شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - Gestapo - 2015-10-02 12:34 PM

(2015-10-01 11:15 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
عرض شود که یه سر به سایت گجت کمپ زدم و دیدم که مشخصات تفنگهای بادی را به خوبی ارائه کرده که وزن تعدادی از آنها نظرمو جلب کرد، مثل دیانا 52 با وزن 4 کیلوگرم که تنها 300 گرم از برنو بلند سبکتره ........ دیانا 54 با وزن 4.6 کیلوگرم که 300 گرم از برنو بلند سنگین تره و دیانا 56 با وزن 5.1 کیلوگرم که 800 گرم از برنو بلند سنگین تره........... البته چون بنده در رابطه با تفنگ بادی سررشته خاصی نداشتم کلی سورپرایز شدم...... بنده فکر می کردم که برنو بلند از همه تفنگها سنگین تره و همیشه با یک ذهنیت خاص بش نگاه می کردم اما حالا که دیدم بعضی از تفنگهای بادی ازش سنگین تر هستند، از این به بعد با یه دید دیگه بش نگاه می کنم خخخخخخخخخ.......
جالبه که وزن دیانا 56 از برنو بلندی که سرنیزه سرش زده شده (به طول 165 سانتیمتر) هم 100 گرم سنگین تره.......

برنو بلند خودم با سرنیزه (طول 165 سانتیمتر و وزن 5 کیلوگرم)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیانا 56 (طول 113 سانتیمتر و وزن 5.1 کیلوگرم) (اطلاعات از سایت گجت کمپ گرفته شده اند)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مگه یه تفنگ بادی چقد میتونه قطعه توش باشه که از برنو با اون گلنگدن 3 کیلوییش سنگین تر باشه؟
اونم برنو بلند که اگه گلنگدنش خورد تو سر کسی باید اورژانس بیاد ببردش واای یاد اونموقع افتادم که داداشم برنو رو پرت کرد بهم گلنگدنش خورد تو سرم خخخخخخخخخخخخخخخخ

RE: معرفي اسلحه برنو - hamdelan - 2015-10-02 04:24 PM

(2015-10-01 11:53 AM)jonoobi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
بنده چند روزیه از مسافرت برگشتم و بلافاصله رففتم تو کار برنو و رفع عیب با کم کردن هداسپیس
قرار شد یه ورقه فلزیو بزارم رو پیشونی جنگی تا فاصله کم بشه اما ورقه مناسبو پیدا نکردم
ورقه ها یا نازک بودن یا کلفت خسته شدم از بس دنبال ورق گشتم
این شد که تصمیم گرفتم پیشونی جنگی رو کاربیت زرد کنم و بعد با دستگاه تراش به اندازه دلخواه برسونمش
این کارو کردم و پس اتمام کار حالا سوزن کوتاه میومد و چاشنی عمل نمیکرد
با مشورت با تراشکار سوزن رو با کاربیت سیاه بلندترش کردم و با کمک دستگاه تراش فرم مورد نظرو بهش دادم
الان دیگه هداسپیسش عالی شده بود گفتم دیگه تیرام از خال بیرون نمیره

اما پس از پایان کار که تفنگمو تست کردم بازم خوب نزد!!!!!!!!
ولی چرااااااااااااااا؟؟؟؟؟

دوست عزیز این (خوب نزد) یعنی چی ؟؟؟

RE: معرفي اسلحه برنو - jonoobi - 2015-10-02 04:31 PM

(2015-10-02 04:24 PM)hamdelan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-10-01 11:53 AM)jonoobi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنده چند روزیه از مسافرت برگشتم و بلافاصله رففتم تو کار برنو و رفع عیب با کم کردن هداسپیس
قرار شد یه ورقه فلزیو بزارم رو پیشونی جنگی تا فاصله کم بشه اما ورقه مناسبو پیدا نکردم
این شد که تصمیم گرفتم پیشونی جنگی رو کاربیت زرد کنم و بعد با دستگاه تراش به اندازه دلخواه برسونمش
با مشورت با تراشکار سوزن رو با کاربیت سیاه بلندترش کردم و با کمک دستگاه تراش فرم مورد نظرو بهش دادم

دوست عزیز این (خوب نزد) یعنی چی ؟؟؟

یعنی دوباره بد میزنه دقتش اصلا خوب نیست
متاسفانه من کامپیوتر در دسترس ندارم و با گوشی کار میکنم و نمیدونم چجوری میشه با گوشی عکس تو انجمن بهاشتراک گذاشت وگرنه عکس از سیبل میزاشتم
تو فاصله 110 متری گروپی که گرفتم حدود 25 تا 30 سانتیمتره

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-10-02 06:50 PM

جنوبی جان هرعکسی داری به واتساپ من بفرست من به اینجا انتقالش میدم( دم اهالی انجمن همیشه گرم باد)
جنوبی جان برنو رو ببر پیش تعمیر کاروبهش بگو که از اون وفتی که دوربینو نصب کردید دقتشو ازدست داده تا ببینیم ایشون چی میگن / توصیه و نوشته های دوستان بزرگوار و من حقیر یه طرف قضیه است تفنگو دراختیار داستن واز نزدیک بررسی کردن یه طرف دیگر قضیه است /// ضمنا چندتا عکس از گلن وسوزنش بذاریدوبفرمایید که چجوری حد و استاندارد بودن هداسپیس وهد کلیرنس رو تشخیص دادید وتعیین کردید //

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-10-02 07:49 PM

حقیقتش خودم هم موندم که توی این دیانا 56 چی گذاشتن که اینقدر سنگین شده، به طوری که برنو بلند همراه با سرنیزه به این گندگی ازش سبکتره خخخخخخخخخ........

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2015-10-02 07:57 PM

باسلام خدمت دوستان

دوست عزیزبنده تمام مسایل مربوط به تفنگ شما ونظرات اساتیدمحترم انجمن رامطالعه کردم.شماتیراندازی تون باپایه انجام

میدین؟؟البته بااجازه اساتید اگرامکان داره چندشلیک باپایه و اگرمیتونید فشنگها روتعویض کنید ودرصورت امکان یک نفردیگرتیرانداز

باخودببرید ودرهوای آرام صبح گروپ بگیریدببینیدنتیجه تفاوتی پیدامیکنه؟؟ببخشیدفقط هدف حل مشکل خودتون هست.انشاالله که حل میشه.

RE: معرفي اسلحه برنو - bettles - 2015-10-02 08:06 PM

دوست عزیز، هر وقت تیراندازی را با تکیه گاه انجام دادید و نتیجه نگرفتید آن وقت باید به دقت اسلحه شک کنید......

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-10-02 08:33 PM

(2015-10-01 04:54 PM)jonoobi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-10-01 03:30 PM)frank نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
دوست عزيز تاج خان سر لوله رو ببر يه تعمير كار وارد برات چك كنه شايد ايراد از اون باشه
تاج خراب بسيار روي دقت اسلحه تأثير داره

تاج رو نفهمیدم منظورتون چیه؟؟؟

منظورشون از تاج / نوک لوله یا دهانه لول (CROWN

پاسخ : RE: معرفي اسلحه برنو - shahsavar - 2015-10-02 11:53 PM

(2015-10-02 08:33 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-10-01 04:54 PM)jonoobi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-10-01 03:30 PM)frank نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
دوست عزيز تاج خان سر لوله رو ببر يه تعمير كار وارد برات چك كنه شايد ايراد از اون باشه
تاج خراب بسيار روي دقت اسلحه تأثير داره

تاج رو نفهمیدم منظورتون چیه؟؟؟

منظورشون از تاج / نوک لوله یا دهانه لول (CROWN

احتمالا منظورش 10 سانت انتهایی لول هست که خیلی روی دقت تاثیر داره . برنو دیدم مقدار جزءی انتهای لول خان سابیده شده بود و دقتش افتضاح شده . همینطور لول برنو دیدم که 20 سانت ابتدایی لول ، خان اسلحه مقداری آسیب دیدگی داشته ولی به خاطر مشکل نداشتن انتهای لول گروپ خیلی خوبی داشته .

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2015-10-03 01:48 AM

با سلام :
جنوبی جان ، به سلامتی از سفر برگشتید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
ولی سوغاتی ما کو ؟؟؟ عکسهای نمایشگاه دوبی ؟؟خخخخخخخخ
من فکر میکردم بعد از انجام این کار ها مشکل برطرف میشه البته کاش به گلنگدن و سوزن دست نمیزدید و اینهمه حرارت نمیدید . اگر یادتون باشه من و جناب احمدی پیشنهاد تعویض گلنگدن رو بطور موقت داشتیم ...................
همونطور که جناب احمدی گفتند حضور داشتن و دست گرفتن تفنگ عامل مهمی در تشخیص ایراد تفنگ هست که متاسفانه دوستان هرکدوم یک جای ایران عزیز هستند ، پس فقط میمونه پیشنهاد . بنظرم قبل از رفتن پیش تعمیرکار ، شما دو تا کار دیگه رو انجام بدید یکی استفاده از فشنگ خارجی یا یکدست شده توسط یک آدم وارد و دقیق - دومین راه برداشتن بستهایی که لول رو به قنداق متصل میکنند و شلیک مجدد . ضمن اینکه شما بدلیل ناراحتی از وضع تفنگ و استرس آن ، شاید در هنگام شلیک عملکرد دقیق نداشته باشید پس همونطور که دوستمون گفتند ، تیرانداز رو هم عوض کنید و چند تیر بدید شلیک کنه .استفاده از کیسه شن - شوتینگ رست -وضعیت دراز کش و........ همه اینها شاید کمک کنه دلیل اصلی این گیجی تفنگ پیدا بشه
انشالله موفق باشید و ما رو هم در جریان بگذارید