شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-07-04 12:06 PM

(2015-07-03 11:03 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میبخشید دوستان جسارته، این مسله واسه نخجیر های که برنو خورش میکنن هم هست، شاید ماله گشادیه محله پوکه باشه،

اگه منظورتون نخجیر 3 کالیبر 57*8 که فرقی با برنو های موجود ندارن فقط ظاهر سلاح تجاری شده
(2015-07-04 08:47 AM)Colt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
در مورد سايز پوكه و محل قرار گرفتن اون در لوله يك مطلب در كتاب ريلودينگ هورنادي خوندم كه جالب بود برام
در اين كتاب به اين مسئله اشاره شده بود كه چون از يك كاليبر مشخص مثلا ٨.٥٧ كارخانه هاي اسلحه سازي مختلفي ميسازن محل قرار گيري فشنگ همه به يك اندازه نيست از لحاظ قطر و با يك ضريب خطاي بسيار كم اما در حد مجاز توليد ميشن. خوب دقت كنيد كه داريم در مورد قطر صحبت ميكنيم نه طول محل قرار گيري. حال كارخانه هاي توليد فشنگ هم آمدن براي اينكه توليدات كاليبر مثلا ٨.٥٧ در خط توليدهايشان به تمام اسلحه هاي كاليبر ٨.٥٧ دنيا بخوره سايز قطر پوكه رو يك مقدار خيلي خيلي كم كوچيكتر گرفتن. در اين كتاب اشاره شده بود كه بهترين پوكه براي دوباره پر شدن پوكه اي هست كه در اسلحه شخصي شليك شده چون اين پوكه دقيقا به سايز اين اسلحه در آماده و در شليك هاي بعدي هيچ جاي فراري براي گاز باروت نداره و توصيه كرده بود كه اگر از فشنگ هاي دوباره پر شده فقط در اسلحه شخص خود استفاده ميكنيد از دايز هايي استفاده كنيد كه فقط گلويي پوكه را تنگ ميكنه تا سايز پوكه و محل قرار گيري دقيقا با هم مطابق باشه.
به نظر من سياه شدن پوكه بعد از شليك در حد كم يك حالت طبيعي هست كه احتمالا شما بعد از دوباره پر كردن همون پوكه و شليك درباره ديگه اون رو نخواهيد ديد به شرط اينكه فقط گلويي پوكه تنگ شده باشه و البته بنده منكر كيفيت بد باروت هاي موجود نيستم

برگشت دوده وگاز باروت به پشت پوکه ربطی به جنس باروت نداره باروتی که تونسته مرمی رو از لول عبور بده باید بتونه پوکه رو باد بده این مشکل به جنس پوکه نرم باشه یاسخت سایز پوکه سایز خزانه الیاژ خزانه ویا استاندارد نبودن کریمپ پوکه مربوطه اگه کریمپ گلوله ای کمتر از حد استاتدارد باشه ومرمی پس از انفجار باروت به راحتی از پوکه جدا بشه در این حالت به جداره پوکه فشار زیادی نمیاد وپوکه باد نمیکنه و نمیتونه فضای خالی بین خود وخزانه رو اب بندی کنه

RE: معرفي اسلحه برنو - garshasb - 2015-07-04 12:51 PM

تمامه فشنگهایه کالیبره ۸*۵۷ به برنو میخورن ولی نخجیر اینطور نیست و بهتره خود کارخانه سازنده این کارو انجام بده تا تفنگ ساز،
جناب اسمان ارادت، ببخشید این نکته رو گفتم ، تجربه خودم بود و بقوله محرابی باید برنو خورش میکردم، فکر میکردم سیاه شدن پوکه به این خاطره که با توضیحات شما کاملا متوجه مطلب شدم، مرسی دوست عزیز

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-07-04 01:43 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - straitshooter - 2015-07-04 11:22 PM

سلام آسمان عزیز امروز با یکی از بچه ها که برنوی بلند خریده بود رفتیم د وربینشو تنظیم کنیم یه دوربین مئوپتا مو ستار داشت اول توی بیست و پنج تنظیمش کردیم خیلی دقیق میزد تیر روی تیر سپس به دویست رفتیم با فشنگ fn بلژیک از پاکستان تهیه کرده بود توی دویست گروپ دو سه سانتی گرفتیم.

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-07-04 11:35 PM

حقیقی جان دمتون گرم /عالی بوده عالی( فشنگ فول متال یا سافت پوینت وچه گرینی ) ایا بیشتر از 200 متر گروپ نگرفتید؟؟

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-07-04 11:38 PM

نه چون میگفت از دویست بیشتر تیر نمی ندارم تف نکش خیلی سر حال بود

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-07-04 11:53 PM

بابا حیفه 200 متر که برای برنو بلند چیزی نیست اونم با دوربین وفشنگ بلژیکی من حقیر بابرنو بلند بی دوربین تا 300 بافشنگ عشایری تیر میندازم(ولی نه گروپ تنگ ) البته به 3 تا برگه A4 کنار هم ( تا 100 متر یه برگه تا200 متر 2 برگه تا 300 متر 3 برگه کنار هم میذارم )
مشخصات فشنگو نفرمودید

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-07-05 12:01 AM

فشنگ اف آن فول متال گرینش نمیدونم وزن نکردیم.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-07-05 12:07 AM

ممنونم انتظارشو داشتم که فول متال باشه همانطور که میدانید فشنگای سافت پوینت وهالوپوینت دقتشون به پای فشنگای fmg نمیرسه / ولی از نظر تخریب غوغا میکنن

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-07-05 12:27 AM

بله درست می‌فرمائید