 کالیبر 06-30 هم چیزیه مابین 308 و270
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - winterzxz - 2015-12-01 06:09 AM

(2015-11-30 10:52 PM)nimrooz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
308 سفارشیه دادا ،کم بیرون میدن ،بیشتر برا نظامیاب رده بالاس
308 ،25 تا 30 قیمت میخوره اگه آزاد پیدا شه ...اونم به خاطر فشنگ ارزون ژ3 هستش که میشه برا 308 استفاده کرد
دوست عزیز در مورد قیمت صحیح میفرمایید ولی فشنگ جنگی ژ۳ باعث نابودیه خانهای تفنگ شکاری ۳۰۸ میشود که اصلا استفاده از ان توصیه نمیشود.فشنگهای کالیبر ۳۰۸هم مثل تمام کالیبرهای موجود در ایران (خارجی) گرون و کمیاب هستند
(2015-11-30 11:29 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هرگز هرگز کالیبر 308 به خوبی 270 نیست/270 یه کالیبر باریک بلند پرواز وتیز پروازه سریع ودرنتیجه با افت کم ودقت بالا برای ایران وشرایط موجوده فقط به شرط تهیه ودسترسی به مهمات مرغوب کالیبر 270 بهترین گزینه است شک نکنید کالیبر 308 از 57*8 بهتره اما نه از 270 کالیبر 06-30 هم چیزیه مابین 308 و270

با نظر شما موافقم .کالیبر ۲۷۰ یه کالیبر جهانی مخصوص شکار میباشد برای همین تو هیچ جای دنیا سلاح کالیبر ۲۷۰ نوع نظامی وجود نداره همین باعث کمبود فشنگ در ایران شده.البته واقعا کالیبر چشم نوازیه الحق
(2015-11-30 11:29 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با نظر شما موافقم .کالیبر ۲۷۰ یه کالیبر جهانی مخصوص شکار میباشد برای همین تو هیچ جای دنیا سلاح کالیبر ۲۷۰ نوع نظامی وجود نداره همین باعث کمبود فشنگ در ایران شده.البته واقعا کالیبر چشم نوازیه الحق

RE: معرفي اسلحه برنو - saintman - 2015-12-01 09:12 AM

دوستان کم لطفی نکنید منم خیلی چیزا رو حساب کردم که 8 و انتخاب کردم
تو 10 شرکت برتر اسلحه سازی شکاری دنیا حداقل 7تاش این کالیبر و تولید میکنن و جزو پر فروش ترین کالیبر ها هستش
چون شکار قانون خاص خودشو داره شما حد اکثر فاصله ای که باید تیراندازی کنید 300 متره
تمام کالیبر هایی که سرشون دعواست تا 300 متر اختلاف افتشون اونقدر کمه که میشه در نظر نگرفت
منم چون شکارگاهم جنگله خیلی کم پیش میاد بالای 200 متر تیر بندازم برای همین به خاطر قیمت فشنگ و تخریب بیشتر کالیبر 8 ترجیح دادم دوباره همین کالیبر و گرفتم
دوستانی هم که میگن برای لانگ رنج 270 خوبه ولی 8 به درد نمیخوره مگه بدونه محاسبه تیرندازی میکنن که انقدر افت مهمه شما اگه فشنگ 8 خارجی بخری محاسبه افت و انجام بدی تو 1000 متر میتونی هدف بزنی به هر حال برای هر کالیبری باید محاسبه کنی فرق نمیکنه 270 باشه یا 8یا هر کالیبر دیگه ای

RE: معرفي اسلحه برنو - Saeed-AT44-Long - 2015-12-01 10:43 AM

(2015-12-01 09:12 AM)saintman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کم لطفی نکنید منم خیلی چیزا رو حساب کردم که 8 و انتخاب کردم
تو 10 شرکت برتر اسلحه سازی شکاری دنیا حداقل 7تاش این کالیبر و تولید میکنن و جزو پر فروش ترین کالیبر ها هستش
چون شکار قانون خاص خودشو داره شما حد اکثر فاصله ای که باید تیراندازی کنید 300 متره
تمام کالیبر هایی که سرشون دعواست تا 300 متر اختلاف افتشون اونقدر کمه که میشه در نظر نگرفت
منم چون شکارگاهم جنگله خیلی کم پیش میاد بالای 200 متر تیر بندازم برای همین به خاطر قیمت فشنگ و تخریب بیشتر کالیبر 8 ترجیح دادم دوباره همین کالیبر و گرفتم
دوستانی هم که میگن برای لانگ رنج 270 خوبه ولی 8 به درد نمیخوره مگه بدونه محاسبه تیرندازی میکنن که انقدر افت مهمه شما اگه فشنگ 8 خارجی بخری محاسبه افت و انجام بدی تو 1000 متر میتونی هدف بزنی به هر حال برای هر کالیبری باید محاسبه کنی فرق نمیکنه 270 باشه یا 8یا هر کالیبر دیگه ای

دوست عزیز در اینکه شما با بررسی تمام جوانب کالیبر مورد نظر خودتون رو انتخاب کردید هیچ تردیدی نیست و بسیار مناسب هم هست که قبل از انتخاب کالیبر نوع کاربری و انتظارات از اسلحه لیست شود ولی وقتی صحبت از مقایسه افت مرمی در فواصل مختلف به میان میاید کالیبر 270 مقدار کمتری افت نسبت به کالیبر 8 از خود نشان میدهد و این مهم در لانگ رنج کمک بسزایی به تیر انداز میکند گرچه با هر کالیبر بدون محاسبه شلیک کردن معقول به نظر نمیرسد.
اگر تمام شلیک های شما زیر 300 متر باشد و البته برای شکار، کالیبر 8 و 270 تفاوت چندانی نخواهد داشت حتی در این رنج تخریب 8 بیشتر هم هست پس انتخاب خوبی داشتید ولی برای کسی که عمده شلیک هاش برای اهداف بالای 400 و بیشتر هست کالیبری که افت کمتری داشته باشد در صدر جدول انتخاب است در این مورد من 270 رو انتخاب کردم و با وجود گران بودن مهمات باز هم رضایت دارم و نکته مهم اینکه برای شکارهای موجود در ایران 270 هم اضافی هست چه برسه به کالیبر 8 پس نباید تولید شرکتهای خارجی ملاک انتخاب در ایران باشد .
موفق باشید Khansariha (8)