شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-10-10 08:35 PM

عرض شود یکی از بچه ها یه تفنگ گلوله زنی آورده بود تو مزرعه که فکر کنم از نوع 270 بود (چون فشنگش اندازه 270 بود)، وقتی که گلنگدنشو در آورد، بنده احساس کردم وزن و اندازه گلنگدنش خیلی کمتر از وزن و اندازه گلنگدن برنو است،...... حال اگر دوستان می فرمایند که گلنگدن برنو و 270 یکی است، پس حتما اون تفنگ مربوطه 270 نبوده.....

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-10-10 08:45 PM

شاید برنو بلژیک fnکپ کوچیک بوده که لولش رو دادن با 270تعویض کردن. اگر اون باشه گلنش یکم کوچیک تر وسبک تره.

hosein haghighi

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2015-10-10 11:36 PM

(2015-10-10 08:35 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض شود یکی از بچه ها یه تفنگ گلوله زنی آورده بود تو مزرعه که فکر کنم از نوع 270 بود (چون فشنگش اندازه 270 بود)، وقتی که گلنگدنشو در آورد، بنده احساس کردم وزن و اندازه گلنگدنش خیلی کمتر از وزن و اندازه گلنگدن برنو است،...... حال اگر دوستان می فرمایند که گلنگدن برنو و 270 یکی است، پس حتما اون تفنگ مربوطه 270 نبوده.....
پیرو فرمایش حسین آقا حقیقی مقوله 270 و نخجیر3 ، دو مقوله جداست امکان داره این تفنگ دوست شما 270 فابریک باشه و با سیستم گلنگدنی متفاوت از برنو یا نخجیر 3

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-10-10 11:50 PM

دوست عزیز 270یه کالیبره. صدها جور کپ و گلن داره. خیلی از گلنگدنها در نمونه های مختلف داره که شاید سبک تر باشه و بر عکس سنگین تر. شما وقتی میخواهید قیاس بکنید باید مارک ومدل اسلحه دوستتون رو بدونید تا مقایسه با گلنگدن برنو صورت بگیره.

hosein haghighi

RE: معرفي اسلحه برنو - saintman - 2015-10-10 11:50 PM

دوستان گلن تفنگ من سخت باز میشه(بعد از شلیک) چون پوکه بیشتر از حد نرمال از اندازه ی اصلی دفورمه میشه(گلویی پوکه ۲ میل بلند تر میشه)
بعد مشورت با تعمیر کاران مجرب تصمیم گرفتم برم جنگ افزار سازی و شاکی بشم تا دوباره لوله رو عوض کنن چون این لوله هم کلا داخلش دونه های زنگ داره هم جای فشنگش گشاده

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2015-10-11 04:56 PM

[تصویر: DSC00022.JPG]

RE: معرفي اسلحه برنو - mirlohi - 2015-10-11 05:04 PM

خخخخخخخخخخ آقا رضا رفتی به دیار کودکی ها خخخخخKhansariha (8) راستی صبح تو راه دانشگاه یه بنز تک دیدم پر ام یک و برنو و چنتا ماشین پلیس هم اسکورتش کرده بودن.پرسیدم قضیه چیه ؟؟ گفتن که این تفنگا داره میره ذوب آهن.این قدر دلم سوخت.میخواستم بپرم عقب ماشین چنتا برنو بلند هاشو بزنم تو گوشش خخخخخخخخخخخخKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-10-13 06:48 PM

سلام دوستان
عرض شود یکی از نکات مربوط به تفنگ برنو، جاگذاری فشنگ درون خشاب آن است. که برای این کار می توانیم هم فشنگها را دانه دانه درون خشاب قرار دهیم (که یه کم زمان بر است) و هم از طریق جاگذاری فشنگها درون شانه فشنگ مخصوص برنو، تمامی فشنگها را یکجا درون خشاب قرار دهیم. البته استفاده از شانه فشنگ، به خاطر سرعت عمل بالاتر، در زمان جنگ کاربرد بیشتری داشته است..............
بنده برای جلوگیری از خاک خوردن تاپیک برنو، یه کلیپ کوتاه 40 ثانیه ای از نحوه جاگذاری فشنگها، از طریق کاربرد شانه فشنگ، روی برنوی خودم تهیه کردم که به زودی لینکشو قرار خواهم داد...........

فعلا عکسهای زیرو گذاشتم:
عکس از شانه فشنگ لود شده...........
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عکس از قرار گرفتن شانه فشنگ بر روی خشاب...........
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-10-13 10:27 PM

**** دم اهالی انجمن همیشه گرم باد ****

RE: معرفي اسلحه برنو - winterzxz - 2015-10-14 05:28 PM

دوستان قیمت برنو بلند دست نخورده الان چنده؟

فرستاده شده از LG-D160ِ من با Tapatalk