شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - keavsh - 2012-11-12 10:55 AM

تشکر از توزیحاتت دوست عزیز شنیدم افت گلوله مدل 1317 از 1309 بیشتر با توجه به خان ولی دقت حق کاملا با شماست

RE: معرفي اسلحه برنو - masih.hunter - 2012-11-12 11:46 AM

(2012-10-25 07:01 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اينم يك برنو چكوسلواكي با گلنگدن آلماني
اسمش هم گذاشتم پيرمرد Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

----------------------------------------------------------------------------------
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

----------------------------------------------------------------------------------

اينم گلنگدن آلمان

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

شكاف درجه

---------------------------------------------------------------------------------
موفق باشيد و سربلند Khansariha (8)

عبدالله جان برنو تمیزیه قدرشو بدون . عجب گلنی داره به به . Khansariha (8)

یاده Medal Of Honor افتادم .

RE: معرفي اسلحه برنو - deneb - 2012-11-21 02:54 PM

(2012-11-02 03:58 PM)deneb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ، من يه برنو قديمي ديدم ، كه روش نوشته 98GF و برنادورف هم روش نوشته و تاريخ ١٩١٧ فكر كنم روشه ، بنظرتون اين چه مدلي هست و بدرد بخور هست يا نه ، ساخت آلمان هست
(2012-11-02 03:58 PM)deneb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ، من يه برنو قديمي ديدم ، كه روش نوشته Gew 98 و برنادورف هم روش نوشته و تاريخ ١٩١٧ فكر كنم روشه ، بنظرتون اين چه مدلي هست و بدرد بخور هست يا نه ، ساخت آلمان و متوسط هست

بچه ها کسی اطلاعی نداشت ؟ کسی می دونه از نوع خان یا چیزی با برنو های دیگه فرق کنه ؟

RE: معرفي اسلحه برنو - alinikparast - 2012-11-27 07:59 PM

با سلام خدمت دوستان می خواستم بدونم برنو بلند با برنو کوتاه چه فرقی دارد
با تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - mhrSB - 2012-11-27 08:35 PM

(2012-11-27 07:59 PM)alinikparast نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر

سلام دوست عزیز
برنو کوتاه ،بلند و متوسط فرقشون در طول لوله ها است.

RE: معرفي اسلحه برنو - parsaee - 2012-12-03 02:20 PM

(2012-11-27 08:35 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-11-27 07:59 PM)alinikparast نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر

سلام دوست عزیز
برنو کوتاه ،بلند و متوسط فرقشون در طول لوله ها است.

همونطور هم که دوستمون گفت فرق اینها در طول لوله هاست که این کوتاهی لوله در سرعت گلوله و دقت اون تاثیر میزاره هر چقدر طول لوله بیشتر باشه دقت اونم بیشتر بیشتر میشه ولی از اونجایی که برای بلندی طول لوله محدودیت وجود داره اندازه استاندارد اون تقریبا 60سانتیمتر تعریف شده برای تفنگهای شکاری ولی در مورد برنو بلند چون بحث جنگی اون مطرحه و همچنین سرنیزه که روی اون نصب میشه از این قانون تابعیت نمیکنه و قطعا طول اون برای جنگ سرنیزه مهمتر بوده یا برنوی کوتاه چون جهت سواره نظام استفاده میشده باید دارای طول کوتاه تری میبوده تا راحت تر از اون بتونن استفاده کنن

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2012-12-04 01:11 AM

البته این رو هم در نظر داشته باشید در برنو کوتاه تا جاییکه من دیدم گام خان کوتاه تره که با ایجاد اسپین بیشتر در مسافت کمتر لوله پایداری ایجاد کنه . دوستان مقدار عددی گام سه مدل رو میدونند ؟

RE: معرفي اسلحه برنو - javadybaba - 2012-12-17 03:17 PM

سلام من برنو متوسط 1309 فروشی دارم 3سال ونیم از تاریخ صدور جوازش گذشته قنداق شکاری دوربین مئوپتا artmis 4Bتمیزه09...............2 بابائی

RE: معرفي اسلحه برنو - masih.hunter - 2012-12-17 03:30 PM

(2012-12-17 03:17 PM)javadybaba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من برنو متوسط 1309 فروشی دارم 3سال ونیم از تاریخ صدور جوازش گذشته قنداق شکاری دوربین مئوپتا artmis 4Bتمیزه09...............2 بابائی

جناب بابائی عنوان تاپیک فروشه ؟؟؟یا معرفی اسلحه برنو ؟!!! دیگه واقعا" نمیدونم چی بگم اقایو یکم این قوانین رو بخونید اینهارو برای شما قرار دادیم.

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2012-12-19 12:39 AM

با سلام خدمت بزرگواران گرامی
بنده تازه وارد این سایت شدم و طبیعیه که تمام پست ها رو نخوندم
برنو کوتاه با نام کارابین برنو معروفه و تو ایران بلند و وسط و کوتاه رو به ترتیب پیاده سواره و توپخانه میگن
من خودم یه دونه کوتاه 1328 با فرم فابریک خودشو دارم که از مزایده های ارتش بوده و دست سرباز هم نرفته
دقت خوبی داره و مگسکش رو با کولیس صفر کردم وقتی شکاق درجه در حد پایین قرار داره نقطه صفر دومش حدود 130 متره
از فاصله 50 متری به درخت به قطر تنه 40 سانت بهش شلیک کردم و درخت رو به راحتی سوراخ کرد (فشنگ سهمیه ای نوک تیز 02)
از فاصله 80 متری بدون دوربین به راحتی میشه یه بشقاب تراپ رو باهاش زد