شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - imankazerooni - 2015-05-17 03:46 PM

آخه من یه برنو از سپاه خریداری کردم و بردم ارتش آرم و سمبه زدن روش . نو نو . مدل 1309. رفتم تیراندازی با فشنگ عشایری از 15 تا سه تاش رو که اصلا عمل نکرد مابقی هم فقط 2تاش به هدف خورد . و اما. یکی از دوستان همرام بودن با دوتا فشنگ قدیمی معروف به تاجی و چهارتا mm آلمانی. همه شش تیر تو یه محدوده 15*15 سانتی خورد . ولی عشایری یکی پایین یکی بالا یکی چپ گهگداری هم به هدف . البته همونم تو یه محدوده 30*30 میخورد. فاصله تا هدف هم 130 متر .

RE: معرفي اسلحه برنو - arashkian - 2015-05-17 05:33 PM

(2015-05-17 03:46 PM)imankazerooni نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آخه من یه برنو از سپاه خریداری کردم و بردم ارتش آرم و سمبه زدن روش . نو نو . مدل 1309. رفتم تیراندازی با فشنگ عشایری از 15 تا سه تاش رو که اصلا عمل نکرد مابقی هم فقط 2تاش به هدف خورد . و اما. یکی از دوستان همرام بودن با دوتا فشنگ قدیمی معروف به تاجی و چهارتا mm آلمانی. همه شش تیر تو یه محدوده 15*15 سانتی خورد . ولی عشایری یکی پایین یکی بالا یکی چپ گهگداری هم به هدف . البته همونم تو یه محدوده 30*30 میخورد. فاصله تا هدف هم 130 متر .

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.هر دو نفر با یک تفنگ(تفنگ شما)شلیک میکردید؟.تفنگ دوستتون چی بود؟.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-17 06:19 PM

ایمان جان اگه اون 6 تا شلیکو با فشنگ mm ,وتاجی نداشتید میگفنم عیب از تفنگه (هرچند الانم یه ذره به برنو مشکوکم) (دقت برنو بلند با وسط وکوتاه متفاوته) برای اطمینان از دقت برنو شما میتوتید یه مقوا یا هرچیزی که گلوله رد بشه ( چون فاصله نزدیکه و بحث برگشت گلوله وکمانه وترکش خطرناکه ) رو از فاصله 30 متری قرار بدید و یه خال به قطر4حدودا سانت بکشید و3شلیک با گلوله ترجیخا خارجی از یه نوع وبا دقت وتکیه گاه وهدفگیری یکسان داشته باشید این 3 تیر باید از خال بیرون نیان / یه نکته اینجاست تیر اندازی توسط چه کسی وبا چه مهارتی بوده شما یادوستتون یاهردو وکدومتون بیشتر با برنو مانوسید و ومثل موم شده تودستتون /قطعا فشنگ خارجی یه چیز دیگست / شما در نظر بگیرید اگه یه فشنگ خوب + تفنک خوب + تیر انداز خوب نتیجش میشه - ایول- اما یه تفنگ خوب+یه تیر انداز تازه کار (حمل برجسارت نشه)+فشنگ متوسط (عشایری) نتیجش میشه -سردر گمی ودلسردی موقت چون با تمرین وممارست با فشنگ متوسط هم میشه تاحدی حرفی واسه گفتن داشت /اما به گمانم شما در خرید فشنگ بد شانسی اوردید/یه بسته فشنگ عشایری دیگه که ترجیحا تولید جدید باشه که از رنگ وروش مشخصه بخرید//در فضای مجازی تعریف از خود نباشه که مصداق این بیته (لاف در غریبی و...........در مسگری )هرچند کار شاقی هم نیست اما من باب مثال من بافشنگ عشایری وبرنو بلند1317 گالن 20لیتری روغن از 250-300 متری بارها وبارها با شکافدرجه ومگسک زدم که از اون فاصله دیگه بزوردیده مبشه / /// درمورد به هدف خوردن یا نخوردن یک گلوله عوامل زیادی دخیله 1 مهارت تیر انداز(نحوه در اغوش کشیدن سلاح -حبس نفس -نحوه چکاندن ماشه عجین شدن با تفنک وغیره 2 سلامت سلاح 3 کیفیت فشنگ 4 عوامل محیطی//حال شما باید یکی یکی همه رو بررسی کنید
پر حرفی کردم ببخشید ومیدونم در محضر اساتیدوبزرگان نباید پا رو دراز کرد/تا نظر اساتید در مورد شما ومن چی باشه که به دیده منت واز ته قلب پذیرای انم//

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-05-17 07:23 PM

سلام دوستان با این فشنگای عشایری باید برای تست سلامت تفنگ 25 رو انتخاب کرد انوقت گروپ شما باید تو این فاصله نیم سانت تا یک سانت بسته به تیراندازش باشه بعد توی صد متر سه چهار سانت تا هفت هشت سانت باشه دقیق تر نمیتونه بزنه اما با فشنگ خوب توی صد متر میشه گروپ یک سانت دوسانت گرفت اما توی صد متر با همین فشنگ عشایری هم که باشه ابعاد 30 -30 خیلی زیاده وعوامل دیگه رو باید بررسی کرد من به شخصه خودم یه سکه رو در صد متر با فشنگ عشایری بارها مورد اصابت قرار دادم
به نظر بنده فشنگای عشایری ته سبز خیلی بهتر از قرمزه به لحاظ دقت

RE: معرفي اسلحه برنو - nimrooz - 2015-05-17 10:25 PM

بسیاااار عالی... فشنگ عشایری تا 300 ج میده اسا تید گرامی

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-05-18 12:24 AM

تا سیصد برای گروپ گیری دقت نداره ولی برای شکار بخت باهات یارباشه اگه به قلبش نخوره ده بیست سانت اینور اونور میخوره،وفقط حیوون زخمی میشه جایی دیگه میمیره،اما خوشبختانه که شما. فرمودید شکارچی نیستم وتفنگو برای تفریح و ورزش میخوام انشالاه مبارکت باشه ولذتشو ببری

RE: معرفي اسلحه برنو - nimrooz - 2015-05-18 01:19 AM

بر اساس شنیدها صحبت میکنم ،میگن فشنگای ته قرمز زور و صدای بیشتری دارن ...
مچکرم حسین جان

RE: معرفي اسلحه برنو - imankazerooni - 2015-05-18 06:15 AM

ممنون از نظرات همه اساتید . والا هر دومون با همین تفنگ شلیک کردیم . البته بصورت نشسته . هیچ درجه ای هم به تفنگ ندادیم . در ضمن فشنگ هم داخل سر لول کردم که ببینم بعداز این همه تیراندازی تغییری کرده یا نه (با فشنگ عشایری) دیدم همون مثل اوله و مرمی تا نصف بیشتر نمیره داخل و چهار پنج میل مونده به پوکه دیگه داخل نمیره . حالا یکی از دوستام هست میره مسابقات تیر اندازی با برنو و حسابی برنو تو دستشه و تیراندازی کرده میخوام برام تست کنه ببینم اون چطوره.
بازم از مشاوره و راهنمایی همه دوستان تشکر میکنم .

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-18 07:57 AM

برنو به الانش نگاه نکنید که دست شکارچی یا دست کسایی مثل (خودم) افتاده که واسه هدف زنی وتفریح میخوان برنو رو برای این ساختن که یه جنگو اغاز وبه پایان برسونه وچندین سال سلاح سازمانی باشه وابهت ودوامی تحسین برانگیز رو باخود به یدک میکشه /پس شما پس از شلیک 20تیر ترس گشاد شدن لول رو نداشته باشید این لول که از پلاستیک ساخته نشده نوکرتم //دم اهالی انجمن گرم باد تاابد

RE: معرفي اسلحه برنو - imankazerooni - 2015-05-18 08:04 AM

منم منظورم این نبود که شما فکر کردین. چون شنیده بودم که اگه برنو رو که برا فروش میذارن ممکنه سر لول رو تو سه نظام قرار میدن برا تنگ کردن سر لول و تفنگی که پرت و پلا بزنه ممکنه این بلا رو سرش آوورده باشن که اونم بعداز ده تا تیراندازی گشادیش برمیگرده به جای اولش من فقط خواستم اینو متوجه بشم نوکرتم . اگه منم به برنو اعتماد نداشتم میرفتم یه 270 میگرفتم .