شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفي اسلحه برنو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: معرفي اسلحه برنو (/showthread.php?tid=7)

RE: معرفي اسلحه برنو - adak - 2015-05-12 10:20 PM

دوستان کسی اطلاع موثقی از تویست ریت لوله برنو و اعداد اون در لوله کوتاه و متوسط و بلند و تفاوت خان کشی های لوله های نظامی برنو و شکاریش داره؟

ممنون

RE: معرفي اسلحه برنو - rezajf - 2015-05-13 09:09 AM

[تصویر: 13_151431495569031.jpg]

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-13 10:49 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفي اسلحه برنو - mirza - 2015-05-14 12:24 AM

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-14 08:11 AM

ترجمه دست وپاشکسته (نتیجه گیری)
انتخاب من
انتخاب من تفنگ M1 Garand، وبه دنبالش Mauser

اگرچه Mauser بهترین در دسته ی خاص (سلاحهای گلنگدنی)است، اماM1 بهترین تفنگ این مجموعه است.باخشاب 8تایی - وقدرت شلیک پیاپی که به دنبال یک تفنگ نیمه اتوماتیک میاید

علاوه بر این پس زدن کمتر این سلاح (ام1)به استفاده طولانی مدت کمک می کند.

اگر من یک تفنگ را به عنوان تفنگ اصلی برای یک تک تیرانداز،انتخاب کنم سپس Mauser خواهد بود

RE: معرفي اسلحه برنو - mani - 2015-05-14 01:18 PM

(2015-05-14 12:24 AM)mirza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون ، سایت جالبی بود و مقایسه دقیق و علمی کرده بود ...

و اما یه سوال از دوستان :
بنده یه برنو کارابین 1328 کاملا" سالم بامجوز 5 ساله ارتش دارم ، یکی از دوستان در اعلام قبلی یه کلاش تحویل داد و در عوض یه ام 1 تحویل گرفت که کارت سپاه داره ، خیلی تمایل داره تعویض کنیم ( با انجام مراحل قانونی ) ، حاضره 1 میلیون هم سر بده ، خواستم نظر تونو برای تصمیم گیری بدونم .
سپاس

RE: معرفي اسلحه برنو - asman - 2015-05-14 02:11 PM

(ایا سلاح طرح 90 باید 3سال یا5سال ازجوازش گذشته یاشه)1ایا این ام1لوله برگشت گازش کور شده یاخیر(ایا نیمه اتوماتیکه (حالت فابریکی)یا باکورکردن لوله برگشت گاز به گلنگدنی تبدیل شده)2ایافشنگ ام1 پیدا میشه یا باید باذزه بین گشت دنبال فشنگش اینو از مغازه دارا بپرس 3 ازاین دوستتون بپرسید صادقانه چرا میخواد این کارو انجام بده 4 این ام1 مشکل فنی وخاصی نداره 5 اگه واقعا دوست باشه وقصد گول زدن شمارو نداشته باشه باید بگه توی مغز و دلش چی داره میگذره بببین ایاجواب قانع کننده ای میده/// من هم از دوستان این انجمن تقاضای هم فکری دارم

RE: معرفي اسلحه برنو - davar - 2015-05-14 08:51 PM

(2015-05-14 01:18 PM)mani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-14 12:24 AM)mirza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون ، سایت جالبی بود و مقایسه دقیق و علمی کرده بود ...

و اما یه سوال از دوستان :
بنده یه برنو کارابین 1328 کاملا" سالم بامجوز 5 ساله ارتش دارم ، یکی از دوستان در اعلام قبلی یه کلاش تحویل داد و در عوض یه ام 1 تحویل گرفت که کارت سپاه داره ، خیلی تمایل داره تعویض کنیم ( با انجام مراحل قانونی ) ، حاضره 1 میلیون هم سر بده ، خواستم نظر تونو برای تصمیم گیری بدونم .
سپاس

با سلام دوست عزيز
ترجيحا نكنين اين كارو. به فرض اينكه اسلحه دوستتون سالم باشه و حالت نيمه اتوماتيك اون سلاح هم دستكاري نشده باشه باز هم مسئله مهمات سلاح رو مد نظر قرار بديد! حداقل اون برنويي كه دستتونه سالي بيست تا فشنگ داره! ولي ام ١ ؟؟؟؟

RE: معرفي اسلحه برنو - naeem - 2015-05-14 10:10 PM

سلام
مانی جان، برنو از لحاظ
1 قیمت
2دقت
3 قدرت
4برد مفید
5 روان کار کردن و گیر نکردن
6 وجود گلوله یا عدم وجود ان
7 سبکی
و..........قابل مقایسه با ام1 نیست و سرتر است، خیلی هم سرتر است.......
میماند یک چیز وان اینکه مثل من کالیبر 30 06 رو دوست داری وحاضری به خاطر ان همه مزیت های فوق رو بیخیال شی یا نه...اگر نه که اصلا فکر تعویض هم نباش.
ضمنا اگر بهر دلیل تعویض نکردی من بخاطر علاقه خاص به این کالیبر حاضرم براشون یه کارابین تهیه کنم یا پولشو بدم...اون یه میلیون سر رو هم نمیخوام.لطفا پیام خصوصی بدید...البته بشرطی که جواز عشایری نباشه.
با اجازه اساتید

RE: معرفي اسلحه برنو - hossein1haghighi - 2015-05-14 11:56 PM

سلام اقا مانی ،بحث شیرینیه اما به نظر من هر دو کالیبر خوبن اما عوض نکن چون برنو توی ایران عین اچار فرانسه است بدرد هر کاری میخوره ،شکار ،تمرین تیراندازی یا تفریح فشنگش همه جا هست ،قطعات اسلحه هم واسه برنو به راحتی تامین میشه اما سی صفر مهماتش به سختی گیر میاد وگرونه ناگفته نماند که به لحاظ برد ودقت از برنو خیلی بهتره البته دوستان اقا نعیم گل انگار نظر دیگه ای نسبت به برد ودقت سی صفر داشتن که اونم محترمه من فقط نظر خودمو گفتم الان اقوام بنده یک سی صفر شیش تجاری داره که چهار سال فشنگش گیرش نمیومد خلاصه برنو توی ایران بهتره