شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-06-10 12:08 PM

پونزده اسمان عزیز خیلی زیاده. اگه تمیز وخیلی خوب باشه 12 قیمتشه ،الان من از یکی از دوستان حسابی داشتم گذاشتم واسه فروش پر ببرن دوازده اونم المانی متوسطه
برنو ها توی این سال ساخت اگه خراب نباشن بازم لولشون خسته است اقا شما بردار ببر پنج شلیک پشت سر هم بدون وقفه توی صد متر انجام بده اگه گروپش کف دست نشست خوبه وگرنه اگه خان لول خسته باشه توی فشنگ سوم چهارم فاصله تیرات به پونزده بیست سانت میرسه من هیچ وقت تفنگو به ظاهرش تایید نمیکنم مگر اینکه بتونه خوب تیر بزنه تفنگ عهد بوق هم با یه گلانس وپرداخت وزاج ویه رنگ قنداق چشمگیر میشه

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-06-10 12:28 PM

حقیقی جان قیمتها همان جور که مستحضرید در جاهای مختلف کشور متفاوته مثلا طرفای ما برنو بلندخیلی تمیزو کمتر از 8 تومن نمیدن کوتاه ووسط هم که هرکدوم طرفدارای خاص خودشونو دارن بستگی داره به تمیزی سلاح از 10تا 15 حتی بیشتر از 15 زمستان گذشته یه برنو وسط المان قنداق مشکی دست یه شکارچی بود میخواست بفروشه در سنندج دیدم در حد اک بود میگفت 18 تومن / اگه حدسم درسته بگو درسته دوست شما قصد خرید 270 داره درسته ( اون بنده خدا رو هم معتاد 270و انجمن کن که ماهم باهاش اشنا بشیم) دم اهالی انجمن همیشه گرم باد

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-06-10 12:51 PM

اسمان عزیز حرف شما منطقیه اما انقدم استانهای مختلف باهم اختلاف قیمت ندارن بندرعباس جایی که تفنگ خریدن خیلی گرونه اما همه اسقاطی فقط فروش اینجا ارزون تره چون صاحب اول واخر تفنگ خود ادمه منتها بازم اینجا برنو گرون تر از استانهای دیگه است ولی بیش از دوازده سیزده قیمت نمیخوره ،این نخجیر برنو هم خیلی باعث شده قیمتا بیاد پایین اما یه حرفی جدیدا زمزمه میشه که تولید تمامی سلاحها تو ایران متوقف شده شاید علت این باشه قیمتا میکشه بالا بهرجهت شما در مورد برنو استادیت چون شما میفرمایید پس حتما درسته
اما اگه نظر من بود میگفتم 270 بگیرن حالشو ببرن

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-06-10 01:55 PM

این نظر لطف شماست ولی بنده هنوز مشغول الفبای این راهم وشایسته لقب استادی نیستم /

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-06-11 01:25 PM

امروز رفتم بیرون فاصله تا هدف 300متر دوتا برگه A4 کنارهم از اون فاصله دیدنش خیلی سخته بخصوص وقتی پای مگسک وشکافدرجه بیاد وسط تنها عاملی که کمک میکنه از اون فاصله این دوتا برگه رو ببینم اختلاف رنگ کاغذ با زمین شخم زده است (فشنگ عشایری) 9 شلیک داشتم4تاش خورد به هدف و5تاش به اطراف به علت وزش باد گروپ خوبی در نیومد منم عکس نگرفتم اما به این سنگ از فاصله 60متری شلیک کردم ابعادش تقریبا 30*30 وبه ضخامت تقریبا 25سانت /دمش گرم ترکوند/
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-06-11 05:00 PM

اسمان عزیز دیروز بالاخره یه جیکادو توی کالیبر 243 دیدم ساخت المانه کالیبر 8/57 داره خیلی تفنگ خوبیه از برنو خیلی بهتر تیر میندازه منظورم همون کالیبر 8 شه زیبا تر م هست ولی تو ایران خیلی کمه

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-06-11 08:06 PM

ایول /تبریک حسین جان ایکاش چندتا عکس ازش میگذاشتید (لول سلاح چیه کوتاه وسط یا بلند ) من که هرچی گشتم چیزی دستگیرم نشد شرمندم /

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-06-11 08:14 PM

متوسطه ،شصت سانت عکس پردازش نمیشه ،خیلی زیباست ،طرح کپ جنگیه یعنی انگشتی خشاب پنج تایی داره عین برنو اما لول تو قسمت انتهایی خیلی خوش ساخت و تقریبا شکل نخجیر های کنونیه بعضا پنج خانن ،خیلی زیباست کاشکی. یکی پیدا میشد توی کالیبر 8 میخریدم خیلی دقیقن
المانیه کلن همه چیزش شبیه برنوه الا لول شبیه تجاریهاست دو ماشم داره اما نمیدونم چرا کپو طرح جنگی زده
فقط نمیدونم چرا اسمی ازش نیست ومنقرض. شد
[تصویر: 9d86e160a371e62cf91b9db686649e99.jpg]
[تصویر: 5ad6aeee855bbe53354b752487606c7a.jpg]
[تصویر: b8b5eaad4dd2a147b4548682d67414a0.jpg]
البته کپ طرح تجاری هم داره
این عکس اخری خود خودشه ما قبلا یکیشو داشتیم
یه نیمه خودکارشم داشتیم ده تیر بود

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-06-12 07:12 AM

تفنگ بادی دیانا30 طراحیش برگرفته ازماوزر (برنو)

RE: معرفي اسلحه برنو - imankazerooni - 2015-06-12 07:39 AM

سلام به همه و آسمان عزیز
خواستم بحث گشادی سر لول رو که تو تایپیک فشنگها داشتیم اینجا مطرح کنم
راستش فکر کنم منظورمو درمورد سلاحم بد رسوندم . من بعد از اون سی تیری که انداختم و فشنگ رو برعکس زدم داخل لول مرمی تا به فاصله دو میلیمتر مانده به پوکه رفت داخل ولی بعد از خنک شدن باز برگشته بود بحالت اول . حالا در اینمورد از چند تعمیرگاه سوال گرفتم که این امر رو عادی جلوه دادن و اینکه اگه بجای این سلاح سلاح آلمان یا چک بود لول کم کم گشاد میکنه ولی ایرانی این مشکل رو خیلی دیرتر دچار میشه . و اینکه اصلا نگران نباش ولی بگفته استاد عزیز جناب آسمان همه تعمیرگاهها گفتند اینکارو با این سلاح نکن . درسته اسلحه جنگیه و انتظارات ازش بالاست ولی به سن و سالشم توجه کن و آلیاژ لول مث روز اول نیست و دچار تغیراتی در طولانی مدت میشه. درضمن خان اسلحه هم چک شد تا خود نوک لول سالم هست .
حالا نظر اساتید هم شنیدنی باید باشه . ممنونم