شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - imankazerooni - 2015-05-20 10:37 AM

فشنگ مهام چه قیمتیه؟

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-20 12:43 PM

قیمت مهام 12-15 تومن////دوستان یکی دوساعت پیش به دعوت یکی از دوستان که یه فبضه برنو کوتاه 1328گلن خم (عاشق گلن خمم) دارن که از پدر مرحومشون به ارث رسید (وبه یاد اون خدا بیامرز )رفتیم 10تایی تیر خالی کردیم جاتون خالی نباشه به فاصله ها واشیامختلف ازجمله این گالن روغن 4لیتری پرازاب از200 متری شلیک کردیم که دمش گرم با فشنگ عشایری ترکوند //دم اهالی انجمن گرم باد تا ابد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2015-05-20 12:59 PM

(2015-05-20 10:19 AM)saintman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هیچ فرقی نمیکنه قدیما کالیبر لوله رو ملاک قرار میدادن الان کالیبر فشنگ و
7.92کالیبر لوله
8کالیبر فشنگ
جفتش یکیه
من خودم فقط 8 مهام میزنم از عشایری 7.92 استفاده نمیکنم

نه عزيز جان 7.92 با 8 متفاوتند و هر دو كاليبر لول هستند نه قطر مرمي
براي دو مرود بالا قطر مرمي ها به ترتيب 0.318 اينچ و 0.323 اينچ هستند و يا به عبارتي 8.077 ميلي متر و 8.204 ميلي متر مي باشند
البته تفاوت ديگر اين دو فشنگ عمدتا در انرژي و يا شارژ باروت آنها مي باشد كاليبر كوچكتر عموما با پسوند I و يا J بوده و حدود 2200 ژول انرژي داشته و كاليبر 8 با پسوند IS يا JS ناميده شده و حدود 4000 ژول انرژي دارد
ماوزر هاي بعد از جنگ عمومي اول به صورت مقاوم تر و با مهمات IS ساخته شده اند كه برنوهاي ايران را هم شامل مي شود
7.92 هم فقط به خاطر نوك تيز بودن به اين اسم ناميده مي شود و اگرنه در شارژ باروت و قطر مرمي با 8 مهام يكي است

RE: معرفي اسلحه برنو - aminrahimi - 2015-05-20 01:29 PM

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید محترم
چند وقت دنبال تفنگ برنو بلند هستم چند روز پیش یکی از اسلحه فروشیهای شهرمان کرمان گفت با قیمت 85000000تومان برات میارم بدون وسائل ولوازم اضافه به شرط تیرو ازاین حرفا میخواستم بدونم برنو بلند چجور تفنگی هست با بلند بودن لول مشکل ندارم برنو بلند رو برای فاصله 300متر نهایتا میشه نمره قبولی داد. باتشکر

RE: معرفي اسلحه برنو - arashkian - 2015-05-20 02:13 PM

(2015-05-20 01:29 PM)aminrahimi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چند وقت دنبال تفنگ برنو بلند هستم چند روز پیش یکی از اسلحه فروشیهای شهرمان کرمان گفت با قیمت 85000000تومان برات میارم بدون وسائل ولوازم اضافه به شرط تیرو ازاین حرفا میخواستم بدونم برنو بلند چجور تفنگی هست با بلند بودن لول مشکل ندارم برنو بلند رو برای فاصله 300متر نهایتا میشه نمره قبولی داد. باتشکر

سلام.مگه خیلی تحفه باشه....وگرنه 8/500 برای برنو بلند گرون است*تا نظر دیگر دوستان چی باشه؟.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-20 02:19 PM

RE: معرفي اسلحه برنو - sajadm - 2015-05-20 02:21 PM

(2015-05-20 08:00 AM)sada نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان

8میلیمتر پیشکش.توی همین فشنگهای عشایری که به اسم7.92میدن دست ملت باکولیس دقیق اندازه بگیر اکثرشون یک دهم شاید هم بیشتراز8میلیمترزیادترتوشون پیدا

میشه.وبنظرم برای خانکشی ودقت سلاح مثل سم میمونه.یه روز اسلحه ومهمات بودم یه بنده خدایی یه برنوبلندآورده بودوقتی که کارشناس اسلحه فشنگ رو وارونه ازسر لول

امتحان کرد دقیقا تایکی دومیلیمترازپوکه هم میرفت داخل لول.یعنی اگرمرمی روبه تنهایی مینداختی داخل لول راحت ازاون ور لول می افتادزمین.دلیلش فقط فشنگهای

غیراستانداردهست که فولادرو بااون مقاومتش ازبین میبره.

سلام من این موردو درباره برنو بلند دو مورد دیگه دیدم که نزدیک 5 تا 6 سانتیمتر انتهایی سر لول تقریبا خان نداشت و مرمی به پهلو میزد و با بریدن اون 5 سانت مشکل حل شد فک کنم بخاطر بلندیه لول باشه

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-20 02:29 PM

(2015-05-20 02:13 PM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-20 01:29 PM)aminrahimi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام.مگه خیلی تحفه باشه....وگرنه 8/500 برای برنو بلند گرون است*تا نظر دیگر دوستان چی باشه؟.Khansariha (8)Khansariha (256)

بقول دوستمون مگه اک اک باشه مثل بعضی ازبرنوهای (اهدایی به پرسنل سپاه وارتش) قیمتها جاهای مختلف کشور متفاوته 6-8 تومن خوبه واسه برنوبلند درضمن تا300 متر وفشنگ عشایری برای هر3 سابز برنو (کوتاه-وسط-بلند) قابل اعتماده اگرم فشنگ خارجی هم گیرت بیاد که چه بهتر(چون کیفیت ودقتش خیلی بهتره)

RE: معرفي اسلحه برنو - imankazerooni - 2015-05-20 02:30 PM

نه قیمت همین هشت به بالاست البته بشرط تیراندازی و آک بودن و تعمیر نشدن سلاح.چون همونطور که گفتم من از سپاه یکی خریدم هشت میلیون ولی واقعا بکر و دست نخورده هست . سه تا تعمیر کار هم بردم نشون دادم همه همین حرف رو بهم زدن . مغازه دارها رو هم رفتم دیدم برنویی که اگه بگیری ازشون فوری باید بری یه قنداق و تعمیر اساسی کنی از هفت و ششصد به بالا میگفتن . من شیراز رو میگم
فقط نمیدونم چرا کارشناس سلاح تو ارتش رو نوک لول رو هم آرم و سمبه کرد؟

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-20 02:42 PM

(2015-05-20 02:21 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-20 08:00 AM)sada نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان

8میلیمتر پیشکش.توی همین فشنگهای عشایری که به اسم7.92میدن دست ملت باکولیس دقیق اندازه بگیر اکثرشون یک دهم شاید هم بیشتراز8میلیمترزیادترتوشون پیدا

میشه.وبنظرم برای خانکشی ودقت سلاح مثل سم میمونه.یه روز اسلحه ومهمات بودم یه بنده خدایی یه برنوبلندآورده بودوقتی که کارشناس اسلحه فشنگ رو وارونه ازسر لول

امتحان کرد دقیقا تایکی دومیلیمترازپوکه هم میرفت داخل لول.یعنی اگرمرمی روبه تنهایی مینداختی داخل لول راحت ازاون ور لول می افتادزمین.دلیلش فقط فشنگهای

غیراستانداردهست که فولادرو بااون مقاومتش ازبین میبره.

سلام من این موردو درباره برنو بلند دو مورد دیگه دیدم که نزدیک 5 تا 6 سانتیمتر انتهایی سر لول تقریبا خان نداشت و مرمی به پهلو میزد و با بریدن اون 5 سانت مشکل حل شد فک کنم بخاطر بلندیه لول باشه

نه سجاد جان اون گشادی سر لول و گیج زدم مرمی دلایلی داره وبقول فرهاد جان استفاده از مهمات نامرغوب -غیر استاندارد -مغز فولادی -اسفاده از مرمی های سایر کالیبرها در این سلاح واستفاده مکرر در طول چیزی کمتر از یک قرن ودراختیار افرادی که از سلاح مواظبت نکرده اند بلندی لول در برتو بلند ازنطر دقت بخشی مزیت بحساب میاد نه مضرت
(2015-05-20 02:30 PM)imankazerooni نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه قیمت همین هشت به بالاست البته بشرط تیراندازی و آک بودن و تعمیر نشدن سلاح.چون همونطور که گفتم من از سپاه یکی خریدم هشت میلیون ولی واقعا بکر و دست نخورده هست . سه تا تعمیر کار هم بردم نشون دادم همه همین حرف رو بهم زدن . مغازه دارها رو هم رفتم دیدم برنویی که اگه بگیری ازشون فوری باید بری یه قنداق و تعمیر اساسی کنی از هفت و ششصد به بالا میگفتن . من شیراز رو میگم
فقط نمیدونم چرا کارشناس سلاح تو ارتش رو نوک لول رو هم آرم و سمبه کرد؟

باسنبه وارم نوک لول خواسته این کارو کنه که شما نتونی به طور غیر مجاز وسرخود لول برنورو عوض کنی /اکه براتون مقدور بود چندتا عکس از سلاح وبخصوص سنبه نوک لول بذارید/ممنونم