شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - mani - 2012-08-16 09:42 PM

(2012-07-22 10:54 PM)ATGroup نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه
یه چندتا سوال
میشه اگه اسلحه لول کوتاه یا متوسط بود لوله اونو با بلند از طریق خود صاسد تعویض کرد اگه میشه حدود هزینه تعویض چقدره؟
میشه شخصا اسلحه بهشون تحویل بدم و بعد تعویض خودم تحویل بگیرم؟
کپ و گلنگدن هم می تونن واسم تعویض کنن(الان تو دلتون می گین چی موند ازش) ؟
ممنونKhansariha (48)
سلام
در صورتی که کارشناس اسلحه و مهمات تشخیص بده که لوله اسلحه مشکل داره ، لوله نو برات سوار میکنن ، همین امروز یه مورد پرونده شو دیدم ، ساصد در حال حاضر لوله برنو میزنه و قیمتشم در حدود 800 تومان در میاد ، به تشخیص کارشناس و موافقت خودته ...خودت شخصا" نمیتونی اقدام کنی، در ضمن اگه لوله اسلحه ت مشکل نداره میتونی بفروشیش بلند بگیری 3 تومان تفاوت قیمتش هم در شرایط برابر برات میمونه .

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2012-08-21 12:51 AM

با سلام
به نظر بنده برنو حرف نداره .باتوجه به اینکه در مسافتهای بالای 200 متر افت داره ولی با اینکه بیش از نیم قرن و بیشتر از عمر بعضاشون میگذره هنوزم حرف واسه گفتن داره.
اینم عکس برنوی خودم .
[تصویر: 13454978421.jpg]
البته عکس rotate کردم اگه تاریخش اینجوریه
[تصویر: 13454984381.jpg]
[تصویر: 13454988191.jpg]
اینم یه عکس دیگه

تو 200 متر سر یه کلاغ میزنه. خانش سالم سالم .عشق منه این تفنگ.
دوربینشم زاواروسکی 4.12.50 4A

RE: معرفي اسلحه برنو - sumatra - 2012-08-21 07:39 AM

نقل قول :تو 200 متر سر یه کلاغ میزنه. خانش سالم سالم .عشق منه این تفنگ.

سلام دوست عزیز

شما معمولا از چه نوع فشنگی استفاده میکنید؟ ایرانی ؟ خارجی ؟

RE: معرفي اسلحه برنو - berno - 2012-08-21 01:10 PM

با سلام خدمت دوستان گرامی..جسته و گریخته مطالب دو صفحه اخری را مطالعه کردم و در حد اطلاعات خودم چیزی مینویسم امیدوارم بدرد کسی بخوره:در مورد شیار ته پوکه برنو و فشنگهای شبیه ان عرض کنم که این نوع جزء متداملترین پوکه در سلاحهای گلوله زنی میباشد ولی در موردی که دوستان اشاره کردند(زه ته پوکه که مثل زه ته پوکه ساچمه زنی میباشد)در ته پوکه با علامت اختصاری R نمایش داده میشود(7.57R)که بیشتر در تفنگهایی استفاده میشود که بصورت دولول که یک لول ساچمه و یک لول گلوله میباشد و یا بصورت کمر شکن میباشد..در مورد قنداق ان اسلحه که یکی از دوستان سوال کرده بودند عرض میشود که همان قنداق اگر ترک یا شکستگی اساسی در نقاط حساس و پر فشار قنداق نداشته باشد قابلیت تغییر به قنداق شکاری توسط قنداق سازهای ماهر را دارا میباشد پس مشکلی نیست و نهایت امر شما میتوانید قنداق را بطور کلی تعویض نمایید..در کل برنو اسلحه اسلحه خوبی است و به نسبت نخجیر 3 به لحاظ فراوانی مهمات و مقرون به صرفه بودن از مزیت بالاتری برخوردار میباشد ولی کلا کالیبر 270 دارای سرعت و خط سیر مستقیمتری نسبت به برنو میباشد و در فواصل دورتر (با توجه به وزن گلوله)افت کمتری دارد..ولی در اخر خیلی از مسایل مربوط به تیر اندازی خصوصا جبران افت و غیره ارتباط زیادی با تجربه تیر انداز دارد که تا چه حد در مورد سلاحی که استفاده میکند اطلاعات دارد.مورد دیگر اینکه ماشه برنو جنگی (8.57)دارای حساسیت برای شکار نمی باشد لذا پس از اخذ جواز بهتر است توسط تعمیر کار مجرب برای اصلاح ماشه اقدام شود.

RE: معرفي اسلحه برنو - bycal - 2012-08-21 01:10 PM

(2012-08-21 12:51 AM)turanlar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
به نظر بنده برنو حرف نداره .باتوجه به اینکه در مسافتهای بالای 200 متر افت داره ولی با اینکه بیش از نیم قرن و بیشتر از عمر بعضاشون میگذره هنوزم حرف واسه گفتن داره...............................
اقا مباركه اين كمد شما شده شبيه كمد هاي توي فيلم ها كه درشو باز ميكنن توش همه چي هست يجز تانك...................خخخخخخخ
اين برنو كه دست شماست چه مدلي هست و ايا باز سازي شده؟ قيمتش هم حدودا چند في ميخوره؟

RE: معرفي اسلحه برنو - abdola - 2012-08-21 01:51 PM

دوستان کسی برنو بودن جواز تمیز به قیمت سراغ داشت بگه می خوایم بگیریم اشنا داریم جواز کنیم

RE: معرفي اسلحه برنو - kordan - 2012-08-21 02:38 PM

اساتيد فن سلام
يه سوال برام پيش اومده
چرا با وجود سلاح هاي نو مثل نخجير 270 يا سلاح هاي خارجي
سلاح هاي قديمي مثل برنو و ام 1 اينقدر طالب داره ؟

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2012-08-21 02:40 PM

با سلام
در جواب دوستمون در مورد فشنگ :به علت قیمت بالای فشنگ, در قلق گیری معمولا از ایرانیها استفاده میکنم از 200 تا 230. 220 جواب میده .معمولا فشنگ خارجی به عنوان فشنگ اول و دوم در شکار استفاده میشه. چون احتمال زدن حیوان تو تیرهای اول بیشتره یغنی تو خزانه 3 تا فشنگ ایرانی و 2 تا هم خارجی برای شلیکهای اول ودوم قرار میدیم
و فشنگ خارجی هم فقط mm که با بدبختی دونه ای 17 تا 22 گیر مییاد.
این برنو مدل کوتاه 1309 ساخت اسلحه سازی برنو ;که فابریک دست خودم بوده البته به این شکلی که الان میبینین نبوده شکل جنگی داشته بازسازیشم سلیقه خودم بوده برای راحتی در تیر اندازی,کم کردن لگد سلاح, دادن شکل شکاری و.......
چند سال دارمش تا حالا هم نشده بگم که ای کاش 270 نخجیر داشتم. فقط نباید فشنگ آشغال باهاش بندازی و تمیز کاریشم مخصوصا تو لوله به موقع واصولی انجام بشه.Khansariha (48)
اینجوری باشه مرگ نداره.

RE: معرفي اسلحه برنو - mani - 2012-08-21 07:50 PM

(2012-08-21 12:51 AM)turanlar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
به نظر بنده برنو حرف نداره .باتوجه به اینکه در مسافتهای بالای 200 متر افت داره ولی با اینکه بیش از نیم قرن و بیشتر از عمر بعضاشون میگذره هنوزم حرف واسه گفتن داره.
اینم عکس برنوی خودم .
[تصویر: 13454978421.jpg]
البته عکس rotate کردم اگه تاریخش اینجوریه
[تصویر: 13454984381.jpg]
[تصویر: 13454988191.jpg]
اینم یه عکس دیگه

تو 200 متر سر یه کلاغ میزنه. خانش سالم سالم .عشق منه این تفنگ.
دوربینشم زاواروسکی 4.12.50 4A
سلام ، من نتونستم عکسها رو ببینم ، برای دیدن عکسها باید ریجیستر آپلودسنتر بود ؟

RE: معرفي اسلحه برنو - turanlar - 2012-08-21 11:07 PM

[تصویر: 13455778061.jpg]