شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - jonoobi - 2015-10-03 02:29 PM

RE: معرفي اسلحه برنو - Gestapo - 2015-10-03 03:22 PM

پدر بزرگ منم یه برنو بلند داشت اما بجای حیوون آدم شکار میکرد چون مشروطه خواه بود و در فتح تهران دست داشت یکی از نیروهای سردار اسعد بختیاری بود اگه تفنگش رو پیدا کردم حتما یه عکس ازش میذارمKhansariha (256)

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2015-10-03 10:41 PM

باسلام خدمت دوستان

نطراساتیدمحترم راراجع به نصب دوربین روی برنو کوتاه میخواستم بدونم.آیاکلا موافق بستن دوربین روی برنو کوتاه هستید؟؟دراینصورت چه زومی مناسبترهست؟؟

ازلحاظ مالی برام خیلی مهم نیست.ممنون میشم اگراساتیدنظرشون بفرمایند.

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2015-10-03 10:51 PM

با سلام :
بنظر بنده یک دوربین با زوم ثابت مناسب است دلیلش هم اینه که چون با این اسلحه تیراندازی لانگ رنج انجام نمیشود یک دوربین ساده برای فواصل تا 200 متر بخوبی کفایت میکند . در مورد مارک هم ، آنچه پیدا شود به آنچه میخواهیم (طبق معمول !!!!) ارجح است
تا نظر سایر دوستان چی باشه

RE: معرفي اسلحه برنو - jonoobi - 2015-10-04 12:59 AM

(2015-10-02 06:50 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جنوبی جان هرعکسی داری به واتساپ من بفرست من به اینجا انتقالش میدم( دم اهالی انجمن همیشه گرم باد)
جنوبی جان برنو رو ببر پیش تعمیر کاروبهش بگو که از اون وفتی که دوربینو نصب کردید دقتشو ازدست داده تا ببینیم ایشون چی میگن / توصیه و نوشته های دوستان بزرگوار و من حقیر یه طرف قضیه است تفنگو دراختیار داستن واز نزدیک بررسی کردن یه طرف دیگر قضیه است /// ضمنا چندتا عکس از گلن وسوزنش بذاریدوبفرمایید که چجوری حد و استاندارد بودن هداسپیس وهد کلیرنس رو تشخیص دادید وتعیین کردید //

درود احمدی عزیز
عکس زیاد دارم ولی الان شیراز هستم برگردم جنوب میفرستم واست
برای تنظیم هداسپیس یه فشنگ کاملو میزاشتم تو خزانه و گلنو میخابوندم بعد با مکش کردن از سر لول چک میکردم تا فشنگ اب بندی باشه و زبون رو نک لوله بچسپه و در عین حال گلنم زیاد سفت نشه
(2015-10-02 07:57 PM)sada نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-10-01 11:53 AM)jonoobi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
بنده چند روزیه از مسافرت برگشتم و بلافاصله رففتم تو کار برنو و رفع عیب با کم کردن هداسپیس
قرار شد یه ورقه فلزیو بزارم رو پیشونی جنگی تا فاصله کم بشه اما ورقه مناسبو پیدا نکردم
ورقه ها یا نازک بودن یا کلفت خسته شدم از بس دنبال ورق گشتم
این شد که تصمیم گرفتم پیشونی جنگی رو کاربیت زرد کنم و بعد با دستگاه تراش به اندازه دلخواه برسونمش
این کارو کردم و پس اتمام کار حالا سوزن کوتاه میومد و چاشنی عمل نمیکرد
با مشورت با تراشکار سوزن رو با کاربیت سیاه بلندترش کردم و با کمک دستگاه تراش فرم مورد نظرو بهش دادم
الان دیگه هداسپیسش عالی شده بود گفتم دیگه تیرام از خال بیرون نمیره

اما پس از پایان کار که تفنگمو تست کردم بازم خوب نزد!!!!!!!!
ولی چرااااااااااااااا؟؟؟؟؟

باسلام خدمت دوستان

دوست عزیزبنده تمام مسایل مربوط به تفنگ شما ونظرات اساتیدمحترم انجمن رامطالعه کردم.شماتیراندازی تون باپایه انجام

میدین؟؟البته بااجازه اساتید اگرامکان داره چندشلیک باپایه و اگرمیتونید فشنگها روتعویض کنید ودرصورت امکان یک نفردیگرتیرانداز

باخودببرید ودرهوای آرام صبح گروپ بگیریدببینیدنتیجه تفاوتی پیدامیکنه؟؟ببخشیدفقط هدف حل مشکل خودتون هست.انشاالله که حل میشه.
سلام دوست عزیز
تمام تیراندازی های بنده در حالت درازکش و با تکیه گاه مناسب انجام شده ضمن اینکه تیر اندازو عوض هم کردم فکر نمیکنم خطای تیر انداز باشه و متمءن هستم تفنگم یه عیبی داره ولی چه عیبیو نمیدونم
فشنگم چند بار عوض کردم و با فشنگهای متفاوت امتحان کردمو بازم جواب نداد
حتا از فشنگهای سری قدیمی دوسال پیش که یکی از دوستان داشت هم استفاده کردم بازم خوب نبود
ضمنا تمام تیراندازیهام در هوای آرام و بدون باد انجام شده

RE: معرفي اسلحه برنو - mehdimauser - 2015-10-04 01:19 AM

با سلام من کم تجربه تر از اونم که بخوام شخصی را نصیحت کنم ولی خواهشا برای تست کردن اینکارو نکنید بینهایت خطرناکه خیلی‌ها برای کمتر از این چیزها جونشونو از دست دادن
جسارت بنده را ببخشیدKhansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - jonoobi - 2015-10-04 01:30 AM

(2015-10-03 01:48 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
جنوبی جان ، به سلامتی از سفر برگشتید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
ولی سوغاتی ما کو ؟؟؟ عکسهای نمایشگاه دوبی ؟؟خخخخخخخخ
من فکر میکردم بعد از انجام این کار ها مشکل برطرف میشه البته کاش به گلنگدن و سوزن دست نمیزدید و اینهمه حرارت نمیدید . اگر یادتون باشه من و جناب احمدی پیشنهاد تعویض گلنگدن رو بطور موقت داشتیم ...................
همونطور که جناب احمدی گفتند حضور داشتن و دست گرفتن تفنگ عامل مهمی در تشخیص ایراد تفنگ هست که متاسفانه دوستان هرکدوم یک جای ایران عزیز هستند ، پس فقط میمونه پیشنهاد . بنظرم قبل از رفتن پیش تعمیرکار ، شما دو تا کار دیگه رو انجام بدید یکی استفاده از فشنگ خارجی یا یکدست شده توسط یک آدم وارد و دقیق - دومین راه برداشتن بستهایی که لول رو به قنداق متصل میکنند و شلیک مجدد . ضمن اینکه شما بدلیل ناراحتی از وضع تفنگ و استرس آن ، شاید در هنگام شلیک عملکرد دقیق نداشته باشید پس همونطور که دوستمون گفتند ، تیرانداز رو هم عوض کنید و چند تیر بدید شلیک کنه .استفاده از کیسه شن - شوتینگ رست -وضعیت دراز کش و........ همه اینها شاید کمک کنه دلیل اصلی این گیجی تفنگ پیدا بشه
انشالله موفق باشید و ما رو هم در جریان بگذارید

سلام کوهنورد جان
عکس زیاد آوردم که بیشتر از دوربین شکاری و تفنگه ان شاالله برای احمدی عزیز میفرستم تا به اشتراک بزارن
درمورد فشنگ یکی از دوستان برنو متوسط آلمان داره که از همین فشنگایی که من دارم و از یه پاکت با ون امتحان کردیم که خیلیم خوب میزد ولی همون فشنگا رو با تفنگ من امتحان کردیم و بد زد
از انواع فشنگای ایرانی استفاده کردم و جواب نداد در حالی که همه دارن از همین فشنگا استفاده میکنن و خوب میزنه واسه همین بعید میدونم از فشنگ باشه
تیراندازم که عوض کردم فقط بسستهای مهار کننده رو باز نکردم
لولو کامل یه بار از قنداق جدا کردم و قنداقو کاملا تمیز کردم و روغن و گردو خاکهای کف قنداقو با صنباده نرم تمیز کردم
حالت تیراندازیمم همیشه درازکش بوده با زیر دستی و تکیه گاه مناسب
(2015-10-02 07:57 PM)sada نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-10-01 11:53 AM)jonoobi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
بنده چند روزیه از مسافرت برگشتم و بلافاصله رففتم تو کار برنو و رفع عیب با کم کردن هداسپیس
قرار شد یه ورقه فلزیو بزارم رو پیشونی جنگی تا فاصله کم بشه اما ورقه مناسبو پیدا نکردم
ورقه ها یا نازک بودن یا کلفت خسته شدم از بس دنبال ورق گشتم
این شد که تصمیم گرفتم پیشونی جنگی رو کاربیت زرد کنم و بعد با دستگاه تراش به اندازه دلخواه برسونمش
این کارو کردم و پس اتمام کار حالا سوزن کوتاه میومد و چاشنی عمل نمیکرد
با مشورت با تراشکار سوزن رو با کاربیت سیاه بلندترش کردم و با کمک دستگاه تراش فرم مورد نظرو بهش دادم
الان دیگه هداسپیسش عالی شده بود گفتم دیگه تیرام از خال بیرون نمیره

اما پس از پایان کار که تفنگمو تست کردم بازم خوب نزد!!!!!!!!
ولی چرااااااااااااااا؟؟؟؟؟

باسلام خدمت دوستان

دوست عزیزبنده تمام مسایل مربوط به تفنگ شما ونظرات اساتیدمحترم انجمن رامطالعه کردم.شماتیراندازی تون باپایه انجام

میدین؟؟البته بااجازه اساتید اگرامکان داره چندشلیک باپایه و اگرمیتونید فشنگها روتعویض کنید ودرصورت امکان یک نفردیگرتیرانداز

باخودببرید ودرهوای آرام صبح گروپ بگیریدببینیدنتیجه تفاوتی پیدامیکنه؟؟ببخشیدفقط هدف حل مشکل خودتون هست.انشاالله که حل میشه.
سلام دوست عزیز
تمام تیراندازی های بنده در حالت درازکش و با تکیه گاه مناسب انجام شده ضمن اینکه تیر اندازو عوض هم کردم فکر نمیکنم خطای تیر انداز باشه و متمءن هستم تفنگم یه عیبی داره ولی چه عیبیو نمیدونم
فشنگم چند بار عوض کردم و با فشنگهای متفاوت امتحان کردمو بازم جواب نداد
حتا از فشنگهای سری قدیمی دوسال پیش که یکی از دوستان داشت هم استفاده کردم بازم خوب نبود
ضمنا تمام تیراندازیهام در هوای آرام و بدون باد انجام شده

(2015-10-02 06:50 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جنوبی جان هرعکسی داری به واتساپ من بفرست من به اینجا انتقالش میدم( دم اهالی انجمن همیشه گرم باد)
جنوبی جان برنو رو ببر پیش تعمیر کاروبهش بگو که از اون وفتی که دوربینو نصب کردید دقتشو ازدست داده تا ببینیم ایشون چی میگن / توصیه و نوشته های دوستان بزرگوار و من حقیر یه طرف قضیه است تفنگو دراختیار داستن واز نزدیک بررسی کردن یه طرف دیگر قضیه است /// ضمنا چندتا عکس از گلن وسوزنش بذاریدوبفرمایید که چجوری حد و استاندارد بودن هداسپیس وهد کلیرنس رو تشخیص دادید وتعیین کردید //

درود احمدی عزیز
برای تنظیم هداسپیس یه فشنگ کاملو میزاشتم تو خزانه و گلنو میخابوندم بعد با مکش کردن از سر لول چک میکردم تا فشنگ اب بندی باشه و زبون رو نک لوله بچسپه و در عین حال گلنم زیاد سفت نشه

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-10-04 07:30 AM

جنوبی جان / بنده با مهدی ماوزر عزیز کاملا موافقم وشما کاریسیاربسیار خطرناکی کردید شما برای مک زدن سرلول میتونستید از یه فشنگ تخلیه شده استفاده کنیدلزومی نداره حتما از یه فشنگ سالم استفاده بشه/ ایا الان هداسپیسو با روش یک لایه کاغذ چک کردید؟ چرا موقع دستکاری گلن از یک لایه کاغذ استفاده نکردید؟

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-10-04 08:31 AM

(2015-10-04 01:30 AM)jonoobi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[

درود احمدی عزیز
[/quote]

دوستان برای چک کردن هد اسپیس ( هد کلیرنس ) ویا چک کردن گلن درکپ ومسایلی ازاین دست باید گلنو لخت کرد دو مورد که بیشتر باعث میشه که سفت جارفتن گلن درکپ رو تحت تاثیر قراربده وآدمو گول بزنه اولی اون ضامن کوچیکیه(بافنرزیرنش ) که درعکس زیر مشخص کردم ودومی ناخن پوکه کش هست /
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - jonoobi - 2015-10-04 10:09 AM

(2015-10-04 07:30 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جنوبی جان / بنده با مهدی ماوزر عزیز کاملا موافقم وشما کاریسیاربسیار خطرناکی کردید شما برای مک زدن سرلول میتونستید از یه فشنگ تخلیه شده استفاده کنیدلزومی نداره حتما از یه فشنگ سالم استفاده بشه/ ایا الان هداسپیسو با روش یک لایه کاغذ چک کردید؟ چرا موقع دستکاری گلن از یک لایه کاغذ استفاده نکردید؟

بله با وجود سوزن تو گلن که خیلی خطرناکه ولی من سوزنو درآورده بودم

هداسپیسو با کاغذ امتحان نکردم ولی تقریبا یک میل پیشونی جنگی الان جلوتر ومده و فکر میکنم بیشتر از دوسه لایه چسپ کاغذی دیگه گلن نمیخابه ولی ونم امتحان میکنم

راستی بعد از کاربیتو تراش پیشونی جنگی گلن سفت شده بود واسه همین ومدم خونه و باچاقی روی پیشونی جنگی میکشیدم تا یه زره بسابه و شاید گلن نرمتر بشه و میشد هم در عین حالم آب بندی بودن فشنگو با مک زدن چک میکردم
پس از چند بار که این کارو تکرار کردم دفعه آخری دیدم الان یه زره از آب بندی خارج شده و دیگه زبون نمیچسپه که دیگه کارو متوقف کردم
وناندازه نفس کشیدن که فک نکنم مشکلی داشته باشه چون با چاقو خیلیخیلی کم کاربیت میسابید و قبل از دفعه آخریم آب بندی بود و بعدش خیلی کم چاقو کشیدم خیلی کمتر از یه لایه کاغذ سابیدمش
با سنباده هم نمیشد بسابم ولی اگرم میشد ببالاخره کم کم میرفتم تا بازم همینجوری میشد چون گلن سفت بود و میخاستم نرمتر بشه و کمکم نرمترم میشد ولی آخر آب بندی رو ون جوری که زبون بچسپه خراب کردم و الان زبون نمیچسپه
ولی هداسپیسش از اول خیلی خیلی کمتره چون حدود یک میل پیشونی جنگی جلوتر ومده ولی بازم تو دقتش هیچ تاثیری ناشت و خوب نشد!!!
حالا این بار دوستان چی پیشنهاد میدین؟؟؟