شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2012-12-19 02:01 AM

مبارک باشه انشالله ولی صفر کردن مگسک با کولیس رو نشنیده بودم میشه یکم برام توضیح بدید ؟مدل 1328 میشه از اون خان پهن ها ؟ماشالله تفنگت خوراک گرازه ، بیشترین فاصله که بدون دوربین هدف میزنی چقدره ؟مثلا یه مربع 15در15 رو . ممنون

RE: معرفي اسلحه برنو - ahad - 2012-12-19 11:18 AM

مدل 1328 میشه از اون خان پهن ها ؟

باکسب اجازه از اساتید :خان در مدل 1317 از بقیه پهن تر ودر اصطلاح گوشتی تر می باشد کیفیت ساخت در برنو به تر تیب الف-مدل 1317 ب -مدل1309 ج-مدل 1328 Khansariha (48)

RE: معرفي اسلحه برنو - كولي - 2012-12-19 12:22 PM

سلام
منم یکدونه برنوی کوتاه 1317 بدون دستکاری با تیپ کلاسیک خودش دارم که ظاهرا در زمان کارشناسی سلاح فقط آرم وسنبه شده و قبل از منم دست کسی نبوده دارای لوله وخان قنداق و گلنگدن بسار بکری هست خوشبختانه باید بگم این تفنگ دیگه تاآخر عمرش طرف هیچ جانداری شلیک نخواهد کرد و بزرگنرین شکارش من بودم و بعد ازین هم خال سیاه سیبل .

RE: معرفي اسلحه برنو - parsaee - 2012-12-19 04:57 PM

سلام حرفه کروپ شد جدیدا رفته بودم بیجار واسه شکار یه کروپ گرفتم تو فاسله 600متری با فشنگهای پر شده خودم گروپ تیرم تقریبا 30*30بود ولی با فشنگ عشایری غیر ممکنه قصد دارم فاصله کروپ گیرم رو بیشتر کنم ولی رنجم تا 600بیشتر نمیزنه نتیجه کروپ 700 متری رو بهتون میگم نکته اینه دوربین تفنگم لئو پلد که به علاوش سادس تا 400متر خوراکه اب خوردن میزنم ولی بالاتر از اون چون چیزی واسه تصیح افت گلوله رو به علاوه دوربین نیست مجبورم از قدرت تخیلم استفاده کنم که کار سختی ولی تا 600مترو خوب زدم

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2012-12-19 10:01 PM

با سلام روش صفر کردن مگسک با کولیس البته بدون تصویر چون امکان گذاشتن عکس رو ندارم
1- برنو کوتاه دارای حافظ مگکسک به صورت نیم هلال است و تقریبا از پشت یا جلو به صورت علامت تشدید دیده می شود که دندانه وسط همان مگسک و دو دندانه طرفین حافظ می باشند
2- مگسک برنو در اصل کشویی است و با ضزبه زدن آرام توسط یک قلم و چکش می تواند در ریل خود به چپ و راست حرکت کند مانند تفنگ بادی چینی که البته در تفنگ بادی کل مجموعه مگسک در داخل ریل کشویی است
3- فرض کنید که با کولیس می خواهید قطر داخلی مجموعه دو بال حافظ مگسک را اندازه بگیرید(فاصله داخلی دندانه اول و سوم علامت تشدید ) لبه های تیز و تماسی قطر داخلی با لبه های داخلی دو بال حافظ مگسک در گیر می شوند و چون کولیس به اندازه زیاد باز نشده است لبه های پشتی تیغه های کولیس که منحنی می باشند با یکدیگر تقاطع دارند و شکلی تقریبا مثل سبیل های آویزان یک مکزیکی تشکیل می دهند اگر مکسگ دقیقا در وسط قرار داشته باشد باید به محل تقاطع دو خط منحنی کولیس برخورد و اگر نه به یکی از زبانه ها مثلا چپ و یا راست بر خواهد خورد
4 - کولیس را برداشته و با یک میخ یا میله و چکش از بغل به تیغه مگسک ضربه می زنیم تا در وسط قرار گیرد آزمایش کولیس را مجدد تکرار می کنیم تا از به وسط آمدن مگسک مطمئن گردیم و اگر نه از نو در جهت لازم ضربه را می زنیم تا تیغه کاملا وسط قرار گیرد پس از اطمینان از تنظیم دقیق حد فاصل ریل و مگسک را چسب قطره ای میریزیم تا مگسگ سفت شود و برای از بین بردن سفیدی چسب میتوان از مداد آرایشی یا مقداری کم واکس بهره جست.

RE: معرفي اسلحه برنو - ahad - 2012-12-19 11:40 PM

(2012-12-19 10:01 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام روش صفر کردن مگسک با کولیس البته بدون تصویر چون امکان گذاشتن عکس رو ندارم
1- برنو کوتاه دارای حافظ مگکسک به صورت نیم هلال است و تقریبا از پشت یا جلو به صورت علامت تشدید دیده می شود که دندانه وسط همان مگسک و دو دندانه طرفین حافظ می باشند
2- مگسک برنو در اصل کشویی است و با ضزبه زدن آرام توسط یک قلم و چکش می تواند در ریل خود به چپ و راست حرکت کند مانند تفنگ بادی چینی که البته در تفنگ بادی کل مجموعه مگسک در داخل ریل کشویی است
3- فرض کنید که با کولیس می خواهید قطر داخلی مجموعه دو بال حافظ مگسک را اندازه بگیرید(فاصله داخلی دندانه اول و سوم علامت تشدید ) لبه های تیز و تماسی قطر داخلی با لبه های داخلی دو بال حافظ مگسک در گیر می شوند و چون کولیس به اندازه زیاد باز نشده است لبه های پشتی تیغه های کولیس که منحنی می باشند با یکدیگر تقاطع دارند و شکلی تقریبا مثل سبیل های آویزان یک مکزیکی تشکیل می دهند اگر مکسگ دقیقا در وسط قرار داشته باشد باید به محل تقاطع دو خط منحنی کولیس برخورد و اگر نه به یکی از زبانه ها مثلا چپ و یا راست بر خواهد خورد
4 - کولیس را برداشته و با یک میخ یا میله و چکش از بغل به تیغه مگسک ضربه می زنیم تا در وسط قرار گیرد آزمایش کولیس را مجدد تکرار می کنیم تا از به وسط آمدن مگسک مطمئن گردیم و اگر نه از نو در جهت لازم ضربه را می زنیم تا تیغه کاملا وسط قرار گیرد پس از اطمینان از تنظیم دقیق حد فاصل ریل و مگسک را چسب قطره ای میریزیم تا مگسگ سفت شود و برای از بین بردن سفیدی چسب میتوان از مداد آرایشی یا مقداری کم واکس بهره جست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - salam - 2012-12-20 12:16 AM

(2012-12-17 03:17 PM)javadybaba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من برنو متوسط 1309 فروشی دارم 3سال ونیم از تاریخ صدور جوازش گذشته قنداق شکاری دوربین مئوپتا artmis 4Bتمیزه09...............2 بابائی

با عرض پوزش از مدیران محترم من نه میتونم پیام خصوصی بفرستم نه عکسها رو ببینم .
این ایمیل من هست و خواستار تفنگ شما هستم . عکسوقیمتراارسال بفرمایید. kian_af@yahoo.com

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2012-12-20 02:45 AM

(2012-12-19 04:57 PM)parsaee نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام حرفه کروپ شد جدیدا رفته بودم بیجار واسه شکار یه کروپ گرفتم تو فاسله 600متری با فشنگهای پر شده خودم گروپ تیرم تقریبا 30*30بود ولی با فشنگ عشایری غیر ممکنه قصد دارم فاصله کروپ گیرم رو بیشتر کنم ولی رنجم تا 600بیشتر نمیزنه نتیجه کروپ 700 متری رو بهتون میگم نکته اینه دوربین تفنگم لئو پلد که به علاوش سادس تا 400متر خوراکه اب خوردن میزنم ولی بالاتر از اون چون چیزی واسه تصیح افت گلوله رو به علاوه دوربین نیست مجبورم از قدرت تخیلم استفاده کنم که کار سختی ولی تا 600مترو خوب زدم
با سلام خدمت جناب پارسایی
دوست عزیز کاش گزارشت رو تصویری میکردی . دست گذاشتی رو نقطه حساس !! کجا ؟؟ حالا میگم : من یه عمره دارم با همه کل کل میکنم که اصلا میشه برنو رو در فاصله 300 صفر کرد تا 600 تیر انداخت ؟ هر کی رو من دیدم رو 200 صفر کرده میگه همین خوبه !!!تا جاییکه من دیدم و فهمیدم بدلیل قوس مسیر حرکت گلوله حقیقتا هر دوربینی و هر کسی نمیتونه با برنو لانگ رنج بزنه یعنی هر دوربینی هم نمیشه روش بست برخلاف 270 که مسیر کشیده ای داره ودوربین های مختلفی روش خوب جواب میده . من شنیدم (البته فقط شنیدم هنوز خوب تحقیق نکردم )بدلیل قوس زیاد حرکت گلوله ،در اوج مسیر از خط دید خارج میشه حالا این لئوپولد شما رو چه فاصله ای صفره ؟زومش چقدره ؟ شما برای مسافت های مختلف با توجه به اینکه میل دات هم نداره دردسر نمیوفتی ؟
این مسئله پرواز قوس دار گلوله بنظر دور از ذهن هم نمیاد با توجه به اینکه اصولا 8*57 کالیبر سنگینی به حساب میاد و کالیبر های سنگین هم برای دور بکار نمیرن مثلا کسی 45*70 رو برای 300 متر بکار نمیبره در حالیکه شاید از خیلی کالیبر ها در اون مسافت انرژی بیشتری داشته باشه .با توجه به اینکه دیدم اهل فشنگ پرکردن گلوله ای و اینکار در ایران زیاد معمول نیست پس خوب میدونی داری چکار میکنی میتونی جواب مارو بدی و خیلی ابهامات رو برطرف کنی ؟ ممنون میشم

وبا تشکر از rezajf برای توضیح خوبشون یه سوال هم از شما داشتم گام لوله اسلحت رو میدونی ؟؟

RE: معرفي اسلحه برنو - parsaee - 2012-12-20 06:26 PM

سلام این چیزی که کفتم تا چند وقت پیش یرای خودم هم غیر معقول بود دقیقا درک میکنم که چی میگی من تا چند ماه پیش نظرم همین بود ولی توضیحش کار سختی چون به وزن باروت وزن مرمی و همچنین اشنایی با روبین وخصوصیات بالستیک مرمی برمیگرده شاید گفتن این حرف گنده تر از من باشه ولی من وقتی فشنگهای mmرو هم بررسی کردم متوجه شدم اونها هم اینقدر دقیق نیست و گاها وزن بعصی از مرمیها 2گرین اختلاف داره من تقریبا هر فشنگی که پر میکنم نیم ساعت زمان میبره تا اونو دقیق کنم مرمی رو بالانس تازه الان میفهمم که برنو چیه بزودی یه کروپ تو فاصله 500متر میزام شاید باور کردنی نباشه من در این مود خیلی با احتیاط حرف میزنم چون فکر میکنم ممکنه بقیه در موردم فکرهای اشتباه بکننKhansariha (226)
در مورد دوربین فراموش کردم بگم 40*9* 3لئوپلد امریکا سه سالم هست از تنظیم خارج نشده همیشه رو 9 تیر اندازی میکنم مگه برا شکار شب که رو 3 میزارمش تفنگم 25متر و 185متر صفره برا 300 از نقطه ای که به علاوه دوبین پهن تر میشه استفاده میکنم که دقیقا تو 300متر صفره واسه 400 دقیقا همونو 20سانت بالاتر از گرده شکار میگیرم که تقریبا 75 سانت افتش میشه نسبتبه 300 در صمن 20سانتی که میگم چیزیه که از تو دوربین بر اساس تجربه میبینم شاید اندکی با اندازه واقعی متفاوت باشه 500 به بالا دیگه هیچ نشانه ای ندارم و فقط از حواسم و تجربم میگیرم ولی وقتی از فشنگهای 154 گرینی استفاده میکنم دقیقا 100متر دور رو با همین تفاصیر میزنم یعنی 500 متر رو هم با دقت قابل قبول میتونم بزنم در مورد 600دیگه چیزی ندارم چون فقط از حواسم کمک میگیرم
در مورد گام اسلحم نه گامشو نمیدونم ولی میدونم مدل 1317 بلند بوده که خودم متوسطش کردم خانش بسیار بسیار سالمه که بعضی وفتها مرمی های که پوشش برنجی یه طرفشون نازکتزه رو برش میده به طوری که سرب داخل مشخصه اینم زمانی فهمیدم که یه فشنگ قریمی شلیک کردم فقط چاشنیش عمل کرد مرمی تو لول موند وقتی در اوردمش اینو دیدم که چطوری مرمی برش خورده حتی میشه واسه اینکه برش حان رو روی مرمی دید به داخل یه استخر شلیک کرد مرمی کاملا سالم میمونه و برشهای خان روش مشخصه

RE: معرفي اسلحه برنو - saramon - 2012-12-21 02:00 AM

(2012-12-20 06:26 PM)parsaee نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام این چیزی که کفتم تا چند وقت پیش یرای خودم هم غیر معقول بود دقیقا درک میکنم که چی میگی من تا چند ماه پیش نظرم همین بود ولی توضیحش کار سختی چون به وزن باروت وزن مرمی و همچنین اشنایی با روبین وخصوصیات بالستیک مرمی برمیگرده شاید گفتن این حرف گنده تر از من باشه ولی من وقتی فشنگهای mmرو هم بررسی کردم متوجه شدم اونها هم اینقدر دقیق نیست و گاها وزن بعصی از مرمیها 2گرین اختلاف داره من تقریبا هر فشنگی که پر میکنم نیم ساعت زمان میبره تا اونو دقیق کنم مرمی رو بالانس تازه الان میفهمم که برنو چیه بزودی یه کروپ تو فاصله 500متر میزام شاید باور کردنی نباشه من در این مود خیلی با احتیاط حرف میزنم چون فکر میکنم ممکنه بقیه در موردم فکرهای اشتباه بکننKhansariha (226)
در مورد دوربین فراموش کردم بگم 40*9* 3لئوپلد امریکا سه سالم هست از تنظیم خارج نشده همیشه رو 9 تیر اندازی میکنم مگه برا شکار شب که رو 3 میزارمش تفنگم 25متر و 185متر صفره برا 300 از نقطه ای که به علاوه دوبین پهن تر میشه استفاده میکنم که دقیقا تو 300متر صفره واسه 400 دقیقا همونو 20سانت بالاتر از گرده شکار میگیرم که تقریبا 75 سانت افتش میشه نسبتبه 300 در صمن 20سانتی که میگم چیزیه که از تو دوربین بر اساس تجربه میبینم شاید اندکی با اندازه واقعی متفاوت باشه 500 به بالا دیگه هیچ نشانه ای ندارم و فقط از حواسم و تجربم میگیرم ولی وقتی از فشنگهای 154 گرینی استفاده میکنم دقیقا 100متر دور رو با همین تفاصیر میزنم یعنی 500 متر رو هم با دقت قابل قبول میتونم بزنم در مورد 600دیگه چیزی ندارم چون فقط از حواسم کمک میگیرم
در مورد گام اسلحم نه گامشو نمیدونم ولی میدونم مدل 1317 بلند بوده که خودم متوسطش کردم خانش بسیار بسیار سالمه که بعضی وفتها مرمی های که پوشش برنجی یه طرفشون نازکتزه رو برش میده به طوری که سرب داخل مشخصه اینم زمانی فهمیدم که یه فشنگ قریمی شلیک کردم فقط چاشنیش عمل کرد مرمی تو لول موند وقتی در اوردمش اینو دیدم که چطوری مرمی برش خورده حتی میشه واسه اینکه برش حان رو روی مرمی دید به داخل یه استخر شلیک کرد مرمی کاملا سالم میمونه و برشهای خان روش مشخصه
سلام
ممنون از مطالب مفیدت و منتظر گروپتون هستیم
فقط در شلیک به آب خیلی خیلی مراقب باشید .. گاهی اوقات رفتارهای عجیبی سر میزنه از این آب اصلا قابل پیشبینی نیست حتی ممکنه گلوله رو برگردونه