شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - bycal - 2012-09-07 04:32 PM

دوستان اندازه دقيق سه نوع برنو كوتاه متوسط و بلند چقدر است ممنون
( برنوهاي متداول در ايران بدون دستكاري در قنداق)

RE: معرفي اسلحه برنو - bycal - 2012-09-10 04:15 PM

جهت اطلاع دوستان علاقه مند به مبحث برنو لازمه ياداورد كنم يه كليپ از تير اندازي با برنودر قسمت كليپ هاي سلاح و شكار گذاشتم چون ديدم مرتبط با علاقه دوستداران برنو هست گفتم در اينجا هم به اطلاعشون برسونم در صورت تمايل ملاحظه بفرمايند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

منبع:يوتيوب كه در اپارات اپلود كردم
زمان:2دقيقه

RE: معرفي اسلحه برنو - maahmadi - 2012-09-14 10:01 AM

این تصاویر مربوط میشودبه شکارچیان قبل ازرفتن به شکاربرای آزمایش سلاح چنین کاربرسرخانه وباغات مردم می آورند .
گروپ گیری با تفنگهای گلوله زنی "
[تصویر: 13476038261.jpg]
[تصویر: 13476038262.jpg]
[تصویر: 13476038263.jpg]
[تصویر: -زنی-.jpg]
باعرض پوزش ازارسال چنین تصاویری .Khansariha (226)

RE: معرفي اسلحه برنو-بازوبست، تميزكردن - bycal - 2012-09-14 05:10 PM

بازوبست برنو
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام به همه دوستان
بعد از پخش قسمت هاي معرفي برنو و كليپ هاي ديگه در ارتباط با برنو تعدادي از دوستداران برنو درخواست نحوه بازوبست اونو داشتن كه اين كليپ اموزشي رو تقديم به همه شما عزيزان ميكنم اميدوارم مورد پسند و در جهت اموزش اين اسلحه زيبا و ماندگار
گامي مثبت باشه.
منبع:يوتيوب
زمان:12 دقيقه

RE: معرفي اسلحه برنو-بازوبست، تميزكردن - mani - 2012-09-22 10:35 PM

(2012-09-14 05:10 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازوبست برنو

سلام به همه دوستان
بعد از پخش قسمت هاي معرفي برنو و كليپ هاي ديگه در ارتباط با برنو تعدادي از دوستداران برنو درخواست نحوه بازوبست اونو داشتن كه اين كليپ اموزشي رو تقديم به همه شما عزيزان ميكنم اميدوارم مورد پسند و در جهت اموزش اين اسلحه زيبا و ماندگار
گامي مثبت باشه.
منبع:يوتيوب
زمان:12 دقيقه
ضمن تشکر بابت کلیپهای مفید ، چون کلیپها قابل دانلود نیستند در صورت امکان نسخه قابل دانلود آن را هم بگذارید.

میشه از نقاط فسفری که روی مگسک و روزنه دید تفنگهای بادی و بعضی از انواع جنگی هست روی سایر تفنگها مثل برنو استفاده کرد ( منظور رشته های شفاف پلاستیک مانند نیست )؟ اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا" راهنمائی کنه

RE: معرفي اسلحه برنو - parsaee - 2012-10-13 01:57 PM

سلام دوستان من یک عضو تازه واردم و بر اساس تجربیات خودم باید بگم تفنگ برنو سلاحی بسیار دقیق و با کالیبر سنگین است ولی در کشور ایران به علت عدم وجود فشنگهای خوب اگثر شکارچیان حرفه ای نظر مساعدی نسبت این تفنگ ندارند و تنها دلیل این موضوع همون فشنگهای خرابی که در بازار موجود است وقتی با یک فشنگ ام ام 154گرینی با باروت 46گرین از این تفنگ شلیک میکنی کروپ تیری که در فاصله 350متری بدست میاری مثل کروپ تیری که با فشنک عشایری 172گرین و باروت 40گرین تو فاصله 200متری بدست میاری در واقع وقتی تفنگ شما 200متری صفر باشه با اون نوع فشنگ تفنگ شما در فاصله 350متری صفر میشه و با توجه به اینکه پیداغ کردن فشنگ ام ام اونم 154 گرینی کار بسیار مشکلیه بهترین را پر کردن فشنگ توسط خود شکار چیه که کار خیلی سختی نیست فقط باید فشنگهای عشایری رو کمی تغیر داد که اونم اگه دوست داشتید واسطون توضیح میدم و یا میتونید همون فشنگهای عشایری رو چک کنید که با این کار تازه متوجه میشد که اکثر اوقات ایراد نه از تفنگ شماست و نه از خود شما بلکه ایراد ایراده فشنگه تفنگ برنو نمونه های مختلفی داره که بهترین نوع ان از لحاظ دقت و سرعت تفنگ نمونه 1317 است که به خان پهن مشهوره که دارای دقت بشتری نسبت نمونه 1309 وحتی برنوهای تجاری داره وقتی یه تفنگ برنو و یه فشنگ خوب با هم باشن اونوقت چیزی ار 270 هم کم نداره متاسفاه ما فشنگ ایرانی پایینتر 172گرین نداریم و میشه گفت فقط همینو داریم با پایینترین کیفیت و اینم میتونم بگم من از داخل یه فشنگ یه تیکه فلز برنج پیدا کردم که توی باروت افتاده بودو نمیدونم اون فشنگ چطوری میخواست شکار بزنه Khansariha (172)

RE: معرفي اسلحه برنو - sumatra - 2012-10-13 02:13 PM

نقل قول :بهترین را پر کردن فشنگ توسط خود شکار چیه که کار خیلی سختی نیست فقط باید فشنگهای عشایری رو کمی تغیر داد که اونم اگه دوست داشتید واسطون توضیح میدم و یا میتونید همون فشنگهای عشایری رو چک کنید

ممنون میشم اگر اینکار رو انجام بدید

RE: معرفي اسلحه برنو - parsaee - 2012-10-14 11:04 AM

راحت ترین راهش اینه که اول به وسیله یه پوکه شلیک شده مرمی رو لق کرده و اونو بیرون بیارید توسط یه ترازوی دقیق دیجیتالی با دقت حد اقل یک هزارم باروت داخل پوکه بکشید وزن اون باید دقیقا 40گرین باشه و حتی متونید 41گرین هم استفاده کنید زمانی که این کارو اجام میدید متوجه میشید که باروت موجود در پوکه کاهی تا 3گرین هم اختلاف داره که این تاثیر وحشتناکی روی بالستیک مرمی میزاره قدم بعدی چک کردن وزن مرمی که قاعد174باید باشه ولی چون ساخت وسیله ای که بتونید وزن اضافی مرمی رو بادقت کم کنید به طوری که حالت بالانس مرمی از بین نره برای همه مقدور نیست که اونم ساختش تقریبا ساده است ولی باید یه مقدر فنی باشید برای همه مقدور نیست میتونید مرمیهایی رو که از ظاهر مناسبی برخوردار نیستند و یا وزنشون با بقیه فرق داره جدا بزارید مرمی رو سر جای خودش بزاید وبا استفاده از سر جمع کن اونو محکم سر جاش چفت کنید در مورد سر جمع کن باد بگم انواع مختلفی ازش وجود داره که قیمتهاش گرونه ولی من با 10تمن هزینه یکیشو خودم ابداع کردم که خیلی هم عالی کار انجام میده تقریبا همه میتونن بسازن راه ساختشم اینه که یه پیچ و مهره فولادی بخرید و توسط تراشکار یه سوراخ 8ملیمتری کونیک توش ایجاد کنید دقیقا در مرکز اون و با استفاده از مهره پیچ یه قاب شبیه سر جمع کنهای معمولی که برای تفنگهای ساچمه زنی استفاده میشه براش بسازید ولی فرقش با اونها اینه که ته این سر جمع کن شبیه یه نیم دایره است که قسمت تحتانی مرمی توش قرار میگیره حالا وقتی فشنگ رو داخلش قرار میدی و شرع به سفت کردن پیچ میکنی هر پیچ به طرف پایین میاددهانه پوکخ رو به مرمی با فشار زیاد پرس میکنهبدون اینکه حتی رو مرمی خط بیفته درست کردنش کار سختی نیست یکم حوصله میخواد ولی با این کار مطمعن باشید فشنگ شما از لحاظ کارایی حرف نداره واکه ایرادی تو شلیک داشته باشیم از خودمونه حتی میشه سر فشنگهای جنگی رو هم برید و سر اونها رو پخ کرد با استفاده از یک سنگ سنباده فقط باید دقت کنید وزن ثابت باشه و از لحاظ ظاهری حد اقل خودتون تایید کنید این قشنگها برای شکار گراز حرف نداره و تا مسافت 200متری هم با دقت قابل قبولی عمل میکنه در مورد این نوع مرمیها که تقریبا 3گرین وزن کمتری دارن باید قدرت تخریبشون فوق العاده است و میترکونه راحتتر بگم خوراک گرازه اینم بگم جون بریدن سر این فشنگها توشط دست انجام میشه تا 200خوبن ولی اگه شما این کارو توسط دستگاه انجام بدید حرف ندارن در ضمن داداش گلم من فکر میکنم حالا حالاها باید باید شاگردی کنم ببخشید اگه زیاد حرف میزنم و یا دانسته ها و تجربیاتم کمه ضاهرو باطن

RE: معرفي اسلحه برنو - parsaee - 2012-10-14 12:26 PM

سلام من یه سوال داشتم خیلی دوست دارم اطلاعات دقیقی داشته باشم راجع به انواع فشنگهای برنو سرعت هر کدومش میزان افت گلوله انها همچنین تاثیر شیب منفی و مثبت سرعت باد بر مرمی در حال پرواز با توجه به وزن مرمی و اندازه باروت البته هر شکارچی با تجربهای تا حدی با تفنگش اشناست ولی من دنبال مستدات علمی میگردم نه تجربیات شخصی

RE: معرفي اسلحه برنو - Don Corleone - 2012-10-14 12:31 PM

سلام اقای پارسایی اولا ورودتون رو به سایت خوش امد میگم و تشکر میکنم بابت مطالب مفید و فنی که به اشتراک میزارید.
این کانال اقا بیژن تو سایت اپارات هست:

مطالب مفیدی راجع به برنو توش پیدا میشه شاید به درد شما هم بخورهKhansariha (8)