شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - gaskin - 2015-10-15 11:00 AM

باسلام خدمت اهالی انجمن
میخواستم دوستان واساتید محترم درمورد خط سیر گلوله برنو بلنددرفواصل مختلف توضیح دهند برای تفنگی که در فاصله 200 متر صفر شده 300متر چقدر افت میکنه 100متر چقدر سر میکنه وایا این افت یا سر کردن برای تفنگ های مختلف متفاوتهKhansariha (256)

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-10-15 11:44 AM

سلام دوست عزیز. افت یا سر کردن یکی از عواملش اسلحه است فاکتورهای دیگه هم موثره مثل وزن مرمی شکل مرمی نوع باروت. مقدار شارژباروت اما اگر منظورتان تیراندازی همیشه با یک نوع فشنگه برنو معمولا در صدمتر هشت سانت بالا میزنه بین صد هشتاد تا دویست متر صفر میشه در صیصدمتر بیست سانت افت می اره اگه درست گفته باشم چون فراموش کردم. میزان افت در تفنگها با کالیبر های مختلف متفاوته میزان سر کردن هم متفاوته مثلا دویست هفتاد در صد متر چهار سانت سر میکنه اما برنو هشت سانت. شما باید با اسلحه تون در فواصل مختلف تیراندازی کنید اطلاعات رو یادداشت کنید.

hosein haghighi

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-10-15 07:29 PM

سلام
عرض شود قسمتی که در عکس زیر با فلش آبی رنگ مشخص شده، محل مخصوص قرار گرفتن شانه فشنگ، جهت پر کردن خشاب برنو است...... در یک برنو کوتاه که قنداقش تجاری شده بود، طرف حتی این قسمت را نیز تعویض کرده بود و این شکافو حذف کرده بود، که البته در این صورت باز هم می شود از شانه فشنگ استفاده کرد، اما دیگر شانه فشنگ، اون پایداری لازم را موقع فشار دادن فشنگها بر روی خشاب نخواهد داشت.......
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - mehrdads - 2015-10-16 12:03 AM

سلام دوستان ، اگه بخواین روی یه همچین برنویی بدون ریل دوربین نصب کنیم چه طور میشه ؟ اصلا میشه نصب کرد ؟ممنون Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-10-16 03:29 PM

از شدنش که میشه، ولیکن کار یه اسلحه ساز خوبه.......... چنانچه یه اسلحه ساز به من گفت 500 تومن می گیرم، دوربینو برات تمیز وصل می کنم...... ضمنا گفت که اگر دوربینشم خودم برات تهیه کنم روهم یه چیزی حدود 2.5 درمیاد......

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-10-16 08:22 PM

عرض شود، در برنو و کلا ماوزر 98 وقتی که با استفاده از شانه، فشنگها را درون خشاب قرار می دهیم، فشنگها به صورت کنار هم درون خشاب قرار می گیرند، درصورتی که در اسلحه ام یک، وقتی که با استفاده از شانه، فشنگها را درون خشاب قرار می دهیم، فشنگها به صورت زیر هم درون خشاب قرار می گیرند......
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-10-17 06:48 PM

سلام
عکس زیر یه سرباز آلمانی را نشان می دهد که با ماوزر 98 که سرنیزه به سر آن وصل شده در حال تیراندازی است. درسته که وزن سرنیزه فقط 700 گرم است ولی با توجه به طول 40 سانتیمتری آن، وقتی که به سر تفنگ وصل می گردد باعث افزایش طول آن از 125 به 165 سانتیمتر می شود که خود باعث ایجاد لنگر شده و استفاده از اسلحه و هدفگیری دقیق را مشکل می سازد (مگر اینکه اسلحه بر یک تکیه گاه قرار داده شود)...... شاید کاربرد موثرتر آن زمانی بوده است که فشنگها تمام شده و سرباز از تفنگ و سرنیزه به عنوان یک نیزه بلند در نبردد تن به تن استفاده می نموده است و نیاز به هدفگیری دقیق نداشته است........

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-10-17 09:05 PM

البته دوستان، متاسفانه طبق عکس زیر، این پسر آمریکایی درپیت قوزمیت هم داره با ماوزر 98 سرنیزه دار تیراندازی میکنه خخخخخخخخخخ....... البته بعیده که به هدف بزنه خخخخخخخخ.............

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-10-18 06:55 PM

سلام
عکس زیر یک طرح جالب برای گذاشتن دوربین برای برنو (ماوزر 98) است. همانطور که در عکس پیداست دوربین جایی قرار گرفته که برای دسته گلنگدن مزاحمت ایجاد نکرده و لذا نیازی به خم کردن آن هم نیست. ضمنا دوربین برای سیستم شکاف درجه هم تا حدودی مزاحمت ایجاد نکرده و اگر تیرانداز بخواهد می تواند از آن هم استفاده کند...........
این پستو برای این گذاشتم چون بنده که تفنگو برده بودم اسلحه ساز برای نصب دوربین، طرف گفت که اولا باید دسته گلنگدنت خم بشه، چون برای دوربین مزاحمت ایجاد می کنه و ضمنا باید با شکاف درجه هم خداحافظی کنی......

RE: معرفي اسلحه برنو - saintman - 2015-10-19 09:19 AM

سلام دوستان
جدیدا در بازار ماشه تیمنی و ضامن داکوتا با قیمت خیلی خوبی عرضه میشه (عکسشون و در پست های قبل گذاشتم)
به هیچ عنوان خرید نکنید چون تقلبی هستن
من خریدم و به زحمت تونستم پس بدم
از این به بعد هم تصمیم دارم از فروشنده خوش اخلاق و با انصاف به نام تورج خرید کنمKhansariha (226)
چون با تمام خصوصیات بارزی که بالا ذکر کردم و همه میدونن منظورم چیه تا حالا نشنیدم جنس تقلبی به کسی بده
ترجیح میدم گرون بخرم ولی اصل بخرم
با ماشه و ضامن تفنگ نمیشه شوخی کرد بحث مرگ و زندگیه