شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - Intervention - 2012-10-14 09:03 PM

کیسان عزیز من مرمی های مختلف از 50bmg تا کلاش را بررسی کردم و متوجه شدم در فشنگهای دقیق اگر مرمی را از طول به دوقسمت تبدیل کنیم نیمه بالایی ناحیه انحنای فشنگ هست و نیمه پایینی خود تقسیم بر 3 میشود و دو قسمت استوانه ای شکل است که با خان درگیر میشور و یک سوم انتهایی هم دم قایقی میشود.
حال با توجه به مطالب بالا که در مورد نسبت قطر و وزن و طول فشنگ نوشتیدخوشحال میشوم اگر اطلاعات بیشتری ارائه نمائید
با تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - parsaee - 2012-10-16 05:12 PM

سلام دستتون درد نکنه من جدولهایی رو دیدم در مورد خصوصیات بالستیکی انواع مرمی با ذکر شماره باروت ولی در مورد 57*8این جدولها رو ندیدم و با توجه به اینکه من خودم وزن مرمی فشنگها رو بر اساس نمونه های خارجی اون تغیر میدم این موضوع برام مهمه من نمونه هایی از سر کلوله های امریکایی رو دارم که یه نمونه ازشون دارای اندازه بسیار بزرگتری نسبت به مرمی فشنگهای عشایریه تقریبا 8میلیمتر بلند تر ولی با همون وزن 174گرین متاسفم فقط ازشون چند تا دارم یا مرمیهای ام ام که بقدری کوتاهن که اندازه درگیری پوکه و خان فقط 1میلیمتره که برای نگه داشتن مرمی روی اون اجداره که به پوکه پرس بشه وزنشم 154گرینه ولی از این یکی بیشتر از همه خوشم میاد چون واقعا دقتشون بالاست اوج میانه مسیر این فشنکها 150متری واین اطلاعات همه بر اساس تجربیات خودم که خیلی هم کم نیست دوست دارم بشتر در این مورد بدونم مطمعتا دیدید که خیلی از فشنکهای ایرانی حتی با چشم غیر مسلح مشخص که مرمی بالانس نیست دیگه توش که وا مسیبتا فشنگهای خارجی هم که واسه ما گرون بهتر هرچی تحریم باشه خود کفا تر میشیم خودمون میسازیم ارزونتر بهتر Khansariha (219)

RE: معرفي اسلحه برنو - parsaee - 2012-10-16 06:41 PM

سلام خدمت همه دوستان دوست داشتم یه مطلبو بگم شاید واسه بعضیها جالب باشه اونم در مورد کوتاه کردن برو برنو بلنده که با توجه طول لول دقت بیشتری داره به علت اندازه بلندش از بقیه دو مدل کوتاه و متوسط قیمتش پایینتره ولی ایا میشه اونو کوتاه کرد که جواب مثبته و الان هم خیلی از اسلحه فروشها برنو بلندو میخرن اونوکوتاه میکنن و به عنوان برنو متوسط میفروشن این کار باعث میشه که دقت تفنگ هم بیشتر میشه چون اکثر برنوهای موجود به علت ضربه خوردگی سر خان دقتشون رو از دست میدن من زیاد دیم تفنگهایی چند سانت اول لوششون دچار خان خوردگی شده ولی علت علمیش رو نمیدونم چرا خان قسمت ابتدایی لوله زودتر خراب میشه تفنگ بلندو فقط کافیه سر لولش رو از ابتدای قسمتی که نازک تر میشه ببری که طولش حدود 59تا میشه و دو باره لوله رو تراش بدی که اگر این اندازه این تراش رو رعایت کنی و طول لول هم دقیق باشه واقعا نمیشه فهمید که این تفنگ کوتاه شده مگه از روی مدل برنو مثلا 1317متوسط یا کوتاه مشخصه که کوتاه شده یا 1309کوتاه چون مدل کوتاه برنو 1328 ولی به نظر من برنو متوسط بهترین برنو چون هم اندازه لولش استاندارده لکدش زیاد نیست چون برنو کوتاه لگد زیادی داره و دقتش هم پایینتره در مورد قنداق هم چون اکثرا اقدام به خرید برنو جنگی میکنن و خودشون مطابق سلیقشون اونو تجاری میکنن به نظر من قنداق مدل کالیفرنیایی بهترین نوع قنداق برا یه تفنگ گلوله زنی چون هنگام شلیک هیچ وقت به گونه تیر انداز ضربه نمیزنه و این مزیت بزرگیه و در تیر اندازی پیاپی تمرکز تیر انداز بهتر حفظ میشه و در ضمن طراحی زیبا و کلاسیکی داره استفاده از پد ضربه گیر امریکایی میتونه زمان شلیک میزان لکد تفنک به کتف تیر انداز رو تا حد زیادی کاهش بده فرا تر انتظار و همچنین اکه قنداق تفنگتون از جنس چوب گردو باشه وزن تفنگ و همچنین استحکام قنداق افزایش میکنه و میدونیم هر چه وزن تفنگ بیشتر باشه لگد اونم کمتر میشه یکی دیگه از واجبات تفنگ داشتن یه دو پایه 3تیکه متحرک ومهمترین چیزش متحرک بودن اون چون در هر شرایطی میشه ازش استفاده کرد اونم بدون اینکه تراز تفنگ بهم بخوره خیلیها معتقدن استفاده از یه جسم نرم مثل کوله پشتی و غیره بهتره ولی این در صورتی جواب میده که همیشه از یه جسم خاص مثل کیسه خواب استفاده بشه و میزان نرمی یا سفتی اون تغییر نکنه چون همه میدونیم زمانی که تفنگ ما رو ی یه جسم نرم صفر بشه وقتی از روی یه تکیه گاه سفت شلیک میکیم مطمعنا گلوله ما سر میکنه پس داشتن همراهی که همیشه یه شرایط خاص رو ایجاد کنه و سبک باشه بهتره البته این موضوعات بیشتر سلیقه ای و هر کس ممکن از دیدگاه خودش نظرات دیگه داشته و بحث راجه به هرکدومش ساعتها زمان بخواد . ومطمعن باشید شکاهای امروز به نسبت ما ادما رشد داشتن دیگه اون شکاهایی نیستن که چهل سال پیش بودن این نظر اونهایی که ار سالها پیش شکار میرن به خصوص شکار مناطق ازاد فکر میکنم مغزشون از مغز ادما هم بزرکتر شده ....دیدم کسایی رو که به خاطر شل بودن پیچ قنداق قست فروش سلاحشون رو داشتن معتقد بودن تفنگشون گیج میزنه در حالی با سفت کردن پیچ درست شده دیگه دوربین پایه دوربین که دیگه جای خود داره من خودم یکی از عاشقهای شکار و تیراندازی ام تنها هدفم از اینکه تو این سایتم بالا بردن اطلاعات خودمه خیلی دوست دارم بحثهای تخصصی مطرح بشه چون هدفم یاد گرفتن بیشتره در ضمن خواهش میکنم اگه کسی در مورد افت گلوله برنو برنامه خاصی سراغ داره برام بزره ادرس سایت بهم داده بودید ولی نتونستم دانلود کنم در ضمن اگه کسی خاطره شکاری داره که ازش میشه چیز یاد گرفت و یا هر تجربه ای که بدرد بخوره با جان و دل گوش میدم فدای همگی

RE: معرفي اسلحه برنو - Intervention - 2012-10-17 01:34 PM

کیسان عزیز
انچه مرا به فکر واداشته این است که بر اساس تجربه تقریبا همه ما می دانیم که بهتر است سر یک شی پرتابی سنگینتر باشد و ته ان سبکتر مثل دارت حال اگر دارت را برعکس پرتاب کنیم سر و ته بر اثر فشار هوا چرخیده و جا بجا میشوند
در تفنگهای بادی بخاطر قدرت پایین همین مسئله در ساچمه ها رعایت شده و ته ساچمه سبکتر است و ساچمه های مرمی شکل بی دقت هستند
اما در تفنگهای شکاری بخار سوپر سونیک بودن مجبورند سر مرمی را تیز و ایرو دینامیک بسازندو فکر کنم برای کاهش وزن پشتش را تخت می کنند اما فکر کنم این مسئله از پایداری فشنگ در فواصل بالا کم کند

در کل اصل سوال من برای طراحی مرمی در سوپر سونیک و sub sonik است که چه طرحهایی بهتر هستند و چرا اینقدر بین طراحی یک فشنگ بیگ بور بادی یا همان pcp و فشنگهای گلوله زن تفاوت وجود دارد
به معنای دیگر در pcpطول استوانه را زیاد میگیرند و برای جلوگیری از گریپاز و کاهش اصطحکاک چند شیار روی ان در میاورند و یک نوک جهت ایرو دینامیک به اندازه نصف طول استوانه اضافه کرده و کمی ته انرا محدب میکنند اما در فشنگ گلوله زن قسمت نوک از لحاظ طول با مجموع استوانه و ته برابر است یعنی اگر دو مرمی قطر و طول یکسانی داشته باشند pcp چگالی و وزن بیشتری خواهد داشت و اغلب دقت در pcp بسیار مهمتر از هر مسئله دیگر است به نظر شما این طراحی ها از چه متد و برنامه ریزی تبعیت میکنند.
با تشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - meshkal - 2012-10-19 09:00 PM

سلام
الان برنو متوسط 1309 یا17 تمیز چند گیر میاد؟

RE: معرفي اسلحه برنو - old.hunter - 2012-10-25 07:01 PM

سلام اينم يك برنو چكوسلواكي با گلنگدن آلماني
اسمش هم گذاشتم پيرمرد Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

----------------------------------------------------------------------------------
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

----------------------------------------------------------------------------------

اينم گلنگدن آلمان

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

شكاف درجه

---------------------------------------------------------------------------------
موفق باشيد و سربلند Khansariha (8)

RE: معرفي اسلحه برنو - bycal - 2012-10-26 09:29 PM

ضمن تشکر از don corleoneعزیز که قابل دونستن و منابع منو در اپارات خدمت دوستان معرفی میکنن
چون دیدم بین دوستان مبحث فشنگ برنو گرمه اگر تونستن سری به لینک های زیر بزنن اطلاعات مفیدی در ارتباط با نحوه پر کردن فشنگ برنو و سایر فشنگ ها و مطالب متفرقه دیگه ای پیرامون فشنگ های گلوله زنی خدمتشون معرفی میشه

منبع: یوتیوب توسط دوستی با نام کاربری bernokhanساکن فرانسه که مطالب رو گرداوری و جهت ارایه به دوستان در اپارات اپلود کردم
امیدوارم مفید باشه

RE: معرفي اسلحه برنو - deneb - 2012-11-02 03:58 PM

سلام ، من يه برنو قديمي ديدم ، كه روش نوشته 98GF و برنادورف هم روش نوشته و تاريخ ١٩١٧ فكر كنم روشه ، بنظرتون اين چه مدلي هست و بدرد بخور هست يا نه ، ساخت آلمان هست
(2012-11-02 03:58 PM)deneb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ، من يه برنو قديمي ديدم ، كه روش نوشته Gew 98 و برنادورف هم روش نوشته و تاريخ ١٩١٧ فكر كنم روشه ، بنظرتون اين چه مدلي هست و بدرد بخور هست يا نه ، ساخت آلمان و متوسط هست

RE: معرفي اسلحه برنو - keavsh - 2012-11-04 04:21 PM

سلام آیا کسی میتونه برنو مدل 1317را با مدل 1309 مقایسه کنه با توجه به فرق خان آنها با هم

RE: معرفي اسلحه برنو - parsaee - 2012-11-07 01:23 PM

سلام من خودم هم 1309 داشتم هم 17 میتونم در این باره بگم چون نمونه 1317دارای خان بسیار پهن تری نیبت به 1309 سطح در گیری بیشتری با مرمی داره همین باعث میشه تفنگ دقت بیشتری داشته باشه در ضمن خان این تفنگ به راحتی خورده نمیشه وچون سال ساختشون هم جدیدتره اغلب بسیار سالم ترند و خیلی هم کمتر پیدا میشه این تفنگ مدل متوسط یا کوتاه نداره یا من ندیدم اونهایی هم که هست کوتاه شده و اینم مشکلی نداره ولی مطمعنا 1317بهتره