شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - رضا قلعه قافی - 2012-08-21 11:08 PM

(2012-08-21 02:40 PM)turanlar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
در جواب دوستمون در مورد فشنگ :به علت قیمت بالای فشنگ, در قلق گیری معمولا از ایرانیها استفاده میکنم از 200 تا 230. 220 جواب میده .معمولا فشنگ خارجی به عنوان فشنگ اول و دوم در شکار استفاده میشه. چون احتمال زدن حیوان تو تیرهای اول بیشتره یغنی تو خزانه 3 تا فشنگ ایرانی و 2 تا هم خارجی برای شلیکهای اول ودوم قرار میدیم
و فشنگ خارجی هم فقط mm که با بدبختی دونه ای 17 تا 22 گیر مییاد.
این برنو مدل کوتاه 1309 ساخت اسلحه سازی برنو ;که فابریک دست خودم بوده البته به این شکلی که الان میبینین نبوده شکل جنگی داشته بازسازیشم سلیقه خودم بوده برای راحتی در تیر اندازی,کم کردن لگد سلاح, دادن شکل شکاری و.......
چند سال دارمش تا حالا هم نشده بگم که ای کاش 270 نخجیر داشتم. فقط نباید فشنگ آشغال باهاش بندازی و تمیز کاریشم مخصوصا تو لوله به موقع واصولی انجام بشه.Khansariha (48)
اینجوری باشه مرگ نداره.

دوست عزیز کجا اینقدر فشنگ گرونه؟بهترین خارجیاش نهایت زیر 20تومنه

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2012-08-21 11:09 PM

اینم یه عکس دیگه
[تصویر: 13455779061.jpg]

RE: معرفي اسلحه برنو - mhrSB - 2012-08-21 11:16 PM

یه سوال برام پیش امده چه طوری که شکارچیا چندتا اسلحه ساچمه زنی دارن(منظورم شما نیستین چون افراد دیگری هم دیدم)یعنی همشون اسلحه دوم را به نام یکی از فامیل ها کردن؟

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2012-08-21 11:16 PM

دوست عزیز زیر 20 هم ممکن گیر بیاد.البته باید دقت کنی سالم باشه و عمرشم زیاد نباشه که کار دستت بده. ولی من گیر نیاوردم. یه زمانی میگرفتیم دونه ای 900 تومان بود.
والا چی بگم. Khansariha (226)

RE: معرفي اسلحه برنو - رضا قلعه قافی - 2012-08-22 08:40 AM

(2012-08-21 11:16 PM)turanlar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز زیر 20 هم ممکن گیر بیاد.البته باید دقت کنی سالم باشه و عمرشم زیاد نباشه که کار دستت بده. ولی من گیر نیاوردم. یه زمانی میگرفتیم دونه ای 900 تومان بود.
والا چی بگم. Khansariha (226)

فشنگ mmکه فشنگ جنگی زمان هیتلره فشنگ خارجی 2011 ساخت چک دور وبر 15 تومن خرید میشد وعشایری 4تومن مدل 03 .شما چالوس برو فراونه فقط با اشنا برو

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2012-08-22 12:21 PM

دوست عزیز تو حرف بله.
به نظر شما اگه آشنا نداشته باشیم و برای گرفتن فشنگ خارجی به قول شما 2011 اونم 15000تومان به هر فروشگاهی بریم بهمون میدن؟؟
مسلما نه. چون تعدادشون محدوده فقط برای آشناها ودوستان نزدیک طرف فروشندست وبه غیر نمیدن.
در ضمن فشنگ mmکه به قول شما فشنگ جنگی زمان هیتلره هنوزم برای من بهترین کارایی رو داره { تو 325m زدم} عالی جواب داده. فقط باید از سالم بودنش مطمن باشید .

RE: معرفي اسلحه برنو - رضا قلعه قافی - 2012-08-22 02:22 PM

دوست عزیز من واسه خودت گفتم .من همون فشنگ خارجی دونه ای 8تومن گرفتم .فشنگ عشایری 3200 گرفتم .حالا 15 بهت نداد 20 میده ولی فشنگ روز اروپایی وهر فشنگ یک شکار

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2012-08-23 12:24 PM

ممنونم دوست عزیز .{فشنگ روز اروپایی وهرفشنگ یک شکار} . اینو باهاتون موافقم .البته با این وضع حیات وحش اگه شکاری مونده باشه.
به قول معروف {اندازه نگه دار که اندازه نکوست.}
متاسفانه خیلییا رعایت نکردن وتا تونستن شکار کردن تو تعداد بالا در هر دفعه شکار {غیر مجاز} و حالا اینجوریه . گذشته بدتر از الان .الان بدتر از گذشته. فشنگهای اروپا واقعا از نظر کیفیت حرف نداره.افتشم خیلی کمتره. کلا فشنگ خارجی به خاطر باروت یکنواخت و با کیفیت و یک اندازه و مرمی عالی و یک سایز کارایی بالایی داره . فکر کنم نسبت به فشنگهای داخلی یه مقدارکمی بالاتر هم بزنه.

RE: معرفي اسلحه برنو - redone - 2012-08-24 11:14 AM

روش های کارشناسی و تست سلاح گلوله زنی در هنگام خرید
تیغ برا

یکی از مهمترین مهارت ها و چنته اندوخته های مهم هر شکارچی توان وی در تست و بررسی سلاح هنگام خرید است . معمول است دوستان برای خرید سلاح از پیران و تجربه اندوخته گان یاری می خواهند و با ایشان در محل معامله سلاح حضور می یابند و تنها با نگاهی به ظاهر سلاح و شاید چند شلیک تصمیم بر معامله یا انصراف می گیرند . حال آن که امر کارشناسی سلاح و آگاهی از سلامت سلاح امری تخصصی و نیاز به تجربه ای عملی دارد و هر شکارچی باید اندک مقداری از آن فوت فن اندوخته داشته باشد. از این رو در مطلب حاضر بر آن قصدیم تا هم قطاران را با باید ها و نباید های حین معامله سلاح آشنا کنیم . امید کاستیها به بزرگواری یاران شامل الطاف و بخشش شوند . مطلب حاضر چون سابق بر این، بصورت فایل pdf در اختیار یاران قرار می گیرد و از لینک زیر قابل دانلود است. چنان چه مشکلی برای دانلود پیش آمد امر فرمائید برایتان امیل شود .

از زمانی که صرف مطالعه مطلب می نمائید سپاسگذارم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - bycal - 2012-09-01 11:32 AM

اولين كليپ شناخت برنو به زبان فارسي

اين كليپ به بررسي و تاريخچه اسلحه برنو ميپردازه و
به علت بالا بودن حجم ،اونو به دو قسمت 50مگ تقسيم كردم اميدوارم با توجه به اينكه تا كنون به صورت تصويري مطلبي در مورد برنو به اين شكل نبوده(يا من نديدم) توصيه ميكنم با وجود حجم بالا زحمت ديدنش رو بكشين
منبع:يوتيوب كه در اپارات اپلودش كردم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.