شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-20 06:53 AM

من صرفا به عنوان یه دوست وکوچکترین عضو انجمن در حد توان جواب میدم شما اگه در منابع خارجی دقت کرده باشید همیشه وقتی سخن ازکالیبر 57*7/92 ماوزر به میان میاد فورا توی پرانتز (57*8) هم مینویشن این به این معناست که نه اینکه ایندو کالیبر هردو یکیین بلکه این کالیبر دواسم دارد همین واگه دقت کنید فاصله نوک خان با نوک خان تقریبا7/9میباشدو قطر لول 8/25 که روندش کردن ودرنوشتار 57*8 مینویسن/من با کولیس قطر فشنگ عشایری که ته پوکه نوشته 57*7/92وقطر فشنگ مهام وسیلر بلوت روکه ته پوکشون نوشته 57*8 اندازه گرفتم 8/2 بوده بازم میگم یک کالیبر دواسم دارد یه بار قطر لول رو در نظر گرفتن برای نام گذاری یه بار دیگه تنگترین قسمت لول رو در نظر گرفتن /
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - nimrooz - 2015-05-20 07:02 AM

بنده کوچیک بچه هایانجمن...من خودم 8.57 دارم از فشنگ 7.92 استفاده میکنم.... میگن که یکی هست...7.92 جنگی هست ،8.57 کالیبر شکاری همان 7.92 هست...

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-20 07:37 AM

RE: معرفي اسلحه برنو - imankazerooni - 2015-05-20 07:50 AM

یعنی مطمئن دیگه؟ یعنی امروز برم یه بسته مهام سر سربی 8x57 بگیرم؟
نه برم تیراندازی با لول ترکیده و خان به .... رفته برگردم . خخخخخ

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-20 07:58 AM

ایمان جان اگه 57*8 (اسم روند شده 57*7/92) به درد برنو نمیخورد دولت چجوری از شرکت معتبری مثل سیلر بلوت که چکوسلواکیه که خودشون زحمت کشیدن وبرنو رو برای ما به یادگار گذاشتن وهمچنین مهام سرسربی رو سهمیه میداد /با خیال راحت استفاده کن که این کالیبر یه جا بهش میگن 57*8-یه جای دیگه 57*7/9یه جای دیگه 57*7/92 همگی یکیه 100%

RE: معرفي اسلحه برنو - sada - 2015-05-20 08:00 AM

باسلام خدمت دوستان

8میلیمتر پیشکش.توی همین فشنگهای عشایری که به اسم7.92میدن دست ملت باکولیس دقیق اندازه بگیر اکثرشون یک دهم شاید هم بیشتراز8میلیمترزیادترتوشون پیدا

میشه.وبنظرم برای خانکشی ودقت سلاح مثل سم میمونه.یه روز اسلحه ومهمات بودم یه بنده خدایی یه برنوبلندآورده بودوقتی که کارشناس اسلحه فشنگ رو وارونه ازسر لول

امتحان کرد دقیقا تایکی دومیلیمترازپوکه هم میرفت داخل لول.یعنی اگرمرمی روبه تنهایی مینداختی داخل لول راحت ازاون ور لول می افتادزمین.دلیلش فقط فشنگهای

غیراستانداردهست که فولادرو بااون مقاومتش ازبین میبره.

RE: معرفي اسلحه برنو - imankazerooni - 2015-05-20 08:02 AM

ممنون. آخه من تازه گلوله زن گرفتم و اطلاعات دقیقی جز از آدمهای قدیمی از این سلاح ندارم بهمین دلیل مطرح کردم. بازم ممنون . درضمن من اسلحه رو از طریق یه آشنا از سپاه گرفتم بردم ارتش کارشناسی کردن و آرم و سمبه رو کپ و نوک لول زدن و یجورایی تفنگ دست نخورده ایه چون چند تا تعمیرگاه بردم گفتن عالیه و لول و خان درحد آک هستش . مدل هم 1309 بلند
الان هم جنوب سر کار هستم برگشتم حتما عکسشو براتون میذارم

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-20 08:06 AM

مبارکه انشاالله سالیان سال با خوشی ازش استفاده کنید /قیمت رو لطفا بگید

RE: معرفي اسلحه برنو - imankazerooni - 2015-05-20 08:07 AM

ممنون دوست گرامی . هشت میلیون .

RE: معرفي اسلحه برنو - saintman - 2015-05-20 10:19 AM

هیچ فرقی نمیکنه قدیما کالیبر لوله رو ملاک قرار میدادن الان کالیبر فشنگ و
7.92کالیبر لوله
8کالیبر فشنگ
جفتش یکیه
من خودم فقط 8 مهام میزنم از عشایری 7.92 استفاده نمیکنم