شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-06-12 08:30 AM

[/quote]

سلام بنده باامتحان کردن گذاشتن گلوله شلیک نشده ازسر لول سه نوع فشنگ رایج اولی مهام سرسربی دومی نوک تیزعشایری سوم نوک تیزسهمیه 93که نتیجه به این گونه ست 1 مقدارطول مرمی که ازپوکه بیرونه برابر15میله وقتیکه فشنگو سرلولمیذاریم11میل از مرمی داخل لول میره و4میلش بیرون میمونه 2نوک تیز عشایریه مقدارطول مرمی که ازپوکه بیرونه 22میله که17میل ازمرمی داخل لول میره و5میلش بیرون میمونه 3نوک تیزسهمیه 93 هست که مقدارطول مرمی که ازپوکه بیرونه 24میله که17میل ازمرمی داخل لول مبره و7 میل دیگش بیرون میمونه نکته ای که اینجا باید بیان بشه اینه که فشنگای نوک تیز درسته که باهم2میل اختلاف دارن که اونم ناشی از درازترساخته شدن قسمت استوانه شکل مرمیه که یه نکته اینجا باید بگم اینه که هردو مرمی 17 میل از طولشون داخل لول میره/
[تصویر: 14289324901.jpg]
[تصویر: 14289326091.jpg]
[تصویر: 14289326901.jpg]
[تصویر: 14289327961.jpg]
عکس اولی مهام سرسربی دومی نوک تیزعشایری سوم نوک تیزسهمیه 93
Khansariha (8)
[/quote]

یه اصطلاح درست هست که میگه فلزی رو که داغ کنی آبش گرفته میشه (ضعیف ونرم وشکننده میشه) لول برنو هم جدای از این نیست پس از شلیکهای پی درپی اجتناب کنید تا تدریجا اب لول گرفته نشه / الان شما میتونید این جور اندازه گیری هارو با لول سردوداغ مقایسه کنید /من تا حالا این اندازه گیری هارو بالول داغ انجام ندادم/

RE: معرفي اسلحه برنو - imankazerooni - 2015-06-12 09:06 AM

دوست عزیز برنو شما هم مدل 1309 هست؟ مال من که آره . من یه فشنگ عشایری زدم دقیقا هفت هشت میلش بیرون میمونه . وقتی هم یکم فشار میدم بیشتر داخل نمیره و خطهای خان اسلحه روی مرمی حک میشه

RE: معرفي اسلحه برنو - nimrooz - 2015-06-12 10:47 AM

شلیکهای پی در پی ،به فاصله زمانی 300 ثانیه و کمتر باعث میشه که آلیاژ لول به مرور زمان دچار تغییراتی بشه و عمر لول کمتر کنه
30 ثانیه

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-06-12 11:28 AM

(2015-06-12 09:06 AM)imankazerooni نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز برنو شما هم مدل 1309 هست؟ مال من که آره . من یه فشنگ عشایری زدم دقیقا هفت هشت میلش بیرون میمونه . وقتی هم یکم فشار میدم بیشتر داخل نمیره و خطهای خان اسلحه روی مرمی حک میشه

1317

RE: معرفي اسلحه برنو - کوهنورد - 2015-06-12 12:09 PM

با سلام :
تجربه آقای کازرونی ، چیز تازه ای بود که من تا حالا ندیده بودم . این خوبیه انجمنهای این چنینی هست که دوستان میتونند تجربیات مختلفشون رو با هم در میون میگذارن .
در مورد این تجربه ، دو تا نکته هست که کاملا با هم در تضاده . برنو در حالت فابریکش اسلحه جنگی است پس در عرض دو ساعت شاید سرباز مجبور باشه 500 تا تیرپشت هم شلیک کنه . اگر لوله بخواد دچار مشکل بشه که نتیجه نبرد تبدیل به فاجعه میشه .
از طرفی در تیراندازی مدرن ، توصیه به ایجاد فاصله بین شلیکهای متوالی و باز نگه داشتن گلنگدن برای خنک شدن سریعتر و بهتر لوله میشه . همینطور که اسمان عزیز گفتن ، با حرارت دیدن فولاد ، در مرز مشخصی از حرارت خاصیتش عوض میشه و در اصطلاح آنیل یا نرم میشه . اما فولاد هایی هم وجود دارن که با بالا رفتن دما اینطوری نمیشن نمونه اون : تیغچه های تراشکاری هستند که حتی میتونید اونها رو سرخ کنید و با جوش برنج به پایه ای متصل کنید ولی بعد از سرد شدن دوباره همونطور سخت هستند .
لوله تیربار ها بعد از شلیک چندین نوار فشنگ بشدت داغ میشه حتی در صورت ادامه شلیک سرخ میشه ولی باز نمیترکه یا به اصطلاح آبش گرفته نمیشه .در تیربار ژ-سه لوله داغ شده رو رو حتی میندازن تو آب یا با قمقمه روش آب میریزن خم به ابرو نمیاره حتی تاب هم برنمیداره ولی شما یک میلگرد رو سرخ کنید و در آب فرو کنید بعد از بیرون آوردن میبینید روش پوسته شده و میپاشه .
برای همین در صنعت اسلحه سازی اهمیت یک متالوژ ماهر کم از طراح سلاح نیست .
با تمام این قصه ها بنظر من اسلحه شما آسیب ندیده و انشالله به خوبی استفاده کنید ولی تو ایران حکایت ما ها حکایت رستم و یک دست اسلحه است !!!!!!!!!
تو آمریکا طرف میاد یک اینچ -یک اینچ لوله تفنگش رو میبره و شلیکش رو کرونو گرافی میکنه تا ببینه از چه مرزی سرعت شروع به افت شدید میکنه ولی اینجا لطف کردند خط تولید سلاح رو هم متوقف کردند که همین تفنگهای 100 سال پیش هم اگر خراب شد مردم لنگ بمونن . به این میگن تقویت علاقه مردم به چیزی که در اسلام بهش توصیه شده ،یعنی تیراندازی !!!!!
موفق باشید

RE: معرفي اسلحه برنو - imankazerooni - 2015-06-14 07:41 PM

سلام دوستان دوروزه نیستید . دلمون پوسید . یه بحثی رو شروع کنید دیگه . اصلا عاغا نظر بدید لول سلاح من مشکل داره یا این اتفاق براش یه امر طبیعیه .
آقای آسمان بسم الا

RE: معرفي اسلحه برنو - davar - 2015-06-14 08:54 PM

آقا سلام خدمت بزرگان و اساتيد
دو سوال
١. كسي امسال تونسته جواز شكار چارپا بگيره؟
٢. امسال سهميه فشنگ آيا اعلام شده يا نه هنوز؟!

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-06-14 10:17 PM

(2015-06-14 07:41 PM)imankazerooni نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان دوروزه نیستید . دلمون پوسید . یه بحثی رو شروع کنید دیگه . اصلا عاغا نظر بدید لول سلاح من مشکل داره یا این اتفاق براش یه امر طبیعیه .
آقای آسمان بسم الا
دوستان لطفا از نظراملایی بیشتر دقت کنید وسهل انگاری نکنید بخصوص در نوشتن کلمات قدسی ودینی وحساس (بسم الا ) معنیش چی میتونه باشه ایا اصلا معنایی داره ؟؟؟؟ ( بسم الله )
درمورد گشادی لول برنو پس از شلیکهای بی وقفه باید خودم ازمایش کنم/ شلیکهای بی وقفه انجام دادم اما متاسفانه به میزان گشاد شدن لول توجه نکردم /

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2015-06-14 10:34 PM

(2015-06-14 07:41 PM)imankazerooni نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقای آسمان بسم الا

یادم میاد که دوره جنگ که من نوجوان بودم و دایی کوچکم که به جبهه می رفت یه بار حرف از داغ کردن لول کلاش گفت و ایشون گفتند که هر وقت لول سلاح داغ کنه برد اون به شدت پایین میاد (احتمالا همون گشاد شدن وموقتی لول و خنثی شدن اثر خان و آب بندی مرمی و .... ) و باید صبر کرد تا لول سلاح خنک شه و مجددا تیراندازی کرد.
آقای (عاغای) کازرونی اولا لول سلاح برنو که جنگی هست و یا لول گلوله زن های تجاری این قدر کیفیت دارند که با 30 تیر پیاپی (البته فشنگ استاندارد) خراب نشند ثانیا اون داغ کردن شاید در حد 100 درجه بوده و اون داغ کردنی که بخواد آب لوله رو بگیره باید یه چیزی در حد 800 درجه و سرخ شدن لول تا حدی باشه از خودشنور بده .
ثالثا : به کلیپ زیر توجه کن، آقا پسر این مسلسل گتلینگ رو تا حد بنز و شاید هم تیم ملی شلیک میکنه تا نیمه دوم لول (لول ها) قرمز بشند و اتفاق خاصی نمی افته:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-06-14 10:51 PM

استاد رضای عزیز دمت گرم / این بنده خدا اعصاب معصاب نداره فکر کنم قرصاشو نخورده باشه خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ به گمونم اونجا ثانیه ایی 100تا فشنگ سهمیه بدن خخخخخخخخخخخخخخخخ